Чи підтримуєте ви закриття малокомплектних шкіл?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо ініціативи МОН з реформування мережі шкіл

Чи підтримуєте ви закриття малокомплектних шкіл?

За інформацією Профспілки працівників освіти і науки, ініціатива Міністерства освіти і науки щодо скасування норми про виділення освітньої субвенції для оплати праці педагогічних працівників шкіл, кількість учнів у яких становить менше 30 осіб – з 1 вересня 2020 року, менше 40 осіб – 1 вересня 2021 року, менше 50 осіб – з 1 вересня 2022 року, впродовж трьох років призведе до закриття 3 427 закладів освіти та звільнення близько 20 тисяч педагогів.

Освіта.ua
17.10.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Оксана
Чи можуть батьки вплинути на те, щоб не закрили школу в селі? Якщо так то куди звертатися?
Наталья
Проти. Освіта повинна бути доступною для сільських дітей. А якщо держава планує закрити школи, бо це не вигідно, хай забезпечить якісну освіту для сільських дітей в інший метод.
Анастасія
Я категорично проти! Школа- це єдине місце, душа села! В селах вчителі працюють 24/7 заради своїх учнів!
К-Сумы
Страна которая не заботится о образовании и здравохранении не имеет права на существование.Панове начальники!Вы творите геноцид 21 века в Украине.У нас народ терпеливый,но Вы своими действиями подходите к социальному взрыву.Ну не верю я в то,что нет денег в стране на образование,даже по минимуму на малокомплектные школы.Больше похоже,что перед Вами стоит задача уничтожить Украину.Или я не прав?
Вчителька сільської школи
Написано, що це ІНІЦІАТИВА МОН... а в якому наказі це прописано? може хто має номер цього наказу, то поділіться, бо в деяких громадах почали активно працювати над закриттям шкіл, керуючись лише чієюсь ініціативою... чи ініціатива - це законодавчий документ, а ми в сільських "забитих" школах цього не знаємо
Черемисін
Невже не зрозуміло, що із2014 року Тріо : Квіт- Гриневич- Новосад впевнено ведуть до кінця освіту на замовлення транснаціональних сил. Ми - для них наймити, прості роботяги. Така і освіта і виховання потрібні.
Гость
Закрити малокомплектні школи в селі це знищити село, а разом і Україну. Хто дав їм таке право? Хіба сподівалися ми на таке, коли обирали їх своєю владою?!
Скоропадько Микола
Для Гость: це воля Заходу, щоб земля була дешевша
Коментувати
1
Первый мальчик. Знать не способен в принципе. Дома никто не контролирует ничего. Хорошо, что одевают и кормят. Второй мальчик. Знать не способен, в принципе. Дома-одевают, обувают, любят, кормят. Обучение не контролируют, в принципе. Мама в другом городе рабтает. Папа работает здесь,но детьми заниматься в плане контроля обучения некогда.Программа, чтобы так сказать помягче... Третий мальчик. Мама в Польше на заработках.Он у бабушки с дедушкой.Те контролировать обучение вобще не способны.Девочка.Сестра второго мальчика.Добрая,хорошая девочка.Ещё мальчик.Тоже малоконтролируемый.И таких наберётся человек 40 из 100.Здесь,в маленькой школе, за ними следят эти 30 работающих взрослых.Их кто-то сумеет удержать, когда из всех школ свезут подростков переходного возраста всех вместе? Всех подростков, которые учиться уже не в состоянии, по причине семейных проблем!Сперва сделаем,потому что денег на себя не хватает,и ума не хватает. А после переделывать будем?Потому что ума не хватило9
Гервасій
Я не підтримую повного закриття шкіл, наприклад початкова ланка повинна залишатися в своїй школі тому що малим діткам важко їздити, а от середня і старша можуть їздити. Я розумію батьків і багато хто скаже що я не правий, але коли в школі 600 дітей і 75 персоналу це разом з техпрацівницями і коли вишколі 80 дітей і 35 персоналу і можливо якогось класу взагалі не має тобто 6 чи 7 то що на це казати. Чув за випадок коли в 11 класі було 5 учнів і бувало таке що нікого не було у школі. Треба розумно в цій ситуації розбиратися.
Юля
Чи має право ОТГ забрати примусово неповні класи , або перестати їх фінансувати рішенням сесії? Школа має 49 дітей(з них 3 неповні класи)
Тарас
Для Юля: реєструйтесь і пишіть звернення ukc.gov.ua і через місяць дадуть відповідь.
Соломія
Доброго дня чи має право закрити школу початкову в селі 4кл. Учнів 14 на даний час і садок при школі до 1 год там 16 дітей і якщо ні то де можна звернутися
Коментувати
iwan
ТАК ЭТО Ж новая реформа новоиспеченного министра, а может не его, а кто-то другой нас унижает
Юрій Миколайович
Мабуть ми заслужили таких керманичів. Самі ж свідомо обрали таку владу. А тепер скиглимо. Причина всьому особиста байдужість,пасивність кожного!
Дарина
Господи, хто поставив цю малолітню дівчину міністром освіти?! Вона такого понароблює в освіті, що переплюне всіх міністрів, що раніше були "за кермом".
1397
Зе-кнопочки вирішили швідкими темпами знищити все, що ще не було знищено. Ви подивіться нцю "міністерку". Вона ж абсолютно нічого не розуміє у справах освіти. Повторює мантру: "Закрити школи, в селі погане навчання і т.п.". А людей куди подіти, дітей як підвозити? І не треба брехати про ремонт доріг. Дороги - це просто "розпіл" бабла. Завдання цієї новосадихи - мінімум знань для "бидла". Адже неграмотними краще керувати та співати їм дурних пісень про нові обличчя. Якщо не скинути цю команду неуків, вони заженуть країну в "чорну діру", а звідти повернення немає. Такщо Геть з країни таких Новосад!!!
1
Для 1397: а почему бы и нет. Они идут шаг в шаг так же, как шли предыдущие. Только ЭТИ теперь на столах сидят с ногами и демонстритуют это всему миру. Ни на шаг в сторону пути, начертанного Романом Безсмертным и иже с ним. Только лица другие.
Коментувати
Катерина
Я проти закриття шкіл. Закриваючи школи ви знищуєте село...єдине що працює в селі це школа та церква. Чому моя дитина повинна вчитися в районі якщо у нас чудова школа...чого ви добиваєтесь своїми реформами? В нас вся молодь виїхає за кордон, а після закриття шкіл села зникнуть з карт...де заохочення для молодих спеціалістів...бред...чому депутати катаються на дорогих іномарках ,а школи фінансувати немає чим????
Плюнь в Совсун
Для Катерина: Плюю на Совсун!!!
Коментувати
Васильків Надія
Ще в давні часи кожне село гордилося церквою і школою. Селяни самотужки будували ці споруди. У радянські часи держава церкви закрила, а школи забрала у свою власність. З приходом незалежності ,Україна храми повернула людям, а школи- ні. Проте , надумала їх закрити. А чому б не повернути громаді їхню власність, нехай вони вирішують, чи їм потрібна школа?
Галина
Для Васильків Надія: Ви плутаєте поняття. Будівлю та заклад. Якщо громада хоче утримувати школу власним коштом, то ніхто їй цього не може завадити. Держава закриває свою школу, яку вона фінансує. а ви можете відкрити свою, яка буде фінансуватись за рахунок коштів громади. До революції, якраз громада і утримувала школи. так само, як і лікарів, священників тощо.
Гервасій
Правильно сказали. Якщо громада хоче та може утримувати школу в якій 60 дітей і 25 персоналу нехай утримує, але це не надовго, бо є ще газ та світло тоді і самі скажуть що треба щось робити.
Коментувати
Валентина
Я проти закриття сільських шкіл. В селі що не діти? Їм не потрібно навчання? Я не хочу щоб моїх дітей возили до іншої школи, якщо є своя.
Наталия
можливо відразу "стерелізувати" сільських жінок і проблема вирішиться сама собою
Галина
Для Наталия: там де жінки народжують школи не закривають.
Гость
Не вгадали. А як народжувати при такій політиці, на знищення села?
Коментувати
Валентина Гладка
Важко дітей кожного ранку відправляти у подорож до школи за 12 км дорогою, на якій залишилися тільки ями, а покриття десь пропало.
Алла
А хто буде працювати на землі? Чи мріють міські діти про професію тракториста? Хто буде любити свою ЗЕМЛЮ і мріяти годувати хлібом країну? Сільські учні хоч і не показують високих показників ЗНО, але люблять своє село, мріють праювати на землі, годують країну хлібом.
лол
Для Алла: сільські учні мріють смотатися з села, мати роботу, зарплату, жити як біла людина, а не вкалувати на полі і любити село.
Галина
Для Алла: а яке це має відношення до статті? Що заважає їм отримати базову середню освіту в базовій школі, а далі вступати на тракториста, агронома, ветеринара тощо? Відповідно до здібностей.
Коментувати