Чи має вербальне оцінювання замінити оцінки в 1–4 класах?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо оцінювання в початковій школі

Чи має вербальне оцінювання замінити оцінки в 1–4 класах?

Міносвіти пропонує оцінювати результати навчання учнів у 1-х – 4-х класах вербальною оцінкою.

Про це йдеться в методичних рекомендаціях, що окреслюють підходи оцінювання в початковій школі.

Так, результати оцінювання особистісних надбань учнів 1-х – 4-х класів рекомендовано виражати вербальною оцінкою, об’єктивних результатів навчання у 1-х – 2-х класах – вербальною оцінкою, у 3-х – 4-х класах – або вербальною, або рівневою оцінкою за вибором закладу.

У методичних рекомендаціях також наголошено, що оцінка учня є конфіденційною інформацією і має бути доступною лише для учня та його батьків.

Освіта.ua
30.07.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
rayakosenko72@gmail.com
Вважаю, що оцінювання результатів навчання учнів 3-4 класів має бути рівневе або бальне. Оцінка мотивує дитину вчитися і показує результат навчання батькам.
Світлана
Ні. Я мама майбутньої чотирикласниці і вже зараз думаю, а що буде в п’ятому класі, коли почнуть ставити оцінки? дуже переживаю: нові вчителі, нові предмети і оцінювання,... Чи буде це стресом для дитини? Знаючи свою дитину дуже добре, більш за все так. І це найбільш мене, як маму, бентежить. Звісно це буде перехідний період,але, на мою думку, вже якщо починати оцінювання, то з початкової школи...
Тру Президент
Для Світлана: Якщо у вашому місті не понад 50 тис. мешканців, то страждання закінчаться ще у 9-му классу, бо після скорочення старших класів в 10 і 11 місць не буде. Лише на роботу чи за кордон або ж пту.
Ніка
Як мама дитини, що вже закінчила школу можу вас запевнити, що отримання оцінок в молодшій школі ніяк не вберігає від стресу в середній. Тому що в молодшій школі оцінки часто завищують, в 5-му класі навпаки - занижують. І, коли в дитини менше 10 балів ніколи не було, а починає отримувати 6, 7, 8, то стрес ще той. А ваша дитина просто почне отримувати оцінки.
Коментувати