Чи варто в Україні навчати іноземних студентів російською мовою?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо мови навчання іноземних студентів

Чи варто в Україні навчати іноземних студентів російською мовою?

Парламентський комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендував підтримати законопроєкт, покликаний врегулювати навчання іноземців в українських вишах.

За словами голови підкомітету з питань вищої освіти Юлії Гришиної, законопроєкт передбачає можливість для іноземців навчатися в Україні іноземною мовою, вивчаючи при цьому українську мову впродовж усього періоду навчання.

Зокрема, на переконання Юлії Гришиної, навчання російською мовою сприятиме залученню до України студентів з Азербайджану, Білорусі, Казахстану, Туркменістану, Узбекистану та інших країн, де поширена російська мова.

Освіта.ua
10.11.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ваня Білоцерківський
Ми гриземося про мову навчання у Зво ,вводимо ріні бар•єри при вступі до аспірантури, а тим часом словаки прямо тут , на сайті(ЧИТАЙТЕ) кличуть наших дітей на навчання без всякоі херні- Єві, зно, єфді , інших обмежень…. Так на кого працює парламент, Зе, Мон ??
Шевчук
Для Ваня Білоцерківський: тут описка- мова , напевно, про вступ в магістратуру!!! А так все чесно.
Коментувати
Гусский
Знову москализм пропихається.
garuda
Навчання іноземних студентів у нашій державі здійснюється на комерційній основі. Тому ми повинні під них налаштовуватись, а не вони під нас. Якщо підемо за законом, то втратими остаточно і цей сегмент ринку. Росія та Білорусь тільки і мріють забрати це джерело доходів у наших "патріотів". Нагадую, що гроші не пахнуть і відмовлятися від них заради хохляцької тупості не варто.
Візир
Для garuda: А гроші куди йдуть, у державну казну?.
Коментувати
Maison
Эта членкиня имеет рацию!_
Анна
Русский язык всегда был и остается языком межнационального общения, языком науки и культуры
Гусский
Для Анна: "гусский язік" завжди був імперським шовіністичним елементом, примусово насадженим "захисниками гусского міра"
Вольдемар
Для Гусский: Грусавенько розкажи левацьку казочку індійцям чи індусам, бо на відміну від західного бомонду, на Русі ніколи не було рабів.
Коментувати
Андрей
НЕ только иностранных, а всех нужно обучать по-русски, ибо галицко-гуцульское наречие для науки не приемлемо. Зарубежные научные публикаци хоть с опозданием в несколько лет, но переводятся на РУССКИЙ язык. И никогда не переводятся на галицко-гуцульский.
Більше вати
Для Андрей: іди на куй падла.
Пан Вуйко
Для Більше вати: Спочатку комісія прийняла рішення, що у науковій праці слід використовувати лише українські джерела не старіше 10 років. Майже місяцб университет був у хаотичному ступорі. Заміна на 15 років не покращила ситуацію. Дозволили іноземні джерела крім російської, однак не такі вже фахівці ще ті фахівці. Тому після провітрювання вати в голові комісія відмазалась і пострибала у тому напрямку.
Гусский
Для Андрей: сидиш у свого хазяїна на дрючку, от і сиди та не гавкай.
Коментувати