Чи почуваєтеся ви вільним у своїй професії?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо свободи педагогічної творчості вчителя

Чи почуваєтеся ви вільним у своїй професії?

За словами міністра освіти і науки Оксена Лісового, міністерство зосередить увагу на створенні умов для творчої вільної роботи вчителів.

«Наше завдання – змінити в принципі культуру в освіті, і в школі перш за все. Для цього ми повинні переглянути підходи до освітнього менеджменту, для цього ми повинні створити умови для творчої вільної роботи вчителів», – відзначив міністр.

Освіта.ua
22.03.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
студенти Кияни
Якщо влада мобілізовує студентів, то разом з ними йдуть їхні викладачі! І не траба тупими доводами доводити що нам дуже потрібно тисячі викладачів плагіатчиків або науковців які перписують закордонні наукові видання, чи праці видані за царя батюшки. В росії максимально кого не чипають, так це вчителів важливих предметів які працюють переважно у сільських школах і мають стаж роботи в сільській школі. Амінь. А у нас ректори понесли хабарів, а влада говорить які то погані студенти. Ще до того їх тисячі. Пройсність нам, які такі серйозні наукові відкриття зробили у нас в Україні за останні роки щоб доводити неоюхідність залишити науковців? Якщо такі і є то на пальцах тих людей можна порахувати. Лише влада намагається підібратися до студентів, ми організовуємо акції "Викладачі разом з студентами". Дякуємо за увагу!!!
Учитель  пенсионер
Позвольте и мне высказать свое мнение! Во времена Второй Мировой учителя, хотя и партийные но имели бронь. После Второй Мировой самых лучших учителей забирали преподавать в университеты и техникумы. Учителя в катакомбах и в укрытиях преподавали письмо, чтение, математику, физику, химию, биологию. Без этих наук не будет медика, инженера, промышленника. Государство очень правильно сделало, когда защитили учителя/преподавателя от мобилизации. Вопрос скорее в другом. Надо усилить требования к тем, кого принимают на эти должности, особенно должность учителя. Диплом Бакалавра и диплом Магистра - это без всяких но. Оба диплома педагогические и по одной профессии. Диплом соответствует всем требованиям законодательства. Наличие вакансий и часов по специальности или в рамках компетенции педагога. Я считают что на таких основаниях возможно принять человека на педагогическую должность. В ином случае, отказ. Те кто будет идти это гастролеры, которых война вынудила пойти стать педагогом.
Львів'яни
Для Учитель пенсионер: Стравлять людину, яка 10 років працювала и часы знайдуться. Не згодні з вами. 2 роки стажу і не менше. В принципі Бакалавр 6 рівень. Викладати має повне право. Тобто можна 2 роки і для Бакалавра, а не 5. В ці рамки повністю поміщаються ті, хто до війни здобув педагогічну освіту і за покликанням став учителем.
Галина
Для Учитель пенсионер: Не знаю звідки у Вас інформація про бронь. У мене дядько був до ІІ світової не просто вчителем, а директором школи. А тато вчився в школі. Перед ІІ світовою (у 1939 році) скасували бронь вчителів, і їх масово призвали до армії. На місце вчителів (а чоловіків-вчителів було тоді дуже багато) прислали дівчат ІІ-ІІІ -курсниць. Це я Вам з досвіду своєї сім’ї розповідаю, а не з якихось телепрограм. А враховуючи те, що пишите Ви московітським нарєчієм, то вочевидь ви їхнії пропогандист. На московію з речами
батьки
Які студентки будуть їхати у сільську місцевість? З якими рівнем знань? Три роки у ВНЗ нормального навчання взагалі не було. У нас в сільськогосподарських школах катастрофічно не вистачає учителів математики, фізики, інформатики, іноземної мови. Ніхто вже декілька років не хоче йти працювати. А молоді студентки у Польщі ягоди збирають. Бронь під час Великої Вітчизняної справді була, а переважно у тих місцях які війна не зачепила. І взагалі порівнювати нинішню ситуацію, коли третина країни виїхала з 1941 це безглуздо.
Коментувати
Львів'яни
У нас останнім часом усі захотіли стати вчителями і викладачами. Причому за 1,4 року. Змушені погодитися з коментарями нижче. Мають бути чіткі та зрозумілі норми надання відстрочки. Для тих працівників, які приймалися на роботу до 2017 року. Наявність диплому бакалавра та магістра будь-кого фаху чи наявність двох дипломів про педагогічну освіту. Від 2017 року, тільки два педагогічних дипломи. Окрм того довідка про стаж не менше 3 років. Школи мають працювати, але в школах мають працювати кваліфіковані фахівці, а не куми, свати і решта родичі. Стосовно ймовірної заборони вступати чоловікам до ВНЗ. Ми вважаємо, що з 170 середній бал НМТ, можна дозволити вступати на критичні спеціальності. Стосовно відстрочки викладачам ПТУ, коледжів, професійних ліцеїв, то можна без довідки про стаж, але за наявності двох дипломів. Стосовно відстрочки вчителям, можна з дипломом бакалавра, але за наявності атестаційного листа та довідки про педагогічний стаж не менше 5 років.
Кияни
5. Підставами для переоформлення сертифіката є: зміна найменування закладу вищої освіти; зміна місцезнаходження закладу вищої освіти; реорганізація закладу вищої освіти (юридичної особи), що має сертифікат про акредитацію, шляхом злиття або приєднання однієї юридичної особи до іншої; ліквідація або реорганізація, а також зміна найменування (місцезнаходження) структурного підрозділу закладу вищої освіти, що має сертифікат про акредитацію; зміни до переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти. "Деякі питання порядку оформлення сертифікатів про акредитацію (їх дублікатів)" Документ z1480-17, чинний, поточна редакція — Прийняття від 15.11.2017 Ніхто і нічого літом 2018 року не повен був переоформити.
Киянка
У випадку Чернівці, краще все залишити як є. І у випадку інших ВНЗ, які не присвоювали професійну кваліфікацію так само. Ви самі подумайте. Педагогіку, психологію викладали, педапрактику студенти пройшли, у диплом її записали, педагогічну освітню кваліфікацію магістра середньої освіти присвоїли. Тобто усі вимоги щодо здобуття педагогічної освіти виконали, а професійну кваліфікацію не присвоїли. Зважаючи, що закон вступив в дію у кінці вересня 2017 року, то літом 2018, коли розробляли і затверджували освітні програми на весь термін навчання, вони повинні були це врахувати і при необхідності відкоректувати ОПП. За будь-яких обставин бакалаври 2022 року, повинні були отримати дипломи з професійною кваліфікацією. І деякі магістри починаючи від випусків 2019 або 2020 так само. Як вже було так було. І я закликаю керівників, які інших добре бачать не накалювати ситуацію. Все одно навіть без професійної кваліфікації вони мають повне право працювати і атестуватися.
викладачка
Для Киянка: Ще до вступу в магістратуру, бакалаврам тих років присвоїли професійну кваліфікацію викладач закладу загальної середньої освіти. Відповідно до чинного на той час законодавства. Тобто ЧНУ Федьковича забезпечив право доступу до професії. Усі магістри, які здобули вищу педагогічну освіту, мали доступ до професії вже після 4 курсу. Юридично нічого страшного не відбулося. Усі вимоги щодо здобуття педагогічної освіти були виконані. Педагогічна практика записана у дипломах, як після 4 так після 5 курсу. У кожному дипломі присвоєна кваліфікація "Магістр середньої освіти" за відповідною спеціалізацією. Кожний диплом містить повний код галузі 014 і предметної спеціалізації У кожному додатоку де галузь знань, записано -Освіта.
ВИКЛАДАЧЦІ
Для викладачка: Вельмишановна та при всій повазі. Ви уяву маєте скільки тисяч українських студентів за 2016-2020 роки отримали диплом Бакалавра Середньої освіти, Магістра середьої освіти, Магістра початкової освіти? І яким право працювати вчителем записали у професійні права додатку відповідно до наказу МОНУ " Щодо запровадження Додатка до диплома Європейського зразка" Лист МОН № 1/9-409 від 10.06.10 року ЗА ПУНКТОМ "Якщо присвоєна кваліфікація дозволяє отримати доступ до професій, статус яких визначається окремими нормативними документами та/або специфічними правилами, зазначити права доступу до таких професій." Якщо професію записали у відповідності до державного класифікатора - Вчитель трудового навчання; вчитель біологі, хімії; вчитель математики. Це той самий доступ. І надалі не нагнітайте своїми доступами ситуацію.
Коментувати
Ростислав
https://molbuk.ua/news/282569-chnu-perekhodyt-na-dystanciine-navchannia-iaka-prychyna.html. Якщо уважно прочитати коментарі, то виникає питання. У людини диплом бакалавра не є педагогічним. Фахові предмети вивчалися, але не вивчалася педагогіка, психологія, різні педагогічні предмети. У дипломні про 4 курс не має педагогічної практики. Є тільки після 6. Такий диплом вважається диплом про педагогічну освіту чи просто вищу освіту. У дипломі пише магістр середньої освіти і предмет. Заклад освіти закінчив педагогічний.
Lina
На Буковині починається хвиля невдоволення. Чи можливий такий наказ відповідно до якого запис освітньої програми буде прирівняно до запису професійної кваліфікації? Освітю програму прирівняти до професійної кваліфікації. Або запис професії у професійних правах буде прирівняно до професійної кваліфікації принаймні тим хто отримав диплом до 2022 року. У буквальному сенсі сотні людей, якщо не за тисячу не знають і не розуміють законів. А деякі чиновники тільки підігрівають ситуацію. Якщо влада тепер і зараз не зреагує, які це подальші наслідки буде мати важко сказати. Тут не треба слів і заспокоєння. Треба закон, наказ який буде мати юридичну силу.
Юристка
Для Lina: https://molbuk.ua/news/282569-chnu-perekhodyt-na-dystanciine-navchannia-iaka-prychyna.html /Детальна відповідь на ваш запит/
Тернопільчани
Для Lina: Виші незадоволення намальовані на рівному місці. На скільки років ОПП акредитували, стільки років випускали фахівців.
Коментувати
TT
Замість управлінської роботи директори-самодури займаються мобінгом, бо це їм приносить задоволення і самоствердження. Авторитаризм процвітає!
Киянка
ст.58-3 закону України про освіту, ВНЗ повинен був застосувати для вступників 1 курсу 2018 року. Відповідно присвоїти професійну кваліфікацію бакалаврам, а далі магістрам. Попередня редакція і теперішня редакція , зі змінами, закону України про вищу освіту не передбачала обов’язкового присвоєння професійної кваліфікації. Швидше за все саме на це опирався заклад вищої освіти, коли вам видавали диплом.
Тернопільчани
Це біда, коли на рівному місці створюють проблеми, а заручниками проблем стають люди. Диплом є. Основні відомості які мають бути внесені є. У додатку все прописано, а додаток європейського зразка є частиною диплому. Проблем з ідентифікацією спеціальності чи професійних компетентностей не має зовсім. Що взагалі хочуть з людей чиновники? Чим більше ми читаємо дописи Буковинців, тим швидше приходимо до висновків, що сама влада доводить людей до відчаю! Якщо влада дістала людей на сході, а за що ми воюємо? Якщо завтра на Буковині заявлять що хочуть до іншої держави, ми їм повіримо. Бо ми на власні очі бачимо, що там влада з людьми витворяє. Непогано буде, об’єктивно оцінити стан подій на сході і дійсно які там погляди у людей. Кого дійсно там хочуть люди ДНР, чи України. Владі головне хабарі, а може ректори не хочуть нести хабарі. то що пластати тисячі студентів і видавати їм такі дипломи щоб навіть освітньої кваліфікації по толку не було записано? Ви взагалі адекватні?
Чернівчани
Можете хтось по людськи сказати, як нашу освіту повинні записувати у робочих документах школи? Якщо у інших ВНЗ писали вчитель, а далі предмети які є у освітній програмі, то у нас цього не має. Напевно є три варіанти: 1. Середня освіта і спеціалізація; 2. Середня освіта і два предмети, які є у ОП. тобто враховуючи додаткову спеціалізацію.3. У професійних правах нам писали вчитель і предмети. Ми не знаємо чому так вийшло, ми на цьому часі не шукаємо крайніх. Але на такий випадок має бути офіційне пояснення влади. Бо до цього часу нам директори просто дублювали все що у дипломі і очевидно були праві. Як при тарифікації, так і при атестації.
Чернівчани
Середня освіта 014.0..; ОП предмет 1, предмет 2. Ось у такому форматі нам тепер записують кваліфікацію у робочих документах закладу освіти.
Чернівчани
А те що інший предмет це додаткова спеціальність ми взнали коли витягнули з сайту ЧНУ ОПП і її роздрукували.
Чернівчани
Ми ті, хто нижче писав, що в Румунії не має професійної кваліфікації.
Коментувати
Чернівчани
https://molbuk.ua/chernovtsy_news/281151-kozhna-dytyna-zdibna-do-matematyky-studentka-uspishno-gotuie-ditei-do-zno.html Ми вважаємо , що коментарі до цієї статті владі треба прочитати. Ми розуміємо. Приходить одна влада пише одні закони, інша пише інші. Але у епіцентрі подій завжди звичайні люди. Один символ, слово не в той бік і народ незадоволений.
Джені
Якщо у дипломі вам записали спеціальність з кодом "014 Середня освіта (за предметними спеціальностями) " У вас вже є педагогічна освіта! Присвоїв заклад освіти професійну кваліфікацію чи не присвоїв це по суті не до вас питання. Я уяви не маю, як багато треба мати розуму щоб людину з педагогічною освітою, у якої ви дипломі є педагогічна спеціальність відправити вчитися чи більше того, натякати на те, що диплом не є дійсний. У вас, вибачте, там при владі одні телепні сидять? Щоб ваш диплом вважався дійсним у ньому має бути спеціальність, предметна спеціальність чи спеціалізація і запис освітньої програми. У деяких випадках тільки спеціальність. Якщо записали код повністю 014.03 це є 100% педагогічна освіта. У випадку неправомірних дій чиновників звертайтеся на гарячу лінію МОНУ. Там їм нагадають що тепер війна йде.
Чернівчанам, КНУ Шевченка
Законодавство передбачає присвоєння Освітньої або Освітньої та Професійної кваліфікацій. Вам у дипломі все написали правильно. Відповідно до чинного законодавства, ви маєте право працювати в закладі освіти. Освітня кваліфікація складається з спеціальності, спеціалізації і вказують освітню програму. Жодних інших вимог до освітньої кваліфікації у нас останні роки не було.
Чернівчани
"28.09.2017 Набрання чинності" Вступив у дію закон України про освіту. Наскільки ми розуміємо усім хто вступив у магістратуру 1 вересня 2018 року на педагогічні спеціальності повинні були присвоїти професійні кваліфікації. Питання до ЧНУ , влади і всіх решта. Що тепер вартують наші дипломи?Це нормально коли приймають спочатку закон про вищу освіту пишуть одне, а після нього приймають закон про освіту і пишуть зовсім друге? Якщо бодай одна шваль скаже, що дипломи видані є недійсними або відправить когось вчитися ми вам такий патріотизм покажемо, що мало не буде. Ви взагалі уявлення маєте скільки тисяч студентів отримали такі дипломи? Чекаємо офіційно пояснення, стосовно долі тих, кому видали такі дипломи!!! Зрештою в Румунії не має такого поняття, як професійна кваліфікація.
Кияни
Для Чернівчани: Якщо вам у дипломі написали спеціальність, спеціалізацію, освітню програму, ваші дипломи не можуть визнати недійсними. Це основні відомості, які відповідно до закону мають бути в дипломі. Стосовно чому не писали. Тепер не має можливості підняти нормативно-правову базу тих років. Її просто видалили. Але "5. Сертифікат про акредитацію вперше видається за кожною акредитованою освітньою програмою строком на п’ять років, а при другій та наступних акредитаціях - строком на 10 років. Інформація про видачу сертифіката вноситься до Єдиної державної електронної бази з питань освіти." На скільки років сертифікат акредитували, стільки часу випускали фахівців відповідно до акредитації. Щоб присвоювати професійну кваліфікацію літом 2018 року ЧНУ повинен був по новому акредитувати освітні програми. А це не вважали за потрібне. Вас ніхто не заставить вчитися. Відповідно до професійного стандарту вчителя спеціальність "Середня освіта" проходить. Відповідно до законів проходить.
Коментувати
БАТЬКИ "SOS"
У нас назріла пропозиція до влади. А давайте на 5 курс медичних закладів освіти приймати з інших спеціальностей! За мотиваційним листом і все. Був механіком і став хірургом. Або була менеджером, а стала педіатром. А чому ні! Може і так роблять у цивілізованих країнах? Питання до влади. Що для влади означають наші діти? Чому закривають роти тим, хто пише, що вчитель має мати усі рівні педагогічної освіти? Причому саме краще як колись. За одним фахом. Хіба відповідальність вчителя менша за відповідальність лікаря? Чому влада знищує освіту? Освіта бакалавра 180-240 кредитів. Магістра 90 кредитів. Як можна за один рік стати вчителем? Для влади головне догодити хабарникам ректорам і високопосадовцям. Але хто тоді наші діти???
Батьки
Навіть в Росії не призивають вчителів. Правда це стосується переважно точних наук, але факт залишається фактом. Звільнення він призову вчителів, викладачів і студентів це цілком виправдане рішення. Державі треба фахівців. Погано те, що у нас дуже погано врегульовано питання, прийняття нових людей на посади вчителів чи викладачів під час війни. І багато людей, яким не місце в освіті потрапляють в заклади освіти, а найгірше в школи. Якщо в людей є вища освіта їм не можна забороняти влаштовуватися у ПТУ, коледжі, ВНЗ. Це дане законом їм право. Але школа це діти. Наша позиція неоднозначна. Якщо почнеться бардак, корумповані директори доведуть освіту до ручки. А це потягне за собою те, що багато досвідчених людей, які вміють працювати з дітьми звільняться, а від того ніхто не виграє. Справжнього вчителя знайти не так легко. Переважній більшості доля дітей байдужа.
Чернівчани
Коротко і лаконічно стосовно відстрочки вчителям. Це наша особиста позиція, її іншим регіонам не нав’язуємо. У першу чергу давати відстрочки тим, хто працював до війни. Незалежно від освіти. А до тих кого прийняли після початку війни є дуже багато запитань. Щоб уникнути незадоволення серед суспільства і щоб одночасно забезпечити школи освітянами пропонуємо давати відстрочки тільки тим у кого є диплом бакалавра про педагогічну освіту. Вчитель, чи викладач (ті хто закінчив баклаврат після вступу у 2010 році і далі), а також спеціальність "Середня освіта"). У Кожного хто добув педагогічну спеціальність, у пункті "Професійні права", будь-який додаток до диплому, пише слово вчитель, чи право працювати в закладі загальноосвітньої освіти. Помилитися неможливо. Це люди, які принаймні хотіли стати вчителями, а не бігли в магістратуру бо кум директор школи. І що за освіта магістратура? 90 кр. -30% практики. Ціле нічого. Таким особам відстрочку не давати!!!
Батьки
Для Чернівчани: Можливо і маєте рацію.
xxx
Для Чернівчани: Робити по закону і все. Якщо освіта не є педагогічна, то для того щоб могти викладати треба було мати магістратуру. Якщо освіта педагогічна, вимагати диплом бакалавра, як основний диплом для здійснення педагогічної діяльності.Чи два педагогічних дипломи - бакалавра і магістра. Наші діти теж ходять до школи. Ми розуміємо необхідність освіти. Але якщо не вжити необхідних і негайних заходів, до школи потрапить багато непотрібних людей. Це при тому, що ЗСУ відчувають колосальний брак. Взагалі варто під час війни заборонити призначати на посади вчителів та викладачів військовозобов’язаних. Виняток - перевід з одного закладу в інший.
Коментувати
Артем
Я викладаю англійську мову за кордоном вже більше 5 років та розповідаю, як гідно заробляти. Долучайтеся до нашої української спільноти https://www.instagram.com/work.in.vietnam/
TT
Краще нічого не створюйте, бо вже стільки створили, що за століття наступники не розгребуть!