Чи стикалися ви з виявами корупції в закладах освіти?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо виявів корупції в українській системі освіти

Чи стикалися ви з виявами корупції в закладах освіти?

Корупція в галузі освіти найяскравіше проявляється у відносинах між педагогами й адміністрацією та батьками.

Про це йдеться в доповіді освітнього омбудсмена «Дотримання прав в освіті – 2020» .

Як наголошує освітній омбудсмен, до корупції найчастіше призводять низькі зарплати в освіті, традиційна толерантність до корупції та сприйняття її як норми за рахунок низької обізнаності громадян щодо корупційних проявів. Розвиткові корупції також сприяють відсутність прозорості й недосконале звітування.

У доповіді зазначено, що корупція найбільш розвинена в таких освітніх сферах: підручники (від грифування до вибору та закупівель); додаткові матеріали (зошити, дидактичні матеріали); матеріально-технічне забезпечення закладів освіти (закупівлі, харчування, ремонт).

Окрім того, значними корупціогенними сферами є документи про освіту (свідоцтва, дипломи), вступ і зарахування до закладів освіти, оцінювання учнів тощо.

Освіта.ua
09.07.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Директор школи Чернівецька об.
Я, мої заступники і за 75% учителів вже вакциновані. На моє переконання так повинно бути у кожній школі. Чудово розумію тих хто відстоює своє право не вакцинуватися. Все нове завжди викликає недовіру. Але в той самий час, маємо величезний досвід цілого світу. А у деяких країнах вакциновано до 60% населення. І там такі самі люди як ми. Знаю, що були поодинокі випадки смертей людей навіть від Pfizer. Тільки завжди можна піти і перед вакцинацією перевірити своє здоров’я. Вже після того порадитися з лікарями якою вакциною краще вакцинуватися. Тим більше що вже дозволи вибирати. Зрозумійте правильно і владу, і батьків. Учні мають бути забезпечені умовами для здобуття знань. У нашому випадку вакцинація - це якраз одна з умов для цього. Добре пишуть коментатори в Молодому Буковинці. Не всі директори одинакові. Одні дивляться як, витягнути навчальний процес, а інші все саботують. Одні дивляться як урвати щось до школи, інші продають від школи останнє. Директори однаковими не є!
на замітку
Які релігійні переконання? Що за маячня? У Росії прямо у церквах працюють пункти вакцинації. Ви читали слова Богу Боже, Кесарю Кесареве. Це воно якраз про вас. Колективного імунітету ми за 2 місяці не побудуємо. Але шанс змінити ситуацію маємо. Тому не треба вмішувати церкву в державу. Мені подобається як зробила Франція. Без ковід паспорта ти ніхто. Можеш раптом сидіти в 4 стінах або прогулятися парком. І не більше. А нам розказують міфи про чіпи і шестірки та тому подібне.
учителька
Директори дійсно зривають вакцинацію. І нище це напевно їх коментарі. Беру наприклад наш колектив. 32 учителів. 3 дійсно мають хронічні захворювання і вони бояться що можуть не перенести вакцину, як чоловік з Вінниці. Ще 3 відмовляються з релігійних міркувань. Але вони дійсно релігійні люди, а не перевертні у овечій шкурі. 26 залишається. Погодилося вакцинувати 6. Решта навіть не знають які є вакцини та їх дію. На наради серед відпустки і на поділ навантаження директор міг знайти час. А зібрати людей щоб все розтолкувати по вакцинації він не мав часу. Так мабуть не тільки у нас.
Чернівці Батьки
Значить мало директорів на Буковині замінили. Як держава і влада допустила зловживання такою дорогою вакциною? Я в Дії місяць чекаю на Американську вакцину, а вони її в унітаз виливають. Чим займається поліція, СБУ і прокуратура! Такий важкий період, а вони майже золото переводять! Освіта це дійсно загублена галузь. Годі і говорити. А щодо протипоказань, то їх крім алергії не має. Про які протипоказання вони стільки строчать? Доречі алергія це рідкість. Звідки Гусак взяла цілих 10%. Це хто в 10 має входити директор, завуч і завгосп. Вчителі так само як усі решта мають бути вакциновані. А не хочуть, то батьки підемо замість них викладати. Якщо і треба то ЗНО здамо та освіту здобудемо. Повірте, що є і такі.
Що ви!
Для Чернівці Батьки: Вакцину колять бажаючим, але при умові що у документах фіксують прізвище та ім’я конкретних осіб. Все одно закордон ніхто не буде їхати.
Вчитель
Директорам і вакцинованим перевертням. Я розумію на нараді цю пургу нести, але на освітньому сайті, де люди вміють читати і думати - ЦЕ ПРОСТО ГАПЛИК. Статистика показывает, что среди больных в тяжелом состоянии очень высока доля вакцинированных - 60-65%.
Коментувати
вчителі Чернівців
Ми справді це не хотіли виносити на люди, тому спочатку написали коментар на Буковинському сайті. Але долею обставин його не модерували. У нас на Буковині проходить вакцинація учителів. Багато вже вакцинувалося, деякі роздумують, одиниці мають протипоказання. Ми звертаємось тому, після вакцинації вчителів серед керівників пройшли чутки про те, що директори через знайомих вакцинувалися фізрозчином, а нас учителів вони називають піддослідними кроликами. Шановні! Що за договорняки? Так після цього коментару взагалі ніхто не піде на вакцинації! Як взагалі мобільні, чи дибільні бригади так легко продаються? З нашого колективу планували йти 17 з 30. Тепер 5. І про це не тільки в Чернівцях говорять! Кіцмань, Новоселиця, Мамаївці, Вашківці, Глибока. Ми не пушечне ядро! І поки не буде порядку та закону ви нічого не добїтеся. Всі значить всі. Причому вакцинами, а не водичкою.
Підприємець
Влада, зокрема Чернівецька, сама не розуміє що городить. Поки учні вчилися дистанційно ми ледве вилізли з червоної зони. Як тільки вони почали вчитися очно, область знову на 2 місяці загриміла у червону зону. Питання. Хіба не можна було дозволити вчитися очно тільки 1-4 класам? Звичайно що можна було. Але одні діти в дома об’їдають своїх батьків, другим мішають вести особисте життя, третім треба гроші на водку і пиво, а необхідно платити за інтернет. І таких проблем багато. Дійсно є також багатодітні родини і бідні. Але якраз більшість таких з останніх сил пнеться щоб хоч один смартфон був на всю родину. А шум піднімають ті, хто спокійно може вчитися. Якщо учні мають йти до школи то всіх їх треба вакцинувати. Усіх без виключення. Тоді буде видно як працює колективний імунітет. А спекуляції щодо батьків та учителів ви пребережіть на потому.
Батьки м.Київ
До глибини душі вражає неадекватна поведінка чиновників. Навіть якщо ви вакцинуйте усіх вчителів, батьків і технічок. Учнів вакцинувати вам ніхто не дозволить. Ми з сумом спостерігали за тим, як від Pfizer у США помер 13 літній хлопчик. Ми не хочемо на його місці бачити наших дітей. З усьго цього випливає наступне. Учні коронавірусом будуть хворіти і без дистанційного навчання не обійтися. Тепер запитання. Для чого стільки шуму? Як усі батьки ми хочемо нормального очно навчання. Але ми живемо не у лісі. Тому розуміємо, що погіршення епідеміологічної ситуації буде. Тому треба готуватися до всього. А щодо якості дистанційного навчання, то за це має відповідати влада. Ми не однин раз проходили їхні опитування. Там хоч один раз ви бачили список кожної школи? Ми відповідали в загальному і зовсім не відповідали про якість дистанційного навчання у окремому закладі освіти. У нас водо було, а у іншій школі кидали все по Viber. То чому ми маємо відповідати за них?
Батьки м.Київ
До коментару вище. Перед владою було одне важливе завдання. Дати школам Інтернет та забезпечити робоче місце вчителя. У чому проблеми? Вони точно дружать з головою? Не вкладати кошти у басейни, люстра, стелі по 100 000. Інтернет і техніка для учителя. Це у порівнянні з мільйонами на вітер, дрібниці. Що тоді таке? Чуда не відбулося, пандемія не зникла. Минулорічний сценарій буде повторюватися. А хіба вони не повинні були бути до цього готовими? У кожному класі переважна кількість учнів мають засоби, але не кожен вчитель міг проводити заняття. Це хіба проблеми батьків?
Коментувати
педагоги Кияни
Апокаліпсис колеги давно почався. Тому радимо готуватися до нелегких часів. Розумійте якби ніхто не вакцинувався. Але маємо багато таких, що спочатку провакцинувалися, а потім подумали. Тож тепер вони будуть виступати і добиватися того щоб вакцинували усіх. Адже їм одним зовсім не хочеться пожинати плоди своїх дій. На запитання, чи треба вакцинуватися? Відповідь однозначно негативна. Не треба. У деяких країнах смертність зросла саме серед тих, хто отримав дві дози вакцини. Але в нашій державі про це не можна говорити, особливо у пік вакцинації. Якщо ви вакциновані це не означає, що одразу помрете. Але перед новими штампами ви так само як і не вакциновані не захищені! Щодо старого, класичного коронавірусу. Там більше, ніж зрозуміло. Серед тих хто хворів - одиниці повторно хворіють. Тому треба бути розсудливими і готуватися до важких часів.
Чернівецький та Вижницький р-ни
Наш обов’язок приєднатися до занепокоєнь колег Дністровського району Чернівецької обл. А занепокоєнь дуже багато. Особливо у розумінні взаємозв’язку релігії та держави. Почнемо з того що поки було дистанційне навчання колишній Новоселицький район був у жовтій зоні, коли почали вчитися очно, через 2 тижні перейшли у червону зону. При тому всьому вчителі ходили до школи постійно. Хто тоді розносить хворобу? Ми так само не розуміємо, чому силою. Наші друзи з Путили, а там гори і будинок від будинку за 2 км. Так само не розуміють чому вакцинація насильна? Це при тому що гарантії жодні ніхто не дає. Одні заспокоєення і обіцянки. Ми готові підписатися, що відмовляємося від вакцини і у разі важкого перебігу хвороби усю відповідальність беремо на себе. Але ні! Має бути насильна вакцинація. Ми раніше думали, що покаяні голову задурюють. Але все що вони говорили збувається. Без печатки "COVID - сертифікат", ви дійсно нікуди не підете і нічого не зробите. Вони праві. Так само готові писати заяви.
Учителі Дністровського району, Черн
А влада сатани більше нічого не бачить крім корупції? Бо у нас в районі назріла дуже велика проблема, а ім’я проблеми-примусова вакцинація. Як вже зрозуміли нам не має що втрачати. Все одно після відпустки треба буде писати заяву, тому розмова буде відверта. Від вакцини від кору, грипу, дифтерії і навіть туберкульозу можна відмовитися, чи навіть купити довідку про вакцинацію. А це розумійте силю і ніяк інакше. Значить щось тут дуже не чисто. Може тому, що вакцина це ніяка не вакцина, а печатка Антихриста! За кого ви нас маєте і хто ми на вашу думку. Стадо ідіотів! Розумійте не має спасіння від вакцинації. Ізраїль вертає карантин, поки ще літо Британія ніби щось і відміняє, але там випадків ще біьлше, ніж зимою. Ви це назавайте вакцинацією? Наприклад дифтерія - дають гарантію на 10 років. А що нам? Ніякої гарантії і стадо худоби має розписатися, що у разі чого ми претензій до держави не маємо. Побачете за все все від Бога отримайте відплату. А ще забули за учнів. А вони не переносять?
Учителі Дністровського району, Черн
Для Учителі Дністровського району, Черн: Щоб усі знали з цією вакциню щось не те. Навіть Американці напряму говорять що у ній код 666. Ви самі подумайте учні під час дистанційного навчання мучилися бо не ловив 4G, а вони вже запускають 5G. Для чого. Щоб усіх взяти у рабство! Ми і ви усі для влади худоба. А худобу годиться трамати у загородженні. От і шукають як цих людей або взяти під контроль, або знищити.
Коментувати
Вікторія
А хіба корупція колись закінчиться,якщо створюються для неї різні умови? Наприклад,контракти для вчителів-пенсіонерів....Для чого це зроблено? Для директорів,які кого захочуть,того і вибирають працювати(звичайно,треба заплатити...) Ось вам корупція нова,а про всі інші,годі і згадувати...скрізь...
cos
Для Вікторія: Я навчався у ЖДУ ім.Франка на заочній формі навчання- і можу точно сказати, що за 4 роки моя група ніякі гроші нікому не платила (Початкова освіта). Коли ми принесли цукерки, чай, каву після здачі екзамену англійської мови (Зимовець Олена Анатоліївна), практика усного і писемного мовлення і методики викладання англійської мови (Мазко Олена Петрівна), українська мова (Яценко Сергій Адамович), математика (Орел Лілія Олександрівна), педагогіка (Гужанова Тетяна Сергіївна), народознавство(Коновальчук Іван Іванович), дитяча література (Голубовська Ірина Владиславівна), Литньов Володимир Євгенович (родинна педагогіка та педагогічна практика), Костюшко Юрій Олексійович та Танська Валентина Володимирівна (курсові роботи)- викладачі категорично відмовлялися брати будь-які подарунки чи гроші. Їх цікавлять знання студента. І цілком реально все здати самостійно- ніхто валити спеціально не буде. Не знаю, як у інших ВНяз- там не навчався, тому нічого сказати не можу, але тут цілком реально здати все самому.
Влад
Для cos: pedofill?
cos
Для Влад: Ніякий не pedofill, нормальна людина. Чому ви вважаєте, що я pedofill? Обгронтуйте власну точку зору.
Коментувати
cos
Ні, не стикався. Там де я навчався- точно ніякої корупції не було. Ні один викладач хабарів не вимагав, і навіть з такого предмету як іноземна мова (хоча в інших університетах взятки за цей предмет дуже часто беруть). Навпаки, викладачі старалися дати максимальний об’єм знань, який можна використовувати у практичній діяльності. Можливо мені повезло, що ВНЗ вибрав вдалий з нормальними викладачами.
Влад
Для cos: и в магистратуру нормально поступил, ЕВИ сдал на 200 да???
Нерогуль
Для Влад: ЕВЭ. Экзамен, а не Икзамен.
cos
Для Влад: В магістратуру не планую, ЄВІ не складав.
Коментувати
Наталья
Стоит только посмотреть на каких машинах приезжают на работу преподаватели вузов и колледжей, например,Николаевского колледжа инфраструктуры,и сразу понятно за какие деньги ,,бедные,,покупают такие машины.И такая коррупция во всех вузах
Ольга
Хватит школы и учителей поливать грязью, кто- нибудь был в ихней шкуре! Желающих немного найдется на такую зарплату и с такими нервами и требованиями работать! Государство учителю ничем не помогает, а только требует!!! А тот ,кто рассказывает о красивой ресторанной жизни- приходите работать в школу и посмотрим насколько вас хватит!!!
Светлана
Для Ольга: Согласна и ещё пускай покажут как надо уроки вести, а то состороны все такие умные, аж страшно
Коментувати
Radostyna Borovyk
Я закончила Киевский Национальный Университет Культуры и даже намеков не было на взятки. Тот кто учится зачем ему платить? А тот кто не учится- сам бегает за преподавателями и ищет легких путей и предлагает все, чтоб закрыть хвосты и не вылететь! Так кто виноват?
Мстислав Вишиваний
Для Radostyna Borovyk: аналогічна ситуйовина, вчився там і ніколи не стикався із хабарями. Слава такому чесному університету)
Коментувати
Ірена
Корупція?Так вона в кожному(!!!)навчальному закладі. Всі соромязливо закри вають очі .хоч і обговорюють,засуджую?... ?ь,обурюються,Смішно... про це питати,Діяти треба, а не бла,бла.
Галина
Для Ірена: 1. не в кожному. 2. часто вона є причиною того, що студенти не хочуть вчитись, а оплачують свої оцінки, і часто навіть у закладі не з’являються. А ті, хто вчиться, робить це без хабарів.
Юля
Пані Галина, вже давно всі студенти по роботах і нікого в закладах немає, тільки гроші за все, українській освіті давно настав гаплик
Олена
Я закінчила харчові технологіі в Нубіп, подруга- ветфак, грошей нікому ні за що не платили…
Коментувати
Ірена
Корупція?Так вона в кожному(!!!)навчальному закладі. Всі соромязливо закри вають очі .хоч і обговорюють,засуджую?... ?ь,обурюються,Смішно... про це питати,Діяти треба, а не бла,бла.
Влад
Достало это скопище джЫпов учителей, перед входом в школу. Вечером все приличные рестораны забиты педагогами. Обычному синекостюмщику через этих взяточников - места в жизни нет.
Твой мозг
Для Влад: Блин, пиши адрес такой школы, я иду туда работать! Обещаю брать даже на 10% меньше, а по праздникам скидка до 30% будет!
Местный
Для Влад: пффф... джипы - это прошлый век. Я себе вертолёт купил и во время отпуска строится вертолётная площадка в учебном заведении.
Ольга
А ты видел на каких джыпах приезжают медики?! Так ,что педикам до них далеко, видно не на тех учились!!!
Коментувати
Тетяна
А в нашій школі дочка завуча стала відмінницею в 11 класі, хоча ніколи не славилася гарними знаннями. Директор школи хоч мала совість та не оприлюднювала таку відмінницею на врученні свідоцтв. Звичайно й ЗНО та ДПА склала на достатньому рівні.
Тетяна Миколаївна
Добрий день! Школу називати не буду,звісно. У минулому році сказали, нікому не псувати атестати. Чому? Тому що,може,знову відмінять ДПА. Як результат 6 медалістів в одному класі. В усіх за ДПА написано звільнений. Знаю, що 4 мають оцінки з ЗНО достатнього і середнього рівня, інших побачу при вступі. Батьки цих дітей у буквальному сенсі жили у школі з першого класу з сумками,грошима,квітами до адміністрації та з претензіями за кожну не високого оцінку до вчителів. Жодного разу адміністрація не дозволила поставити цим дітям 9 і дати корегувальну перевірну роботу. Не можу сказати,що прям так примушували терти журнал, але ніхто не хотів скандалу. А десятий клас став один з 2 дев’ятих, і усі всі 6 дітей стали у тому класі. Тільки одна дівчинка там працювала з усіх сил, але їй до працьовитисті ще б таланту трішечки. Ось так і жили ці два роки. Я не думала, що відмінять ДПА у цьому році, або думала, що на медаль обов’язково подавати результати ДПА. На випускному не була, але бачила фото з усміхненими обличчями цих "медалістів" та їх батьків,адміністрації. І не соромно ж людям. А ви кажете, корупція. Хто платить, то й пісню замовляє!!!
Светлана
Для Тетяна Миколаївна: який сенс в цих медалях, якщо для вступу головне зно, яке ці діти не дуже гарно склали? По коментарям цьогорічних абітурієнтів бачу, що часто середній бал атестату більше 10, а зно складене від 140 до 160. І навпаки- ті хто склали зно від180 в атестаті мають менше 9. Це не у всіх така тенденція, але зустрічається.
Тетяна
Для Светлана: справа в тому, що поставлене питання про корупцію. Дійсно,у медалях сенсу немає. І ще два роки тому ЗНО все розставляло по місцях, і нехай був намальований атестат, але ж хоча б без медалі. І усі сумно (усміхаючись про себе) казали :не підтвердила - не підтвердив. І коли адміністрація підходила з такими закидами,можливо було хоч якось відмовитися, сказати, що не те що не підтвердить з мого предмету високий бал, а дай Бог хоча б на достатньому рівні.... А батькам деяким дуже важлива та медаль, ну може,перед сусідами похизуватися,я не знаю. І сенс цієї розповіді у тому, що батьки "живуть" у школі, носять подарунки, і діти у результаті мають набагато вищі оцінки, ніж мали б мати. Це і є корупція.
Галина
Всi знають як навчати та лiкувати
Коментувати