Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Микола Гошовський
Сільські школи мають право на життя. Зникне школа, зникне село. До того ж освіта у сільській школі не набагато гірша ніж у місті. Дайте дітям краще матеріально технічне забезпечення ніж воно є тепер у сільських школах, відповідну зарплату вчителям з усіма надбавками, а не 5 відсотків престижності, тоді буде і кращий результат, нічим не гірший ніж у міській школі
Сандомир
Бути чи не бути школі у селі-найкраще вирішить громада, а влада повинна допомогати тим спільнотам,які приймають участь у фінансуванні своєї школи.Місцевий бізнес також має бути зацікавлений у цьому, адже наявність школи-це і якась гарантія збереження робочих кадрів для села. Цікавою є ідея завантаження приміських сільських шкіл учнями з міста, навіть можна організувати щось на зразок літніх таборів, де б худосочні міські діти могли подихати свіжим повітрям та прикластися до ручної праці на користь своєму здоров’ю. Зрозуміло лиш одне-шаблону тут немає бути, має бути раціональний і гнучки підхід, а не суха математика.
Сокол
Для Сандомир: як це бути чи не бути? Бути!!! Є ж Конституція. А єрмоличів- під лід
Коментувати
Тетяна
Я в сільській школі отримала кращі знання аніж моя дитина в міській. В селі вчителі працюють на результат, а в місті відпрацьовують свій час. От і вся різниця між сільською та міською освітою.
Правда тут
Друзі і колеги! Не ховаймо голову в пісок . Президенти, Уряди , парламенти змінюються, а політика на звертання соціальних гарантій продрвжується. Гриневич із Порохом руками соросят під охороною націоналістів тихо схавали ст. 57 закону про освіту- індксація середьоі зарплати до промисловості, право на житло, пільговий вихід на пенсію,харчування безкоштовне діткам.. Де це все?? Без сучасних лівих європейських сил - нічого не буде. Дивіться- навіть демократи Байдена називають себе соціалістами. А ми годуємо олігархів...
cos
Категорично проти закриття маленьких шкіл- владі та чиновникам потрібно під виглядом оптимізації позкривати школи, лікарні, заводи, провести комп’ютеризацію, щоби людей поскорочувати та не платити заробітну плату. Навіщо стримувати школи, фінансувати їх, якщо гроші можна покласти собі в кишені. На дітей їм байдуже- нехай трясуться в автобусах по 5-10 км, на вчителів всерівно- нехай втрачають роботу. А ось мільйони красти, будувати дворів з басейном, відпочивати на Мальдівах- це вони вміють. Краще би ці гроші віддали на ремонт шкіл, на закупівлю технічного обладнання, яке потрібно вчителям, на швидкий інтернет (це все для сільських шкіл), а також на розроблення нормальних підручників та шкільної програми. Ось чим потрібно зайнятися владі, а не оптимізувати та закривати сільські школи.
Залізний
На протипожежну безпеку , капремонти 300 внз, 470 коледжів Вру виділила -250 млн грн на рік. А одний чмошник із Нафтогазу за рік отримав - 380 млн грн. А цей хрін Єрмоличев хоче школи закривати. Люди, як ми іх терпимо??
Гонта
Пан Єрмоличев, який ратує за закриття, ліквідацію сільських шкіл , пише про неефективні трати на 1, 5 млрд грн - це просто худобина антиукраінська. Жре хліб , мясо, овочі - і каже про закриття шкіл? А хто ж його , дурня, кормити буде!!!! Мінфін- смітник кадровий.
Надія
Ліквідація сіл і сільського населення в Україні коштує всього міліардів грн. ,можливо потрібно витратити 2х гривень , щоб зберегти село.Жах!!!!
Виктор
Є нормативні розкладки щодо вартості навчання одного учня. Якщо громада має кошти для понаднормативного фінансування шоли з 30 учнями на перспективу - то нехай. Але в ОТГ частіше думають про розбудову власних управлінських штатів.
Ганна
Ні.всі діти повинні бути щасливими..а чи можуть бути щасливими діти в класах,де їх вважають за селюків,де всім до одного місця,що діти не вині,бо багаті дядечки-депутати вирішили закрити в їхньому селі школу.ні в якому разі не можна закривати школи... краще зменшити заробітню плату депутатам, міністрам,президенту і дати на ремонт таких шкіл....і подумайте,кого легше навчити 5 учнів чи 35 учнів?
Галина
Чи хотіли б високопосадовці - "кабінетники" , щоб їхні діти добиралися по кілька кілометрів , а то й десятки кілометрів в опорну школу на уроки ?Думаю, що ні, бо " їхні " навіть у громадському транспорті не їдуть зранечку до школи. Чому позбавляють сільських дітей можливості розвивати здібності та задатки в різного роду гуртках , клубах , секціях !!! Адже учні " прив"язані" до " Школярика"? Чому молодші повинні чекати на старших , щоб разом поїхати додому ? Чому їх хочуть позбавити можливості здобувати знання в рідному селі ?!!! Як багато "чому" ...
Галина
Не можна так категорично стверджувати, що діти з сільських шкіл аж "на два з полови-ною роки відстають у навчальних результатах від своїх однолітків. Для прикладу,учні нашої невеликої сільської школи щороку є переможцями районних олімпіад , неодноразово були учасниками та переможцями обласного етапу.А скільки перемог щороку здобували й здобувають наші діти у різноманітних кокурсах та змаганнях усіх рівнів!А участь у Всеукраїн-ських онлайн-конкурсах,олімпіадах платформи"На урок"Донині чимало учнів з міських шкіл не чули про таке.Повірте:той,хто хоче вчитися,буде здобувати знання чи у великій школі,чи в малій.Той,хто хоче навчити,також буде викладатися на всі 100 ,де б не працював.До нас теж приходили дітки з "міста",які практично не писали та й читати не дуже уміли.А у нас навчили,бо кожна дитина на виду ,кожній-максимум уваги від учителів.Якщо влада думає про майбутнє країни,то збереже сільські школи та дітей, які змушені будуть вдосвіта сідати в"Школярик"і їхати по "кращі знання"
Illya Olefir
Сільські школи, як і сільські діти, не гірші, вони інші. Багато видатних успішних людей нароодилося в селі. Правда, слід визнати, що помирали вони у місті.
Линюк Михайло Анатолійович
На мою думку іде просто знищення малих сіл, а в тому числі і освіти та медицини в таких селах. Здобувши освіту в селі, я щось не помічав в інституті кращої освіти студентів з міських шкіл. Наша "влада" насамперед думає про гроші у своїх карманах. Щось не видно піклування про людей. Потрібно розуміти що наша влада і олігархат - це одне ціле, а тоді на що їм те село і люди в тім селі. Головне прибуток. Та й діє ця влада так, як комуняки - просто ставлять перед фактом, не питаючи згоди. А щоб більше нічого не писати, просто порівняйте пенсії наших батьків та матерів і зарплати та пенсії чиновників від влади.
Оксана
Не сільські школи треба закривати, а міські розвантажувати, до сільських довозити. Свіже повітря, просторі теплі класи. Таких сільських шкіл є багато. У всякому разі в моїй місцевості 30 - 35 учнів у класі реально навчити? Ні, ніколи у світі. На слабших учнів у таких класах ніхто не звертає уваги. 15 - 20 учнів може бути в класі. Не більше. Економісти. Ще трохи, то так доекономитеся, що не буде кому вчити, лікувати ....Вже "все зроблено на найвищому рівні", ще тільки освіту , медицину ... залишилося знищити? ДУМАЙ ТЕ!
Олександр
Для Оксана: міські ніколи не переїдуть в сільські школи, оскільки умови в сільських школах жахливі... Міські діти до такого не звикли і їм буде важко адаптуватись
Альона
Не у всіх сільських школах погані умови. Недалеко від на є школа, де навчається 40 учнів, але вона мало чим відрізняється від міської (директор постаралася). Є туалети внутрішні, майже у кожному класі телевізори, вчителі мають ноутбуки і вільний доступ до інтернету. І жахливо буде, якщо це все закриють і приміщення, як у більшості випадків, занепаде.
Анатолій
А давайте, закриємо всі школи ІІ-ІІІ рівнів, а по селах і І рівня. Навіщо холопам знання.
Коментувати
Валентина
Сільські діти отримують якісні знання, вступають у найпрестижніші виші України, стають висококваліфікованими фахівцями. А школа пишається своми випускниками. Учні сільських шкіл нічим не гірші від міських. Ми, сільські школи, отримуємо багато подяк від викладачів вишів за виховання і грунтовні знання наших дітей.
Людмила
Так,через малу чисельність дітей та низьку професійність педагогів діти отримують дуже низький рівень знань.На сьогоднішній день сільська школа просто існує але не навчає.
Для Людмила:
Якщо я правильно розумію, то тебе, таку дурну, вчили у міській школі.
Олександр
На мою думку Людмила все вірно сказала.... І дурна/ий тут лише ви????
Ярослав
До речі, про якість знань. У нашій школі ще з 2008 року почали з’являтись класи по три дитини( це індивідуальна форма навчання). Ми, звичайно, порушуючи закони, проводили в цих класах звичайні уроки. Але жоден учень із таких класів, не те, щоб перемогти, навіть, просто участь не брав у районних олімпіадах із предметів. А от із класів, в яких навчалось близько десяти дітей, систематично були успіхи в олімпіадах і різних конкурсах. Мої суб’єктивні спостереження: для якісних знань потрібно не лише бажання дитини навчатись, а й конкурентне середовище
Коментувати
Марина
... держава думає лише про гроші, не про людей, не про села ( згодна з Русланом!!!). Немає школи - немає села. Взагалі, те , що відбувається в освіті, має антидержавну спрямованість...
Оксана
Почніть зі скорочення чиновників, які займаються не тим що треба. Не дивлячись на заголовки про реформу, освіта залишилась совочна, бо при владі некомпетентні кадри, які вміють давати вказівки, рекомендації- що є недієвими, недоречними в роботі з дітьми або взагалі зайві. Чиновники з відділів освіти вбивають творчість і прагнення працювати.
Мирослава
Все добре пишете ,але....На Закарпатті в селах не у всіх, звичайно,діти навчаються в холодних класах (с.Ракошино,Мукачівський р-н),де температурний режим не відповідає нормам.Як дитина може вчитися , якщо в школі дуже холодно +13 градусів.Діти хворіють,а батькам нікому пожалітися,бо той сват,брат, вуйко...А у містах дітям хоч тепло