Чи доцільно проводити вступ до вишів за мультитестом?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо проведення вступної кампанії 2023 року

Чи доцільно проводити вступ до вишів за мультитестом?

Вступ до закладів вищої освіти у 2023 році відбуватиметься за особливим порядком.

Про це повідомили  в Міністерстві освіти і науки, наголошуючи, що у зв’язку з війною та подоланням її наслідків провести всі етапи підготовки до вступної кампанії 2023 року у визначені терміни неможливо.

У відомстві вже розроблено відповідний законопроєкт, що передбачає організацію прийому вступників без дотримання вимог законів «Про фахову передвищу освіту» та «Про вищу освіту».

Як відомо, вступна кампанія 2022 року відбулася за спрощеною процедурою. Зокрема, замість повноцінного ЗНО з різних предметів, було проведено національний мультипредметний тест. Цей тест містив по 20 завдань з української мови, математики й історії України.

Освіта.ua
14.10.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Людмила
То в нас ЗНО то в нас мультитест! Коли ж МОН почне думати,а не експерименти проводити? Навчання ніяке в онлайні- то повітряна, відсутність світла, відсутність інтернету то неможливо зайти в ZOOm. Нажаль у сільській місцевості немає нормального навчання. Зробіть три предмета.Ви думаєте, що усі знають іноземну? Зробіть три предмета ,а 4 за вибором вузу .Мабуть батькам потрібно птсати петицію.У нас ці рефлрми будуть ще 100 років проводити.
Доцент
Завдяки шкарлету маємо студентів медиків, ветеринарів, агрономів і т.д. які нічого не знають про біологію.
Сергій Петрович
Діти цьогоріч списували з ґуґла, переписувалися з репетиторами, скрінили завдання і набирали двісті. А хтось сумлінно вчився і здобував двісті. А мета тесту яка? Організувати прозорий, справедливий вступ? Забезпечити рівний доступ до освіти? НМТ не справляється ні з чим.
Володимир
Підтримую тест в форматі НМТ можна ще туди додати англійську або ще якись предмет
Викладач
Для Володимир: Для Сергій Петрович: навіть у київських університетах на англійській філології тепер є студенти, що не знають, як перекласти слово "table". А що ж тоді відбувається в провінції? Жах!
Коментувати
Батько
Єдина реформа,яка була проведена на користь людей,дітей це ЗНО говорю,як батько двох дітей,які підготувавшись і здавши вдало ЗНО могли обирати любий вуз,тільки поставивши пріоритет,а зараз почались танці,такщо тільки ЗНО все інше проти ваших дітей,звичайно,якщо вони навчаються.
Лариса
Для чого тоді треба було писати про повернення до старого формату ЗНО, якщо мон не здатне його провести? Діти почали готуватися! Я бачу, чинушам сподобалося нічого не робити.
Оксана Ткаченко
Школи вже почали підготовку до ДПА/ЗНО, діти вже більш - менш почали визначатися з 4ма предметами, а Міністерство тільки задумалось, що його не можливо провести належним чином :-( А вийде так, як в минулому році хто готувався до англійської буде здавати історію. Коли вже наше Міністерство освіти буде приймати важливі і потрібні рішення ВЧАСНО, а не надавати вчителям купу непотрібних рекомендацій та наказів, на кшталт наказу про всеукраїнську предметну олімпіаду, як її провести на території, яка рахується в зоні бойових дій і діти вже майже півроку на дистанційному навчанні. МОН повинно увімкнути свої мізки і все робити вчасно та відповідально.
Олена
Згодна, що має бути мультимедійний тест. Проте вважаю, що справедливим було б для гуманітаріїв здавати не математику, а, наприклад, іноземну мову.
Ольга
Зно - це вступ для дітей, які вчаться, які вміють і знають, які чесні та порядні. Відмінити чи замінити на щось інше - означає, повернення до хабарів і корупції при вступі. Хто заплатить, той і вчиться. Мультипредметний тест-можливість списувати. Схаменіться! Зно - це одна з тих реформ, яка вдалась.
Qwerty
І найважливіше система помилялася в обрахунку балів!З історії ми на апеляції виграли.Було 186, стало 200.Ось Вам і мультимедійний тест!
Qwerty
Цьогоріч мультимедійний тест відбувся і деякі ректори раділи, бо знову почалася корупція!І це дуже страшно!
Вікторія
Як бути дітям, які за кордоном, не планують вступати у ВУЗи, але навчаються дистанційно. Як отримати атестат? Відповіді ніхто не дає, і нігде, нажаль
Міщенко
Про повноцінне ЗНО не може бути мови: у країні триває війна, і багато випускників перебуває за кордоном! Тим більше вводити під час війни 4 обов’язковий предмет ДПА - ЗНО - повний абсурд! Можливо, варто трохи вдосконалити мультитест, але не відмовлятися від нього 2023 року!
Батько
Якщо мультитест,то він має бути диференційований,на гуманітарний напрямок,на технічний,на природничий чи медичний,а не всіх під одну гребінку і плюс похибка мультитесту величезна