Кредитний аналітик

Кредитний аналітик вивчає кредитоспроможність заявника, оцінює рівень ризику угоди, вивчає ризики, пов’язані із заставою для позики, рекомендує умови кредитування, здійснює моніторинг фінансового стану позичальника та ринку кредитування.

Метою роботи кредитного аналітика є оцінка кредитного ризику фінансової установи, яка надає кредитні кошти. Основним завданням кредитного аналітика є детальна перевірка юридичних та фінансових документів, що додаються до заяви про надання позику.

Кредитний аналітик для фінансової установи перевіряє надійність заявника у зовнішніх та внутрішніх базах даних та аналізує його кредитну історію. Його обов'язком є оцінка економічного та фінансового стану заявника та визначення його платіжної спроможності для погашення своїх кредитних зобов'язань.

Аналітик з кредитних питань проводить аналіз ризиків, пов'язаних з фінансовою транзакцією, а також оцінює якість застави і співставляє можливий ризик з розміром та якісним станом заставного майна. Він займається визначенням кола клієнтів, які пов'язані з капіталом та організацією і зможуть розділити загальний ризик у фінансових операціях.

Кредитний аналітик рекомендує або встановлює умови фінансування операції (тобто надання позик, гарантій тощо), рекомендує або приймає рішення з надання позик, контролює фінансову операцію протягом всього періоду кредитування.

Професійні обов’язки

 • аналіз фінансово-правових документів у питаннях надання кредитів;
 • оцінка кредитоспроможності, включаючи аналіз фінансового позичальника та якості заставного майна;
 • оцінка рівня ризику кредитної операції, якості запропонованої застави відповідно до шкали ризиків та з урахуванням діючих лімітів;
 • отримання від інших фінансових відомств інформації, необхідної для оцінки рівня кредитного ризику;
 • підготовка рекомендацій щодо прийняття кредитних рішень;
 • прийняття кредитних рішень відповідно до своїх повноважень;
 • моніторинг та звітність про фінансовий стан позичальника протягом періоду кредитування;
 • моніторинг операційного ризику та економічної цінності застави протягом періоду кредитування;
 • архівування документів відповідно до чинного законодавства та внутрішнього розпорядку кредитної установи чи організації;
 • підвищення якості роботи, включаючи підготовку звітної документації після проведеного аудиту;
 • організація робочого місця відповідно до правил охорони праці, техніки безпеки, протипожежного захисту та охорони навколишнього середовища.

Професія кредитного аналітика не регулюється на законодавчому рівні та не потребує ліцензії. Кредитний аналітик повинен мати середню освіту в галузі економіки, бухгалтерського обліку, математики, аналізу даних та юриспруденції.

Набути необхідні знання для професії кредитного аналітика можна на спеціалізованих навчальних курсах, по завершенні яких проводиться відповідна атестація.

Фахівець, який обіймає цю посаду, повинен дбати про свій професійний розвиток, постійно поповнювати свої знання, слідкувати за тенденціями та змінами на законодавчому рівні в питаннях економіки, кредитування та фінансів. Кредитний аналітик повинен мати здатність швидко адаптуватися до змін та приймати аргументовані рішення в нестандартних ситуаціях.

Освіта.ua
16.03.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів