Чи варто скасовувати проведення ДПА у 2022 році?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо державної підсумкової атестації

Чи варто скасовувати проведення ДПА у 2022 році?

Найближчим часом буде вирішено, проводити чи скасовувати цьогоріч державну підсумкову атестацію.

За словами міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, це питання розглянуть на засіданні парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій.

Наразі тривають консультації щодо цьогорічної атестації. Як відзначив міністр, рішення про ДПА має ґрунтуватися на консолідованій позиції освітян, депутатів та медиків і враховувати ситуацію з поширенням коронавірусу.

Освіта.ua
10.02.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Лера
Розумію ситуацію 3 роки поспіль звільняти учнів від ДПА це погано, але зараз не тіки через дистанційне навчання діти нічого незнають та стресують від цього в добавок добавилась ще і загрози для нашої країни які діти теж відчувають на собі цей страх + ще зно і дуже важко з цим всім впоратись.
Kiev City
Думаю що таки варто скасувати. Розумію, що вже 3, скасування відкриє кормушку по торгівлі медалями. Але і це питання можна розумно вирішити. Для цього необхідно внести зміни до законодавства, та давати медалі тільки тим у кого середній бал ЗНО буде наприклад 150 балів.
Для Kiev City
Для Kiev City: Не менше, ніж з 3 предметів.
Марія
Задум непоганий, але я би порадила давати медалі тим, що набрали не менше ніж 174 бали з чотирьох предметів, або не менше ніж 180 балів — з трьох, потрібних для вступу. Хоча навіть так не буде абсолютно справедливо.
Коментувати
ВОЙНА
Стресс - один из основных факторов, которые подрывают иммунитет и психологическое благосостояние, и прекрасная возможность отвлечь граждан и повысить статистику. С другой стороны, если ученик прошёл материал, но не может даже повторить заученное как обезьяна, то он однозначно тупее животного и во взрослой жизни таким делать нечего - сразу на ручной подсобный труд или нелегал.
S-A-T
Школа жизни не заканчивается на мелких экзаменах вроде ЗНО или госа, и всегда есть другие варианты и пути. Так что не стоит копировать тех же Китайце и Корейцев, которых учат после неудачного выпускного экзамена кончать с жизнью или опускаться на дно.
Марія
Для S-A-T: Нас не привчать чинити самогубство після поганого результату зі ЗНО, бо ми християни.
Федір
Для Марія: Мирні хрестові походи не пам’ятаєте? Мирні християнські битви проти інших християнських течій? А мирні християнські вбивства на майданах? Мирні попики, що закликали вбивати? А мирні "котли"? Мирні християнські закони непрактикуючого єврея проти прав і свобод? Мирні християнські політики? А мирні християнські укольчики препаратами? Та ще багато іншого, тому може не прямо, але зовсім не факт і не показчик розуму.
Верона
Для Марія: Я тоже считаю, что ложный монополист религии всему предписывает цели и предназначение. Бездумные фанатики клеймят любые вопросы и возражения как ересь. Разве не забавно, что евреи, как, авторы сочинений (лат. библиа), согласно старозаветным заповедям считают себя хозяевами, а христиан (новозаветных) - своими рабами.
Коментувати
777
Дитинча цілодобово із планшеткою чи за комп’ютером, бо "вчиться", "повторює", "готується", "робить домашнє завдання" і т.д. А скільки вереску, коли їхати на вихідні до родичів, де повільний інтернет! Це не навчання, а шкідливий умовний рефлекс "цифрової безпомічності", щоб реально вмирати без клятих гаджетів.
TiRPiTZ
Для 777: Да всё что угодно, лишь бы дети не жили настоящей жизнью с настоящими знаниями, а стали больными и немощными винтиками управляемого "интернета биовещей". Только вот правила Матрицы назначат далеко не лучшие "новые божки".
Коментувати
Ольга
Наші діти третій рік на дистанційному. Тепер ще додалися інші тривожні події. ДПА вже нічого не змінить. Якщо дитина сумлінно вчилася всі роки, то дайте їй спокійно закінчити школу, а ЗНО все розставить на свої місця. І не ображайте вчителів. Вони робили все, що могли.
Верона
Принципиальное отличие традиционных выпускных экзаменов от "ЗНО" в теоретическом уменьшении коррупции - кто кого проверяет. А кто подсчитал рентабельность? Также ранее возможные просчеты компенсировали вступительными экзаменами, а сейчас. Например, кто выпускной сдал на "три", мог подучиться и сдать вступительный на оценку выше. А теперь? Кроме того, в большинство вузов нужно было подавать оригинал аттестата, что не только улучшало шансы, но и выступало профилированием. А по нынешним результатам, вся болонская система порождает неопределившуюся бестолочь. И с какой целью?
Коментувати
Марина
Що забезпечить проведення ДПА? Якось вплине на якість знань учнів шо вже 3 роки навчаються дистанційно, чи підтвердить документально що якість освіти в цілому на не належному рівні? А для учнів та їх батьків це чеговий марафон за надолуженням прогалин системи освіти та витрат на репетиторів. І хто від цього виграє - діти, батьки, держава???
Марія
Для Марина: По-перше, не три, а трохи менше ніж два з половиною; адже карантин почався навіть не від самого початку другого семестру 2020 року, а аж у середині березня! По-друге, ні учнів, ні їхніх батьків ніхто не змушує наймати репетиторів!
Вавилонская девственница
Обучение дома фактически не имеет ничего общего с технологиями дистанционного обучения, потому что 1) учителя старой закалки без мотивации; 2) дети не умеют и не хотят так учиться; 3) многие взрослые на карантинах и без денег; 4) нет разделения и организации домашнего места; 5) не у всех есть средства для быстрой и качественной связи онлайн; 6) программа обучения остаётся оффлайн; 7) нельзя весь материал отдавать на самообучение тем, кто не умеет и не хочет учиться.
Марія
До Вавилонської діви: прочитайте повідомлення нижче про дев’ятьох учительок із математики, яке я не хочу знову копіювати. Та я все-таки дещо скажу щодо нього: я ходила на репетиторство тільки з математики, але якби мене вчили цей предмет максимум три вчительки, то я би і на репетиторство з математики НЕ ходила попри те, що, по-перше, я не маю здібностей до шкільних предметів, а надто до математики; по-друге, я не мала змоги дивитися відеоуроки, на відміну від більшості одинадцятикласників, адже в 10—11 могла користуватися тільки маминим мобільним інтернетом; по-третє, коли я вчилася в 5 класі мене змушували ходити на спортивну секцію; а в 6—9 класах — на малювання.
Коментувати
Ментор
Недоправительство регулярно втаптывает роль учителя в грязь, а дистанционные родители дружно обвиняют бесправных учителей в ожидаемо низких результатах своих дигитализированных чад. Так где истинна: учителя это жалкие никчёмыши, что лишь попугайничают учебники и продают оценки ИЛИ же ценные медиаторы знаний, которые могут кардинально изменить будущее обучаемых в лучшую сторону? Если у ребёнка осталась жажда познаний и творчества, то учитель всего лишь направляющая, а если принуждать, это ломает слабую волю отбивает желание быть человеком. Получается, что таким слугам народа не нужны умные, образованные и творческие личности.
Хіна
Для Ментор: Вся болонська система розрахована на вирівнювання дійсно освідчених і тестових ворожок через вузькопрофільне (неповноцінне) навчання без критичного мислення чи творчості.
Коментувати
Артем
Согласен,ДПА особо не нужно,кто будет идти после 9 есть вступительные экзамены,кто после 11 есть ЗНО и тоже вступительные и думаю после 9 класса аттестат будет намного лучше без ДПА чем с ДПА
Анна
Відміна!Дистанційка занадто довго, а епід.ситуація погіршується з кожним днем.Я думаю, що треба полегшити дітям навчання за умов карантину та відмінити обов‘язкову атестацію.
Марія
Для Анна: Їм уже полегшили навчання, адже вони пізно прокидаються, не ходять на фізкультуру та не чергують у класі!!!
Іван Вікторович
Це не полегшення, система навчання скаладна.
Коментувати
!!!
Цікаво. А хто із вас піде до спеціаліста, який навчався без жодного перехідного і випускного іспиту, за допомогою? Ну скажімо до лікаря. Там також студенти на дистанційному навчанні, і також не один рік. Хто хоче навчатися у такий важкий час, той шукає можливості, а хто ні, той причини, та навіть і без дистанційного навчання просто присутній у школі. Не відміняти ДПА та ЗНО в жодному разі!!!!
І
Для !!!: що ви мелете? До чого тут лікарі, ЗНО і ДпА? Якщо не розбираєтеся у темі - мовчіть
Якось так
Для !!!: відкрию Вам "секрет". Випускнику школи для отримання Свідоцтва про закінчення школи можна просто прийти на ДПА та здати зошит. І навіть, якщо він не відповість на жодне питання, то ЗДАСТЬ ДПА отримавши 1 бал в додаток. Поріг у 100 балів (здав/не здав) є лише в ЗНО для вступу. Додаток до Свідоцтва (Атестату) Ви ніколи не побачите. Так само Ви не побачите додаток (з оцінками) Диплома лікаря. І не будете знати на скільки балів той лікар здав конкретний предмет (мінімальних 60 - "трійочка" чи максимальних 100). Диплом лікаря буде, як у відмінника так і у трійочника. Чи Ви хочете сказати, що бачили додаток з оцінками хоч якогось лікаря?
Todd
Для !!!: Например, большинство заслуженных врачей Украины закончили школы и вузы ещё до 2007 года, поэтому не сдавали рейтинговые (притянутые за уши) дпа и зно, ну и? Хотя обращаться в больницу всегда не желательно, но я предпочту взрослого человека, который точно знал минимум нежели современных гадалок по галочкам вроде парамедиков, которые в планшетах ищут признаки заболеваний и основы медицинской помощи.
Коментувати
cos
Не варто скасовувати ДПА- бо діти будуть лінуватися, перестануть добре вчитися, дуже розслабляться- знань не буде взагалі. Так хоч якісь знання будуть у голові. А то школу (НУШ) перетворюють у дитячий садок- оцінок в початковій немає, домашніх завдань не задають. Може ще ліжка для сну поставимо в класах? Чим далі- тим гірше. Ось вчителька початкових класів розповідала- що коли було оцінювання в балах (1-12) і домашнє завдання- то діти краще готувалися до уроків- були кращі знання, а як тільки зробили безбальне- то діти розлінувалися і нічого майже робити не хочуть. Зря відмінили бальне оцінювання в НУШ.
Надежда Иванова
Для cos: Ви кажете, що НУШ дитячий садок, тоді як діти будуть проходити ДПА!!!
Марія
Для Надії Іванівни: Ті учні, які цьогоріч закінчують дев’ятий та одинадцятий класи, не вчилися за НУШ!!!
Надежда Иванова
Ви ж писали про НУШ, а не за 9 та 11 клас!!!
Коментувати
Світлана
Стільки хворих учителів і дітей не було жодного року. Уроки просто немає ким заміняти. Діти на самопідготовці 5-6 з 8 уроків. Три тижні у другому семестрі дистанційно минуло, попереду ще один (поки що). Яке ДПА? Щоб спитати у дитини і перевірити рівень її знань, треба її навчити. ЗНО попереду. Вистачить і його.
Марія
Ви вважаєте, що мене краще навчили, ніж учнів престижних шкіл, які закінчують школу цьогоріч? У мене з математики помінялися 9 вчителів (2 тільки вчили; 3 — і вчили, були на заміні; 4 — лише були на заміні), проте я склала ДПА із цього предмета на 10. У мене з укр. м. помінялися 3 вчительки, і нерідко до нас приходили на заміну; однак я склала ДПА із цього предмета на 12; посідала призові місця на конкурсах Яцика та Шевченка й навіть на мала за результатами шкільної олімпіади з укр. м. взяти участь у районній, якби вчителі не вирішили туди відправити дочку іншої вчительки. Крім того, у мене в 9 класі помінялася вчителька з англійської; в 11 — учитель із хімії, через що я мала пристосовуватися до їхніх вищих вимог, ніж у попередніх учителів. Тож як пандемія ковіду може завадити старанним учням нормально скласти ДПА? Я прокидалася о 07:00; о 08:05 виходила з будинку й протягом чотирьох хвилин ішла до школи. А під час дистанц. навч. учні мають змогу від 07:00 до 08:30 повторювати д. з.
777
Для Світлана: На початку 2000-х в кількох регіонах від звичайного грипу був карантин на місяць і довше, коли вчителів загалі не було і все закривали за рахунок скорочення програми чи довшим навчанням по суботах. Принаймні, тоді були розумніші і точно знали, що ніякі маски від вірусів не захищають. А от де ваші замилені очі?
Коментувати
Міла
Звичайно. Ті, хто буде вступати у ВНЗ , і так здаватимуть. Вони готуються і відповідально ставляться до навчання, не важливо- очного чи дистанційного. А хто піде в бурсу чи поїде в Польщу на роботу , то їм та ДПА до... Тільки вчителю потім будуть втирати, що не навчив, і рейтингами трясти. А в 9 і 4 класах тим більше. Тут хоч би підтягнути те, що діти не зрозуміли на дистанційці. Тому скасувати. А в 11 дати можливість обирати випускникам, чи складати, чи ні.
Василь
Відміна ДПА-це шлях в нікуди або до середньовіччя. Його відміна в минулі роки-стращна помилка.
Todd
Для Василь: Обоснуете или просто?
Іван Вікторович
А вас не турбує те, що в школах хворіють вчителі, діти сидять на замвнах у телефонах, в цьому випадку у більшості учнів скласти ДПА майже неможливо
Коментувати
Марія
Нехай хоча б для медалістів зроблять ДПА обов’язковою! Я склала її на відмінно, але мені вчителі "зрізали" золоту медаль. А дві золоті медалістки, які закінчували школу цього року, склали ЗНО погано, причому одна з них від середніх класів ходила до найпрофесійніших репетиторів; а друга — ніколи ні на конкурсах, ні на олімпіадах посідала призові місця (можливо, навіть і не брала участі в них). І хіба справедливо, що я отримала срібну медаль, а вони — золоту?
Мия
Для Марія: Если вам для жизни нужны отзывы и оценки других, принимайте удобную позу для других и со всех сторон получайте восторженные отзывы. А иначе помните, что живая рыба чаще пливёт против течения.
Марія
Я не є лицеміркою і пристосуванкою, на відміну від декого!!! Я просто прагну справедливості!
Veladis
Для Марія: Справедливості нема, бо у кожного своє поняття добра і зла. Хижака не мучить совість, бо в нього така природа урвати зубами, і він використав шанс. А от для здобичі це здається мов несправедливість. Життя занадто коротке щоб скиглити і вирішувати, хто що, на вашу думку, заслужив.
Коментувати
Ірина
Видмінити , в мене внучка закінчує 4 клас .Кожен день сльози, і не бажання йти до школи. Причина ..боіться ДПА. ДІТИ НЕ ГОТОВІ ПСИХОЛОГІЧНО. А ОСВІТНЯ ПРОГРАМА ВЗАГАЛІ НЕ НА НАЛЕЄНОМУ РІВНІ ОПРАЦЬОВАНА. 2 КЛАС ПІВ РОКУ ОНЛАЙН 3 КЛАС РАЗ ОНЛАЙ РАЗ ОФЛАЙН. І ТІЛЬКИ 4 КЛАС ОФЛАЙН АЛЕ ЦЕ НЕ НАВЧАННЯ. ВІДМИНИТИ.
Влад
Для Ірина: хто залякав дитину ДПА її батьки чи вчителі? Поясніть дитині, як би вона його не написала, в 5 клас дитина перейде. Її не залишать в 4 класі. Це вже задача батьків пояснити дитині, що нічого страшному в цьому немає. Звичайна контрольна робота.
Коментувати
Олеся
Звичайно.Стільки відсидіти на дист навч .Половина першого семестру і 3 тижня другого
almira
ДПА ВІДМІНИТИ!!! учбовий процес такий спамий як і в минулому ,і діти хворіють, і вчителі хворіють але ЗНО ЗАЛИШИТИ!!!
Аліна
Для almira: ДПА не мають скасувати принаймні задля того, щоб стимулювати дітей краще вчитися, щоб не писати так неграмотно, як Ви пишете.
Аліна
Для almira: ДПА не мають скасувати принаймні задля того, щоб стимулювати дітей краще вчитися, щоб воно не писали так неграмотно, як Ви пишете. ВИПРАВЛЕННЯ!!!
Коментувати
Наталия
Відміняти, учбовий процес такий же як і в минулому році. У дітей багато часу було онлайн уроків. Такий же рік як і в минулому