Коваль ручного кування

Коваль ручного кування виготовляє, ремонтує та реконструює вироби і предмети зі сталі, чорних та кольорових металів з використанням методу ручного кування.

Способом ручного обробітку металу коваль виготовляє вироби особливої естетичної цінності, призначені для повсякденного використання: оздоблювальні та декоративні елементи, фурнітуру, настінні світильники, балюстради, меблі, перила тощо.

Коваль ручного кування надає чорним чи кольоровим металам відповідну форму методом гарячого або холодного куванням. Він може використовувати металеві та напівфабрикати, які в подальшому з'єднує заклепками, зварюванням та пайкою.

На підготовчому етапі коваль готує ковальські печі, газові паяльники, електричні прилади, у якій метал нагрівається до необхідної температури кування. На наступних етапах, використовуючи ручний або механічний молоток, коваль формує фігури і елементи конструкції, випрямляє предмети на ковальському обладнанні, надає матеріалу потрібну форму.

Готовий металевий виріб охолоджується у воді або хімічних реагентах. Коваль ручного кування на завершальному етапі вдосконалює металеву поверхню за допомогою фарбування, полірування, шліфування та цинкування.

Професійні обов’язки

  • підготовка ескізу майбутнього виробу та документації на виготовлення виробів зі сталі, чорних та кольорових металів;
  • планування робочих етапів та підготовка робочого місця для виготовлення металевих виробів;
  • підготовка матеріалів для виготовлення металевих кованих виробів шляхом маркування та вирізання;
  • виконання обробки металу ручним куванням, зварюванням, шліфуванням, свердлінням;
  • проведення оздоблювальних робіт на поверхнях декоративних виробів шліфуванням, фарбуванням, поліруванням;
  • організація робочого місця відповідно до правил охорони праці, техніки безпеки, протипожежного захисту та охорони навколишнього середовища.

Кваліфікацію за професією коваля ручного кування може отримати випускник професійно-технічного училища відповідного профілю. Також можливо навчатись безпосередньо на робочому місці та набувати необхідного досвіду під керівництвом досвідченого майстра.

Освіта.ua
01.08.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів