Чи має бути збережена модель НМТ за схемою 2+1?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо предметів мультитесту

Чи має бути збережена модель НМТ за схемою 2+1?

В Україні наразі так і не ухвалено остаточного рішення про перелік предметів національного мультитесту.

Модель «2+1», що передбачає обовʼязкове складання української мови і математики та вибір третього предмета з переліку запропонованих презентована як спільна позиція Міносвіти та парламентського освітнього комітету.

Однак модель «2 обовʼязкові предмети + 1 на вибір» не здобула загальної підтримки в сесійній залі Верховної Ради. Відтак найближчим часом мають бути внесені правки до відповідного законопроєкту.

Як відомо, дискусія триває з приводу предметного блока з історії України: фракція Європейської солідарності наполягає, що цей предмет має бути обовʼязковим для всіх вступників до закладів вищої освіти.

Освіта.ua
08.02.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Маргарита
А яку історію здають діти Порошенка, навчаючись у Лондоні? Та й більшості депутатів і представників влади. Ваші діти тут не вчаться, а що здавати нашим, ми самі можемо вирішити, без цих дармоїдів.
Доцент
Міністерство освіти та науки давно слід було перейменувати в Міністерство дебілізації населення імені Шкарлета.
Танюша
Я пропоную усім депутатам теж скласти НМТ . Як можна керувати країною, якщо не знаєш історії України, математики, української мови та літератури? В подальшому , не видавати мандати без складання і отримання високих балів ! Також терміново провести мультитест, щоб позбавити мандатів тих, хто не відповідає знанням! Неукам нема чого керувати державою!
Tetiana
Коли вже ми, дорослі й дуже розумні, почнемо думати про дітей? Не навантажувати додатково, а розвивати, створювати умови для безстресового життя, наскільки це можливо. Чому не залишити ОДИН обов‘язковий предмет— українську мову, а два — за вибором? Всі предмети важливі, проте дитина має право вибрати ті, що їй знадобляться в майбутньому. Teaching, not testing. А за сьогоднішніх умов усі види «тестувань» мають бути скасовані. Поважайте дітей, це ваше майбутнє, шановні чиновники! Якщо ви думаєте про майбутнє України.
Тетяна
Патріотизм екзаменом не забезпечиш. Патріотизм виховується на прикладах, що їх подають найкращі — наша правляча еліта насамперед. Бо їхні вчинки показують, як треба любити рідну країну, віддавати їй, а не тягнути з неї… Особливо тепер????????
Катерина
Таке враження, що Європейська солідарність прагне хайпанутись на цій ситуації. Про що взагалі йдеться? Ніхто історію не відміняє. Хто планує її здавати, буде здавати. А у довоєнний час як було: здавали іноземну, хто хотів, а інші історію. Патріотизм лише одним тестом з історії не вимірюється. Депутати хай про свій патріотизм дбають. Добре розмірковувати про такі концепти, сидячи десь у Європі в теплі, зі світлом і з грошима.
Тетяна
Для Катерина: поділяю Вашу позицію. Треба подумати про дітей: на їхню долю випала війна, лишила дитинства і юності, один лише стрес, сльози, поневіряння. На мою думку, доцільніше було б зробити ОДИН обов‘язковий предмет— українська мова, а два — за вибором. Подумати про дітей із сільської місцевості, де не вистачає вчителів і немає онлайн. Дітей треба навчати, а не думати, які б ще тести додати.
Коментувати
Кияни
У освіті дуже багато насущних проблем які потрібно вирішувати. Але дивлячись на ситуацію, на частково чи повністю поруйновані школи, університети, ПТНЗ треба терміново по закладах освіти створювати резервні електронні копії документів. А щоб це було по мірі можливості швидко, має бути наказ МОНУ. Книги наказів, видачі документів , трудові книжки, атестаційні листи, копії дипломів, свідоцтв про КПК і вся решта документація. З журналів тільки перші та останні сторінки з оцінками. Є для цього сектар, вчителі інформатики, лаборанти і решта допоміжний персонал. Бажано все зберігати в PDF чи інших форматах на Google диск і записувати на компакт-диски. Повірте це не примхи, а вимоги часу.
Анна
Постійні тривоги . Постійні нічні тривоги. Коли ще вчити 4 предмети? Не спимо ночами по укриттях бігаємо. Схаменіться .
Пенсіонер
Тест з історії на НМТ/ЗНО -- критерій патріотизму??? Безглуздішу ідею придумати можна, звичайно, але важко! Сяк-так вивчають історію ВСІ учні! Але НМТ для вступу у ЗВОскладатиме тільки деяка частина з них. Вдумайтесь, нарешті!!! НМТ потрібне лише для вступу в ЗВО! І все! Воно потрібне лише для того, щоб з усіх абітурієнтів відібрати тих, хто буде спроможний вчитися в університетах чи інших ЗВО! Крапка! До чого тут патріотизм??? Щоб навчатися в університеті, треба вміти МИСЛИТИ! І тут тест з математики -- значно точніший інструмент, ніж тест з історії! Бо щоб скласти історію, достатньо мати добру пам’ять! А щоб скласти математику, потрібні знання і вміння їх застосовувати, а також розвинене мислення! Якщо дитина здатна вивчити математику, то воеа зможе вивчити все, що завгодно! А здатність просто запам’ятовувати і тримати в пам’яті купу фактів зовсім не гарантує успішність навчання в ЗВО!
Небайдужий
По-перше,дискусія щодо формату НМТ мала початися ще у серпні, а до середини жовтня заклади вищої освіти повинні були б опублікувати правила прийому. Це якщо б МОН на чолі з Шкарлетом, і його підлеглим Шаровим справді дбали про освіту загалом, школярів-випускників зокрема, а також перспективи забезпечення вітчизняних ЗВО нормальними абітурієнтами, а потім студентами. Цього через недолугість даних панів зроблено не було. Думаю, що й очолюваний Бабаком комітет Верховної ради тут винен на всі 150%. Їм хтось заважав проявити ініціативу??? Ні!!! Але депутати в першу чергу дбають про свої кишені бездонні, а не про державу, чи якихось там абітурієнтів. Ось тут все заховано. По-друге -- це безглузда ідея: вважати тестування з історії на НМТ мірилом патріотизму. Це абсурд повний! Адже значна частина дітей здавати НМТ не буде, бо :вступатимуть в закордонні ЗВО, підуть в коледжі чи ПТУ, просто шукатимуть своє місце в житті вже на якихось робочих місцях. Але НМТ не складатимуть БАГАТО випускників!
Лілія
Потрібно повернути класичне ЗНО. Історія має бути обов’язковим предметом Крім того, на початку року обіцяли : укр мова, мат, англ, історія. Учні готували, а в 20 січня - - дивний поворот - облом. Яка довіра до влади?
Катерина
Для Лілія: так обирайте історію. Її ж ніхто не відміняє.
Танюша
Навіщо мені історія України в медичному? Коли я буду вас оперувати я буду розповідати вам про Бабин яр? Чи можливо мені краще знати біологію? Що за тупість?
Коментувати
Професор
Потрібно повернути нормальне ЗНО: два обов’язкових предмети (українська мова та література, історія України) та два предмети на вибір (залежно від того, куди випускник планує вступати).
Випускник
Для Професор: Да-да, карантини/коронавіру?... ?/дистанційне/війна/пі... двали.... А ви здавайте ЗНО бо було як готуватися, навчалися ж як всі.
Випускник
Для Професор: Да-да, карантини/коронавіру?... ?/дистанційне/війна/пі... двали.... А ви здавайте ЗНО бо було як готуватися, навчалися ж як всі.
Коментувати
Володимир Дорошук
Навпаки, 1+2 (укр. мова і літерат. ОБОВ’ЯЗКОВИЙ, математика чи історія- 1 на ВИБІР ОБОВ’ЯЗКОВО і будь-який третій- на ВИБІР, в т.ч. географія.
Криниця
Для Володимир Дорошук: Географія? А чому не хімія?
Ігор
Для Володимир Дорошук: а нащо література? Тоді вже буде не 1+2, а 2+2.
Коментувати
Юлія
Як би ще 1 предмет добавили. Бо багато кому тяжко вибрати 1 головний предмет на вибір
Тетяна
Математику потрібно замінити історією!Математика не всім вдається, а історію мають знати всі громадяни України. Незнання, історії своєї країни привело до страшного сьогодення.
Анонім
Для Тетяна: не згодна. Якщо математика не всім вдається, то тоді як ви ходите до магазину чи готуєте чкусь їжу без неї. Те що без знання історії майбутнього небуде з цим я згодна. Але які можуть бути знання якщо її по 150 раз переписують по різному.
Єлизавета Олійник
При чому тут математика, для того щоб приготувати їжу потрібна елементарна логіка, ви ж не ходите в магазин з теоремою Піфагора для того щоб закупити продукти. Історія має бути обов’язковим предметом на НМТ, бо як вже сказала Тетяна, незнання історії призвело до великих розрух.
Ім’я
У цьому свiтi лише одне ДОБРО - знання, i лише одне ЗЛО - небажання вчитися. Темнi люди як худоба, а проблема лялькових чиновникiв не стiльки в дурощi, як у жадобi, продажностi та марних надiях попасти до гeй-клубу заморських джентельменiв. Виходить, що таки заради цифр ви*ки розпочали вiйну, i навiть не у 2014, i не лише в Українi, бо вона й не скiнчалася по всьому свiту.
Коментувати