Розробник комп’ютерних програм

Розробник комп’ютерних програм створює програми для виконання конкретних завдань, які ставляться замовником програми.

Метою роботи розробника програм є створення та підготовка до використання на практиці розробленої програми. Для розробки комп’ютерної програми він аналізує технічну документацію, функціональні та експлуатаційні вимоги до програми, розробляє нові або використовує існуючі алгоритми та структури даних.

Використовуючи вибрану мову та середовище програмування, розробник створює програму, яка повинна відповідати вимогам та запитам замовника. Програміст перевіряє правильність коду, виправляє помилки, готує технічну та функціональну документацію створеної програми. Всі зміни та удосконалення він представляє в додатку до програми.

Розробник комп’ютерних програм може працювати в команді під керівництвом менеджера проекту при розробці особливо складних програм. Він співпрацює з графічними дизайнерами та спеціалістами в різних областях розробки прикладних програм.

У процесі створення програм розробник використовує програмні інструменти для підтримки стандартів якості: інструменти для управління завданнями, можливими та випадковими помилками тощо.

Професійні обов’язки

  • вивчення припущень, функціональних та експлуатаційних вимог до програми;
  • аналіз замовленого проекту та додатків до нього, підготовка та аналіз алгоритмів;
  • створення нових та використання існуючих структур даних;
  • створення та зміна коду програми у вибраному середовищі та мовою програмування;
  • тестування коду для виявлення та усунення помилок та забезпечення надійності та безпеки комп’ютерної програми;
  • підготовка технічної документації та інструкцій для користувача;
  • підготовка додатків до алгоритму встановлення та запуску розробленої програми;
  • організація робочого місця відповідно до принципів охорони праці, техніки безпеки, протипожежного захисту та охорони навколишнього середовища.

Розробник комп’ютерної програм повинен мати технічну освіту, бажано в ІТ-галузі. Можуть займатися даною професією випускники інших спеціальностей та особи з середньою освітою, які здобули знання в результаті самоосвіти або на курсах програмування. При читанні та розробці технічної документації до комп’ютерної програми розробникові будуть необхідні знання англійської мови.

Освіта.ua
27.06.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів