Чи потрібно Україні використовувати іноземні підручники?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо використання іноземних підручників з математики

Чи потрібно Україні використовувати іноземні підручники?

Міністр освіти і науки Ганна Новосад припустила можливість адаптації кращих прикладів закордонних підручників і пілотування їх в окремих українських школах.

За її словами, українські підручники з математики не базуються на компетентнісному підході, у яких окрім розуміння формул, визначені ситуації, у яких школяри можуть її використати.

Міністр також висловила переконання, що Україні необхідно розглянути варіанти канадських або сингапурських підручників і спробувати адаптувати їхні методики.

 

Освіта.ua
27.12.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
святозара
Я Скажу даже больше ,само Министерство образования больше не нужно ,с того момента как учеба стала платная ,это уже бизнес. Где в качестве товара выступают Знания.А потому отсутвует необходимость в самом Министерстве образования Знания это товар,а раз товар то это сфера торговли. а Посредник между по купцом и продавцом лишний детальнее читаем знания как товар http://samlib.ru/s/shtumozt/tovar.shtml Я не вижу просто смысл содержать коррупционную составляющую в Лице МОН Украины которая пытается получить взятки и откаты в виде посредничества между покупателями и продавцами в виде ЗНО и ВНО я предлагаю оставить МОН только Школу и то только те что государственной собственности и отстранить МОН от частного бизнеса.
М
До Міністерства:на рахунок Канади-потрібно подумати?Сім’я з України виїхала в Канаду,син у 7 класі,діти - не знають таблички множення,додавати,віднімати,в них - це все розтягнули і те саме.В нас навчання потрібно вдосконалити(менше-це все брати з-за границі,думати що?),в нас потрібно переглянути підручники,дати більше доступної,цікавої інформації.І ще таке одне питання:дитина йде в перший клас(минулого року точно було-це вже 12 років будуть ходити),повинна була знати до сто рахувати ,букви,для чого?якщо - вони в першому класі бавляться,і домашнього - не дають(для сільських дітей-це дуже погано,лишній клопіт для батьків,садочків-не має,не всі можуть, вдома навчити і на підготовку-не всі мають можливість водити,ще,якщо школа в селі,а якщо потрібно в інше село-до школи?).Такі питання вирішуйте,в нас купа своїх проблем,навіщо ще й з-за границі-все "потрібне"тягнути.
святозара
А Давайте Украина станет 52 штатом Америки? Я сделала анализ программы CS50 Гарварда. Программа достаточно слаба . Целый час рассказывать то,что можно понятно и доходчиво показать за 10 минут . Их знания намного хуже аналогичных Знаний Русских вузов. А половина программ устарела на более чем 8-10 лет . Я бы сказала что у них начинает деградировать обучение. И перенимать их опыт глупо .Напритив Я бы начала Замещение их Программ на наши вытесняя их программу из наших школ. Почему Украина За бюджетные денги должна учить рабочих для США? детальнее http://samlib.ru/s/shtumozt/education.shtml
Торба
Для святозара: Тобі Бітлс подобається? Ні. А що ти слухав? Та нічого, але мені сусід наспівав. Так і твої російські вузи - в рейтинг декілька попадають, але плентаються позаду, до чого тут он-лайн курси, які є безкоштовними? Вони для всіх.
святозара
Если вам интересно мнение о Билл Гетс я охотно поделюсь им http://samlib.ru/s/shtumozt/fond.shtml Если Бы Русские вузы плентались как вы горите то почему Китай нанял Программистов из Ломоносова? а не Из гарварда или не МИТ? и потом в отличиео т той же Украины Это Сколково подписало договр с Массачусетский технологический институт ,а не Украина. У Украины сотрудничества что то я не вижу с институтами.
Коментувати
Дзига
Адаптації методик замало, потрібен ще сучасний контент під них. Коли методика сучасна, а тексти до неї совкові, то цінність нівелюється. окрім того вчителі, працюючи на таких текстах, теж у голові мають совок. і це замкнуте коло. і такій вчительці нічого не докажеш, бо вона буде захищати методику, а контент для неї буде нормою.
Богдан
Cистема освіти в різних країнах дещо відрізняється, але якщо викладач має велику популярність, то він має велику свободу, особливо в Австрії чи в Німеччині, а ще більше в Англії. Він може викладати заняття так, як хоче. У нас кругом стандарти, контролі. Завдання університету – це не завдання військового училища, завдання університету – навчити думати, а навчити думати можна тільки у вільному суспільстві. Якщо країні потрібні університети, то їм потрібні й цікаві професори, мислячі, неординарні.
Дзига
Для Богдан: не у системі справа, а у цінностях, які словесно через книжки передаються. вони і формують світогляд тих, хто їх читає. є книжки з сучасною методикою, але з совковим моральним контентом. і той, хто виріс на совковій базі, не сообразить, що там лише метожика нова, а буде і контент вважати сучасним і його захищати.
Коментувати
Елементарно ,Ватсон
Анічка задумала"комбінацію" у сталі Табачника .Заводимо на рінок нових видавців та авторів, які платять відкати КОМУ? Здогадайтеся з одного разу ...
Учитель
Для Галина: Ніхто не вміє краще нашого МОНу створювати проблеми і потім їх героїчно вирішувати руками учителів. Тобто математики не знають англійської,тому не можуть ознайомитись з американськими підручниками.Перекладачі-лінгвісти знають англійську, але не знають математики. То хто перкладатиме їх на українську?Гугл-перекладач? Коли наше МОН перекладе американські підручники на українську мову,та ще й адаптує їх на свій розсуд,,то від них мало що залишиться. Мон не може готові тести передрукувати без помилок з англійських міжнародних екзаменів на ЗНО, то що можна говорити про переклад підручників з математики?
123
Для Галина: знаючи рівень монівські з щурів ,щось мені не віриться,що"маючи зарубіжний досвід" і т.д. Конкретно про який американський( до речі, уже не Сінгапурський і канадський) підручник ви ведете мову?Автор, видавництво? У нас у містечку 4 роки тому одна сім,я переїхала у Штати. Там дроби у старшій школі вивчаються. Діти -відмінники. Учителі дивуються рівню знань з математики наших дітей,хоча дитина не була відмінником. В порівнянні з нашим рівнем- математика там на дуже низькому рівні. Це нові закордонні підручники-це те саме,що нікому не потрібні кубики лего для нуш.Типове відмивання коштів і створення додаткових проблем дітям ,учителям і батькам . Хоча МОН можна зрозуміти. Просто будуть брати на ЗНО завдання з американських екзаменів,як робиться це з англійською мовою. І гроші капають за відкати,і робити нічого не треба. А діти і батьки ночами не спатимуть,бо американські підручники створювались під американську систему освіти,під американську програму,під інший менталітет.
Читачка
Для 123: У нас теж дівчинка по flexу їздила на рік у Штати. Привезла документ,який засвідчує, що вона має найвищі бали майже з усіх предметів. І з математики в тому числі. Хоча вона навчалась у класі з поглибленим вивченням англійської мови, і уроків математики було мало. Вона була першою у рейтингу. А,до речі, ЗНО в Україні склала лише на 11, хоча привезла найвищі бали з англійської ,поставлені там. Найкраще писала ессе англійською,але в Україні всього цього мало. Виникає питання,то може якось так спеціально складаються завдання на ЗНО,що навіть такі діти не можуть скласти англійську в Україні на найвищий бал?
Марія
Працюю за кордоном у міжнародній школі, що опирається на американську програму. НЕ викладаю математику, але маю сказати кілька речей: - вони вивчають дроби у середній-старшій школі (якщо це не спеціалізований клас), але вони їх дійсно знають - я, особисто, пам’ятаю дуже мало з української шкільної програми з матиматики через постійне стрибання з теми на тему. - більшість підручників у США базуються на тестуванні, тобто ми не вчимо їх літературі, а готуємо до тесту з літератури, що в корні не вірно, на мою думку. Канада та Фінляндія мають найкращу систему державної освіти. Якщо вже адаптувати - то їх, а не Америку, де немає ніякої структури і кожен штат робить, що хоче. На мою думку, в Україні все має сенс у плані контенту, але не в плані подачі, освіта не інтерактивна і базована на лекціях, а не на практичних проектах, як у тих же Штатах. Також, вона не адаптивна (якщо учень прекрасно малює, і не має здібностей до математики чи англійскої, це не значить, що він нуль). Лише моя думка.
Коментувати
Галина
Шановні вчителі! Проблема нашої школи і математики, зокрема, ще й в тому, що більшість не бачили підручників зарубіжної школи, а якщо і бачили десь, то не розуміли змісту, тому що в Україні, на жаль, вчителі математики не володіють англійською мовою. Як можна обговорювати те, чого не знаєш? Звичайно, не вина в цьому вчителів, так уже в нас сталось. Але скажу відверто, маючи зарубіжний досвід, я в захваті від американських та інших підручників з математики. І ніхто мене не переконає, що українські підручники кращі. Ні, не кращі, а гірші, а іншими словами - відірвані від реального життя і сучасних вимог. Чекати, що щось своє українське видумаємо - не варто, бо не видумаєм. Ми відстали і сучасні підручники нам немає кому писати. А ті підручники, які ми маємо зараз, не відповідають новим конкурентним вимогам. І нам треба наздоганяти. Згадувати про успіхи радянської школи - то повернення в неефективне минуле, бо часи змінилися і вимоги також. Тому однозначно - треба використовувати зарубіжний досвід і вчити англійську, навіть вчителям математики!
Лізанька
Для Галина: навіщо вчити англійську? Щоб потім до гамерики дмухнути?
Олег
Ну то переводьте вже повністю всі школи на англ. мову. Раби мають знати мову своїх господарів
Студент
Як це може математика бути "відірвана від реального життя". Ти її або знаєш і можеш застосовувати здобуті знання у реальному житті,або не знаєш. Як може таблиця множення бути відірвана від життя і сучасних вимог? Вкажіть автора,рік і видавництво хоч одного облюбованого вам підручника. Не треба оцінювати всіх по собі і по вашому МОНу. Зараз багато молодих людей зноє англійську.
Коментувати
Віктор Логвін
роль підручника можна побачити на прикладі підручників Людмили Георгієвни Петерсон, які змінили долю багатьох школярів, прищепивши любов до математики. Однозначно "ТАК", більше альтернативи у підручниках це більші можливості для учнів. А "Ні" вчителів неважко зрозуміти, бо з гарним підручником вчитель не потрібен, тим більше репетитор ;)
Олег
Для Віктор Логвін: то прапор в руки і вперед. Багато учнів без учителів по найкращих підручниках склали ЗНО на 200? Ви особисто таких знаєте? Що вам заважає обходитись без учителів зараз? Переводьте дитину на дистанційне навчання і хай сама вчиться по найкращих світових підручниках. Їх повно в інтернеті! А то ще й учителів приплелів сюди.
Вчитель
Я як вчитель і репетитор зіткнувся з іншою ситуацією. Коли батьки платять за репетиторство, вони вимагають щоб дитина повторювала, те що пояснює репетитор. І не важливо, який підручник, БО ВОНИ ПЛАТЯТЬ ГРОШІ. А от коли знання надаються безкоштовно, то і діти і батьки цього в більшості не цінують. Ось така ситуація, а підручник досить непоганий
Дзига
Для Вчитель: у мене інша ситуація: вчитель устраює саботаж, коли дитина щось більше зробить, щось лишнє зробить. вона не може то окучити і вимагає припинити. а робити з дитиною додтакові завдання треба, бо вчитель усе не охоплює, лише чіпляється.
Коментувати
Олена
Згодна з Петром. Мої діти вже закінчили школу.Нам пощастило з вчителькою математики. Їй років 62. Не володіє комп’ютером. Ніколи не проводить отих відкритих уроків. Ніколи не переводить час на оті маски -шоу. Уроки-традиційні,які були,коли вона вчила ще мене. Зате у минулому році з 15 учнів,які здавали математику найнижчий бал- 172 -найвищий-194 по ЗНО з математики. Клас,правда математичний. Використовує старі підручники,як додаток до нових. І це не тільки у доньки у класі. Кожного року її учні складають добре ЗНО. З дітьми займається і на канікулах безплатно. Дуже сердиться якщо хтось пропускає додаткові заняття в 11 класі.То може причина не в учителях і не в книжках?
Мина Мізянін
Для Олена: ну да! Бо їй 62, ох і стара!! А що їй треба ще? Пензію заробила, то можна і додаткові безкоштовно давати!
Коментувати
Петро
Новосад,проблема навіть і не в книжках,а в тому,що школу перетворили на цирк. Учителі тепер не учать,а бігають то з фотоапаратами,то з камерами і все тих бідних дітей знімають.Показуха полнейша. Маю друга бізнесмена,в якого жінка у цій новій школі і яка вчить мою молодшу- другокласницю. Ця наша вчителька енергійна,популярна,у школі постійні майстер -класи.На уроках повно чужих людей,які щось знімають. Наташка-учителька молодець. Усе якісь одкриті уроки,репетиції одкритих уроків.Імітація бурної діяльності.Сам побачив урок у класі у інтернеті і очам не повірив.Діти -вундеркінди. Учителька-прямо аніматор.Але ж я знаю ціну цього цирку. Знань нема. Вся енергія і время іде на репетиції..Менша у мене спокійна. Вона не любить метушні і чужих людей на уроці. Після таких уроків приходить вимучена і зла. Нащо це все. Хочу перевести дитину до нормальної,а не до крутої учительки. Проблема і не хотілось би здругом відносини портити.Він не пойме.
Репетитор з математики та ІКТ
Підручники пишуться під програму, а не навпаки. Автори українських підручників з математики - класні спеціалісти, але в них немає можливості написати інші підручники - програма зобов’язує. Спочатку треба змінити програма, максимізувати прикладне спрямування навчального змісту, і тоді видавати підручники. Хоча, як на мене варто перейняти досвід зарубіжних колег і ширше впроваджувати робочі зошити, як у Швейцарії, наприклад. Підручник давно перестав бути єдиним джерелом інформації.
Читач
Який сенс брати участь в опитуванні??? Буде як було з опитуванням про прибирання учнями класних кімнат. Зараз монівські щури попідписуються учителями і наляпають таких коментарів, які вигідні новосад. І з голосуванням буде те ж саме,що і тоді:явно підроблені результати.Процентне відношення голосуючих не змінювалось. Тобто люди в коментарях писали одне,а голосували по-іншому? А ,до речі, що змінилось після опитування про прибирання класів, Хтось знає,чи це все було для галочки?
Witalina
Для Читач: Ви ще не зрозуміли??? - ДЛЯ ГАЛОЧКИ! Я це зрозуміла,коли було обговорення змін до програм з історії. Одне в обговоренні,а зробили - як захотіли!
Коментувати