Чи варто розпочинати новий навчальний рік офлайн?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо початку навчального року

Чи варто розпочинати новий навчальний рік офлайн?

В Україні з 1 вересня планують відновити навчальний процес у режимі офлайн.

Про це заявив заступник міністра освіти і науки Андрій Вітренко.

«Усі діти – студенти, учні – мають піти до шкіл, університетів, коледжів, закладів професійно-технічної освіти», – наголосив Вітренко й додав, що всі школи будуть обладнані хоча б найпростішими укриттями.

У зв’язку з цим Кабінет Міністрів доручив відповідним органам перевірити всі укриття в закладах освіти та поблизу них, а також організувати умови для перебування там дітей і дорослих.

Освіта.ua
08.06.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Андрій
Кременчук. ТРЦ. Понад 1000 постраждалих (((. Яке офлайн навчання? Діти, батьки і вчителі щодня ходитимуть, не знаючи чи повернуться. Підвали не є бомбосховищами, як би їх не назвали шановні члени поважних комісій. Ці тварі будуть масово по школам бити!
Правдоруб
Для Андрій: Нехай краще діти в школі сидять, а не по трговим центрам тиняються.
Коментувати
Освітяни
Навчання однозначно має бути дистанційним. Але ми дуже просимо президента накласти вето на закон, який дозволяє об’єднувати класи під час дистанційного навчання. Розумійте пане Зеленський, за цим законом поскорочують багато вчителів, які працюють у тих школах котрі знаходяться переважно у прифронтових зонах. Адже у решти регіонах будуть з останнього намагатися вчитися очно. Війна, потреби держави на оборону великі. Тоді заберіть усі надбавки, крім надбавок за кваліфікаційні категорії. Ще так працювати можна і вижити можна. У будь-якому випадку це краще ніж нічого. Страшно коли над Києвом летять ракети. Страшно спати у метро чи підвалах. Взагалі війна це великий удар. В першу чергу економічний. З іншого боку, влада мусить забезпечити освітою тих хто залишився тут в Україні, а це більша частина країни. Поряд з тим ця освіта має бути якісною. Чого не можна зробити у класі де 40 учнів. Навіть дистанційно таку кількість навчити не можливо.
Олеся
Підписуйте петицію будь-ласка!!https://petition.president.gov.ua/petition/145432
Андрій
Для Олеся: Існує подібна петиція, яку після останніх прильотів почали активно підписувати https://petition.president.gov.ua/petition/145004?fbclid=IwAR0oSqTsWiEPY6VYazdbdEmS9WFY9Azfc47fprQttsqve9nHZyN35pgTmDY Там наразі біля 4000 голосів з потрібних 25000.
Коментувати
Кіцманщина, Чернівці
У нас мала школа. Навіть не має 250 учнів. Але навіть нам страшно. Страшно тому, що ситуація змінюється кожну хвилину і нічого передбачити не можна. В таких умовах не може бути жодного очного навчання. Ми розуміємо, що держава врізала зарплату і багато вчителів бояться того, що залишаться і без того що є. З іншого боку є також батьки які хочуть хоч трохи спекатися свого чада. Одне доповнює інше, через це маємо багато прихильників офлайн навчання. Вирішити це можна. Держава має написати документ, яким зазначити що і на скільки можна скоротити. Бо судячи з того що ми чуємо, буквально майже всі надбавки - це дуже висока мотивація щоб виходити працювати очно. Біда коли ракети летять, але і біда коли голод в очі дивиться. До таких крайнощів доводити людей не можна. Коли будуть вирішені усі питання з вчителями, можна проводити бесіди з батьками. Тільки тоді батьків вже буде кому переконувати у тому що очно - це дуже погано.
Кіцманщина, Чернівці
Після того, як над вам пролетять ракети ви 1000 разів подумайте чи розпочинати очне навчання. Бо над нами вони і летіли, і за 15 км від нас їх збивали. Деякі батьки з радістю вам підпишуть згоду на відвідування учнями уроків. Але ви не забувайте, що ті самі батьки своїх дітей відправляли в школи навіть тоді, коли дитячі лікарні були переповнені ковідними дітьми. Це такий характер, з цим нічого ви не зробите. Тому на поводу у таких батьків йти не треба. Має панувати здоровий глузд і об’єктивна оцінка ситуації. У нас одиниці шкіл мають дійсно облаштовані бомбосховища, які відповідають стандартам. Чуєте одиниці. Ваші напівпідвали, подвійні стіни - це не бомбосховища! Ви і батьки нехай спочатку прочитають, що таке бомбосховища, а потім 10 разів подумають чи відправляти дітей у школу. Ми вважаємо, що до того часу, поки не перестануть летіти ракети треба і далі вчитися дистанційно.
Андрій
Існує петиція щодо заборони офлайн навчання під час воєнного стану https://petition.president.gov.ua/petition/145004?fbclid=IwAR0oSqTsWiEPY6VYazdbdEmS9WFY9Azfc47fprQttsqve9nHZyN35pgTmDY
Вікторія
Категорично,не можна!Або офлайн в регіонах,де відносно спокійно!Офлайн тільки ,коли є безпека для дітей!
Вікторія
Категорично,не можна!Або офлайн в регіонах,де відносно спокійно!Онлайн тільки ,коли є безпека для дітей!
Гуцульшина
Ми так думаємо, що батьки та учні проти звичного навчання. Але крім цієї є ще одна проблема яку чим скоріше треба вирішити. Які гімназії, які ліцеї? Звідки брати шкільні автобуси, звідки брати паливо? На той час поки у державі буде діяти військовий стан, треба призупинити освітню реформу. У нас гірська місцевість. 20 учнів 10 класу ми наберемо. Але рахунки тут ні до чого. На сьогодні треба зробити усе від нас залежне, щоб учні у своїх рідних чи сусідніх школах змогли спокійно здобутки середню освіту. Зрозумійте тепер не час літати високо у небі і вдавати, що перебудова освіти відбулася. Перебудова освіти - це насамперед кадри. Фахівці, які мають педагогічну освіту. Повну освіту, а не 1,4 року з економіста на вчителя математики. Не хочу нікого образити, але це не педосвіта. Педосвіта має включати педагогічні предмети, які у пед ВУЗах викладають на 3 і 4 курсах. А також фахові предмети. Які викладають протягом 5 років. Окрім того дирекція, яка буде дбати за якісне викладання та порядок
Інна
https://rivne.media/news/vid-raketnikh-obstriliv-na-ternopilshchini-postrazhdali-tri-zakladi-osviti-61884/amp Яке може бути офлайн навчання?
Маргарита
Кабмін доручив відповідним органам перевірити укриття в усіх школах і створити необхідні умови для перебування там дорослих та дітей. Начебто ми всі не знаємо, як відповідні органи проводять всі перевірки. Їм аби відзвітувати, що все гаразд, в усіх закладах укриття є дуже хороші, безпечні. А коли не дай бог щось трапиться, то винні не відповідні органи, а директори, на яких і поклали обов’язки по створенню цих укриттів, при чому не давши ні копійки фінансування. Звичайно, потім створять комісію, яка шукатиме винних в трагедії (борони нас Боже від них), але цими винними якраз буде школа, а не відповідні органи і вся влада. А батьки чого мовчать, хіба не розуміють, як у нас все перевіряється і робиться? Але їм аби дітей збутися з очей. Отак і живемо.
Вероніка
Для Маргарита: Після першої в місті повітряної тривоги департамент освіти завалили скаргами, що наша гімназія не пустила людей у бомбосховище (а воно там точно є, бо на сайті мерії висить список з переліком місць для укриття. І в нас має бути бомбосховище). Приїжджала комісія з перевіркою і була дуже здивована, що "бомбосховищем" адміністрація міста називає технічний підпіл метрової висоти з комунікаціями і трубами і з єдиним входом/ виходом.
Коментувати
Вікторія Іовчева
Несемо відповідальність за життя дітей! Якщо щось трапиться!!! Як з цим жити? Дуже багато загинуло! Нк слід ризикцвати.
Маргарита
У орків нічого святого, пам’ятаєте драмтеатр у Маріуполі "діти"? Беслан? А скільки буде нервових зривів у батьків під час тривог?
Студенти
Школи може і не варто. Адже це діти. І контроль за ними вести дуже важко. Зовсім інше питання студенти. Якщо ми все зведемо до онлайну у нас не буде медиків, інженерів, будівельників та фахівців інших спеціальностей, які є критичними як у воєнний так післявоєнний період. Студентська спільнота вважає, що ВНЗ та заклади передвищої освіти мають працювати якщо не очно то хоч у змішаному форматі. Теорія повинна поєднуватися з практикою. Інакше рівень навченості випускників навчальних закладів дуже впаде. А це потягне пізніше за собою економічні та інші наслідки. Ми добре бачимо, що частина нашої країни палає і розлітається під бомбами. Але жити далі треба. Тому там де можна, заклади освіти мають працювати. Там де гірше, нехай буде дистанційне навчання, а практика буде вже тоді, коли студенти підуть по фаху на роботу. Тому не треба опускати руки і думати як жити далі. Інакше ми самі для себе будемо погіршувати ситуацію. З повагою студенти КНУ ім. Шевченка
Оксана
Для Студенти: "Якщо ми все зведемо до онлайну у нас не буде медиків, інженерів, будівельників та фахівців інших спеціальностей, які є критичними як у воєнний так післявоєнний період." Цього ВОНИ і прагнуть
Інна
А чого це ви від всіх студентів КНУ пишете? З якого дива? Я теж студентка КНУ і категорично проти оффлайн навчання. В мене в гуртожитку бомбосховища немає, де мені сховатися після пар, якщо тривога?
Коментувати
Олена
нехай пан Вітренко засяде в «найпростіше укриття» і сидить там до кінця війни,перед тим-не забуде звільнитися з посади… таке рішення можна зрозуміти,якщо «на горі» точно знають що ця війна затягнеться на роки
Маша
Скажіть, будь ласка, а у цього долбойоба, є щось в голові. Як розпочинати офлайн коли війна йде. Вітренко дпвай твою дитину відправимо офлайн і прилетить ракета на школу тоді придурку поймеш офлайн та онлайн. Сука, що ти куриш. Кончений.
Валентина
Ні в якому разі не можна. Розпочати очне навчання, це означатиме надати росіянами нові цілі для обстрілів. Для них нічого святого немає, і вони цинічно стріляють по об’єктах, де є діти. До того ж, укриття це умовна назва. Обладнаних та БЕЗПЕЧНИХ укриттів у більшості шкіл немає. А якщо і є, то прийти в школу, потім по тривозі перевести дітей в укриття, годин на 2 ,3 чи більше і відправити додому? А чому тоді приходити в школу? Щоб день посидіти в підвалі? Стосовно змішаного навчання: тут теж є питання. Багато керівників не зовсім розуміють суть такого навчання і прирівнюють його, фактично, до очного.
Олена
Ні в якому разі не можна. Для чого це потрібно? Щоб діти стали черговою мішенню для орків? І на наступний день, після того як поцілять в школу, а може,навіть не в одну, загинуть сотні дітей - запалити свічку пам’яті і знову перейти на дистанційну? А ті укриття, які вони пропонують для дітей, зовсім не захистять в разі попадання ракети, а стануть братською могилою для дітей та вчителів!! Краще б думали, як закінчити війну, а не привчали людей до думки, них не це надовго, і з цим треба жити.
Поліна
Потрібно виходити на навчання за умови закінчення бойових дій по всій території України, за інших умов тільки онлайн навчання.
Батьки
Не варто. А якщо і варто то тільки змішана форма навчання. Тобто один тиждень очно вчаться 5-7 класи, інші в той самий час дистанційно. Інший тиждень 8-9 класи, а 5-7 дистанційно. А про початкові класи варто сказати так. Якщо батьки готові учнів кожного дня приводити до школи і забирати з школи. Тоді початківці можуть вчитися очно. Причому постійно. Бомбосховища шкіл не розраховані на багато учнів, це перше. Друге, велика кількість учнів за 10 хв. ніколи не збіжить у сховище. І врахуйте, що початківців вони повинні пропустити першими. Ще є інша форма змішаного навчання. 1,2,9 і де є 11 очно, решта дистанційно. Або один тиждень офлайн 1-4, інший 5-7, інший 8-9 решта онлайн. І через 3 тижні по новому колу. Розумійте небезпечно зводити до шкіл багато учнів. Дуже небезпечно. Окрім того багато шкіл не мають інтернету, а кабінети не забезпечені технікою щоб вчителі могли проводити один урок онлайн, інший офлан. Висновок один. Дистанційка!