Чи потрібно звільнити випускників від проходження ДПА?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо державної підсумкової атестації

Чи потрібно звільнити випускників від проходження ДПА?

У Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт, що пропонує надати учням, які цього року завершують здобуття повної загальної середньої освіти, право вибирати вид оцінювання їхніх результатів навчання.

Зокрема, в законопроєкті запропоновано три варіанти оцінювання своїх досягнень на вибір – або шляхом річного оцінювання, або державної підсумкової атестації, або державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Автори законопроєкту вважають, що його ухвалення сприятиме мінімізації ризиків захворювання серед учнів під час проведення ЗНО.

Варто зазначити, що Міністерство освіти та Український центр оцінювання якості освіти розробили декілька варіантів проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2021 році. Формат проведення ЗНО залежатиме від епідемічної ситуації в Україні.

Розгляд цього питання запланований парламентським Комітетом з питань освіти, науки та інновацій на першу половину березня.

Як відомо, 1 лютого розпочалася реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання. Наразі випускники, які цього року завершують здобуття повної загальної середньої освіти, обирають предмети, результати з яких вони використають як оцінку за державну підсумкову атестацію або як результат ЗНО для вступу до вишів.

Нагадаємо, минулого навчального року учні, які завершували здобуття повної загальної середньої освіти, рішенням парламенту були звільнені від державної підсумкової атестації через епідемічну ситуацію в країні. Участь у ЗНО брали випускники, які вступали до закладів вищої освіти.

Освіта.ua
05.02.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вчитель
Пропоную відмінити не тільки ДПА а й золоту та срібну медалі. Відмінити оцінку будь яку в 10-12 класі. Замість оцінки - "зараховано" або "прослухав". Батькам взалі не треба буде себе напрягати та слідкувати на навчанням своїх чад. Вступ до ВУЗу не три оцінки ЗНО а як мінімум - 5 а то й - 7 плюс - вміння логічно мислити. Атестат взагалі не враховувати, бо більшість сучасних дітей вчитися взагалі не бажають, навіщо до школи ходять не знають. Пересидити до повноліття. Вчитель.
народ України
ДПА треба відмінити повністю! Якщо влада відмінить ДПА цього року, тоді треба буде його відмінити і на наступний рік, а відтак і на далі. Спільнота та батьки вважають, що всі випускники мають бути в однакових умовах. Де-хто пише, що учні 11 класу не можуть нормально займатись, тоді не забувайте що теперішні 10 класники так само не у кращих умовах. Тобто їм уже в перспективі треба відмінювати ДПА. Відмінити ДПА повністю це очевидно самий розумний вихід. Інколи зверху лунають чутки про те,що ДПА можна провести в школі. Його провести в школі = його відмінити. До чого влада звела ДПА в школі ми на прикладі 9 класу кожного року переконувалися. Пакунки, конверти, та на перед відомі результати. Була пропозиція провести ДПА у формі онлайн тестів. Але це відкидає можливість підтасовувати результати. Тому цей варіант позитивних відгуків не знайшов. Знову таки вертаємось до того з чого почали. ДПА треба скасувати повністю. І всі будуть задоволені. А разом з тим усе буде чесно.
Випуск 21
Супер, здалось їм те ДПА, бідні діти і так через цю ситуацію , не можуть нормально займатись
таня
Учень навчається у старшій школі 2 роки і отримує річні оцінки. думаю цього достатнюдля випускника школи. А для вступу у вищі навчальні заклади потрібно результати ЗНО.
Галина
Для таня: всю історію школярі здавали випускні іспити. А ЗНО показали чого вартують оцінки, які отримують в школі. Коли медалісти позавалювали ЗНО.
Аскет
Для таня: ДПА , а чи ЗНО - хоч якийсь реальний результат одинадцятирічного відвідування школи, а заодно , і роботи педагогів школи.
Мама випускника
Якщо не здавати ДПА всім, це буде не справедливо.Річну оцінку можна ( за подарунки, гроші)намалювати будь-яку.Її ж не будуть перевіряти через ДПА.Таким чином дуже "вумні" намалюють собі атестат з середнім балом"12", а на наступний рік, добре підготувавшись, не перебуваючи під тиском і ДПА, і ЗНО одночасно, маючи багато часу тільки на три предмети, здадуть їх на гарні бали.Ну втратять один рік.Можна перекантуватись в коледжі, вже маючи відмінне свідотство про середню освіту. Не здавати ДПА- загубити сенс середньої освіти взагалі!
Коментувати