Чи повинні учні регулярно прибирати шкільні приміщення?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо обов'язковості регулярного прибирання шкільних приміщень учнями

Чи повинні учні регулярно прибирати шкільні приміщення?

Батьки школярів мають право відмовитись від того, щоб діти виконували роботу з прибирання шкільних приміщень. Про це йдеться у заяві Громадської організації щодо примусового чергування та прибирання у школі. Зокрема, у ГО «Батьки SOS», з посиланням на норми чинного законодавства, наголошують, що залучення здобувачів освіти до виконання робіт є забороненим. 

 

Освіта.ua
11.11.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Світлана
Для цього є техперсонал!!! Ці люди отримують за це зарплату. Діти повинні навчатись. А не в чистому одязі займатись прибиранням. Причому під час прибирання вони хвільняються з уроків.
Катерина
Дякую за дуже цікаву статтю. А я для себе та своєї дитини відкрила новинку на ринку еко засобів для прибирання України – Фармасі. Купую її в інтернет магазині косметики та засоби для прибирання https://garna.me/cat/prybyrannia/ у тому числі і для дітей. Ціни доступні, а якість на висоті.
ABCD
Для Катерина: Сколько нынче платят за 1 такой коммент?))
Коментувати
Taya
Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів Пункт.12. Санітарно-гігієнічна освіта учнів, формування здорового способу життя, самообслуговування Спочатку ознайомлюємся з законами!!!! Бо наше МОН такої звички не має.
Ніна
Для Taya: Уважно прочитайте: учні МОЖУТЬ залучатися. Але повинен бути спецодяг, рукавички. Прибирання повинно проводитися із використанням миючих та дезинфікуючих засобів. А чи можуть діти з ними працювати? Я - проти прибирання учнями!
Коментувати
George George
Чи повинні працівники МОН регулярно прибирати приміщення МОН? Чи повинні працівники МОН регулярно прибирати приміщення МОН?
ммм
моє голосування НІ, цього не робити дітям: "прибирання шкільного приміщення - це назначення чергових з числа дітей, які залишаються після уроків, замітають підлогу, миють її, піднімають стільці, поливають квіти, витирають пил з вікон, інших поверхнь" але ЗА (але опитуваня не за це): дошка, квіти, сміттєве відро, віник з совком повинні бути у кожному класі для того, щоб прибрати те, що насмітилось за собою. таке питання, як набирати відро з водою і мити, то вже праця техпрацівника, якого треба гукати, коли до такого дійшло під час перерв і навчального процесу.
ммм
опитування недолуге: ви не пояснили людям, що саме ви хочете. вони собі нагородили у головах, на що фантазія спроможна. прибирання шкільного приміщення - це назначення чергових з числа дітей, які залишаються після уроків, замітають підлогу, миють її, піднімають стільці, поливають квіти, витирають пил з вікон, інших поверхнь. Опитування саме за це. Але що з цього все ж можуть робити діти? такого, щоб ні дошку не витирали і ні за собою на совок нічого не зібрали, такого бути не може. Для цього повинен стояти техпрацівник поряд? вчитель тех не повинен це робити, вірніше треба вирішити теж, де його ліміти у цьому питанні. це ж життя і живі люди, з них сипеться, як з дірявого мішка. з когось більше. з когось меньше. ось коли забагато насипалось, повинен сам зібрати і викинути - залишити за собою місце, щоб ним можна було користуватись, як сам користувався. яблуко ж викидається у відро сміттєвє? викидається. тому у класі повинно бути: причандалля для дошки, сміттєве відро, віник і совок, поливалка для квітів. але не за усіма. за усіма після уроків прибирає техпрацівник.
Gnusmas
Так смішно читати коментарі, наче батьки сьогоднішніх учнів вчилися на Марсі, а не радянських і пострадянських школах. Шановні ви не були черговими у класі? Ви не витерали дошку, не підіймали стільці, не підмітали клас? Чому сьогодні зі своїз дітей ви робите незрозуміло кого? У вашій власній кімнаті, здебільшого містять ваші ж діти, тобто діти вашого класу. Я притримуюсь того, що після уроків, чергові учні залишаються прибрати. Тільки так вони будуть розуміти і поважати працю інших. Бо в школі є ральниця, а вдома батьки.
Ника Павлова
Для Gnusmas: От саме НЕГАТИВНИЙ досвід прибирання у радянській школі є причиною проблеми. Я дуже добре пам’ятаю, що прибирали лише найвідповідальніші і добросовісні учні. І ні староста класу, ні класний керівник не могли заставити прибирати лейдаків і хуліганів, які ще навмисно смітили. Не було тоді і зараз нема механізму в школі, щоб усі на рівних приймали в цьому участь. Це по-перше. По-друге, я займалась у музичній школі тричі на тиждень. Після уроків треба було встигнути додому, швидко поїсти і побігти на заняття. Якщо чергування випадало на такий день, годі було знайти з кимось помінятись. І це було тільки моєю (12-13 річної дівчинки) проблемою, бо це також тоді НІЯК не регулювалось.
Ника Павлова
Для Gnusmas: Взагалі, я за те, щоб діти прибирали. АЛЕ, перш за все, у суспільстві має бути повага до такої праці. Щоб були створені умови для того, щоб прибирати, і щоб те прибирання було якісним, а не "абияк", треба все розумно організувати: кожен учень має мати шафку для змінного взуття і одягу, щоб прибирання здійснювалось в спеціальному одязі чи халатах; у школі має бути достатньо інструментів і засобів прибирання, тощо. І ВЕСЬ клас працює одночасно. Крім того, треба врахувати, що багато дітей займаються у гуртках і секціях. І прибирання має входити у навчальний розклад, а не просто "після уроків". Тільки тоді, коли прибирання буде організовано системно, тоді його і можна впроваджувати
ммм
Для Gnusmas: ваш коментар із розряду "подивився у книгу - побачив лише фігу". у інструкції до опитування немає усих тих видів прибирання, які ви перерахували у своєму коментарі. тобто ви прийшли просто розказати усе, що знаєте і не притримуватися теми. питання не стоїть у витиранні дошки і прибирання за собою, коли насмітив. питання стоїть у використанні дітей після уроків як технічок. і ту ваше совкове баченні вже сучасності не підходить.
Коментувати
Василь Ластовецький
А що тут незрозумілого? Учні не повинні мити підлогу. Учні повинні навчатись. Але у нас, навчання учнів, теж не є їхнім обов’язком. Скоріше - це обов’язок учителя навчати учнів, незалежно від їхнього обажання. От і виходить: навчатись не хочуть, підлогу мити не зобов’язані.
ммм
Для Василь Ластовецький: учні не повинні мити підлогу як техпрацівник. але учні повинні за собою прибрати, якщо насмітили чи ні?
Коментувати
Олена
Який жах! До якого рівня ми опустилися? Прибирати, не прибирати... Не смітити, поважати чужу працю, берегти шкільне майн!!! Вчіть батьки дітей! Вчителі завжди вас у цьому підтримають! А якщо дитина не хоче розуміти, що суспільне (шкільне) майно - це і його майно? І ще одне: дуже часто дитина вдома одна, а в класному колективі - зовсім інша. Тому цілі у батьків та вчителів повинні бути спільні. А для цього повинна бути тісна співпраця, а не пусті галаси у соцмережах і гонитва за "відьмами".
ммм
Для Олена: а де тут опускання? нарешті вирішили віришити питання. окрім того є різниця - насмітив - прибери за собою. це ніхто не відміняв. а осб працювати замість технічки, це вже наглість школи. зазвичай, коли є інструмент, людина може прибрати сама, коли немає інструменту, то йдуть шукати того, хто його має. і тоді вже вирішується - чи насмітившйи чи технічка. у будь-якому випадку, не можна дозволити піти і так залишити.
Коментувати
Кароліна
До 7класу включно,миє технічний персонал- означає,що кошти є,а вже з 8 по 11повинні мити наші діти У школы дыти знаходяться до 15.00, потім комусь припадає ще й чергування.Вода холодна,перчатки аідсутні і т. д. Можливо потрібно змінити кількість технічного персоналу .
Олекса Позняк
Для Кароліна: не можливо а точно треба змінити кількість технічок , але біда в тому що за 3000 ніхто не хоче тягати швабру навіть у коридорах не те що у класах. Тому тягає безплатно вчитель який не хоче сидіти у срачі. Дітей і батьків батькососи настрополили що прибирати западло, тому нехай нікчемний учитель працює.
Ганна
ну так якщо питання в тому, що за цю зарплату ніхто не хочу працювати - то нехай доплачують вчителям і вони самі прибирають свої класи. кудись ці гроші діваються?
Лариса
Галино, ви зовсім хвора на голову? Може вчителі ще нехай і туалети миють? А що? Чому б робочий одяг з собою не прихопити і не перетворитися після уроків у техпрацівника? Освіта дозволяє.
Коментувати
Ірина
Вибачте, але є в кожній школі допоміжний персонал! В мене питання! Чому миють класи діти, а ці люди отримують зарплату?
Наше МОН- манипулятор
Для Ірина: Потому что нормативный документ написан хитро, и " нашим , и вашим". МОН боится написать раз и навсегда такой документ,где чётко всё написано. Стандарты двойной морали. Надо ж чем-то отвлекать народ от более важных проблем.
Олекса Позняк
Для Ірина: ніхто не отримує зарплату. На дверях школи купа вакансій технічок і посудомийка.Ніхто не йде, а кабінет прибрати треба
ммм
Для Наше МОН- манипулятор: так а чого ви тоді не думаєте, що данне опитування саме є тим стартом, після якого буде змінено той клятий документ? ось що означає неякісна вузівська освіта, яка не розповіла, що саме такими опитування хочуть щось змінити, і тому міряють температуру. а замість розуміння, які базуються на знаннях, спостерігаєтьс колїозне ниття "нас нацьковують, нас сталкують, нас ще там щось". для тих, укого відсутні знання, таке ниття норма.
Коментувати
Андрій
Люди, а Ви розумієте що питання насправді таке: чи повинні діти займатись брудною роботою під керівництвом невідомо кого в оточенні своїх співучнів з багатьма невідомими факторами? Задаєте ви собі питання, чи не може таке прибирання частиною буллінгу? Що за деяких умов воно може спричиняти зміну статусу дитини у класі, відношення до ннї однокласників? Що таке прибирання за деяких умов може спричиняти стрес? У шкіл нема грошей на прибиральниць? І не треба приводити тут японців у приклад, згадайте скільки в Японії самогубств і чи не стали причиною цього в тому числі і прибирання у школі як пригнічуючий фактор?
Олекса Позняк
Для Андрій: Який булінг коли чергують усі в класі по дням під керівництвом зав кабінетом який миє підлогу.
ммм
Для Олекса Позняк: запросто, ви ото викладаєте як репетитор ото і викладайте.
ммм
Для Андрій: питання прибирання-неприбирання поки відкладемо, бо у вашому коментарі є ще одна озвучена проблема - цькування: так ось, не важливо, що робить дитина у школі. цькування може виникнути в усьому і повинно бути припинено вчителем. а він не може, бо не має потрібних знань, його булить саме начальство. тому булять усіх. і замість того, щоб піти і вивчити закон про булінг, вчителі машуть плакатами "захистіть нас", замість того, щоб шукати вихід, методи виявлення випадків цькування і "лікувати" учасників, вони булять самі, або ігнорують, допоки хтось не стрибне з вікна. директор має лише один метод "лікування" - догана і звільнення.
Коментувати
Читач
От,шановні батьки,у цьому голосуванні- вся суть нашого МОН. Підтасувати, набрехати, підставити, зіштовхнути лобами. Вчителі, точно,проти прибирання класів дітьми, проти ремонтів руками батьків, проти збирання грошей у батьків, тому що вони,вчителі, - не садомозахісти. Батьки- теж проти цього, а результати голосування говорять про інше.То кому це вигідно? Оце в цьому вся суть діяльноств МОН :широкого незрозумілого конкурсу при вступі,тисяч абітурієнтів з додатковими балами,скасуванні держбюджету, а це ще й придумали мотиваційний лист.Абсурд-ти набрав 200балів,з предмету,але в тебе поганий мотиваційний лист. Мета -одна,щоб ніхто нічого не зрозумів і звинувачував один одного .
ммм
Для Читач: не підставляйте лоба і ніхто вас не буде сталкувать. як діти, чесслово.
Коментувати
викладачка
Я викладач, стаж 20 років, м. Київ, мої колеги теж викладають у різних закладах освіти, і ні я , ні вони не бачили, щоб діти мили підлогу, батареї, витирали пил, що за дурня, вибачте на слові. Максимум , що можуть зробити діти - це вимити дошку або прибрати своє сміття, як то - обгортки цукерок тощо. Чому взагалі обговорюєтбся це питання? Згодна з ьтми, хто стверджує, що це нацьковування для того, щоб відволікати увагу від дуже непопулярних наказів МОН на сьогодні щодо освіти: скасування держзамовлення (жах!), доплат педагогам(за класне керівництво в тому числі, ви уявляєте ,батьки, що тоді буде, хто буде безкоштовно наглядати за вашими дітьми?)/То, може, треба об’ єднатися і боротися з рішеннями МОНу, а не переймаьися такими дурницями?
Закон
Для викладачка: в смысле "наглядати"? Наглядають в колонии, а это школа, куда дети ходят учиться. А учителя учат (правда, это было давно), а не наглядають.
123
Для викладачка: Може тому, що в Києві зовсім інший бюджет? А поїдьте в регіони. В наших школах бюджет забезпечує прибиральниць лише на загальношкільну територію. Щодо класів всі вирішують посвоємо. В одних класах прибирають діти згідно встановленого графіку чергування (як це було і в радянські часи), в інших - батьки винаймають прибиральницю власним коштом.
Вчитель-КА
Для 123: У всіх бюджет одинаковий. Вам просто брешуть. Не можуть закладати загальношкільну територію.
Коментувати
Просто учитель
Погоджуюсь з думкою" не монівський щур" Батьки,зрозумійте,прибирання учнями класу-це зайва година учителя на роботі і не найспокійніша,бо ми ж знаємо як вміють і хочуть прибирати діти.Учителі не можуть бути за прибирання. Невже ви думаєте,що отой російськомовний йолоп -справді учитель і стоїть з ганчіркою і миє свій кабінет?нонсенс!Кабінети прибираються технічками.Нас натравлюють один на одного. МОН і "батькисос".Ви не задумувались , як мати-одиначка Парфьонова відправила свого сина на навчання в США? Ви,чи ми,можемо собі це дозволити? Все відбувається не просто так. Батьки,вас нацьковують на учителів.Сертифікації, ЗНО для учителів.Ви розумієте,що ніде не визначено,що може бути у тестах. Ви добре пам’ятаєте шкільну програму з історії? Навіщо учителя математики тестувати з історії?Жодного разу не були показані ні робота учителя з помилками,ні сам текст роботи.Ми маємо сліпо вірити в те,що що говорить брехливе тупе МОН.Як я знаю,що вони тут роботу взагалі перевіряли і не брешуть?
ммм
Для Просто учитель: маразм. а ви таке теля, що вас чи на вас можна нацькувати. воно і видно. у вас завжди хтось винен. а підіть своєму директору скажіть "досить", аа? перді не вистачіть. і замість того, щоб приєднатися до батьків, у яких перді у цьому більше, чим у вчителів, ви стаєте їм ворогом. дурні кури. а в цілому, у вас така каша у коментарі, що вас до дітей краще не пускати. нагородило усе, що зна. полегшало, сподіваюсь.
Коментувати
Вчитель-КА
Розвели срач на пустому місці - берем штатний розпис і дивимось кількість техпрацівників на заклад. Якщо вистачає - нема питань - прибирають вони. Якщо не вистачає батьки разом з адміністацією звертаються до місцевої влади з питанням - чому економлять і не виділяють достатньо коштів на утримання школи. Знаю приклади - школи в одному місті - в одній миють діти, в іншій техпрацівниці. Різні кошти виділяють - чи може все-таки адміністрація щось мутить? До чого тут голосування - взагалі не розумію. Вчителі категорично проти того щоб прибирали діти - бо вони чергують разом з ними. Це зайве навантаження. В технікумах діти старші - приміщення не прибирають. Студенти вишів теж не миють. А ось вчителька з своїми 6-7-8 класниками повинна після уроків голову морочить з прибиранням. Кайф не те слово.
ммм
Для Вчитель-КА: усе питання і заключаєтья у тому, щоб хтось проявив ініціативу і узяв той розпис тепрацівників, і нарався сили усунути у те все свою голову. до речі, хіба 6-8 клас терба з прииранням контролювати? ми самі мили і над нами ніхто не стояв.
Коментувати
Дуня
Цікаво люди голосують... Прям якось дуже пропорційно... Впродовж дня кількість голосуючих змінювалась, а відсоткове співвідношення ні...
Агрессивным богам науки
Я состою во многих обществах в соцсетях. Но такого общества, как общество педагогов в Фейсбуке - я не встречала. Базарные бабы, полные ненависти к своей работе и детям! Как вы разговариваете, как хамите?! Если не любите свою работу чешите оттуда! Вы сеете только негатив! Возомнили себя богами науки и считаете, что все вам должны. Где же призвание?
Вчитель-КА
Для Агрессивным богам науки: Гы - а школа это отражение общества. Призвание говорите - учитель это профессия как и все остальные профессии. Застрелитесь. Можно дважды - для гарантии результата. ))
ммм
Для Агрессивным богам науки: там не всегда пишут только учителя, там еще и тролли сидят, главна язадача которьіх ссорить, для того , чтобьі ссорить или мерть температуру по палате, чтобьі потом знать, прошел народ уже уровень "гречка за голос" или еще можно впаривать. вместо гречки появится что-то новое. и все после замера температурьі.
Коментувати
Учитель- не монівський щур
. Я-учитель і мама дорослих дітей,колись, сповнена надій,що у нас з батьками-спільна мета покращення життя наших дітей у школі, приєдналась до групи"Батьки -sos". Було чим поділитися і цікаво почути інших. Але після першої ж гострої дискусії, до якої долучилась пані Парфьонова,зрозуміла ,що на таких як вона часу тратити не варто.Але іноді заходжу у групу,бо є там і розумні люди. Колись прочитала цікаву річ в коментарях, що учителям і батькам варто об’єднатися.Після спілкування з Парфьоновою і Ко-ця думка видалася абсурдною,але прочитавши коменти тут,зрозуміла,що протистояння батьки -учителі вигідно нашому МОНу, так воно відволікає увагу від вирішення важлтвих питань. Під масками учителів тут ховаються МОНівської щури.Повірте,жоден справжній учитель не зацікавлений у тому,щоб учні прибирали класи. Самі подумайте навіщо це їм? Але тут десь взялися десятки псевдовчителів, які доводять протилежне. Може дійсно час об’єднатися заради дітей, а не бути маріонетками у руках продажних чинуш?
ммм
Для Учитель- не монівський щур: Парфьонова дійсно інколи чудить і банить. ну не все ж людям з юросвітою дається. так само, як і людям з педосвітою. а Монівські чи не монівські - вони всі продукт минулого століття. Старьйо - морально і практично.
Коментувати
Вчитель-КА
Мене вбиває тупість наших людей - повинні-не повинні - є штатний розклад в якому відповідно до площі приміщень закладено ставки техперсоналу. Вони повинні прибирати - це їх робота.