Водій-механік

Водій-механік керує транспортними засобами, здійснює технічне обслуговування та ремонт автомобілів.

Завдання водія-механіка - безпечно перевозити людей чи товари. Він виконує заходи, спрямовані на підтримання автомобіля у справному технічному стані протягом усього робочого періоду.

У разі поломки транспортного засобу під час руху проводиться ремонт відповідно до розробленої інструкції і послідовності технологічних процесів або викликається спеціалізована ремонтна бригада, коли складність ремонту не відповідає рівню його компетенції та наявного технічного обладнання. У такому випадку водій-механік забезпечує місце для безпечної зупинки транспортного засобу.

Перш ніж розпочати виконання завдань, пов’язаних із наданням транспортних послуг, водій перевіряє технічний стан транспортного засобу, наявність необхідного обладнання та документації.

Водій-механік надає транспортні послуги у внутрішніх чи міжнародних перевезеннях. Він піклується про власну безпеку, збереження вантажу та безпеку інших учасників дорожнього руху, надає домедичну допомогу жертвам ДТП.

Водій-механік виконує тест-драйв після ремонту транспортних засобів. Він захищає транспортний засіб від проникнення та використання сторонніми особами, забезпечує захист вантажу від пошкоджень або крадіжок. Водій зберігає необхідну документацію щодо транспортних перевезень протягом усього рейсу.

Професійні обов’язки

  • організація робочого місця водія-механіка з урахуванням положень законодавства про працю, правил охорони праці, техніки безпеки, протипожежного захисту та охорони навколишнього середовища;
  • оптимальне планування маршруту для перевезення вантажів;
  • керування автомобілем або автопоїздом із декількох транспортних засобів;
  • надання першої допомоги потерпілим, жертвам дорожньо-транспортних пригод та збереження місця ДТП у недоторканості до прибуття дорожньої поліції;
  • ведення документації на автомобіль та вантаж;
  • проведення обстеження, технічного обслуговування та ремонту автомобілів;
  • ведення обліку проведеного обслуговування або ремонту автомобільних транспортних засобів.

Водій-механік повинен мати хоча б базову освіту за професіями водій чи механік та водійське посвідчення категорії В чи вищої. При наданні транспортних послуг іншими видами транспортних засобів можуть знадобитися додаткові медичні огляди та посвідчення про закінчення спеціалізованих курсів, організованих підприємствами, асоціаціями, навчальними центрами та іншими установами, що займаються підготовкою водіїв.

Якщо ви працюєте в компаніях, які займаються міжнародними транспортними перевезеннями, то вам знадобиться знання іноземної мови.

Освіта.ua
12.04.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів