Чи мають усі школи перейти на дистанційне навчання?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо необхідності дистанційного навчання під час пандемії

Чи мають усі школи перейти на дистанційне навчання?

Після завершення осінніх канікул учні 5–11-х класів навчатимуться в змішаному або дистанційному форматах залежно від епідемічного рівня. Учні початкової школи продовжать відвідувати заклади освіти.

Про це повідомляв в.о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет.

«Наша позиція: діти мають навчатися в повноформатному режимі та здобувати якісну освіту. Залежно від епідемічного кольору регіону дехто розпочне очне навчання, дехто, якщо це буде «червона» зона, залишиться на дистанційному. На жаль», – наголосив в.о. міністра.

Натомість у Всесвітній організації охорони здоров'я наголошують, що закриття шкіл з метою боротьби з пандемією коронавірусу є малоефективним заходом.

За словами регіонального директора європейського відділення ВООЗ Ганса Клюге, закриття шкіл мало сприяє зниженню захворюваності, тому  заклади освіти необхідно відкривати.

«Під найбільшим впливом опиняються діти, які перебувають у важкій життєвій ситуації. Діти та підлітки мають бути ознайомлені із заходами з метою боротьби зі сплеском хвороби COVID-19», – зазначив Ганс Клюге.

Освіта.ua
28.10.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тала
Дати можливість учням, батьки яких бажають, на певний період масових захворювань перейти на дистанційне навчання
Оксана
Для Тала: така можливість давно прописана в законі, батькам треба просто написати заяву. А от для мене, якщо я не хочу, щоб моя дитина сиділа в чотирьох стінах без свіжого повітря і друзів, псувала очі і психіку за комп’ютером, не передбачено можливості в законі написати заяву про те, що я хочу, щоб моя дитина вчилася тільки очно. (Для агресивних коронавіруючих: я сама педагог, моя мама, хвора на цукровий діабет, також педагог і ми перехворіли коронавірусом, знаєм, що це таке)
Коментувати
Агна
Переведіть Школи на дистанційне навчання бо недайбох хтось заболіє то багато сімей постраждає
Дарина
Конституція України. Стаття 27. Кожна людина має невід’ємне право на життя.... Обов’язок держави - захищати життя людини. Зараз ця стаття не діє? Чи на життя дітей та вчителів вона не поширюється?
Ольга
Звісно, УСІ школи потрібно перевести на дистанційне навчання, хоча б на 30 днів. Якщо чиновники з КМДА пишуть, що у столиці, ситуація у школах ще більш-менш, то що робити в регіонах, де не залишилось вільних місць у лікарнях? Якщо нові місця створюють, але не вистачає медиків! Хто людей лікувати буде? Інтерни? На волонтерських засадах? Тепер ще й їх перенищити? ПЕРЕВЕДІТЬ ШКОЛИ НА ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ, хоча б на 30 днів. Після цього можна буде проаналізувати динаміку поширення захворюваності і робити висновки
Наталія
Дуже багато вчителів захворіло. Вчити нема кому.Маска не захищає. Невже здоров’я вчителя нічого не вартує ?
Наталія
От цікаво, я працюю в дитсадку і в нас все як завжди... Мало галасуємо про ковід та робимо свою роботу.Нікого не цікавлять дитсадки, бо діти, як ходили так і ходять,як хворіли, так і хворіють, все як рік чи два тому. Життя у нас не завмерло...Не зупинилось на ковіді... І в мене вдома теж є і батьки, і діти. Працюємо! Бо це наш вибір.Діти не винні, батьки не винні . І щоб знайти крайнього-почніть із себе...Все буде добре! А як маму двох дітей онлайн школа вже дістала, тобто мої нерви.І вчителі в тому теж не винні !!!
Тетяна
чи маємо переходити на дистанційне навчання (кирдпнівський ззсо 1-3 ступенів овруцький район дитомирська область), в нас червона зона
Тетяна
Для Тетяна: Житомирська область
Коментувати
Світлана
’’Ура, товариші!’’ Вчитель, 38 років, підозра на COVID-19, до лікарні - зась. Люди, не дай Боже нікому з вас почуватись так, як я зараз почуваюсь. І нехай Бог кожного від цього вбереже! Мій маршрут був дім-школа-магазин-дім, все з використанням ЗІЗ і завжди старалась дотримуватися дистанції, бо боялася. Шановні батьки, вам буде легше від того, що ми , вибачте, передохнемо? Нехай так і буде? Головне діти будуть навчені і ’’соціалізовані’’? Колеги, подумайте, чи варто нам так ризикувати? Цього ніхто і ніколи не оцінить.
fronmMLG
Для Світлана: Як я Вас розумію!!!Аналогічна ситуація була і в мене.Нещодавно перехворіла на корону-ледь вижила.Вдома заразила всю свою сім’ю.Я з татом лежали в лікарні,решта рідних мучилась вдома,бо всіх покласти не могли.Я ваша ровесниця,так ,як і у Вас, дім-робота,навіть в магазин заходила рідко,бо ніколи.А заразилась на роботі,бо наше керівництво випхало нас на навчання,коли в місті була червона зона і вибори на носі(мамочки ж -електорат).До сих пір на лікарняному(44-й день і це ще не кінець),а,головне,хто мені поверне моє втрачене здоров’я???
Алла
Я теж вчитель, перехворіла в легкій формі, мама- з бронхітом в лікарні лежала. Теж на роботі підхопили, ще декілька колег хворіли теж. Ми вже вдома 3 тижні, лікарняні закриті, але витрачаєм кучу грошей на обстеження, бо в норму зі здоров‘ям не пройшли. Посадили печінку, я шлунок, перевіряли обоє щитовидки. Куча грошей на аналізи, узі, прийоми в приватних закладах, бо в державну поліклініку черги на декілька тижнів.
Коментувати
Андрій
Доброго дня. Чи маю право я не навчатися на дистанційному навчанні через відеозв’язок? Чому так? Чому ні?
Vika
Для Андрій: залежить від зони вашого розташування і від вашото навчального закладу
Коментувати
Оксана
Доброго вечора. У нашому районі розпочинається навчання з 02.11. .Для початкових - очна форма, для інших - дистанційно -змішана. Моя донька в 4 класі, і я, працюючи у районному відділі освіти, перша ж напишу заяву на дистанційну форму, тому що розумію масштаби всієї ситуації, і що кому потрібні знання, якщо не буде здоров’я. Зараз перебуваю на лікарняному ( допологовому), а тобто, вразлива категорія, зайві віруси зараз особливо не потрібні. Кожен обирає те, що, і хто йому важливіший.
Ганна
Для Оксана: Доброго вечора,пані Оксано!Будь ласка ,підкажіть мені,як саме мені перевести дитину 6-го класу,наша адміністрація замовчує...Сказали мені написати на домашнє навчання,але ж тоді немає зворотнього зв‘зку з вчителями...Як правильно скласти заяву?Чкі я маю права?Дякую!Бережіть себе!
Оксана
Для Ганна. Доброго вечора. Заява пишеться на ім"я директора про організацію дистанційної форми навчання. Відповідно до Положення про дистанційну освіту від 16.10.2020 №1115, дистанційна форма здобуття освіти залишається виключно добровільною і потребує подання відповідної заяви про зарахування/переведення від батьків. Але відтепер для навчання за дистанційною формою учням не потрібно мати високий рівень навчання (10-12 балів) – таку можливість має будь-який учень для реалізації індивідуальної освітньої траєкторії. Таке роз"яснення є і на сайті Міністерства. Чому замовчують про мождивість переходу дитини на таку форму навчання у Вашому випадку, тому, що у Міністерстві освіти зазначають, що наразі законодавством не визначено особливостей оплати праці педагогічних працівників, які організовують дистанційне навчання. Це лишнє навантаження на вчителя. На даний момент наша вчителька займається окремо ще й з моєю дитиною (дистанційно). Сімейна (домашня) форма передбачає, що весь освітній процес д?...
Коментувати
!!!!
Однозначно те, що здоров’я найважливіше...Щодо дистанційки...Якщо в місті ця система діє, то що робити в селах, де нема нормального інтернету? Як працювати з дітьми, коли в багатьох сім’ях єдиним джерелом інтернету є лише телефон? Про нормальну швидкість можна лише мріяти...В батьків нема можливості провести швидкісний інтернет і потім платити за нього більше 300 гривень.Прикро. що сільські діти позбавлені такої можливості!Та що там говорити, спочатку треба придбати або комп’ютер чи ноутбук...За які гроші, коли нема роботи в селах і живуть лише за рахунок свого господарства? Дистанційне навчання можливе лише там, де продумані всі умови для нього ...Часу для цього було вдосталь від самого впровадження карантину , але нічого не було зроблено, особливо в сільських школах!
Наталія
Можна довго сперечатися про ковід... Так, є багато інших хвороб, так, більшість його переносять легко. Моя свекруха перенесла взагалі безсимптомно, лише тест показав, а от чоловік із запаленням легенів. І знаєте, що страшно? Що ти нікому не треба і місць в лікарні нема. Із знайомствами, із взятками - НЕМА. І коли дуже треба кисень, а місць в лікарні нема, то якось не думаєш, що це ’чіпізація’ чи ще якась фігня. Знання можна наздогнати. А от як ви чи ваша дитина перенесе ковід (з ускладненням чи ні) питання. Стосовно дистанційного. Воно ні в якому разі не замінить реального навчання, але ви уявляєте можливості сучасного інтернету? Чому діти відео якогось блогера зайдуть за лічені секунди, а от якусь тему з історії, наприклад, будуть шукати годинами і розказувати, який поганий вчитель? Чому зараз говориться лише про те, які погані вчителі і ні слова нема, що є діти, що зараз відверто ліняться???? Зараз важко всім, але треба вимагати роботу однаково з обох сторін.
Алла
Для Наталія: Наталія, ваш коментар, як бальзам на душу адекватно мислячим людям:) в нас в регіоні вже сусідні міста в червоній зоні. Лікарня переповнена, привозять людей в наше містечко. Боюсь, що буде через два тижні. А завтра мені на роботу в школу, а після перенесеного ковіду боюсь з дому і ніс висунути((((
Коментувати
Бунт
Відправте на дистанційне навчання скрізь, де цього хочуть!!! Будь ласка!!! Змилуйтесь над нами! Принаймні, чому б не влаштувати опитування в самих учнів середньої та старшої школи про дистанційне? Школа сама по собі не виховує спеціаліста, то чому діти повинні туди ходити зайвий раз на час пандемії, а як ВНЗ до 15 листопада вдома - то будь ласка? Як усім, то всім. Робіть опитування через директорів, хай класоводам влаштовують у бесідах і дізнаються думку учнів - за й проти дистанційного. Чому насильно змушують ходити? Яка може бути реалізація права на освіту в небезпечних умовах, коли перебуваєш у страхові за життя? П’ятий раз з вересня хворію. До школи не ходжу, і на дистанційне перевестись не можу, бо "лише учням із серцево-судинної та дихальною системами" (примітка - проблемами, хворобами). "Я хочу тут жити, а не вмирати", - співав Кузьма. Нинішня освіта - дно. Нас виховують і навчають "совкові" діти. Система освіти в її ефективності ніяк не змінилась. А, інтернет з’явився. І все.
Наталія
Одумайтесь! Краще піти на дистанційне навчання, не хочу щоб моя дитина захворіла. Дітям так краще, особливо 11 класам, вони будуть більше приділяти увагу на предмети які їм потрібні!
Виктория Владимирова
Підпишіть петицію про відміну олімпіад в умовах епідемії: https://petition.kmu.gov.ua/kmu/Petition/View/3735
Для Виктория Владимирова:
А не пішла би ти ...
Виктория Владимирова
Для Для Виктория Владимирова: Після тебе.
Алла
Я підписала, ще в той день, як з‘явилась
Коментувати
Оля
Ковід-це , звичайно, жахливо. Але не можна закривати надовго студентів ВНЗ. Ковід буде роками, але ж очно вчитися все рівно прийдеться. Щодо школи, то , звичайно, поки трохи не зменшиться захворюваність, можна закрити. Але , як уже казала, на трохи. А не до наступного навчального року.
Тарас
Для Оля: У Киэві масово шастають швидкі і швиденько грузять ковідних. Масштаби жахливі. Але Фіданян радісно верещить що діти і учителі пішли у школу. Вже знаю не одного учителя які померли або з половиною легень. Те що матерям нас ать на своїх дітей то їх справа а чому повинні вмирати учителі які як тупі барани продовжують ходити в ковідні класи...
Коментувати
Оксана
Про що ми говоримо!!!! Отямтеся! Від covid помирають люди і діти також!! Головне життя! У нас сім"я перехворіла на цю страшну хворобу. Тому я дуже!!!Вас прошу ввести дистанційне навчання. Інакше якщо люди повмирають то вчити не буде кого.! Пандемія тільки набирає оборотів
Ірина
Повністю підтримую!
Коментувати
Юлія
Звісно мають піти на дистанційне. Звісно дистанційне не таке якісне, як уроки в школі, але ж і ситуація жахлива в країні. Така кількість хворих. Дітьми так ризикувати не можна. В школі така кількість дітей! Діти можуть швидко "рознести" по домівках, а дома і малі діти і можуть бути бабусі чи дідусі. Не всі, далеко не всі діти в школі притримуються маскового режиму, а про дистанцію і мова не йде. Це жах.
Станіслав
Школи треба закривати однозначно. Є чимало сімей, де діти живуть не лише зі своїми батьками, а й с більш старшим поколінням. Якщо говорити про рівень знань на дистанційному навчанні - то тут кожен сам вирішує, що йому потрібно, а що ні. Хто хоче працювати - працює. Особливо пощастило учням 11-х класів, адже ці діти можуть працювати для балу ЗНО, а оцінки в атестат заробляти простіше. Не треба валити дітей купою непотрібних їм предметів. Як, наприклад, гуманітаріїв - фізикою.
Ірина
Тільки дистанційка , а то вже й в" червоній" зоні натякають про можливість очного навчання для 1-4 класів.