Чи відчуваєте ви діяльність профспілок у захисті своїх прав?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо роботи освітянської профспілки

Чи відчуваєте ви діяльність профспілок у захисті своїх прав?

У Профспілці працівників освіти і науки заявили про скорочення кількості членів цієї профспілки.

Таке скорочення, на думку керівництва спілки, відбулося переважно через припинення роботи осередків на тимчасово окупованих територіях і виїзд багатьох освітян за кордон.

Освіта.ua
29.03.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ольга
Справедлива зарплата вчителя має відповідати його кваліфікації, досвіду роботи та обсягу виконаних обов’язків. Відповідно до чинного законодавства, мінімальна заробітна плата вчителя в Україні має становити не менше 2,5 мінімальних заробітних плат, що у 2023 році становить близько 21 тисячі гривень на місяць. Однак, враховуючи інфляцію, можна стверджувати, що справедлива зарплата вчителя повинна бути вищою, ніж мінімальною, і становити близько 30 тисяч гривень на місяць. Це дозволяє вчителям жити належним рівнем, забезпечуючи витрати на житло, харчування, освіту та здоров’я, а також дозволяє підвищити престиж та привабливість професії вчителя.
Irjlf
Для Ольга: Я як вчитель живу за "мінімалку в Україні". Не жаліюсь але не маю ні житла ні змоги на нього заробити. Харчуюсь як бомж аби витягти якось до кінця місяця. І не треба розумних порад - я живу чесно і так як нарахували розумні верхи. ганьба! де мої 4000зелених?
Коментувати
Тернопільчани
У нас за минулі роки, як мінімум 40% студентів педагогічних та класичних ВНЗ були випущенні тільки з освітньою кваліфікацією! Як ВНЗ у 2016,2017 році акредитував освітні програми, так випускав. Причому ми знаходили тільки освітню кваліфікацію навіть у ОПП 2018,2019 років. І це повністю законно. У нас виникає запитання, а хто такий відділ освіти, чи навіть ДОН щоб питатися вчителя, чому в тебе такий диплом? Як взагалі вчителя-це можна питати? Є ОПП на сайті закладу вищої освіти. Відкрили, інформацію отримали. Те що відбувається у сусідній області, повністю виходить за рамки законності та правопорядку. Прикро, що керівники проявляють низький рівень компетентності допускаючи подібні ситуації. І це при тому, що вони самі мають такі самі освітні кваліфікації.
Тернопільчани
Для Тернопільчани: Професійна кваліфікація в першу появилася у дипломах десь від 2015 років.Також прикро, що ВНЗ винен тільки в тому, що робив по закону. Якщо прийде інша влада вони в першу чергу запитають, чи випускали фахівців відповідно до акредитації і ніхто не запитає, врахували ви закон 2017 року, чи ні. Якщо фахівець випущений не у відповідності до акредитації, його диплом можна вважати недійсним.
Коментувати
Батькам
Вельмишановні та при всій повазі. Ви уяву маєте скільки тисяч українських студентів за 2016-2020 роки отримали диплом Бакалавра Середньої освіти, Магістра середьої освіти, Магістра початкової освіти? І яким право працювати вчителем записали у професійні права додатку відповідно до наказу МОНУ " Щодо запровадження Додатка до диплома Європейського зразка" Лист МОН № 1/9-409 від 10.06.10 року ЗА ПУНКТОМ "Якщо присвоєна кваліфікація дозволяє отримати доступ до професій, статус яких визначається окремими нормативними документами та/або специфічними правилами, зазначити права доступу до таких професій." Якщо професію записали у відповідності до державного класифікатора - Вчитель трудового навчання; вчитель біологі, хімії; вчитель математики. Це той самий доступ. І надалі не нагнітайте своїми доступами ситуацію.
Батьки
Для Батькам: Якщо людина вчилися послідовно, має педагогічний диплом бакалавра, то ми погоджуємося. Можна брати до уваги професійні права. Але якщо вступ відбувся по перехресному принципу, то складно сказати. В принципі так само з професійною кваліфікацією після 6 курсу. Їх присвоюють. Але чи усе що треба людина вивчала , дуже важко сказати.
Тернопільчани
Для Батькам: Здобуття самої кваліфікації, Магістр середньої освіти - це вже допуск до роботи. Причому до викладання тільки у 5-11 класах. Для початкової школи є спеціальність "Початкова освіта".
Коментувати
Батьки м. Чернівці
Народ напевно втомився від коментарів Чернівецьких дописувачів, але ви маєте зрозуміти деякі речі. У багатьох гілках влади Чернівців працюють колишні регіонали, які вірно і палко служать своїм ляльководам. Стосовно нашої позиці. Закон про освіту, особливу увагу звертає на професійний стандарт вчителя. А якщо добре пройтися по тому стандарту, то особи які не мають освітнього рівня бакалавра,магістра взагалі не можуть вести уроки у 5-11 класах. Не знаємо хто де і за скільки дістав диплом, але для нас освіта це бакалавр+магістр за одним педагогічним фахом. Щодо рівня компетентності. У деяких вчителів взагалі дуже низький. Яка користь з того, що у дипломі пише вчитель, якщо він(вона) не виконує програму взагалі, а уроки зводить до примітивних розмов по предмету. Це хіба вчитель? Про що ви говорите? Диплом - це папір. А вміння працювати - це справи. Директору можна понести сумку і він зариє очі. А що робити з батьками?
Батьки м. Чернівці
Коротке продовження. Хтось один чи одна отримали диплом вчителя і трендять видно, що усі мають мати такий диплом. Не знаємо, що роблять і чим займаються керівники освіти м. Чернівці, але до того дійти щоб поставити під сумнів дипломи, нехай старі, ВНЗ, випускники якого працюють і проходять стажування по всьому світі. Це некомпетенто! Це зухвало! Це врешті низько! Яка користь що вам у дипломі написали професійну кваліфікацію вчитель, якщо багато людей цьому не відповідають. На нашу примітивну думку, професійну кваліфікацію , тобто доступ до роботи, треба давати тільки після 4 курсу. Щоб ті гастролери, котрі перебігають з одно фаху на інший задумалися, що буде вартувати їх освіта. А магістратуру просто вважати педагогічною освітою.
Сан Техник
Для Отцов г. Черновцы: К примеру, у меня диплом магистра по специальности "Водоснабжение и водоотведение". По вашему мнению, мне лучше всего какую учебную дисциплину в школе преподавать, раз вы предлагаете любого магистра считать с пед.образованием?
July
Для Сан Техник: Выскочки.
Коментувати
Вчитель (не член профспілки)
Членом цієї імпотентної профспілки може бути тільки дурень. Бо лише дурень погодиться віддавати свої гроші нізащо невідомо кому.
Ірина
Ні. Зграя дармоїдів. Вони вже навіть не імітують діяльність. Єдина їх робота - розподілити між собою наші кошти.
Валерій
Добрий вечір! Пропоную зробити голосування в телеграмі або на спеціальних платформах, де результати будуть правдивими, бо відсоток в даному голосуванні є статичним. Це можна перевірити зайшовши в консоль даного веб-сайту, а саме переглянувши код.
Зоя
Окозамилювання, а не робота профспілок. Сама вже місяць стукаю в усі двері. У відповідь- мовчання. Глуха стіна. Розумію, що зараз важкий для країни час. Але не можна знущатися над людьми. Та прибиральниця в школі отримує більшу оплату, ніж вчитель. Дико звучит, що будуть оплачувати за апробацію підручників, коли залишили голу ставку, навіть без вислуги, не говорячи за інше. Всі доплати - 0
Сергій
Ні, показова "совдеповська організація", голови організації співпрацюють з деректорами , і саме гидко з засновниками закладів
Галина Яворская
Профспілка освітян - це єдина організація, де ще чують вчителя і дпомагають у захисті прав, надають кваліфіковану юридичну допомогу, психологічну підтримку , матеріальну допомогу. Знищити профспілки -це повністю лишити захисту вчителів, голосу.Комусь дуже свербить від такої єдності, бо саме в цтому і є сила цієї організації.
Eni
До голосування необхідно долучити пункт : частково, тому що не всі питання обстоює профспілка.
Світлана
Голосування не достовірне, кількість голосів зростає, а відсоток весь час однаковий: так 28%, ні 72%!
Волиняка
В тому вигляді, в якому існують профспілки - безнадійно застарілий анахронізм. І не треба брехати - скорочення чисельності членів профспілки тривало всі роки через вихід звідти вчителів іноді цілими колективами. Ніколи не доводилося бачити реальний захист інтересів педагогів, коли керівництву профспілкового комітету доводилося обирати між освітнім керівництвом і порушеними правами вчителя. Через те і я не бачу сенсу для себе перебування в цій організації. І справа зовсім не в одному відсотку внеску, а в причинах, викладених вище
Валентина
Так , відчуваю підтримку профспілки. Коли ми єдині, тоді ми - сильні. Де в колективі є всі члени профспілки, тоді відчувається вся єдність і допомога. Будьте чесні всі ті, хто не підтримує і ставить палки в колеса, якщо премії, надбавки, то це добре, але для того, щоб вони були треба, щоб хтось це виборював. А як платити 1% в профспілку, то це проблема . Скільки допомоги зробили профспілки і під час війни. Треба бути ти вдячними і відповідальними за свої слова, та чесними з собою.
Волиняка
Для Валентина: Що ж іще може написати профспілковий функціонер?))
оксана
Для Валентина: профспілка бездіяльний сьогодні орган. Від вирішення нагальних проблем самоусунулась, голова профспілки просто виконує завдання місцевої адміністрації, почасти такі рішення саме проти педагогів. Треба бути чесними: в такому вигляді як зараз, профспілка не потрібна.
Коментувати
Ольга
Так,я відчуваю участь профспілок у житті своєму та членів свого колективу. Це і дотримання нормативних документів, законодавчих актів. Це і контроль за виконанням всіх прав працівників. Це захист та піклування при створенні комфортних,безпечних умов праці.
Вчитель
Для Ольга: це все ми робимо і без участі профспілки
Вчитель
У нашій ОТГ голова профспілку ліквідував. Тепер зняли доплату за класне керівництво, ніхто й не пікне. Працюють. А куди звертатись...
Світлана
Профспілка ніколи таких питань не вирішувала. Принаймні у нас. Звертайтесь до суду. Доплати за класне керівництво, вислугу років - обов’язкові. Суд не буде цікавити чи є гроші у бюджеті.
Коментувати
Вчитель
Наївні! Скорочення відбувається із-за їхньої повної бездіяльності! Вони її вже навіть не імітують!