В Україні наразі так і не ухвалено остаточного рішення про перелік предметів національного мультитесту.
Модель «2+1», що передбачає обовʼязкове складання української мови і математики та вибір третього предмета з переліку запропонованих презентована як спільна позиція Міносвіти та парламентського освітнього комітету.
Однак модель «2 обовʼязкові предмети + 1 на вибір» не здобула загальної підтримки в сесійній залі Верховної Ради. Відтак найближчим часом мають бути внесені правки до відповідного законопроєкту.
Як відомо, дискусія триває з приводу предметного блока з історії України: фракція Європейської солідарності наполягає, що цей предмет має бути обовʼязковим для всіх вступників до закладів вищої освіти.
А яку історію здають діти Порошенка, навчаючись у Лондоні? Та й більшості депутатів і представників влади. Ваші діти тут не вчаться, а що здавати нашим, ми самі можемо вирішити, без цих дармоїдів.
21.02.2023 в 19:24Відповісти
Доцент
+1
-1
Міністерство освіти та науки давно слід було перейменувати в Міністерство дебілізації населення імені Шкарлета.
19.02.2023 в 10:15Відповісти
Танюша
Я пропоную усім депутатам теж скласти НМТ . Як можна керувати країною, якщо не знаєш історії України, математики, української мови та літератури? В подальшому , не видавати мандати без складання і отримання високих балів ! Також терміново провести мультитест, щоб позбавити мандатів тих, хто не відповідає знанням! Неукам нема чого керувати державою!
12.02.2023 в 08:20Відповісти
Tetiana
+2
Коли вже ми, дорослі й дуже розумні, почнемо думати про дітей? Не навантажувати додатково, а розвивати, створювати умови для безстресового життя, наскільки це можливо. Чому не залишити ОДИН обов‘язковий предмет— українську мову, а два — за вибором? Всі предмети важливі, проте дитина має право вибрати ті, що їй знадобляться в майбутньому. Teaching, not testing. А за сьогоднішніх умов усі види «тестувань» мають бути скасовані. Поважайте дітей, це ваше майбутнє, шановні чиновники! Якщо ви думаєте про майбутнє України.
11.02.2023 в 13:15Відповісти
Тетяна
+3
Патріотизм екзаменом не забезпечиш. Патріотизм виховується на прикладах, що їх подають найкращі — наша правляча еліта насамперед. Бо їхні вчинки показують, як треба любити рідну країну, віддавати їй, а не тягнути з неї… Особливо тепер????????
11.02.2023 в 13:01Відповісти
Катерина
+4
Таке враження, що Європейська солідарність прагне хайпанутись на цій ситуації.
Про що взагалі йдеться?
Ніхто історію не відміняє. Хто планує її здавати, буде здавати.
А у довоєнний час як було: здавали іноземну, хто хотів, а інші історію.
Патріотизм лише одним тестом з історії не вимірюється.
Депутати хай про свій патріотизм дбають.
Добре розмірковувати про такі концепти, сидячи десь у Європі в теплі, зі світлом і з грошима.
11.02.2023 в 12:32
Тетяна
+3
Для Катерина: поділяю Вашу позицію. Треба подумати про дітей: на їхню долю випала війна, лишила дитинства і юності, один лише стрес, сльози, поневіряння. На мою думку, доцільніше було б зробити ОДИН обов‘язковий предмет— українська мова, а два — за вибором. Подумати про дітей із сільської місцевості, де не вистачає вчителів і немає онлайн. Дітей треба навчати, а не думати, які б ще тести додати.
11.02.2023 в 13:01
Коментувати
Кияни
+2
У освіті дуже багато насущних проблем які потрібно вирішувати. Але дивлячись на ситуацію, на частково чи повністю поруйновані школи, університети, ПТНЗ треба терміново по закладах освіти створювати резервні електронні копії документів. А щоб це було по мірі можливості швидко, має бути наказ МОНУ. Книги наказів, видачі документів , трудові книжки, атестаційні листи, копії дипломів, свідоцтв про КПК і вся решта документація. З журналів тільки перші та останні сторінки з оцінками.
Є для цього сектар, вчителі інформатики, лаборанти і решта допоміжний персонал.
Бажано все зберігати в PDF чи інших форматах на Google диск і записувати на компакт-диски. Повірте це не примхи, а вимоги часу.
11.02.2023 в 10:54Відповісти
Анна
+3
Постійні тривоги . Постійні нічні тривоги. Коли ще вчити 4 предмети? Не спимо ночами по укриттях бігаємо. Схаменіться .
09.02.2023 в 22:38Відповісти
Пенсіонер
+4
Тест з історії на НМТ/ЗНО -- критерій патріотизму??? Безглуздішу ідею придумати можна, звичайно, але важко! Сяк-так вивчають історію ВСІ учні! Але НМТ для вступу у ЗВОскладатиме тільки деяка частина з них. Вдумайтесь, нарешті!!! НМТ потрібне лише для вступу в ЗВО! І все! Воно потрібне лише для того, щоб з усіх абітурієнтів відібрати тих, хто буде спроможний вчитися в університетах чи інших ЗВО! Крапка! До чого тут патріотизм??? Щоб навчатися в університеті, треба вміти МИСЛИТИ! І тут тест з математики -- значно точніший інструмент, ніж тест з історії! Бо щоб скласти історію, достатньо мати добру пам’ять! А щоб скласти математику, потрібні знання і вміння їх застосовувати, а також розвинене мислення! Якщо дитина здатна вивчити математику, то воеа зможе вивчити все, що завгодно! А здатність просто запам’ятовувати і тримати в пам’яті купу фактів зовсім не гарантує успішність навчання в ЗВО!
09.02.2023 в 12:28Відповісти
Небайдужий
+2
По-перше,дискусія щодо формату НМТ мала початися ще у серпні, а до середини жовтня заклади вищої освіти повинні були б опублікувати правила прийому. Це якщо б МОН на чолі з Шкарлетом, і його підлеглим Шаровим справді дбали про освіту загалом, школярів-випускників зокрема, а також перспективи забезпечення вітчизняних ЗВО нормальними абітурієнтами, а потім студентами. Цього через недолугість даних панів зроблено не було. Думаю, що й очолюваний Бабаком комітет Верховної ради тут винен на всі 150%. Їм хтось заважав проявити ініціативу??? Ні!!! Але депутати в першу чергу дбають про свої кишені бездонні, а не про державу, чи якихось там абітурієнтів. Ось тут все заховано. По-друге -- це безглузда ідея: вважати тестування з історії на НМТ мірилом патріотизму. Це абсурд повний! Адже значна частина дітей здавати НМТ не буде, бо :вступатимуть в закордонні ЗВО, підуть в коледжі чи ПТУ, просто шукатимуть своє місце в житті вже на якихось робочих місцях. Але НМТ не складатимуть БАГАТО випускників!
09.02.2023 в 12:09Відповісти
Лілія
-5
Потрібно повернути класичне ЗНО. Історія має бути обов’язковим предметом
Крім того, на початку року обіцяли : укр мова, мат, англ, історія.
Учні готували, а в 20 січня - - дивний поворот - облом.
Яка довіра до влади?
09.02.2023 в 11:57
Катерина
+3
Для Лілія: так обирайте історію.
Її ж ніхто не відміняє.
11.02.2023 в 12:54
Танюша
+1
Навіщо мені історія України в медичному? Коли я буду вас оперувати я буду розповідати вам про Бабин яр? Чи можливо мені краще знати біологію? Що за тупість?
12.02.2023 в 08:24
Коментувати
Професор
+1
-4
Потрібно повернути нормальне ЗНО: два обов’язкових предмети (українська мова та література, історія України) та два предмети на вибір (залежно від того, куди випускник планує вступати).
08.02.2023 в 23:41
Випускник
+1
Для Професор: Да-да, карантини/коронавіру?... ?/дистанційне/війна/пі... двали.... А ви здавайте ЗНО бо було як готуватися, навчалися ж як всі.
09.02.2023 в 07:44
Випускник
+1
Для Професор: Да-да, карантини/коронавіру?... ?/дистанційне/війна/пі... двали.... А ви здавайте ЗНО бо було як готуватися, навчалися ж як всі.
09.02.2023 в 07:45
Коментувати
Володимир Дорошук
+2
Навпаки, 1+2 (укр. мова і літерат. ОБОВ’ЯЗКОВИЙ, математика чи історія- 1 на ВИБІР ОБОВ’ЯЗКОВО і будь-який третій- на ВИБІР, в т.ч. географія.
08.02.2023 в 22:24
Криниця
+2
Для Володимир Дорошук: Географія? А чому не хімія?
09.02.2023 в 09:24
Ігор
+2
Для Володимир Дорошук: а нащо література? Тоді вже буде не 1+2, а 2+2.
10.02.2023 в 07:55
Коментувати
Юлія
-2
Як би ще 1 предмет добавили. Бо багато кому тяжко вибрати 1 головний предмет на вибір
08.02.2023 в 21:26Відповісти
Тетяна
+2
-3
Математику потрібно замінити історією!Математика не всім вдається, а історію мають знати всі громадяни України. Незнання, історії своєї країни привело до страшного сьогодення.
08.02.2023 в 18:33Подивитись всі відповіді (5)
Анонім
-1
Для Тетяна: не згодна. Якщо математика не всім вдається, то тоді як ви ходите до магазину чи готуєте чкусь їжу без неї. Те що без знання історії майбутнього небуде з цим я згодна. Але які можуть бути знання якщо її по 150 раз переписують по різному.
08.02.2023 в 19:50
Єлизавета Олійник
+1
-2
При чому тут математика, для того щоб приготувати їжу потрібна елементарна логіка, ви ж не ходите в магазин з теоремою Піфагора для того щоб закупити продукти. Історія має бути обов’язковим предметом на НМТ, бо як вже сказала Тетяна, незнання історії призвело до великих розрух.
08.02.2023 в 23:33
Ім’я
+1
У цьому свiтi лише одне ДОБРО - знання, i лише одне ЗЛО - небажання вчитися. Темнi люди як худоба, а проблема лялькових чиновникiв не стiльки в дурощi, як у жадобi, продажностi та марних надiях попасти до гeй-клубу заморських джентельменiв. Виходить, що таки заради цифр ви*ки розпочали вiйну, i навiть не у 2014, i не лише в Українi, бо вона й не скiнчалася по всьому свiту.