Яку зарплату ви вважаєте гідною для вчителя?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо розміру заробітної плати українських вчителів

Яку зарплату ви вважаєте гідною для вчителя?

Фінансування освіти, а разом з тим і рівень заробітних плат освітян, є одним з актуальних питань української освіти впродовж багатьох років. Щорічні намагання уряду виправити ситуацію з оплатою праці педагогічних працівників поки не досягають мети. Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо бажаного розміру заробітної плати українських вчителів.

Освіта.ua
12.12.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олександр
Чому немає варіанту "Зарплата вчителів - 4000 євро", як пропонував у передвиборчій компаніі зеленський? Вчителі сподівались та проголосували за нинішнє опудало
анонім
Нічого особистого, але ви якийсь дурачок м’яко кажучи. 4000 євро це 120 000 гривень. Звідки в бюджеті кошти для того щоб їм стільки платити? Якби зеленський гроші сам штампував то він і платив б напевно стільки, але тут більшість залежить не від нього. "нинішнє опудало"...мда, а попереднє опудало взагалі засипало грошима вчителів. Грошей не було особо і в Порошенка в бюджеті і в Зеленського, але при цьому Порох ще й УкрОборонПром обкрадав і на армії собі непогано гроші привласнював. Ви думаєте якшо всім підняти зарплату то все норм получиться? Ви не самий розумний з диванних експертів. Якщо підняти зарплати і пенсії всім на 1 гривню то в бюджеті мінус 20-30 лямів буде а не мінус одна гривня. Ось так це працює. Хочете виплату - помножте на 20-30 лямів (стільки приблизно людей в державі отримують зарплати і пенсії) і подумайте чи в змозі держава стільки виплатити. Сказочнік
Коментувати
Юля
Молодим учитилям даватимуть по 21000 допомоги мій чоловік 12 років працює цому дадуть
здесь могла быть ваша реклама
Разве это настолько Важный вопрос? бесплатно ,Я готова дать знания бесплатно тем кто готов учиться ,но раз вы хотите отблагодарить, то решайте сами стоят ли мои знания денег или нет , достаточно и минимума. Главное что бы они пригодились людям. Те учителя что говорят о деньгах, вряд ли являются учителями .Если они хотят денег , то знаниями они не обладают.Те кто обладают знаниями способы заработать.Раз они не могут ,то и знаний у них нет .Ученик который желает учиться-это уже достойная награда. полный отзыв вы можете прочесть сдесь http://samlib.ru/s/shtumozt/knowledge.shtml
Хех
Для здесь могла быть ваша реклама: ти хоч сама зрозуміла, що ти тут намолола?
анонім
вона то зрозуміла. вона якраз напевно відноситься то тієї рідкісної групи вчителів які дійсно вчать а не штани протирають в школі і такі як вона заслуговують більш за всіх ці 20-30 тисяч. Бачив купу вчителів які ниють що зарплати малі а потім приходять на урок і говорять дітям : беріть книгу і читайте, а я піду в учительську на хвилинку по журнал" потім ідуть на весь урок п’ють там чайок, вкінці приходять під кінець уроку і відчитують дітей за гамір (діти в принципі не можуть бути тихо більше ніж 5-10 хвилин без вчителя. Такі і сто гривень не заслуговують. А судячи з того що ви жінці хамите то вас взагалі з школи варто гнати ссаними тряпками, такі чмошнии тільки курити за школою дітей навчити можуть
Коментувати
святозара
около 8000 гривен больше чем достаточно для молодого педагога и около 12 000 у кого есть стаж более того 60 % педагогов даже не заслуживают этой суммы в веду крайне низких знаний Учитывая Макро показатели, реально платить на уровне 6500 гривен и не более. Те учетеля которые имели знания давно выехали. Те что остались на больше и не знають что бы платить больше.Ряд институтов учить по учебникам 1973 года. А половина программ ворованные. Выпускаемые специалисты не обладають навыками которые бы устроили работодателей
Роман
Для святозара: по тобі видно, що ти не тільки навиків не маєш, але і елементарних знань. Зробити стільки помилок, це треба постаратись тим вчителям, які " имеют край не низки знания"
святозара
я скажу больше ,я украинский не знаю , и имею справку что не способна его изучить. Я даже считаю что земля плоская, но я могу доказать равенства классов P и NP
Роман
Не способна изучить и русский, в том числе. Переводчик включи и проверь свою писание, умница ты наша
Коментувати
Ольга
Современные учителя не в состоянии освоить преподаваемый материал хотя бы на8.О методике не стоит и говорить.На вопросы детей следует:"Я всім одинаково поясняла" Всё держится на родителях и репетиторах.Скорее бы приняли внятные правила перехода на домашнее обучение.А сегодняшние вчительки и этой зп не оправдывают.
Светлана
Для Ольга: Зачем вы так категорично? Вероятнее всего, не тех учителей вы встречали
Світлана
Шановна Ольго! А чи оправдовуєте Ви свою заробітну плату? Займіться спочатку самоаналізом, а тоді критикуйте інших.
Світлана
І ще згідно Вашої логіки так можна розкритикувати працівників будь-якої професії. Адже Ви керуєтесь середнім арифметичним, тобто зрівнялівкою . І повірте на уроці вчитель дійсно пояснює усім одинаково. А якщо Ваша дитина на усіх уроках не може нічого засвоїти, то можливо, причина у чомусь іншому, наприклад, дитина гіперактивна та ін. І замість того, щоб вести дитину до репетитора, допоможіть Ви їй, привчайте до самостійності. І ще на сьогоднішній день домашнього завдання ніхто не відміняв, тому потрібно працювати і вдома.
Коментувати
Галина
Для Людмили. В Старосамбірському районі не тільки неправильно нараховують зарплату, але й премію до дня вчителя виплатили в мінімальному розмірі і не прореагували на лист МОН про залишки каштів освітніх субвенцій для виплати винагороди.
М
Для Галина: і для Людмила:пишіть до Новосад ,до її заступника,я так розумію,не тільки-вам неправильно нарахували,крім вас ще є вчителі(але як я знаю-вчителі між собою поговорять,а до начальства -ні слова-перепрошую може - ці слова Вас не стосуються).Міністр і її заступник -так гарно говорять і мають на це час,може дійсно займуться конкретними справами і в цьому розберуться і начальство ваше ( на місці)-трохи потряся портками(штанами).
Галина
Міністр і її заступники все коментують в Інтернеті, видають укази у вигляді листів, бухгалтерія говорить, що це їм не указ. Пан Милованов порадив звертатися до прфспілки (профспілка ще у 2018 писала, що не правильно нараховують: без реакції), а потім в суд (у нас лише один судя в районі, то може за 3-4 роки суд і відбудеться). О така у нас влада.
М
Для Галина:мою знайому(не тільки її)скоротили,гроші не виплатили-вона подала в Європейський суд,каже,що можна добитися скоріше,ніж в нас в Україні.
Коментувати
Людмила
П. Галино в Старосамбірському районі нічого з цього не виплачують. Якщо хтось знає як добитися цих виплат підкажіть. Дякую.
Галина
Якби правильно нараховували за постановою КМО №22 і повернули те що не дорахували з 1 січня 2018 і це можна вважати за перший позитичний крок. друге 30% за престижність. Третє за інтенсивніть і напруженість (така надбавка передбачена з 1 січня 2020 р.)
Світлана
Не для вчителя, а для педагогогічного працівника. Невже педагоги - дошкільники, які навчалися в томуж вузі, що і вчителі, сиділи за тою ж партою, що і вчителі, слухали лекції з вуст того ж викладача, що й вчителі, нині не заслуговують на такі умови як і вчителі (така ж тривалість відпустки, така ж заробітна плата і доплати, і т.д) ?
Валентина Катранюк
У кожного педагогічного працівника зарплата має бути такою як у депутатів Верховної Ради! Вчитель гідно навчає і виховує учнів, а депутати приймають гідні закони! От тоді, можливо, у країні відношення до освіти та освітян зміниться!!!
Ольга
Зарплату як у генерального директора укрпошти. Щоб на одну зарплату можна було купити квартиру у Києві.
Terry
Вимоги НУШ на рівні вчителя високої ( 4000 обіцяних вічнозелених) кваліфікації + 100% залучення в навчальний процес батьків. А шибеникам не місце в НУШ і булінгу також !!!
Не філолог
Для Terry: Роз’яснення слово шибеники пішло від спільнокореневого шибениця (вішальниця), тому припиніть обзивати дітей "вішальниками", а візьміть інше слово до Вашого лексикону наприклад :бешкетник.
Коментувати
Воспоминания.
Невже не зрозуміло, що вчителям повинні бути надані гарантіі: 25 років безперервного педагогічного стажу- найвища пенсія ( на рівні депутатської). Ну дасте ви молодим вчителям гроші. Вона пропрацює півроку- рік і піде. А що , далі працювати за 4- 5 тис.? Вона молода дівчина: одягнутися, вийти заміж, завести дитину. на яку потрібно багато грошей.. Зробіть вчительську ставку на рівні 1000 лоларів, пенсію. якщо людина йде з роботи- найвищу. Якщо ще працює на півставки- меншу. І проблем не буде. Прийде молодь до школи. Інакше зостануться в країні лтше депутати...
Світлана
У нашій школі працюють по декілька років і звільняються. Тому цей метод у більшості заохотить лише тих, хто захоче отримати швидкі гроші. То чому не заохотити ще й тих учителів, які пропрацювали у школах уже 5-10 років і більше. Це дійсно змотивує вчителя.
Світлана
Половина тих доплат, що написано не виплачується у повному обсязі. А те що виплачується - мінімальне. На День учителя премії у всіх різні. І якщо хтось думає, що премія - це десятки тисяч, то у нас декілька років уже 1000 грн. "грязними", тобто нарахованими. 13-ї зарплати ніколи немає. Але усіх собак завжди звісять на вчителів. Та ще й зроблять зрівнялівку у середнє арифметичне. Чому наше міністерство не відслідковує чи дійсно виплати і доплати доходять до рядового вчителя у повному обсязі. А те, що популізму у нас процвітає, то це і так зрозуміло.
Коментувати
Мустафа
Сотні тисяч на місяць і нуль досвіду. Скільки ж отримують "слуги народу". Наприклад, колишній антикорупціонер Мустафа Найєм у статусі заступника голови "Укроборонпрому" отримує за місяць роботи понад 300 тисяч гривень. Глава правління НАК "Нафтогаз" Андрій Коболєв. Свої декларації він не публікує, але в фінансових звітах компанії зазначено – за 2018 рік він заробив 286,5 млн гривень. Глава "Укрзалізниці" Євген Кравцов. У середньому в 2018-му заробляв 812,4 тис. грн на місяць. Зараз же глава УЗ нібито заробляє приблизно 570 тисяч грн на місяць. Наступний рекордсмен – Ігор Смілянський, глава "Укрпошти". Він заробляв щомісяця близько 740 тисяч гривень. Висока зарплата й у екскерівника "Енергоатому" Юрія Недашковського. Він, згідно з декларацією, до звільнення отримував 650 тис. грн. на місяць. Непогано влаштувався і колишній народний депутат Сергій Лещенко. Він увійшов до наглядової ради "Укрзалізниці" із зарплатою близько 588 тисяч гривень. При цьому досвіду роботи в УЗ він ніколи не мав. https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/zarplati-top-chinovnikiv.htm?obozrevatellang=uk
&
Для Мустафа: Ненасытные,алчные хапуги!
Коментувати
Думай-Те
Зарплата буде достойна тоді , коли вчитель зможе: 1.Купити собі житло.2.Працювати тільки на одній вчительській роботі на ставку +-. 3. В старості буде його чекати достойна пенсія. Все просто і нічого лишнього.
Інна
Мінімум 15 000 грн у місяць. Зараз 5000 ,, грязними,,на себе та культурний відпочине не вистачає. Вчитель викручується у зовнішності, у одягу( скромному дуже) . Залишається тільки моральне задоволення і розвиток професійних компетенцій. Я не займаюсь репетиторством. З різних причин
Teacher
Дочка колеги, студентка 3 курсу педагогічного вишу, яка дійсно гарно вчилася в школі й старанно навчається зараз в університеті, на запитання про те, за якої зарплати вона дала б згоду піти працювати в школу, відповіла: "Не менше 25000 грн на початку кар’єри". Тож, Ви, шановні вчителі зі стажем, дуже низько оцінюєте свою важку й виснажливу працю. Молодь думає зараз зовсім інакше. А керівництву країни - інформація до роздумів. Ніяка одноразова виплата у 21000 грн не допоможе. А злостивців можу запевнити, що недовго вам залишилося зловтишатися й лити бруд на вчителів, бо вчити скоро не буде кому. Наприклад, на Дніпропетровщині вже катастрофічно не вистачає вчителів. Тож терміново шукайте нові об’кти для своєї зловтіхи, а то доведеться захлинутися власною жовчу.
Vano
Для Teacher: Так зарплату вчителям обіцяє нова влада платити 4000 доларів (10 грн)!Терміново повідомте ту дочку колеги,яка дійсно гарно вчилася в школі й старанно навчається тепер в університеті-може вона не знає:)
Witalina
Для Teacher: Я теж подумала,що амбіційна ( краща) молодь виставить вищий поріг з.п, ні ж досвідчені вчителі.І це вірно і зрозуміло. Зніміть нормальне житло. перекарня , манікюр, педикюр, кіно, одягнися.Про їжу,ліки мовчу.ТО скільки потрібно,щоб прожити???
Сергій
Для Vano: щось у Вас з математикою не все гаразд. 4000 доларів за сьогоднішнім курсом це 92000 гривень.
Коментувати
Надія
Зарплата повинна бути такою, щоб учитель міг прававати на ставку і йому вистачало грошей на всі потреби.Скільки тоді часу залишиться для саморозвитку і творчості!
Вася
Ту, яка чітко прописана в законі - 3 мінімалки + по 10% за кожне підвищення категорії + стаж - податок, так і виходить десь 17-18 тис. грн. Для чого такі опитування, якщо є закон.
Укр
4000 євро як обіцяв шмаркля і за що вчителі зрадили майбутнє України і втратили повагу до себе .