Еколог

Еколог - це складна професія, яка об'єднує наукові, експертні, консультативні та соціальні завдання. Метою роботи еколога є практичне використання екологічних знань для реалізації принципів стабільного розвитку природного середовища.

Еколог вивчає природне середовище, вказує на небезпеки, працює на охорону природи та сталий розвиток.

Еколог вивчає стан природного середовища, взаємовідносини живих організмів між собою та взаємозв'язки між організмами та навколишнім середовищем. Оцінюючи вплив людини на навколишнє середовище, еколог визначає та прогнозує особливо негативні явища. У випадках наявності промислового виробництва або інших факторів, що негативно впливають на навколишнє середовище, завданням еколога є підготовка та здійснення заходів щодо охорони природи та відновлення природного балансу.

Еколог реагує на порушення положень про охорону навколишнього природного середовища та охорони природи, пропонуючи зміни до чинного законодавства. До завдань еколога входить розробка проектів та реалізація екологічних заходів, включаючи освітні та соціальні заходи. Еколог є ініціатором екологічних заходів, часто активізує для цього громадськість.

Результатом роботи еколога є підсумки досліджень, експертні звіти про природне навколишнє середовище, висновки та рекомендації про вплив на природне середовище підприємств, технологій та пристроїв. Вони часто викладені у формі наукових та популяризуючих видань.

Професійні обов'язки

 • організація особистої та командної роботи з урахуванням принципів охорони праці, техніки безпеки, протипожежного захисту та охорони навколишнього середовища;
 • вивчення взаємодії різноманітних факторів природного середовища;
 • планування та здійснення природоохоронних заходів;
 • посередництво при вирішення конфліктів щодо екологічних проблем;
 • активізація суспільства до спільних дій щодо захисту навколишнього середовища, здорового способу життя та стабільного розвитку;
 • збір коштів на екологічну діяльність;
 • узагальнення та ініціювання правових змін у галузі охорони довкілля та природного середовища, участь у громадських консультаціях з екологічних питань;
 • підготовка експертних висновків та консультацій у галузі екології;
 • організація та проведення навчальних та просвітницьких заходів у галузі екології;
 • розробка статей, публікацій з питань екології;
 • проведення заходів з екологічної сертифікації установ, організацій, товарів, технологій.

Професія еколога вимагає вищої освіти з природничих наук в галузі біології, захисту навколишнього середовища. Волонтерство або членство в неурядовій організації, що займається екологією, є найкращим способом набуття першого професійного досвіду для еколога. Через міжнародний аспект проблем, пов’язаних із захистом навколишнього середовища, екологу слід володіти іноземними мовами, особливо в галузі професійної термінології.

Освіта.ua
23.03.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів