Чи треба залучати учнів до прибирання території?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо залучення дітей до прибирання території

Чи треба залучати учнів до прибирання території?

Міністерство освіти і науки запрошує школи взяти участь у Всесвітньому дні прибирання 18 вересня 2021 року, метою проведення якого є прибирання сміття з річок, лісів і вулиць.

Відповідний лист надіслано на адреси органів управління у сфері освіти та адміністрацій закладів освіти.

Екологічна акція проводиться Всеукраїнським молодіжним рухом «Let’s do it Ukraine» спільно з міжнародним рухом «Let’s do It World». Її метою, за словами організаторів, є формування культури чистоти, правильного поводження з відходами та дбайливого ставлення до довкілля серед громадян.

Освіта.ua
17.09.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Злий вчитель
Кожен має займатися своєю справою: учні — навчатися, а технічні працівники — прибиранням. АЛЕ є одне велике "але". Роботу прибиральників потрібно гідно оплачувати. І тоді не потрібно буде залучати додаткову безкоштовну робочу силу (учнів, вчителів, батьків.) Тільки грошей, як завжди, нема. А вимагати чистоту і порядок всі високі істанції ну дуже люблять. І, головне, задарма.
Олександр
Скажу зараз не дуже популярну річ. Особисто я вважаю добровільно-примусове залучення дітей до прибирання класу чи території рівнозначним добровільно-примусовій вакцинації вчителів (я і члени моєї сім’ї вакцинувалися свідомо і добровільно). Ініціатори та прихильники таких залучень вважають їх дуже корисними для учнів чи вчителів і суспільства. А противники скаржаться на порушення їх (учнів чи вчителів) прав та примус до добровільних справ. При цьому більшість вчителів (але не всі) навіть не задумуються, що коли вони примушують учнів брати участь в олімпіадах, конкурсах, виступах, концертах, прибираннях, здаванні макулатури чи металолому та інших подібних заходах, вони вчиняють те, що зараз з ними роблять чиновники та керівники різних рівнів, залучаючи їх до добровільної вакцинації. Сподіваюсь це буде для вчителів уроком.
Xayc
Для Олександр: Нет, не будет это полезным уроком, потому что "Дивлюсь, цар підходить До найстаршого… та в пику Його як затопить!.. Облизався неборака Та меншого в пузо — Аж загуло!.. а той собі Ще меншого туза Межи плечі; той меншого, А менший малого, А той дрібних, а дрібнота Уже за порогом Як кинеться по улицях, Та й дівай місити Недобитків православних, А ті голосити; Та верещать; та як ревнуть: "Гуля наш батюшка, ґуля! Ура!..ура!..ура! а, а, а…""
Віктор
та коли ми вже перейдемо всі в теперішній час, не будемо жити минулим
Коля
Для Олександр: ось і освітній омбуцмен детально розписав, чому це не можна робити https://osvita.ua/school/84422/
Коментувати
Вася
А про СНІД чули, ні? (шприци з голками) А про роботу зі склом на уроках (лабораторних) інструктажі проводили? А про експлуатацію дитячої праці? Чи їм за це заплатять? Що заважає збільшити штат комунальників, чи використати людей, що "стоять" на біржі і отримують виплати?
Xayc
Труд - это относительно взаимовыгодный и справедливый обмен, а что ученики получают за это? В лучшем случае, как и за конкурсы-олимпиады, по "10" баллов или за семестр. Раньше классы сдавали макулатуру, метал и бутылки и родители доплачивали недостающее на посиделки в кафе или в классе. Сейчас же от 50 грн за час торчания с объявлениями или флаерами и от 500 за грузчика или подсобного "неси-подай" на стройке. Только поцриоты-рабы всё делают по чужой воле, даром и без вопросов.
Танха
Шановні! Деж як не в закладі освіти дітей навчать прибирати, адже дома , в переважної більшості батьків,діти нічого не роблять! Гаджети .
Зась!
Звісно ні, є технічні працівники. Уперед! А то дітей не навчають у школах, ще й прибирай їм.
Вікторія
Прибирати потрібно і дорослим і учням!!!...так молодь зрозуміє ціну своєї праці,а тобто свій ЧАС .. І будуть менше викидати фанти, пластик
ТТ
Смітити учні можуть, а прибирати ні?.
БОЙ
Для ТТ: А ты не думал о детях которые не сорят негде, но ради вашего "коммунизма" должны убирать с остальными? Так же и с кухнями в общежитиями, одни идиоты забивают раковину гречкой, а старосты выгоняют весь этаж убирать.
Дід Панас
Ха-ха-ха, ти де таких дітей бачив? Напевно себе хвалиш.
Дід Панас
Для БОЙ:
Коментувати
Вікторія
Я проти залучення дітей. Це задача комунальних служб. Може бути особистий вибір батьків і дітей, а не відповідь освітян на листи, накази чи рекомендації. Уже б треба стати свідомими, а не веденими кимось.
Вчителька
залучайте - нехай прибирають з батьками а не з вчителями. Ще той головняк оте прибирання. Ніхто не хоче а ти повинен переконати робити.
Сучасна осввта
Для Вчителька: батьки до чого? Вони за вас роботу роблять, а ви ще серете на їх. Якщо вигоріли - прошу зі школи! Не забудьте у батьків на роботі поприбирати.
Андрій
Для Сучасна осввта: Вибачте, яку роботу за нас роблять батьки??? Дуже хочеться знати. Батьки волають, щоб школа забрала їх дітей хоть на пів дня, тому що вони з ними справитися не можуть, ось таке батьківське виховання власної дитини. Так хто не робить свою роботу??? А дехто так виховує, що в класі неможна провести урок, тому що ВАШЕ виховання зашкалює. Були б діти виховані, тихенько сиділи б на уроці, без телефонів і невдоволеня (навіщо це мені треба, я слухати цього не буду, без матів (це мабуть Ви їх навчили?)), то і знання б мали. А так яким би вчитель не був, як би не старався, а 1 в класі ... перечеркне всі його зусилля. Подивіться на себе, зробіть висновки і приділіть увагу СВОЇЙ дитині і зразу вчитель навчить, а то нехоче та нехоче.
Андрій
А що стосується "Якщо вигоріли - прошу зі школи! ", то і так в школі вже немає вчителів, і так всі предмети в деяких школах читають вчителі інших предметів. Батьки постаралися. Чим більше бруду на вчителів вилили захищаючи свою невиховану і небажаючу вчитися дитину, тим менше хороших вчителів залишилося. Зараз є онлайн навчання і поважаючий себе вчитель в будь який час бросить таких "умних" батьків і піде зі школи. Повірте жаліти небуде, слухаючи таких умних батьків. Терпінню є кінець. А вакцинація, це ще одна причина по якій вчитель має бажання покинути школу. І вже є полупусті школи без вчителів. ВПЕРЕД БАТЬКИ! ВСЕ В ВАШИХ СИЛАХ.
Коментувати
Анна
Я проти залучення дітей до такого виду прибирання. Це не залучення дітей, а експлуатація. Є громадські організації, які цим займаються. Вони можуть ДОБРовільно залучати родини та людей. Якщо сім’я свідома, то вона долучиться до таких акцій. У закладах освіти це роблять не з хороших мотивів, а з піару закладу та фотозвіти про виконану роботу. Всіх добровільно-примусово зганяють, щоб показати ,яка адміністрація закладу молодець!!! Всюди долучаються. А де тут виховання і свідоме ставлення дітей, як їх всіх зігнали для фотозвіти??? Це все повинно робитися з бажанням зробити природу чистішою, територію школи чи парка і т.д. Тому, я за те, щоб родина з дітьми вирішувала такі питання самостійно, якщо є бажання, то брала участь, а зганяти дітей на такі акції - це експлуатація.
Камрад
Категорично проти прибирання. Наша школа розташована в одному з сіл на березі р. Сейм. Щороку дітей виганяють на так звану "чисту країну" - прибирати берег. Бидло(так звані "отдыхающіє") крім сміття лишає там кондоми та шприци. Ми не пускаємо свого збирати все оте лайно.
Скрипач не нужен
Для Камрад: Со всей Украины, со всего мира едут и едут в вашу залупу поезда и автобусы с отдыхающими. И мусорят-мусорят-мусорят. А вы, конечно же, не причём.
Коментувати
Лола
А якщо мова йде про прибирання території самої школи, то в кожній школі є двірник. І якщо діти привчені не засмічувати двір не тільки школи, а й територію навколо будинку, то повірте, що цього достатньо.
бабуся
Для Лола: А де Ви бачили двірника в школі? Площа 3,7 га і жодного двірника.
Лола
Задайте питання про двірника директору школи. За штатним розкладом він є. В нашій школі чисто.
Коментувати
Лола
Дітей треба привчати прибирати за собою, не засмічувати довкілля. І їх точно не треба виводити на вулицю прибирати після дорослих, які поводяться як свині. Діти наражаються на купу небезпек: шприці, голки, усілякий мотлох, викинутий невідомо ким. Я свою дитину не відправлю цього робити навіть у рукавичках. Є спеціальні служби, є дорослі, які свідомо ставляться до прибирання.
Камрад
Для Лола: згоден з вами на всі 100! Категорично проти прибирання. Наша школа розташована в одному з сіл на березі р. Сейм. Щороку дітей виганяють на так звану "чисту країну" - прибирати берег. Бидло крім сміття лишає там кондоми та шприци. Ми не пускаємо свого збирати все оте лайно.
Коментувати
Іванка
Чи треба залучати учнів до прибирання території? – треба. Дітей потрібно вчити і залучати до праці, щоб діти вже змалечку навчалися працювати руками, заохочувати до праці, бо в дорослому житті це потрібно. Наприклад: тато наводить порядок в гаражі і діти йому допомагають. Бабуся пішла замітати двір і решта членів родини теж допомагають і т. д. А ще потрібно дітей вчити самообслуговуванню - застібати ґудзики, зав’язувати шнурки і т. д. Бо приходять дітки в дитсадок і не вміють, пардон, на горшок проситися та ще й батьки запитують в завідувачки садка: - А чи потрібно, щоб дитина вміла на горшок проситися. А вона й каже: - Ні, ми навчимо. Вибачте, а що батьки до 2-3 років робили?.. І про природу змалечку розповідати, своїми словами, щоб дитя зрозуміло, щоб не топтало того черв’ячка що повзе, а обійшло і не наступило. Розповідати що є всяке в природі і хороше і погане і т.д.
Вчитель
Коли я дивлюсь на Неньку, то розумію, що в СРСР були лише зачатки совка, повністю він розвів в Україні
Рита
Вважаю, що ЗАЛУЧАТИ до прибирання і лісів , і річок, і вулиць, і під’їздів... дійсно НЕОБХІДНО! І не тільки УЧНІВ, а й ДОРОСЛИХ! Але! Цим мають перейматися і організовувати виключно ГРОМАДСЬКІ ОРГАНІЗАЦІЇ - ЗАЦІКАВЛЮВАТИ, ЗАОХОЧУВАТИ, ЗАБЕЗПЕЧУВАТИ ПОРЯДОК... тощо! Більше того, безкінечне "навішування" на працівників шкіл будь-яких суспільно-громадських справ (які стали вже обов’язком) має каратися Законом як використання безкоштовної робочої сили, маніпулювання робочим часом і професійними обов’язками...
Xayc
Говорят, что стендаперы и скоморохи до сих пор участвуют в мыжнародному флешмлбе "Обкури факнуту кицю" та "Кольни ослика типу вациною"
Учитель
Не зовсім зрозуміло, а якщо не залучати учнів, то хто буде брати участь? Вчителі самі з граблями будуть бігати? Ахахахахах, і фару на лоба...
Батьки
Для Учитель: чому ні? Батьки на своїх робочих місцях самі виходять на толоки. Вчителі в них не прибирають. Тому йдіть, і прибирайте на своїх робочих місцях! Зніміть корони і вперед!
Дідо
Батьки виходять, тому що начальник добровільно-примусово "порадить" прийняти участь. А так ця толока нах кому здалась. Люба праця повинна бути оплачена, а все інше нехай робить оплачувана комунальна служба
Геннадій
Для батьки: "Тому йдіть, і прибирайте на своїх робочих місцях! Зніміть корони і вперед!"??? А де робоче місто вчителя? "Міністерство освіти і науки запрошує школи взяти участь у Всесвітньому дні прибирання 18 вересня 2021 року, метою проведення якого є прибирання сміття з річок, лісів і вулиць." Вчитель в лісі, на річці, на вулицях працює??? А де комунальні служби?
Коментувати