Чи достатнім є рівень використання української мови в освіті?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо використання державної мови в освіті

Чи достатнім є рівень використання української мови в освіті?

За словами в. о. міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, держава впевнено забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України, зокрема й у частині застосування державної мови в освітньому процесі.

Як наголосив очільник МОН, вивчення державної мови та оволодіння нею на високому рівні всіма здобувачами освіти незалежно від національного походження є однією з найважливіших умов реалізації прав людини згідно з Конституцією України.

У той же час, у засобах масової інформації з’являються повідомлення про факти порушення законодавства, а подекуди й конфлікти на мовному ґрунті. 

Так, широкого розголосу набули випадки в Одеській гімназії № 4, де вчителька малювання агресивно повелася з ученицею через українську мову, і в Дніпровській політехніці, де викладач у відповідь на прохання студентки відмовився читати лекцію державною мовою.

Окрім того, як заявив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, частина вчителів київських шкіл достатньо часто використовує російську мову замість української.

Також він повідомив, що на позашкільних заходах російською спілкується чверть педагогічних працівників. Ще більшою мірою російська мова замість української поширена в закладах позашкільної освіти – музичних школах, дитячо-юнацьких спортивних школах, у гуртковій роботі тощо.

Освіта.ua
10.11.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Logic Power
Аж занадто достатній. Стоило бы провести региональные опросы, прежде чем принудительно переводить всех на мову. Никто не говорит, что знать гос язык не нужно, и обучать ему необходимо. Но - не на нем. Особенно это касается сфер с узкой терминологией, где свежевыпущенного дипломированного специалиста на практике никто понять не может, потому что регион - русскоязычный. Полно стран с двумя гос языками, а тут прям вожжа под хвост попала из-за политики. Сыр российский еще переименуйте, дебилы.
Михаил
А что вы хотите, украинизаторы? Приняли закон о насильственной украинизации, а реальность то не хочет, что бы её насиловали. А вы ещё и возмущаетесь тому, что жизнь сопротивляется насилию над ней. Более того, издеваясь над здравым смыслом, хотите чтобы действие закона распространялось за его рамки - на сферу личного общения вне официальных мероприятий. Может быть ещё и думать надо не на материнском языке, а на государственном?
Світлана
Рівень недостатній, тому, що мова дуже складна, кожний хто розмовляю українською вважає, що говорить правильно, але насправді використовується багато сліа іншомовного походження. Але правильна мова повинна культивуватись нелише в школі, але і в змі.
Фільольог
Для Світлана: Не лише- пишеться окремо. Якщо хочеться когось повчати, потрібно почати з себе
Світлана
Для Фільольог: А я і написала, що мова складна і потрібно вивчати. Повчати я нікого не збиралась. З приводу помилки, то це автоматично. Після відправки коментаря я не вмію виправляти помилки, тому вони є і в інших коментарях.
Коментувати
Грант
Плеваться хочется от такого уровня украинизации. Если человек хочет говорить на английском или венгерском - пожалуйста! Как на русском - нет, это зрада, происки Кремля! Принципиально не учу своих детей в украинской школе. Если и те единичные русскоязычные школы закроют, перейдем на удаленку.
Світлана
Для Грант: А ви відразу переходьте в РОСІЮ!!! І там розмовляйте, як хочте! Держава Україна і мова має бути лише УКРАЇНСЬКА!
Коментувати
Віра
Абсолютно достатній рівень вивчення української мови. А пікети- то політичні шоу, які влаштовують так звані "активісти". Треба заспокоїтися усім і перестати піаритися на нашій рідній мові
Наталія
У цьому б опитувані якось з"ясовувати регіон, бо "середня температура по палаті" тут не дуже цікавить та й не репрезентативна.
Правник
Для Наталія: Вас цікавить лише "зарплата", так і уявляю як Ви жалієтесь про її мізерність і розподіляєте свої жалюгідні "доходи"
Маргарита
Для правник: і до чого ви тут ляпнули про зарплату? Де в дописі Наталії мова йде про зарплату? Читати розучились?
Интересно
Для Правник: а почему бы и не интересоваться зарплатой. Вон Коболеву, а также мужу Венедиктовой, пуштуну Найему, Лещенко Серёже она интересна. А чем учителя хуже? Капитализм,значит пусть платят как в Европе учителям!
Коментувати
Правник
Ні, для цих похилих смердюхів, які постійно ниють через маленькі зарплати, потрібно запровадити найжорсткіші іспити з рідної мови, і взагалі, зняти з кожного вчителя заробітну плату і заставити працювати за їжу, а після уроків, ще й туалети мити, отоді буде добре всім
Olga
Для Правник: Мені Вас шкода, від слова "дуже-дуже". Ви напхані таким смердючим лайном, що миючі засоби мало чим допоможуть. Вас вчили і виховували, мабуть, ті, що працювали за "їжу", а потім "туалети мили". Та перш ніж бачити недоліки в інших, попрацюйте над своїми
Мері Поппінс
Чи в Україні серйозніших проблем немає, ніж мова? Коли можновладцям буде "за державу обидно", тоді це питання відпаде само собою. А коли зищуються основи цієї держави, то про що можна говорити? Аби ото відволікати увагу від головного.
Правник
Для Olga: Ви просто чаморош, кожного разу заходячи в міністерство освіти, читаю слова Великого Шевченка, і розумію що ті слова написані в потрібному місці, для таких невігласів як Ви, займіться самовихованням, самовдосконаленням і самоосвітою, і у Вс ще є шанс
Коментувати