Графічний дизайнер

Графічний дизайнер розробляє графічні матеріали з використанням методів цифрової графіки, комп’ютерного програмного забезпечення для рекламних та видавничих цілей.

При розробці графічних матеріалів він виконує пропозиції та побажання клієнта. Графічний дизайнер користується здебільшого спеціалізованими комп’ютерними програмами, використовуючи власну уяву та творче бачення. Він повинен мати професійні навички роботи з комп’ютером, знання графічного програмного забезпечення, основ фотографії та графіки.

Основне завдання графічного дизайнера - отримати графічний матеріал, який відповідає вимогам замовника, естетичним та мистецьким побажанням замовника. Він відповідає за підготовку графічних робіт відповідно до вимог графічного дизайну і прийнятих стандартів.

У своїй роботі графічний дизайнер використовує комп'ютерне програмне забезпечення для створення векторної та растрової графіки. Він також займається модифікацією фотоматеріалу, 3D дизайном та створенням тексту в графічних композиціях.

Графічний дизайнер також може використовувати класичні методи: пензлик, фарби, графіку, колаж тощо, щоб досягти бажаного кінцевого результату.

Професійні обов’язки

  • організація робочого місця відповідно до принципів та правил охорони праці, техніки безпеки, протипожежного захисту та охорони навколишнього середовища;
  • проектування графічних композицій у рекламних та видавничих цілях;
  • проектування графічних елементів за допомогою програмного забезпечення для векторної графіки;
  • проектування графічних елементів за допомогою програмного забезпечення для растрової графіки;
  • вибір типу та розміру шрифту, інтервалу, стилю, розміру відступів абзацу, способу встановлення заголовків та субтитрів для комп’ютерної композиції;
  • виконання комп'ютерної графіки, 3D-дизайну;
  • вибір, обробка та модифікація фотоматеріалу для потреб графічного дизайну;
  • підготовка та оптимізація графіки для презентації в Інтернеті;
  • організація роботи графічного дизайнера в рамках спільного графічного проекту.

Для здійснення діяльності графічного дизайнера зазвичай вимагається освіта в галузях мистецтва, пов'язаних з графічним дизайном: графіка, графічний дизайн, живопис. Також важливо знати англійську мову для підтримки спеціалізованого програмного забезпечення.

Важливими є комунікативні навички, готовність до навчання та постійний пошук нових нетрадиційних графічних рішень. У роботі графічного дизайнера необхідна комп’ютерна грамотність з графічним програмним забезпеченням, знання живопису, графічної техніки, основ фотографії та 3D-графіки.

Навчання для графічних дизайнерів часто проводять дистриб'ютори програмного забезпечення. Доцільно мати сертифікат, що підтверджує закінчення навчання у відповідній навчальній програмі від виробника програмного забезпечення. У роботі графічного дизайнера важливо знати історію мистецтва та сучасні тенденції й напрямки розвитку графічного дизайну.

Освіта.ua
27.06.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів