Водій автопоїзда

Водій рухомого автопоїзда керує транспортними засобами, максимальна загальна вага яких не перевищує 3,5 тонн, та автопоїздом з транспортних засобів, що складаються з автомобіля та причепа загальною вагою не більше 4 250 кг.

Водій автопоїзда керує транспортними засобами на підставі посвідчення водія відповідної категорії та підтвердження проходження поточних медичних, наркологічних та психіатричних оглядів. Для керування транспортним засобом із допустимою загальною вагою понад 3,5 т водій повинен отримати додаткову кваліфікацію на право водіння відповідного транспорту.

До обов’язків водія автопоїзда відноситься безпечне перевезення вантажів. Тому водій повинен детально ознайомитися та застосувати на практиці законодавство про безпеку дорожнього руху, а також знати конструкцію технічного засобу. Він здійснює контроль за технічним станом автопоїзда, яким він керує. Водій автопоїзда повинен перевіряти комплектність та дійсність документів на транспортний засіб: реєстраційний документ, технічний талон та обов'язкове страхування транспортного засобу перед початком експлуатації автомобіля.

Водій повинен виконати основні операції для забезпечення безпечного керування транспортним засобом. Ці заходи включають перевірку технічного стану транспортного засобу: рівень палива та робочих рідин, стан шин, освітлення та звукову сигналізацію автомобіля, ефективність гальм та додаткового обладнання автомобіля, що визначає безпечне виконання транспортних завдань.

Крім того, він повинен перевірити спосіб завантаження вантажів та їх закріплення, щоб запобігти переміщенню вантажу під час руху. Якщо завантаження ще немає, він перевіряє наявність у транспортному засобі пристроїв для забезпечення та закріплення вантажу, а також їх технічний стан.

Водій автопоїзда забезпечує власну безпеку та безпеку інших учасників дорожнього руху, а також збереження вантажів. Зберігає документацію на виконання транспортних завдань та документацію, що стосується вантажів. Він захищає автомобіль від крадіжок, запуску та використання сторонніми особами. Захищає вантаж від пошкоджень або крадіжок. Беручи участь у дорожньому русі, він зобов’язаний надати першу допомогу жертвам ДТП.

Професійні обов’язки

  • організація робочого місця водія автопоїзда з урахуванням положень трудового законодавства, правил охорони праці, техніки безпеки, протипожежного захисту та охорони навколишнього середовища;
  • підготовка транспортного засобу до роботи та оформлення документів, необхідних для виконання завдання;
  • планування оптимального маршруту та розробка альтернативних маршрутів перевезення;
  • керування автопоїздом з дотриманням правил дорожнього руху;
  • надання першої допомоги жертвам дорожньо-транспортних пригод та забезпечення недоторканності місця ДТП до прибуття дорожньої поліції;
  • усунення пошкоджень під час технічного обслуговування та під час руху;
  • захист транспортного засобу від несанкціонованого використання та пуску, а також захищеність вантажу від крадіжок та від переміщення під час руху;
  • ведення транспортної документації та документів на вантаж.

Не існує обов’язкових вимог до мінімальної освіти для водія автопоїзда, однак бажано мати базову професійну освіту та посвідчення водія відповідної категорії. Віддається перевага професійно-технічній освіті за професіями, пов'язаними з автомобільною сферою.

Професію водія автопоїзда можна отримати в автошколах та на водійських курсах з подальшим складанням іспитів та отриманням водійського посвідчення необхідної категорії. Доцільно брати участь у спеціалізованих тренінгах та курсах підвищення кваліфікації, підтверджених відповідними сертифікатами та організованими асоціаціями, організаціями, спеціалізованими школами та навчальними центрами.

Освіта.ua
12.04.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів