Увага! Розділ змінює адресу!

На сайті сворена нова сучасна платформа для запитань.

Щоби поставити запитання перейдіть за посиланням:

forum.osvita.ua

Запитання-відповіді
Якщо ви хочете надати відповідь на запитання іншого користувача, ви можете зробити це натиснувши посилання «Відповісти» під конкретним запитанням. За всі запитання та відповіді можна голосувати поставивши «+» чи «-», що додає рейтинг конкретному користувачу та збільшує довіру до його відповідей. Також ви можете відправляти скарги адміністрації сайту на запитання та відповіді інших користувачів, щоб зробити це необхідно натиснути «X» в правому верхньому кутку конкретного запитання чи відповіді. Для того щоб відповідати на запитання необхідно зареєструватися.
Аватар
Запитання
Лидия Голоцукова
Чи можна позачергово атестуватися на вищу категорію? 

38 років працювала вчителем початкових класів за дипломом педучилища, категорії не мала. У 2018 році здобула вищу освіту (магістр) за спеціальністю "укр мова, медіаосвіта". Чи маю право атестуватися у поточному році позачергово на вищу категорію чи потрібно спочатку на 2, потім на 1 тощо...??? Підкажіть, будь ласка, яким пунктом Типового положення про атестацію це регламентується. Дякую

Інна Шульга
Відшкодування коштів за навчання 

Доброго Дня ! Моя донька минулого (2018)року вступила на денну бюджетну форму навчання КНУ ім. Т. Шевченка, 5 вересня 2018 року вона за власним бажанням забрала документи з вузу і пішла за контрактною формою навчання в інший вуз. В цьому році, скориставшись минулорічним ЗНО, вступила за заочну, бюджетну форму навчання в ВНЗ на 1-й курс. Тепер виникла проблема з відшкодуванням коштів: чи потрібно за 5 днів відшкодовувати кошти (1-2 вересня 2018 року вихідні дні), коли фактично вона жодного разу не була на заняттях.

Виктория Сапрыко
вступ до першого класу 

Доброго дня, турбує таке запитання. Якщо станом на 1 вересня 2020 року моїй дитині буде 5 років, але 28 вересня виповниться 6 років. Школа може нас зарахувати до 1-го класу?

ice
Які доплати та надбавки педпрацівників обов'язкові в приватних закладах? 

Які доплати та надбавки педпрацівників обов'язкові в приватних закладах - ЗДО та ЗЗСО? Дуже дякую за будь-які коментарі

Леся
Доброго часу доби! 

Підкажіть , будь ласка, чи потрібно мені атестуватися, якщо я заочно навчаюсь у виші 2-й рік. Після дикрету працюю 5-й рік. Стаж роботи 10 років. Я можу атестуватися у 2021-2022 н.р. одразу після закінчення вишу? Дякую!

Toma
чи існують класи-комплекти в 2019-2020 н.р. 

допоможіть розібратися з класами-комплектами. чи правомірно районо вимагає їх створення, якщо в 3 класі 5 учнів, а в 4-му 6 учнів. тижневе навантаження на кожен клас становить по 25 год. за їхніми розрахунками на два класи початкової школи 50 год/тиждень забагато, і ми повинні на 12,5 годин створити комплет з предметів: трудове навчання, музика, малювання, основи здоров'я, фізична культура, Я у світі, природа, інформитика, англійська мова. з першими 5-ма я згодна, а от природа та англійська мова, інформатика ці предмети доцільно вести окремо для 3-го і 4-го класів.що робити і чи регулюється це питання законодавчими актами. якщо так то якими. щиро вдячна за допомогу

Ося Маркин
пільги для дитиниі учасника ООС 

Моя дитина навчається в комунальному закладі освіти. В школі дитина отримує послуги з навчання на платній основі (за додаткові непередбачені навчальним планом години, за поділ дітей на групи при вивчені предметів, інше). З урахуванням того, що батько дитини має статус учасника бойових дій, чи має моя дитина право на пільги з оплати послуг за навчання в школі?

Наташа Мельник
Чи можна атестуватися будучи на заміні? 

Доброго дня. Дуже потрібна мудра порада і роз'яснення. Я зараз в відпустці по догляду за дитиною до 3 років(у січні 2021 маю вийти на роботу). Атестувалася у 2016. Коли у мене має бути планова атестація і коли я маю пройти курси? І найголовніше запитання - чи може школа проатестувати вчительку яка на моєму місці по англійській мові(вона працює в нас в школі вчителем німецької з вересня 2017р(вона пройшла курси німецької та англійської і хоче забрати у мене початкові класи. Всього є 20 годин англ.мови. Чи має вона право взагалі атестуватися з предмету який тимчасово викладає зі стажем в 2 роки?

Наташа Мельник
Доброго дня. Дуже потрібна мудра порада і роз'яснення. Я зараз в відпустці по догляду за дитиною до 3 років(у січні 2021 маю вийти на робо?... 

Доброго дня. Дуже потрібна мудра порада і роз'яснення. Я зараз в відпустці по догляду за дитиною до 3 років(у січні 2021 маю вийти на роботу). Атестувалася у 2016. Коли у мене має бути планова атестація і коли я маю пройти курси? І найголовніше запитання - чи може школа проатестувати вчительку яка на моєму місці по англійській мові(вона працює в нас в школі вчителем німецької з вересня 2017р(вона пройшла курси німецької та англійської і хоче забрати у мене початкові класи. Всього є 20 годин англ.мови. Чи має вона право взагалі атестуватися з предмету який тимчасово викладає зі стажем в 2 роки?

Валентина Паніотова
які сертифікати будуть зараховані.вчителю на атестацію? 

Які сертифікати будуть враховані вчителю як підвищення кваліфікації?Нам повідомили,що не всі будуть враховуватись.Але конкретно не назвали ті,які будуть зараховані.І як вчителю добрати до 150 годин зараз,коли атестація в березні 2020?

Оксана
Забезпечення безоплатним харчуванням 

Яким чином відбувається забезпечення безоплатним харчуванням студентів І-ІІ рівнів акредитації (діти з інвалідністю, сироти, малозабезпеченні) у випадку відсутності їдальні?

Jurivar
4 прожиткові мінімуми зарплати замінять індексацією? 

«З 1 січня 2020 року мінімальний посадовий оклад мав зрости до 2,5 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, з 2021-го — до трьох прожиткових мінімумів, з 2022-го — до 3,5 та з 2023-го — до чотирьох. Тодішній міністр освіти Лілія Гриневич заявляла, що на виконання цієї постанови у бюджеті на 2020 рік доведеться додатково закласти 19,5 млрд грн. Однак у проекті бюджету нового уряду жодних коштів на підвищення зарплати вчителям не передбачено. » Хтось щось чув по цій темі?

13072010
Получить второе высшее образование 

Добрый день. У меня высшее образование бухучет и аудит. Я хочу получить образование фармацевта. Подскажите пожалуйста длительность обучения и стоимость на заочном. Какие условия поступления?

Оксана Дорогобід
Чи правомірним є розподіл педнавантаження? 

Прийнята на посаду викладача української мови та літератури з повним педагогічним навантаженням, маю право викладання зарубіжної літератури (курси інституту післядипломної освіти). Ще одна викладач працює на посаді викладача української мови та літератури, зарубіжної літератури. У цьому навчальному році моє педнавантаження становить 655 годин ( 720 годин на ставку), моєї колеги по фаху - 648. Годин української та зарубіжної вистачало для повного педнавантаження для двох викладачів, їх (годин) навіть більше. Годинами української мови та літератури, зарубіжної літератури довантажили колегу, прийняту на посаду викладача англійської мови, яка в цьому навчальному році отримала ступінь магістра за фахом українська мова, література, зарубіжна література. Тобто, за кількістю годин нас урівняли. У кінці навчального року були ознайомлені з наказом про можливу зміну умов праці, але заяв про погодження не писали. Вичерпних роз'яснень з Департаменту освіти не отримала (письмово пояснили, що не наділені такими повноваженнями, а крім того відсутня посада юриста). То куди звертатися далі? Який закон передбачає захист моїх прав?

Лариса
підвищення кваліфікації 

Доброго дня. В Типовому положенні прописано: 1.8. Умовою чергової атестації педагогічних працівників є обов’язкове проходження не рідше одного разу на п’ять років підвищення кваліфікації на засадах вільного вибору форм навчання, програм і навчальних закладів. Питання: Чи має значення кількість годин підвищення кваліфікації? Дуже дякую за відповідь.

Olga Inina
Скільки годин у школі може викладати вчитель, якщо він навчається в аспірантурі на денній формі та отримує стипендію? 

Вчитель, що викладає у старших класах вступив на денну форму навчання до аспірантури (бюджет).Скажіть, буль ласка, чи має він право читати уроки у школі ? Якщо так, то скільки годин? Дякую.

Ирина Митлевич (Сиренко)
Профільні предмети 

Добрий день! Скажіть, будь ласка, чи можна змінювати кількість тижневих годин, що подано в таблиці № 3 відповідно до наказу МОНУ № 408 від 20.004.2018, що вивчаються на профільному рівні.

Наталя Сенів
тарифний розряд керівника гуртка 

питання наступне: який має бути тарифний розряд у керівника гуртків позашкільного навчального закладу у людини яка немає педагогічної освіти

Иван
Поступление зимой - Дистанционное обучение 

Добрый день. Можете ли Вы отправить список ВУЗов в Украине которые осуществляют набор абитуриентов зимой. Благо дарю )))

Оксана Мартинюк
Знайти в газетах стилі СУМЛ 

Потрібно знайти приклади в (бажано) україномовних газетах наступних стилів: художній, офіційно-діловий, науковий, розмовний, епістолярний, конфесійний та Публіцистичний. Якщо буде хоча б декілька буду дуже вдячна)