Системний аналітик в ІТ сфері

Системний аналітик в ІТ сфері аналізує можливості використання ІТ рішень для автоматизації обраних процесів на підприємстві.

Мета роботи системного аналітика - проаналізувати функціонування інформаційних технологій у контексті конкретної програми. Аналітик співпрацює з клієнтом, аналізує і описує бізнес-процеси на підприємстві та визначає процеси, які підлягають автоматизації. На основі розробленої бізнес-моделі він готує системний аналіз, що містить функціональні та технологічні параметри системи, специфікацію умов експлуатації та необхідних обмежень. Аналітик документує свою діяльність відповідно до прийнятих стандартів компанії. Документація узагальнює вимоги клієнта. На підставі замовлення клієнта аналітик розробляє проект та узгоджує процес розробки програмного забезпечення з керівництвом компанії. У результаті проведених аналізів фахівець організовує консультації з представниками компанії-замовника та організації-виконавця. У процесі розробки програмного забезпечення системний аналітик представляє інтереси клієнта при співробітництві з дизайнерами та програмістами. Аналітик відповідає за правильну інтерпретацію потреб бізнесу та переведення їх у функціональні та якісні вимоги, щоб забезпечити системне рішення відповідно до потреб компанії.

Професійні обов’язки

  • аналіз процесів з точки зору автоматизації та підтримки ІТ системи;
  • збір, аналіз та документування потреб клієнтів та користувачів у сфері функціональних та технологічних вимог ІТ системи;
  • визначення конкретних галузевих вимог та процесів, що підтримуються ІТ системою;
  • аналіз вимог ІТ системи в питаннях послідовності, функціональності, можливостей автоматичних процесів;
  • обговорення і узгодження результатів аналізу з розробниками ІТ системи;
  • розробка функціональної та технічної документації ІТ системи відповідно до розробленого стандарту;
  • аналіз змін в ІТ сфері на основі вимог замовника;
  • надання аналітичної підтримки на етапі проектування, впровадження, тестування та експлуатації ІТ системи;
  • надання технічної підтримки та проведення консультативного навчання для користувачів системи;
  • організація робочого місця відповідно до правил техніки безпеки, охорони праці, протипожежного захисту та охорони навколишнього середовища.

Для роботи за професією системного аналітика в ІТ сфері віддається перевага претендентам з вищою освітою в галузі інформатики та телекомунікацій. Ніяких додаткових дозволів на практику не потрібно. Для роботи за професією бажано знати методику проведення аналізів та оцінки якості процесів, знання та вміння у галузі моделювання систем та процесів, програмного забезпечення, та управління змінами. Системний аналітик при виконанні професійних обов’язків повинен ефективно використовувати комп'ютерне обладнання та спеціалізоване програмне забезпечення. Додатковою перевагою для системного аналітика в ІТ сфері вважається знання англійської мови, включно з технічною термінологією в комп'ютерній галузі.

Освіта.ua
18.03.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів