Чи підтримуєте ви обов‘язкову сертифікацію вчителів?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо ініціативи з впровадження обов‘язкової сертифікації вчителів

Чи підтримуєте ви обов‘язкову сертифікацію вчителів?

До законопроекту «Про загальну середню освіту» подані поправки, що передбачають впровадження обов‘язкової сертифікації вчителів.

Зокрема, згідно з поправкою, що надана депутатами від партії «Голос», законодавча норма має такий зміст: «особа, яка не пройшла сертифікацію, не має права займатися педагогічною діяльністю у закладах повної загальної середньої освіти, крім осіб, які проходять педагогічну інтернатуру».

 

Освіта.ua
23.10.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олекса
Шановні колеги, не хвилюйтесь. Раз на 5 років скинетесь "сиротинушкам" від мону і працюватимете далі. Схема стара як світ, не будьте жлобами, наділіть убогим.
ВАЛЕНТИНА ВАСИЛІВНА
Я - учитель і я підтримую ідею сертифікації! І хоч знаю, що на мене зараз полетить шквал критики і осуду від колег, але нам нема чого ховатися! Ми знаємо матеріал, навчаємо дітей і сумлінно виконуємо свою роботу. Якщо хтось не знає або забув пару термінів з педагогіки чи психології - то не біда: вивчимо, повторимо! На практику це аж ніяк не впливає! Зате ми раз і назавжди закриємо рота тим, хто нарікає на нашу непрофесійність та недолугість
Ганна
Для ВАЛЕНТИНА ВАСИЛІВНА: Не см ішіть людей! Ваша професійність нікому не потрібна. Недолугі реформатори і бувші і теперішні. З зарплатою 7 тисяч, при мінімальний 4.., про яку сертифікацію може йти мова? Тут принципове питання. З такою оплатою праці, тратити час на незрозуміло що, я, особисто, не збираюся. Мені, як вчителю біології, зараз вистачає нової інформації за новою програмою, тільки б переварити . Таке набодуляли в тій програмі, що не можна його купи скласти. І згадувати терміни з психології та педагогіки, з історії України, сто разів переписаної,емає ні бажання, ні можливості
Коментувати
Вчитель
Я не підтримую. Учителю і без сертифіакції є чим зайнятися! Це - недовіра до вищих навчальних закладів і до нас особисто.
Історик
Вибачте, що трохи не по темі, але є один дуже цікавий факт, про який мало хто знає. Пошукайте в Гуглі або на Вікіпедії таке собі Герцогство Брауншвейг-Люнебург. Ви зі здивуванням помітите, що нинішній прапор України точнісінько такий же, як і в цього герцогства. Тут явно криється якась таємниця. Іще трохи цікавих та несподіваних фактів про прапори. Багато хто вважає, в тому числі і серед записних націоналістів, що ОУН-УПА використовувало червоно-чорний прапор. Але це помилка. Насправді ОУН-УПА використовула прапор синього кольору із жовтим тризубом по центру. А червоно-чорний прапор - це прапор Анголи. Не вірите? Просто загугліть "прапор Анголи".
Местный
Я молодой преподаватель в сфере ПТО. Мне 28 лет. 6 лет я добросовестно работал и не жалел не сил, не времени. Даже есть и результаты по выпускникам не плохие. В этом году принял окончательное решение - дорабатываю этот учебный год и до свидания школа. "Выпускной" так сказать... Сейчас ищу работу фрилансера, варианты есть за 50 000 рублей (это порядка 18 000 грн). На обучение я забил, просто сидят группы, а я читаю информацию, которая важна мне. С одной стороны я каюсь, а с другой - государство само поставило такие условия, что я вынужден покинуть эту работу.
Вася
1. А уявіть ситуацію: учитель з дипломом педвузу не пройшов сертифікацію 2 рази (можливо настрою не було, або ж "сертифікатори" неадекватні виявилися). Далі такий учитель може сміло подавати до суду на педвуз з претензією, що він втратив 5 років свого життя на навчання, а держава (або ж сам, якщо контрактник) оплатила це навчання. Викладачі вузу його не зробили вчителем, але диплом зі спеціальністю "учитель ..." видали. Отже, кошти за навчання - у бюджет, а за втрачені роки - у кишеню. От на першому такому позові з наступними виплатами і закінчиться обов’язкова сертифікація. 2. Цьогоріч на спеціальність фізика до столичного вузу вступило 3-4 студенти. Хто завтра буде викладати фізику в школі, якщо частину учителів "відсертифікують" і звільнять? 3. Особисто на обов’язкову сертифікацію не піду - краще звільнюся, причому ЗНО ні з фізики, ні з математики не лякає, багато принципових запитань до доцільності і до "сертифікаторів" (" А судьи кто?")
Лариса
Середній вік зараз педагогів 45 років. Не йде молодь у школу. Не тому, що зарплата мала. Працювати треба вдень і вночі. А сертифікація відлякає їх ще більше. Вони тільки-но склали всі іспити. Не готове зараз суспільство до таких нововведен.
Людмила
Для Лариса: не тільки вдень і вночі,і й без вихідних.Бо з такими вимогами ,які ставить МОН перед учителем не вкладаєшся у робочий тиждень,і доводиться"хвости"підтягувати у вихідні дні.
Лаврик
А що тобі 45-річні не до вподоби? Молодих давай-це 20 рочків? Які зараз не просто інфантильні, але і тупі тупою тупістю. Інтернет всі мозки виїв.
Коментувати
ПЕДАГОГ
Я педагог з 30-річним стажем роботи в школі, вважаю, що можу пройти сертифікацію. Але запитання: кому і що я цим докажу? Чому знову і знову витрачатиму свій час на повторення давно вивченого? Протягом роботи в школі була учасником конкурсу "Учитель року" (щось комусь доводила). Кожен раз атестуючись комусь щось доводжу... А скоро на пенсію... Та коли ж жити????
Антологія
Для ПЕДАГОГ: на пензії, на пенсію.
Коментувати
Людмила
Не підтримую, так само, як і весь наш педагогічний колектив!Хіба мало вчителям відкритих уроків, семінарів, тренінгів.Чому весь час потрібно доводити свою профпридатність?
Учитель
Ні!Не підтримую.Мій сертифікат- диплом,який я здобувала 5років і тяжка учительська праця 38років.Кому я ще повинна доводити свою профпридатність.Хлопчикам і дівчаткам,які ніколи не працювали в школі.
учитель
Ні, не згодна. 1. Нехай пройдуть відкриту сертифікацію ті хто має сертифікувати вчителів. 2. Заберіть повністю людський фактор при сертифікації ( кшалт ЗНО). 3. Розпочати сертифікацію всієї вертикалі - від Новосад до вчителів простих смертних
Людмила
Для учитель: вони навчання пройдуть кілька тижнів,а перевірятимуть тих,хто десятиліттями працюють.
Коментувати
Вчитель
Чергові соросівські підстилки продовжують політику знищення української освіти і науки. Добра від нинішньої влади не чекаю. Під нинішньою владою маю на увазі не клоуна Зелю, який нічого не вирішує, а його господаря - олігарха Коломойського. Є у мами Лесі Українки - Олени Пчілки чудовий твір, який називається "Наша справа з жидами" (погугліть). Написаний бозна коли, а наче про сучасну Україну. Нічого не змінюється.
Правдоруб
Закінчаться канікули, я з першого ж дня навчання, замість проведення уроків математики буду розповідати дітям які ж це мразі "слуги народу" і "голос пінчука". І батькам дітей скажу, що тепер поки ці тварі при владі, ніякої математики для їхніх дітей не буде. Хай думають своєю тупою башкою за кого голосують.
твоя газета
Для Правдоруб: А как же газеты? Не читанными останутся?
ммм
Для Правдоруб: якщо як репетитор, то транди. а у школі тобі статтю приш"ють - пропаганда на уроці замість навчання.
Правдоруб
ммм, ти дурко? Хто мені що шить буде? Полція? Так вона настільки зайнята кришуванням борделів, наркопритонів та гральних закладів, що їм навіть вбивства ніколи розкривати.
Коментувати
Правдоруб
Припустимо, плюну я на сертифікацію. Мене що, зі школи виженуть? У нас і так вчителів не вистачає. Уже нікому викладати іноземну мову, інформатику, хімію. Ну, нехай ще позбудуться вчителя математики. Я піду в першій половині дня працювати контролером квитків в кінотеатр (зарплата вища ніж в учителя, робити майже нічого непотрібно, кіно безкоштовно можна дивитися), а в другій половині дня попрацюю репетитором. Зароблю в кілька разів більше ніж в школі. І плював я на вашу сертифікацію.
Правдоруб
Для Правдоруб: а завдяки скайпу, я зараз отримую учнів не лише з України. Так що, відсмокчи, совсун!
ммм
Для Правдоруб: ти і учням своїм так кажеш?
Правдоруб
ммм, іди на.. хутор метеликів ловити. Я таким дебілам як ти непідзвітний.
Коментувати
Віктор
Мій сертифікат- диплом про здобуття вищої педагогічної освіти , який мені видала держава після закінчення пед. університету ! Яка ще потрібна сертифікація і ким ??? Недолугими працівниками МОНу?
ммм
Для Віктор: ти те, що називають "коронований педдипломом".
Правда
Для ммм: А ти ,Муму, і тут Гав своє вставила і в будку!
ммм
Для Правда: а ти віктор, чи ти його адвокат. не забагато місій на себе береш?
Коментувати
вікторія
Шановні колеги! Не треба хвилюватись, подумеєш,якась сертифікація.Здамо, обовязково здамо.Хіба є перепони для цього.На наших плечах завжди апробувалися різні реформи, зміни,"новаторські ідеї " міністерських паразитів. Вони завжди знали, як краще вчити, бо жодного дня не працювали з дітьми, батьками..Нам уже давно довели до відома, що директор повинен бути менеджером і не обовязково вчителем.А якщо не здамо, то це знак долі, що не варто витрачати час на зошити, конспекти , самоосвіту... Нарешті буде нагода приділити увагу своїм рідним, жити в своє задоволення, нехай бідно, однак гідно. Нестача вчителів - це вже проблема. А НУШ -це національна КАТАСТРОФА.На сьогодні, навіть хвилюватись нема чого. Памятайте, ми завжди і до всього готові.
Мелитополь
...снова эти помойные ублюдки с образованием ПТУ предлагают экзаменацию - сертифицируйте свои задницы...
ЛАДА
Сначала сертифицируйте ВЕРХОВНУ РАДУ!Скорей всего эти предложения исходят от тех,у кого нет даже среднего образования.Раз в пять лет аттестация и еще раз в четыре года сертификация.Только и будем бумажки собирать,а учить некогда.
ммм
Для ЛАДА: а нашо ви їх такими зі школи і вузу випускаєте, що їх ще сертифікувати треба? насолоджуйтесь результатами своєї праці.
Коментувати
Молода вчителька
ПЕРЕСТАНЬТЕ ЗНУЩАТИСЯ НАД ВЧИТЕЛЯМИ. Про яку престижність професії вчителя можна говорити? Це таке "Дякую" тим людям, які з "чистого листка" зробили Вас освіченими людьми?!
ммм
Для Молода вчителька: попрацюєш і побачиш, скільки вуз тобі не додав, а повинен був. звичайно. якщо будеш якісно працювати. а якісна праця можлива лише з вимогливою публікою. а у вас вчтелів виходить, що коли публіка вимоглива, ви начинаєте скулити про пресінг ваших педкорон.
Королева
Для ммм: Хватит мычать, ммм, на себя посмотри! "Якісну працю" подавай за копейки! Ишь, губу раскатала! Таким, как ты, никто "скулить" не будет, пошлет далеко и надолго. Пристала к учителям, про себя расскажи, про свою "якісну" працю. А публіка вимоглива" скоро будет визжать и плакать из-за отсутствия учителей.
ммм
Для Королева: а ти вважаєш якісну працю - це куча роздруківок за рахунок вчителя? і ті роздруківки злемзані з інших підручників, або у інших вчителів. нічого авторського. усі сайти, де силять вчителі, кішать питаннями "а дайте то, а дайте се". який процент щось робить сам? не буде публіка віджать за відсутністю вчителів. ті, хто не піднімає себе на п"єдестал, запропонує інтернет освіту.
Коментувати
Вчителька
Якщо пройдуть сертифікацію депутати, але по справжньому: без хабарів.Якщо у всіх міністрів будуть дипломи про відповідну освіту ( відповідно до займаної посади) і зарплата на рівні простих людей. А ще, якщо вони справді будуть слугувати людям,а не створювати закони, які загонять людей у глухий кут, а також якщо депутатів скоротять до 200 людей.Лише за таким умов народ ( і вчителі теж) будуть згідні взагалі із тими законами, які приймає теперішня ВР.