Osvita.ua Новини Опитування на Освіта.ua Чи потрібен дрес-код чи шкільна форма для вчителів?
Чи потрібен дрес-код чи шкільна форма для вчителів?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо необхідності дрес-коду або шкільної форми для вчителів

Чи потрібен дрес-код чи шкільна форма для вчителів?

Зараз широко обговорюється питання щодо необхідності відмінити обов'язкову шкільну форму для учнів та скасувати відповідний Указ Президента "Про шкільну форму для учнів середніх закладів освіти". А чи потрібно вводити єдиний дрес-код чи шкільну форму для вчителів?

Освіта.ua
30.04.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Надія Попюк-Влад
Я вважаю, що строгого дрес-коду не повинно бути, але певні норми щодо одягу повинні зберігатися. Вчитель не повинен ходити в джинсах чи лосинах , надто відвертому і обтягуючому одязі. Але те саме повинно обов"язково стосуватися учнів. І такі ж норми повинні бути встановлені на макіяж і манікюр.
Местный
Для Надія Попюк-Влад: Цитирую Вас:"Я вважаю, що строгого дрес-коду не повинно бути, але певні норми щодо одягу повинні зберігатися. Вчитель не повинен ходити в джинсах " Вы себе противоречите. Не вижу ничего страшного в джинсах.
Тетяна
Дійсно, а чим завинили джинси як одяг? Що в них не так?
Коментувати
марфа
Прежде всего учитель и администрация школы должны иметь достойный вид, а не носить короткую юбку и прозрачную блузку или джинсы в обтяжку. Хочется их спросить, а видели ли они себя в зеркало? А то многие учителя унижают детей за маникюр, за короткое платье, за прическу и т.д., а на себя не смотрят. Я за форму для сотрудников школы!
гість
під "Вчитель" замаскований агент мону,бо в більшості шкіл приховані і відкриті побори з учителів більші,ніж з середньостатистичного учня.
Анна
Все должно быть прилично, и комфортно. И среди учителей и среди учеников. Нормы поведения же существуют, нормы одежды также должны существовать.
Вчитель
А почему в мед.учреждениях все в халатах, в банках также - есть форма? Школа - это не учреждение? - правильно, нужна форма как для учителей, так и для учеников? - либо всЕ участники образования в формах, либо никто - и нечего претензии к детям предъявлять. Также, как и поборы - почему ученики платят за ремонт класс, канцтоваров и т.д. - а учителя нет? - они там не находятся?
1111
Для Вчитель: У нас, до речі, вчителька біології на уроки ходила в білому халатику (переодягалась в підсобці). Коли вона сідал перед класом (кабінет був великий з кафедрою і вона сідала перед кафедрою на стільці), клала ногу на ногу та з під халатику виглядала комбінація, це було набагато еротичніше ніж будь-які коротенькі сукні.
Linda
Для Вчитель: Який же ви вчитель, якщо не знаєте, що вчителі роблять ремонт за свої гроші у кабінетах (якщо не класні керівники), а ще складаються на картриджі, ремонти принтерів, фарбу та заправку для принтера і т.д.?
Ляля
Це в якій школі таке?? В нашій все за кошти батьків...
Коментувати
Марина
Так. Потрібно. Вчитель повинен бути прикладом для своїх учнів. Вчитель повинен відрізнятися від учнів своїм вбранням.
Местный
Для Марина: Вы серьёзно думаете, что учащимся есть какое-то дело к Вам и Вашей одеже? Та практически все на Ваш предмет клали знаете что..
Коментувати
Вікторія
Дрес-код? Цікаво. Можливо. На якісь офіційні заходи. Переконана, потрібен день, коли вчитель може прийти до школи хоч у шортах. Щоб учителі пам’ятали, що вони - звичайні люди.
Випускник
Тут не дрес-код треба запроваджувати, а клепку в голову. Старшокласниці приходять на уроки розмальовані, як "индецы на тропе войны", молоді вчительки їм не поступаються: інколи декольте спереду, декольте ззаду в драних штанях. А що ж? Учитель такий же, як усі люди, нічим не відрізняється.
mmm
Для Випускник: то ви у німеччині макіяж не бачили. дуже популярні чорні очі по типу готів. і нічого, тамошніх вчителів це не дючіть.
Местный
Для Випускник: а Вы такой: "нееет, не хочу смотреть на старшеклассниц и молодых учительниц... Вот бы подкаченых мальчиков", да, выпускник?
Випускник
Для Местный: Скоро і "подкачеными мальчиками" нікого не здивуєш. Педараси і лезбіянки цілком закономірне явище буде у школі. Закон не забороняє вчителювати гомосексуалістам. Інша справа, що вони можуть виявляти симпатію до учнів і учениць, але то буде вибір школярів з ким спати, у нас демократія. Діти теж матимуть право вибору.
Коментувати
Вопросик
Какая ещё форма?Декоммунизацию же провели с блеском-памятники повалили,улицы переименовали,и тут вдруг-шаг назад,форма как при СССР! МОН, вы там со здравым смыслом дружите?
Sergox
Перша думка на цю тему: Стів Джобс (нині покійний:) чи Біл Гейтс виступають перед широкою аудиторією. Погляньте на їх одяг. Як правило джинси, незастебнута на верхні гудзики сорочка(Біл), чорний гольф (Стів). Люди, в яких статки більші, ніж заробіток всіх вчителів України за рік, а може і все життя. Вони самодостатні своїм розумом і успіхом, досягнутим наполегливою працею. Це азійська середньовічна звичка хизуватися розшитими золотом халатами, килимами на стінах і підлогах. Лише в армії, тоталітарних режимах всі під один гребінець - "хоч і безобразно, но єдінообразно!". Спочатку загнати всіх у форму, а там, дивись, і думки однакові, і все інше відповідно до встановленого зверху. Звичайно ж мають бути рамки. Не всім до вподоби "Синя смужка трусів на твоїй поясниці" як варіант шкільної форми. Але рамки, не за указом зверху, а загальноприйнятою мораллю. Що стосується вчительства, то із нашими заробітками далеко не розженешся в плані одягу. Мені більше імпонує стиль Стіва і Біла. А вам?
Людмила
Потрібний хороший смак і хороше виховання, а форма і для дітей і для вчителів не допоможе отримати хороші знання.
Вета Марченко
Щодо вчителів, давно пора щось робити. Звичайно тітоньки бальзаківського віку переважно дотримуються норм, а ось молоді вчителі таке на себе можуть понадягати, наче на дискотеку зібрались. У таких випадках зовсім нівелюється елітарність професії. Я не проти демократичного стилю, сама працюю психологом, але одяг він теж створює імідж, не забуваємо про це. Якісні джинси і біла сорочка прикрасять любого вчителя, стильно і демократично, по-европейськи. А в нас чим більше блискавок, декольте і подібне, тим краще. І де тут інтелігентність професійна?
Щиглик
Для Вета Марченко: Ти з дуба про елітарність професії?
Местный
Для Вета Марченко: "нівелюється елітарність професії" штаааа??? А то, что представителям этой елітарной професії платят меньше, чем на кассах в АТБ - это кто всё же нівелює? Кто виноват молодые учителя с своим стилем одежды или государство, которое всех педагогических работников в злыдни загоняет? Вета Марченко, может уже пора на пенсию? а?
Рр
Про елітарність, це смішно.
Коментувати
mmm
учителя, все притензии к вашей коллеге из сумской области, єто ее вопроc на передаче "разрешил" вас троллить. здравомьіслящие просто не упустили шанс. )))) Знайомтесь — це пані Наталія, вчитель з Сумської області — у студії сніданок з 1+1 https://www.youtube.com/watch?v=YONib4kITvo пані Наталія, поставила наступне питання Міністру освіти, далі пряма мова: " колись давно я була в артеківській школі, де вчителі й діти були у формі, і у мене таке питання — чи можливо введення своєрідного дрес-коду для ВЧИТЕЛІВ на зразок шкільної форми, щоб стимулювати дітей, щоб вони, дивлячись на нас, вчителів, ми були прикладом і вони, одягали шкільну форму і нас позбавили від одвічного питання, що одягати зранку" - отже — ми почули пані Наталю і допоможемо у цьому питання, створивши петицію про "Обов’язкову форму для ВЧИТЕЛІВ власним коштом, виключно з тканин вітчизняного виробництва та вітчизняних виробників та кольорової гами виключно чорних та білих тонів — сподіваюсь у понеділок її вже опублікуємо. А поки, пропонуємо вам підписати петицію про скасовування шкільної форми для учнів: https://petition.president.gov.ua/petition/51970
Гріндевальд
Для mmm: ввести дрес код для вчителів,щоб стимулювати носити форму учнів,і скасувати форму учнів. лол што?
mmm
ну то ви у той дамочки спитайте, не у мене. то її так бомбануло. народ просто далі чудить, бо дозволили.
Коментувати
Олена
Демократичний дрес-код для всіх. Джинсам - так! Обмеження щодо форми вигідно продавцям, дорого для батьків. (Порівняйте ціну на джинсі чорного кольору з іншими, при однаковій якості.)
mmm
Для Олена: ну так то право батьків порівнювати ціни і обирати вид одягу. а не вчителя і школи. завдання вчителя - направляти у той бік, що за одяг цькують лише ті, у кого мізків не вистачає, хто купляється на красиву упаковку, не дивлячись на її зміст.
Коментувати
Виталий Сполович
Свобода = відсутність форми і дресс-коду. Несвобода = форма і дресс код. Як на мене, потрібно відмінити і форму для учнів і дресс-код і взагалі будь-які обмеження. Якщо, звичайно, нам потрібні свободні, вільні люди. Якщо потрібні раби, гвинтики, біороботи то звичайно, потрібна і форма і дресс код, і ходити за руки парами.
mmm
Для Виталий Сполович: без обмежень не вийде, отримаєте цицьки навикот, очко з джинсів низької посадки, щічки дупи у занадто коротких шортах, пупки на показ, шльопки, у яких уб’ються...ви ж тоді перший побіжете якщо не до директорa, так у фейсбук чи репортерів. )))
Вета Марченко
Свобода річь екзістанційна, повна свобода приводить до розбещеності. Що суспільство гармонійно розвивались, як і дитині, йому потрібні правило, домовленності і норми.
mmm
Для Вета Марченко: ну так усі ті проблеми прикритості тіла не тільки форма вирішує. а у вчителів у голові що тільки форма.
Коментувати
Оксана Бойко
Ніякої форми!!! Це знущання!!! Ми й так свідомі й культурні люди. Плечі прикриємо, бо холодно, татушки наб`ємо у прикритих місцях, щоб не заздрили старшокласники, каблук - до 5 см (стояча робота), джинси не вдягнемо, бо додають кілограмів. Стрижка - коротка, бо у школі паразити. От вам і все.
jcdsnf2019
Ви бачили школи інших країн? Чим престижніший навчальний заклад, тим строгіші правила дрес-коду для учнів, і для вчителів також. Але...Навіть якщо у вчителя дреди чи татуювання, то йому що, не працювати? Можливо він найкращий спеціаліст, який підходить цьому освітньому закладу. А для здобувача освіти важливо - ЗДОБУТИ цю освіту, а чи в формі це буду, чи в джинсах. це не саме критичне питання. Навчальний заклад сам бачить своїх учнів та вчителів і розуміє - вводити форму чи ні. Невже батькам зараз важко вибрати заклад, який їм хочеться? Є учні та батьки учнів, які заради навчання в кращому освітньому закладі їздять далеко, розуміючи перспективу дитини. А є такі, які хочуть найближчий заклад переробити лише під своє чадо, не розуміючи суспільних задач
Віктор Логвін
Для jcdsnf2019: В середній освіті України немає ніяких "закладів", а є лише один заклад, де конкретна школа - лише його філіал. "Вибір" і "школа" - були антонімами навіть до минулоріч прийнятого кріпосного права, тобто закріплення дітей за школами відповідно місцю прописки та проживання. Важливою особливістю цього одного закладу є відсутність прав у учнів і батьків, а шкільна форма лише одна зі ступенів цієї несвободи.
Коментувати
Тетяна
Як на мене, то кожен гідний вчитель або викладач не дозволить собі несмак чи то вульгарний одяг. Діловий стиль-добре, сучасний молодіжний, якщо вік дозволяє-теж непогано. Коли вдуматися, то справжній викладач, який вчить і намагається досягти гарних результатів дітей, не стане іншим,якщо одягне,наприклад, терті джинси або світшот.
Юлія
Вважаю, що питання бути формі чи ні має вирішувати школа разом з учнями та батьками. Шкільна форма, а ми допускаємо різні варіанта форми, має досить багато переваг. А ось до вчителя є одна вимога - діловий стиль одягу. Цього досить!!! Скільки ж можна вчителя робити цапом відбувайло у всіх питаннях!
Віктор Логвін
Для Юлія: Така сама думка у Л.Гриневич і я не можу зрозуміти це знущання чи лицемірство? (у звичайну дурість не віриться) Система середньої освіти в Україні чи не єдина інституція що не зазнала суттєвих змін і є абсолютно тоталітарною. В школах ніякого голосу немає навіть "педколлектив", а учні з батьками взагалі суть - безголосі кріпаки. Або шкільна форма повинна бути відмінена, або інакше хай і вчителі одягають форму!
Ттт
Вчителів раді бачити вже у формі як у концтаборі, тим більше, що діти, і особливо їх батьки, себе поводять як наглядачі.
mmm
учителя, все притензии к вашей коллеге из сумской области, єто ее вопроc на передаче "разрешил" вас троллить. здравомьіслящие просто не упустили шанс. )))) Знайомтесь — це пані Наталія, вчитель з Сумської області — у студії сніданок з 1+1 https://www.youtube.com/watch?v=YONib4kITvo пані Наталія, поставила наступне питання Міністру освіти, далі пряма мова: " колись давно я була в артеківській школі, де вчителі й діти були у формі, і у мене таке питання — чи можливо введення своєрідного дрес-коду для ВЧИТЕЛІВ на зразок шкільної форми, щоб стимулювати дітей, щоб вони, дивлячись на нас, вчителів, ми були прикладом і вони, одягали шкільну форму і нас позбавили від одвічного питання, що одягати зранку" - отже — ми почули пані Наталю і допоможемо у цьому питання, створивши петицію про "Обов’язкову форму для ВЧИТЕЛІВ власним коштом, виключно з тканин вітчизняного виробництва та вітчизняних виробників та кольорової гами виключно чорних та білих тонів — сподіваюсь у понеділок її вже опублікуємо.
Коментувати
Местный
Как молодой преподаватель скажу, что дресс-код как для учителей, так и для учащихся не нужен, ибо это шаг назад к совку. Каждый человек - это личность и очень часто проявление личности проецируется через стиль одежды. Ограничивая развитие личности - ограничивается развитие человека. P.S. За 6 лет работы в учебном заведении со стороны молодых коллег (женской части коллектива) ещё ни разу не видел , чтобы ходили в откровенной одежде, с вырезами и т.д. =((

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!