Чи перейшов ваш заклад освіти на дистанційну роботу?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо переходу закладів освіти на дистанційну роботу

Чи перейшов ваш заклад освіти на дистанційну роботу?

Через впровадження невідкладних заходів щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби українські заклади освіти закриті на карантин.

У зв'язку з цим Кабінетом Міністрів та Міністерством освіти і науки надані відповідні рекомендації щодо організації дистанційного режиму працівників, зокрема, і закладів освіти.

17 березня Верховною Радою ухвалений законопроект, норми якого передбачають можливість роботи вдома для працівників.

Освітній омбудсмен також наполегливо рекомендує ухвалювати рішення про переведення педагогічних працівників в дистанційний режим роботи через небезпеку зараження та низьку температуру повітря у закритих закладах освіти.

Окрім того, Міністерство освіти і науки та Український центр оцінювання якості освіти оголосили про направлення більшості своїх співробітників на дистанційну форму роботи.

Разом з тим, за інформацією, що надходить з регіонів, не усі заклади освіти ухвалюють рішення про перехід на дистанційний режим роботи працівників.

 

Освіта.ua
17.03.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Батьки
Якщо онлайн навчання, тоді дійсно ніяких відмінників та медалістів. Одні батьки мають звідки платити за контрольні роботи, а інші ледве виживають. Виходить відмінник не той хто розумний, а той хто багатий. А де тоді рівність дітей? Біда нашої держави одна. Це незацікавленість влади у запровадженні ефективних методів дистаційної роботи. Влада зірвала своїми онлайн уроками дистанційне навчання весною. І так само буде у наступному навчальному році. Наприклад батьки не розуміли чому школа вимагала здавати їм роботи, якщо учні виконували усі домашні завдання онлайн учителів. Виходить на дитину у два рази більше домашньої роботи. Це в які норми вписується? Якщо онлайн навчання, тоді організовувати навчання має хтось один. Телевізор або школа. Ви там на верху розберіться куди далі йти. Інакше протест батьків буде великий.
Свіжий анекдот
Нещодавно почув від сусідського третьокласника фразу: "Бабо, якщо б Ви мені ще і два останні приклади розв’язали, то я мав би 12, а не 10". Ось Вам і вся правда про дистанційне навчання з вуст дитини.
Батьки
Що потрібно для ефективного дистанційного навчання? Сучасні гаджети та швидкісний Інтернет. Тепер конкретні запитання до влади. 1. Де безвідсоткові довготривалі кредити на плашети, нетбуки та ноутбуки? Діти зір псують через ваше дистанційне навчання. 2. Де швидкісний Інтернет? Це може у Києї Укртелеком пропонує велику швидкість за 49 гривень. У населених пунктах такого і близько не має. Чому до цього часу не відбулося збільшення шввидкості у базовому тарифі? Про якість мобільного Інтернету так взагалі треба мовчати. Це всього навсього дитячі мрії запустити Zoom. 3. Чому учителі не готують учням презентації та не кидають доробки? Опрацювати, прочитати. Кожного разу одне і те саме. Всі говорять про можливу ІІ хвилю коронавірусу. Від тепер треба усувати всі недоліки які були виявленні протягом карантину. І мало не забули про головне. Батьки без роботи. Звідки брати гроші на Інтернет??? На ці проблеми не треба дивитися. Їх треба вирішувати.
анонім
Не треба жити по принципу "дав Бог зайку - дасть і лужайку". Якщо ваше фінансове становище не дозволяє забезпечити дитину всім необхідним (а гаджети з недавніх пір входять в цей перелік) то варто тричі подумати чи варто заводити дитину
Коментувати
зоряна
что такое дистанционное обучения? кто сказал что это какие то видео уроки? кто вам сказал что телевидение? у детей на руках учебники есть? читать умеют? все ваша задача сказать детям что вы их спросите через два месяца и пусть они готовятся ...я пол года так училась и сдала экзамены сразу за год. Без всех ваших интернетов и смартфонов,напротив когда я стала пользоватсья интрнетом учебу я забросила.ибо то соц сеть,то кино и день кончился.... Вас просто нужно всех построить и дать разьснения того что такое элементарные вещи....И вместо продвигать чужую программу а имено Министров Цыфровой экономики и програму Сороса, вам нужно просто раздать задание и все.... мозги вам просто нужно...думать научитсья ,а не ожиотаж устраивать и прожвигать счужой бизнес который хочет сечас на этом заработать ...в НАБУ нужно это собщать ,а не детей гнать на площадки....
Олена
Зміїв Харківська область, школа №2, моя донька учениця 10 класу, перейшли на дистанційне навчання відразу після введення карантину. Кожного дня вчителя надсилають завдання, до 16.00 діти виконують і відправляють вчителю на перевірку, через деякий час (в цей же день) висилається оцінка. В кінці тижня присилають журнал з оцінками і нам батькам, з вчителем постійно на зв"язку.
Гість
Для Олена: Ага. Типу завдання для учня 5-го класу: -написати рецепт паски, зняти відео про процес випікання цієї ж паски (це на трудове і за тиждень до самого свята). Скажіть, якби це було не дистанційне, таке завдання було б? чи може в школі випікали б пасочки? І такі завдання не поодинокі. Мама бігає по селі з телефоном, лазить по деревам, щоб зловити інтернет, і щоб вчасно - за 20-30 хв відправити виконане завдання, контрольну, самостійну. А потім вчителька телефонує і констатує, що ваша дитина не могла сама виконати те чи інше завдання.
Коментувати
Тетяна
Київ, школа №22, можливо старші класи і навчаються дистанційно, у нашому, другому класі, організація навчального процесу обмежилася тим, що вчителька на початку карантину скинула у вайбер три листочка із завданням, а разом зі звісткою про подовження карантину два файли. Один з котрих - як ефективно організувати навчальний процес вдома, а другий - поради психолога що до карантину. На цьому все, ось такий дистанційний режим((((
Анна
Дніпропетровська область. Сільська школа на 200 учнів. У школі лише черговий техпрацівник. Учителі усі вдома з понеділка. Але увесь минулий тиждень проходили навчання у нашого інформатика по роботі в гуглкласі. Плакали учителі і кидалися мишками. Класні керівники сформували класи, запросили туди своїх учнів і викладачів. Спочатку не все виходило і в батьків, і в учнів. Але потроху розкачалися, і я бачу результат! Учителі в системі працюють за своїм розкладом. Я як адміністрація зранку бачу ц кожному класі стрічку з уроком. Далі наступний і т.д. Охоплено відсотків 80 дітей. Не вчаться ті, хто і в школі не вчився. Це не відеоуроки. Але це розробки, адаптовані для учнівського сприймання, презентації, тестування, завдання. Програма дає можливість кожній дитині зробити усе і вислати для перевірки. Уже на диску стовбчики з оцінками, які не взяті з повітря. І кожна дитяча робота збережена на диску і може в будь -який момент бути роздрукованою. Тож працювати можна. Головне- здоров’я!)))
вчителька
місто Суми - на дистанційний режим роботи перейшли, але все одно ходимо в школи!
К
Львів. Природа на три тиждні-задали 12 тем..Завдання з інших предметів дали,потрібно писати в чисті зошити,потім поставлять оцінки,після карантину контрольні,нові теми поки що класний керіник не буде задавати.Дистаційне навчання для старших класів задали,а як робити?-самому.Думаю вчителі нічого не будуть від учнів вимагати,виставлять оцінки,які були попередні(в минулих симестрах) і все.Тим більше,якщо вчителям всю зарплату виплатять,то не будуть дітей мучити,якщо зарплату не виплатять-то і вчителі (зараз не напрягаються через знання учнів),то після карантину точно їм буде всеодно.Дітям до того (потрібно було репетитор наймати),а зараз тим більше-будуть знання(ні репетитора,ні школи).Може в міністерстві потрібно задуматися над змінами в освіті?Ту музику,малювання,трудові-не вчити до "15 класу",а вчити,що потрібно,а то тих,що зараз зробили 12 років і їх не вистачить.ЗНО з укр.мови,поділіть вже цього року,кому -ці питання потрібні з літ.взагалі заберіть.На другий рік тільки-диктант,Діти повинні бути грамотні.Правопис спростіть,Авраменко,такі як він,зараз карантин,нехай вдома сидить і нехай робить(спрощує правопис-ці двокрапки,дієприкметникові звороти-"-потрібні речі для життя )зарплату за,що одержує,за то щоб людям життя ускладнювати,сам з помилками пише!Укр м вчив в школі,дальше у навч закладі в результаті-не грамотний.
Н.
Для К: какой бред!
К
Для н. а,що саме бред! Поясніть!Чи Ви просто ляпнули- не подумали,що.
Коментувати
Ирина
Киев. Я мама выпускницы 11 класса. В чем заключается у нас дистанционное обучение? Учителя выслают кучу заданий, потом к/р на время, каждый день. Никто ничего не объясняет. Оценки не говорят. Ребенок просит учителя объяснить (и это классный руководитель, и ЗНО по ее предмету), учитель просто игнорирует все сообщения, как мои (мамы) так и ребенка. Вот такое отношение учителей. Надеюсь, не всех... но нашей точно...
Світлана
Черкащина. Нам сказали в бухгалтерії, що пишіть заяви на дистанційну роботу, а ми вам її оплатимо2/3 від посадового тарифного окладу, або ідіть у відпустку. Якщо не влаштовує оплата- ходіть на роботу. Всі рекомендації розпливчасті. Точно ніхто не пише, як це буде оплачуватися. Дистанційно робота з дітьми- це далеко не простой виробництва. Це ще більше навантаження вчителя
Дрегор
Для Світлана: Ви точно вчитель? На яку правову підставу вони спираються в бухгалтерії? Чи ви просто не знаєте своїх прав просто? Де в нас є юридично оформлено дистанційну форму роботи? Блін, а я думаю чому вчителям і викладачам не піднімають зарплат. Та ви тупі і залякані плебеї!
Коментувати
Аноним
Херсонская обл. Новотроицкий р-н Везде учреждения закрыты на карантин! Все учителя сидят дома, тех.персонал нет. Они что, не люди? Или у них нету семей?
Віра
Для Аноним: Вчителі вдома працюють дистанційно. І, повірте, ця робота займає дуже багато часу і сил
Коментувати
аноним
Доброго дня! Я вас благаю, будь ласка, зробіть гарячу лінію та введіть штрафи за порушення!!! Полтавська область, Кременчуцький район Новознам’янський НВК змушує виходити вчителів на роботу та відсиджувати свої години!!! Я кожного дня користуюсь публічним транспортом та ризикую!!! Я ВАС БЛАГАЮ, РОБІТЬ ЩОСЬ КОНКРЕТНЕ! На рекомендації нашому керівникові начхати!!!
натали
Для аноним: у нашій школі вчителі теж працюють на робочому місці, не вдома. Ми, вчителі, не можемо, або не маємо права захворіти. Такі собі "стойкие оловянные солдатики".
Н.
Це не порушення. Рішення про перехід на дистанційну форму роботи приймає керівник закладу.
Коментувати
Онишкевич Анна
Дитячий садок у Херсонській області не працює дистанційно. Нажаль, оскільки маємо вже 3-х співробітників, які мають ознаки ГРВІ. Садочок не опалюється, холодно і вихователі і няні мають сидіти стільки часу, скільки потрібно відпрацювати на ставку... По 6 годин, щонайменше маємо сидіти в холоді.
Викладач
У Дніпровському університеті наголосили, що для студентів денної форми навчання не існує такого поняття як дистанційне навчання, студенти будуть відпрацьовувати по суботам і влітку.. Це не порушення наказу МОН?? А що буде, коли карантин буде продовжено??
Юрист
Для Викладач: правильно каже ректорат. Лабараторки треба відпрацьовувати. При чому тут Мон? Автономне рішення.
Департамент
Для Юрист: Лабораторки, як ви кажете, складають від 20 до 30% від загального обсягу навчальних предметів. Ну, за винятком деяких предметів. Так, що основна частка матеріалу -це лекційний, який можна опрацьовувати дистанційно. Тому ВУЗ Дніпра свідомо порушує директиви МОН!
Департаменту
Ничего они не нарушают. Все "директивы" МОН по карантину идут с грифом "рекомендовано", а не приказано. Любой юрист о такую бумажку вытрет ноги.
Коментувати
Ann Philimonova
Як буде працювати вчитель-сумісник під час карантину??чому не має ніде роз‘яснень???мені було сказано,що я зарплатню під час карантину не отримаю,тобто я розумію,що дітей я теж не навчаю в цей час і не працюю дистанційно????
Катя
Кривой Рог! Наша школа перешла, сегодня делаем планы по дисатнционному обучению!
Небайдужий
КНУБА не перейшов на дистанційне навчання. Викладачів змушують виходити на "дежурства".
фыва
Вопрос не корректный. Учителя сидят дома, но дистанционно не обучают.
Nadiya
12.03 "Настановча лінійка" перед карантином для здобувачів освіти ЗЗСО; 12.03, 16.03 збори всіх працівників ЗЗСО; 12.03 Підготовка 11 -класників до ЗНО (в школі) 18.03-19.03 "суботник" по прибиранню пришкільної території дпя всіх працівників і для вчителів зокрема