Штукатур

Штукатур готує, розгладжує та обробляє поверхні будівельних об’єктів шпаклівкою, різноманітними розчинами.

Штукатур – це робітнича професія. Мета його роботи полягає у вирівнюванні й загладжуванні стін, підготовці поверхонь стін та підлоги для подальшого фарбування, наклеювання шпалер або інших видів обробки.

У процесі роботи штукатур видаляє старі фарбовані покриття та згладжує нерівності, перевіряє адгезію, виконує ґрунтування, усуває дефекти і тріщини. Він встановлює кутові молдинги, наносить вирівнюючі шари та виконує шліфування обробленої поверхні.

Штукатур відповідає за вибір інструментів для роботи та їх правильне використання. Він зобов'язаний дотримуватися технологічних правил та норм безпеки праці. Працівник, який займається даним видом робіт, повинен вміти читати технічну документацію на базовому рівні.

Професійні обов’язки

  • підготовка матеріалів та інструментів до роботи;
  • підготовка стін до шпаклівки: видалення старих фарбувальних покриттів та нерівностей, знежирення поверхні, перевірка адгезії;
  • перевірка та підвищення поглинаючої здатності поверхні, проведення ґрунтування для підвищення адгезії;
  • усунення дефектів робочих поверхонь, заповнення розчином тріщин;
  • кріплення вирівнювальних планок, нанесення вирівнювального стартового шару;
  • згладжування нанесеного шару шпаклівки чи цементного розчину;
  • проведення шліфування поверхні;
  • організація робочого місця з дотриманням правил техніки безпеки, охорони праці, протипожежного захисту та принципів охорони навколишнього середовища.

Для претендентів на посаду штукатура роботодавці не вимагають спеціальної освіти. Професійне навчання можливе на спеціальних курсах, у закладах професійно-технічної освіти та шляхом проходження учнівства безпосередньо на робочому місці.

Навчання та курси, що готують робітників за цією професією, також організовуються державними службами зайнятості у рамках програм, що підтримують безробітних чи осіб, що звільнилися із місць позбавлення волі.

Освіта.ua
25.07.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів