Увага! Розділ змінює адресу!

На сайті сворена нова сучасна платформа для запитань.

Щоби поставити запитання перейдіть за посиланням:

forum.osvita.ua

Запитання-відповіді
Якщо ви хочете надати відповідь на запитання іншого користувача, ви можете зробити це натиснувши посилання «Відповісти» під конкретним запитанням. За всі запитання та відповіді можна голосувати поставивши «+» чи «-», що додає рейтинг конкретному користувачу та збільшує довіру до його відповідей. Також ви можете відправляти скарги адміністрації сайту на запитання та відповіді інших користувачів, щоб зробити це необхідно натиснути «X» в правому верхньому кутку конкретного запитання чи відповіді. Для того щоб відповідати на запитання необхідно зареєструватися.
Аватар
Запитання
Лариса
кількість годин підвищення кваліфікації 

Чи достатньо для атестації викладача математики у 2019-2020 н.р. на підтвердження вищої категорії курсів підвищення кваліфікації на 105 години?

Ольга Чихичина
Яка категорія має бути??? 

Доброго дня.12 років працюю в школі педагогом-організатором.Цього року взяла 1клас та ще залишили за мною 0,5 ставки організатора. Наступного року планую атестуватися.Підкажіть яку категорію маю отримати???

Таня Ткаченко
Сертифікат 

Я вже отримала поперовий сертифікат"Вибір редакції", але поперовий сертифікат за розробку ні. Чи відправлялися він?

Володимир Мініч
 

ШМО не є обов'язковими для існування. Тобто Закон ,,Про загальну середню освіту'' не передбачає обов'язковості діяльності МО. Тому якогось спеціального наказу на їх відміну чи існування просто немає. Рішення приймає педагогічна рада.

Walker
Приїхали з-за кордону. Які додаткові документи потрібні для зарахування в школу? 

Доброго дня, Ми приїхали із США. Діти навчалися там з самого початку. В одній із шкіл в Києві нас попросили дізнатися, що потрібно для зарахування в школу в такому випадку, якщо діти не мають початкової української освіти. Був би щиро вдячний, якби хтось зміг порадити де знайти переліг формальних вимог/умов у таких випадках. У нас є їх оцінки та тести, але все це за правилами і у відповідності до навчальної програми в США. Дякую

Любовь
методоб'єднання 

Скажiть будь ласка. У м.Харкiв в деяких школах сказали, що шмо скасували. Це правда? I якщо так, то Яким наказом. Дякую

Любовь
методоб'єднання 

Скажiть будь ласка. У м.Харкiв в деяких школах сказали, що шмо скасували. Це правда? I якщо так, то Яким наказом. Дякую

Тетяна Гриндула
Про позачергову атестацію (вперше) 

Прошу допомоги в роз'ясненні: де саме у Положені про атестацію (стаття, пункт, у якому році зміни) прописано, що новопризначений педагогічний працівник (не після закінчення ВНЗ) повинен пропрацювати мінімум 3 роки щоб мати можливість атестуватись позачергово. Я промоніторила усе положення про атестацію + зміни до Положення за 2018 рік, але цього не знайшла. Щиро вдячна за відповідь.

Катюша Чудік
Терміново потрібна відповідь 

Маю спеціальність "Викладач товарознавства"..Чи можу я працювати в школі

Катюша Чудік
Чи можу я пройти курси на вчителя фізики,маючи спеціальність"Викладач товарознавства" 

Доброго дня.Скажіть будьласка в мене спеціальність "Викладач харчових технологій"(бакалавр),чи можу я піти на курси вчителя фізики,і після них працювати в школі

Любовь
Хто повинен збирати справки про подальше працевлаштування учнiв 9-х класiв? Як це регламентовано.? 

Хто повинен збирати справки про подальше працевлаштування учнiв 9-х класiв? Як це повинно проводитись?

Фёкла Макаренко
0,25 ставки вчителя в ліцеї- це скільки годин? 

Викладач технічних дисциплін, канд.пед.наук., доцент хоче працювати на 0,25 ставки у ліцеї вчителем за осн. місцем роботи. Скільки годин навантаження повинно бути для офіційного працевлаштування за трудовою книжкою? Дякую.

Фёкла Макаренко
Мінімальна кількість годин навантаження вчителя ліцею, за які нараховується пед. стаж? 

Цікавить мінімальна кількість годин (6 чи 9?) навантаження вчителя креслення, за які нараховуватиметься стаж? Директор школи не хоче зараховувати по трудовій книжці на посаду вчителя креслення, мотивуючи малою кількістю год і необхідністю доплати до зарплати з бюджету ліцею даному вчителю, бо не вистачає до мінімалки.... Пропонує трудовий договір без трудової книжки. Допоможіть і роз"ясніть?

Olena Kravtchenko
Відпустка за свій рахунок викладача на 0,5 ставки 

Викладач на півставки має навантаження 18 годин на тиждень разом з позаудиторною діяльністю. У мене пари стоять два дні на тиждень, середа та четвер. Хочу взяти відпустку за свій рахунок щоб поїхати за кордон на 9 днів. З цих 9 днів пари випадають лише 2 дні. Керівництво каже, що я маю писати заяву на весь час перебування за кордоном, але ж я лише на півставки. Чи можу я написати заяву на ці два дні, максимум три, щоб покрити свої 18 годин на тиждень? Чи керівництво має рацію? Дякую.

Наталія Гавриляк Войтович
Атестація після декретної відпустки... 

Вчитель зарубіжної літератури,атестувалася у 2012 році (спеціаліст 2 категорії),у 2015 пішла в декретну відпустку. 2018 вийшла на роботу(уроки зарубіжної літератури+заміна у початкових класах).Коли наступна атестація,і які потрібні курси ?

Алла Мазур
Чи достатньо для атестації з І категорії на вищу курсів підвищення кваліфікації на 84 години? Чи потрібно 150 год? 

У 2019-2020 році чергово атестуюся на вищу катерію. Читала, що для атестації потрібно за 5 років прослухати 150 год. В Інституті удосконалення для вчителів І категорії пропонують курс із 84 год. Чи достатньо їх? Якщо ні, то де можна взяти ще 66 год?

Dikanos
Чи може працювати аспірант денної форми навчання 

Чи може працювати аспірант денної форми навчання та на, яку ставку та зарплату він претендує.

Gamer
повторне питання терміново 

https://osvita.ua/questions/school/teachers_rights/59690/ так якщо факту використання відстрочка не було, то я можу її ще отримати ?

Тетяна Кіба
Якими документами вимагається погодження розкладу в СЕС? 

Я вважаю погодження розкладу з СЕС є атавізмом. Багато шкіл складають два розклади, один із них робочий, а інший для цієї організації. З багатьох причин стовідсотково "правильний" розклад не вийде, але до того ж, є багато чинників, які впливають на розклад майже кожного тижня чи дня. Вчителі хворіють, перебувають на курсах, семінарах і т.п. Розклад постійно коригується, то який сенс морочити голову чиновникам із СЕС і збільшувати головну біль заступникам директора?

Альона Колток
Вступ на бакалавра 

Доброго дня! В 2014 році отримала диплом молодшого спеціаліста, далі не навчалась.. тепер хочу поступати далі на цю ж спеціальність на бакалавра.. Що потрібно для вступу? Чи потрібно здавати ЗНО?