Водій автоцистерни

Водій автоцистерни завантажує продукцію в автоцистерну, транспортує її та розвантажує.

До обов'язків водія автоцистерни входить переміщення продукції в зазначене місце. Він відповідає за завантаження та розвантаження продукції способом, що відповідає типу речовини для транспортування: з використанням насосів, клапанів, наповнювачів, гравітаційного методу та інше.

Водій автоцистерни відповідає за використання відповідних заходів індивідуального захисту, заземлення та захисту транспортного засобу. Під час транспортування він контролює фізико-хімічні властивості речовин, що транспортуються, наприклад, для молока - правильну температуру; для парафіну та технічних газів – тиск, за допомогою спеціалізованих вимірювальних приладів.

Його обов'язком є перевірка товаросупровідних документів. У разі транспортування небезпечних вантажів водій маркує транспортний засіб розпізнавальними табличками та попереджувальними наклейками відповідно до правил дорожнього руху.

Водій автоцистерни керує транспортним засобом відповідно до правил дорожнього руху та регламенту щодо робочого часу водія. Контролює технічний стан автомобіля: освітлення, стан шин, рівень робочої рідини тощо.

Професійні обов’язки

  • перевірка технічного стану автоцистерни;
  • планування транспортування вантажу на основі транспортної документації;
  • завантаження цистерни;
  • підготовка автоцистерни до транспортування та правильна її розмітка;
  • транспортування довірених вантажів автоцистернами відповідно до правил дорожнього руху;
  • ведення документації щодо перевезення вантажів з використанням контрольно-вимірювальної техніки;
  • розвантаження автоцистерн;
  • організація роботи відповідно до правил охорони праці, техніки безпеки, протипожежних вимог та захисту навколишнього середовища.

Водій автоцистерни повинен мати право виконувати обов’язки водія, яке можна отримати, пройшовши навчання та склавши іспити на отримання посвідчення відповідної категорії. Немає мінімальної освіти для роботи за цією професією. Бажаний рівень освіти - базовий професійний. Потрібно посвідчення водія відповідної категорії (C, СE). Для транспортних засобів понад 3,5 т допустимої загальної ваги необхідна додаткова кваліфікація, підтверджена окремим іспитом.

Водій автоцистерни повинен мати медико-психологічну довідку, у якій зазначається, що протипоказань для практики немає. Йому має бути дозволено експлуатувати транспортувальне обладнання під тиском, а у разі перевезення небезпечних вантажів він повинен мати базову кваліфікацію для перевезення небезпечних матеріалів автомобільними автоцистернами. У разі транспортування харчових продуктів він повинен мати медико-санітарну книжку. Що стосується міжнародного транспорту, то водій повинен мати базові знання з іноземної мови.

Освіта.ua
30.03.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів