Головний бухгалтер

Головний бухгалтер планує, координує та контролює ведення бухгалтерського обліку організації.

Він здійснює контроль за всіма фінансовими питаннями на виробничих, комерційних та торгових підприємствах, у державних установах, у банках, суб’єктах підприємницької та страхової діяльності тощо.

Головний бухгалтер організовує, координує та контролює роботу відділів фінансів та бухгалтерського обліку. Відповідає за правильність і відповідність бухгалтерської документації, процедур бухгалтерського обліку, книг обліку, фінансової та податкової звітності, звітів про фінансовий стан підприємства.

Він контролює дотримання співробітниками бухгалтерії законодавчих актів про бухгалтерський облік та податкове регулювання. Головний бухгалтер готує балансовий звіт, звіти про прибутки і збитки та інші бухгалтерські звіти щодо зовнішньої та внутрішньої діяльності організації.

При здійсненні професійної діяльності він керує кредитними зобов'язаннями та дебіторською заборгованістю підприємства, надає оцінку й аналізує фінансову ситуацію. Головний бухгалтер працює з керівництвом підприємства для здійснення ефективних заходів із управління фінансами компанії.

Співпраця з податковими органами та фінансовими установами допомагає своєчасно вирішувати питання, пов’язані з бухгалтерським обліком і звітністю.

Професійні обов’язки

 • організація власного робочого місця та місця роботи підлеглих працівників бухгалтерії відповідно до правил охорони праці, техніки безпеки, протипожежного захисту та охорони навколишнього середовища;
 • ведення бухгалтерського обліку організації відповідно до діючих норм та правил;
 • організація та контроль за веденням бухгалтерського обліку на підприємстві і в його структурних підрозділах;
 • оцінка фінансового становища організації;
 • розробка стратегій та процедур отримання фінансових ресурсів для ефективної діяльності суб'єкта господарювання;
 • координація та контроль за діяльністю, пов'язаною з фінансовими та бухгалтерськими послугами;
 • контроль за витратами та забезпечення ефективного використання фінансових ресурсів;
 • контроль та перевірка правильності проведення й обліку господарських операцій;
 • контроль за правильністю бюджетних та податкових розрахунків;
 • контроль за своєчасністю сплати кредитних зобов’язань та надходженням дебіторської заборгованості;
 • підготовка та аналіз фінансової звітності та встановлення фінансового результату діяльності компанії;
 • підготовка звітів для потреб зовнішніх організацій та установ: податкової служби, управління соціального захисту та статистики, банків тощо;
 • контроль за правильним обігом фінансових документів та їх належним архівуванням.

Для роботи головним бухгалтером необхідна вища економічна освіта в галузі фінансів, бухгалтерського обліку. Необхідні досконалі знання законодавчих норм і правил у питаннях бухгалтерського обліку та податкових законів.

Головний бухгалтер повинен вільно володіти комп'ютерними програмами, які стосуються бухгалтерського та фінансового програмного забезпечення. Роботодавці вимагають від претендентів на посаду головного бухгалтера принаймні п’яти років досвіду роботи в галузі фінансів та бухгалтерського обліку та два-три роки управлінського досвіду.

Освіта.ua
02.08.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів