Чи є в уряду політична воля до подолання шкільної бюрократії?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо можливості подолання бюрократії в школах

Чи є в уряду політична воля до подолання шкільної бюрократії?

Міністерство освіти має намір зменшити бюрократичне навантаження на українські школи. Відповідні заходи передбачені планом із запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування середньої освіти «Нова українська школа», що затверджений урядом.

Загалом, зменшення бюрократичного навантаження на школи планується реалізувати завдяки виконанню чотирьох пунктів плану, які мають бути здійснені впродовж 2018 року.

 

Освіта.ua
18.12.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Александр
Інтелігенція - люди освічені, культурні, гуманні, толерантні, - тараторять ліберальні і демократичні слиньки, уявляючи себе над всякою "партійністю". Помиляєтеся, вельмишановні. Ця точка зору не загальнолюдська, а загальнохолопська. Раб, що усвідомлює своє рабське становище і бореться проти нього, є революціонер. Раб, який не усвідомлює свого рабства і животіє в мовчазній, несвідомій і безсловесній мари рабського життя, є просто раб. Раб, у якого слинки течуть, коли він самовдоволено описує красу рабського життя і захоплюється добрим і хорошим паном, є холоп, хам. Ось ви саме такі хами, панове вчителя. Ваші слова про свободу і демократію - удаваний лоск, завчені фрази, модна балаканина або лицемірство. Це размальована вивіска. А самі по собі ви - труни протрухші. Душа у вас наскрізь хамська, а вся ваша освіченість, культурність є тільки різновидом кваліфікованої проституції. Бо ви продаєте свої душі і продаєте не тільки з потреби, а й з холопськой "любові до хорошого пана, чергового режиму": Кравчука, Кучми, Ющенка, Януковича, Порошенка! Холопи, хто наступний ваш ідол поклоніння?
Правдоруб
В уряду є воля, щоб спизд.ть все що не встигли спизд.ти папєрєднікі, перевести награбоване в панамські офшори, а як що, то дременути на історичну Батьківщину в ісраїль.
Надія
Так, воля ,може,і є, ключове слово-мабуть, а чи бажання це зробити є? Простий учитель уже стомився працювати в системі постійної звітності.Виховав презера шкільного, районного, обласного етапу Всекукраїнської олімпіади- звітуй про роботу з обдарованими дітьми, краще б вивільнився час та індивідуальні години для реальної роботи вчителя з цією обдарованою дитиною. А стимулювання таких дітей ? Для сучасного обдарованого здобувача освіти диплом -це папірець, який , до речі, вчителеві необхідно купувати за власний кошт і не цінується учнем.Сьогодні обдарований учень прагне стимулу у вигляді електронної книги чи певного засобу для свого особистісного розвитку, чи подорож , екскурсії хоча б місцями свого регіону, вже не говорячи про Європу, до якої ми так прагнемо.Та шлях до неї -тернистий. У сільських школах заступник носить свій ноутбук для роботи та звітності, компютери часів Н.К.Крупської, а ми говоримо про реформи і Європу.Не втрачаємо надії, сподіваючись на ЗМІНИ та професійність чиновників,які СХАМЕНУТЬСЯ ,нарешті, та візьмуться за реальні реформи .
Затуркана
Радянська система не лише не подолана-вона переходить у найнебезпечнішу стадію. Якщо не приймаєш деякі вигуки міністерства або міністра, ти совок або некваліфіковані й учитель. Страшно, що немає демократії, голосу рядового вчителя, адекватних батьків або дитини не чують нагорі. Реформи заради реформ. Не заради майбутнього. Убити, знищити все цінне, що було, оголосити здобутки невдачами, кричати, що полегшують роботу вчителя, а при цьому накази, накази, накази, які не знаєш як розуміти і виконувати...і папери, папери...
wiasheslaw
17 травня у Дніпрі місцевих школярів і студентів змусили 5 год. чекати на сонці президента Петра Порошенка. Того дня відвідував Дніпропетровщину з робочим візитом. Дітей зібрала місцева влада на флешмоб із нагоди Дня вишиванки о 10:00. Двох дівчат взагалі винесли, бо знепритомніли. Президент приїхав після 15:00. Про те, що заради його присутності дітей тримали кілька годин просто неба, в соцмережах повідомили жителі Дніпра. https://gazeta.ua/articles/ukraine-newspaper/_ditej-zmusili-pyat-godin-chekati-na-poroshenka/838185
Лєра
Школа заґанжована різними конкурсами. Таке відчуття, що ми лише тараторимо про автономію шкіл, але працюємо за старими програмами : та ж сама піонерія-комсомолія реорганізована на шкільні учкоми , які діють на пострадянському горизОнтарію з єдиним пріоритетом . Нічого не зміниться і найближчим часом
Олеся
Нажаль в нас існує платна продовжена група в школі 40грн.в день.. Мінімум 10дітей з класу, перших 4. Так 2, 3,4 ...щодня осідає в кишені директора по 6400грн., а уявіть місяць, рік....і фінансуваннямнема. І звісно клас ділять на тих хто ходить на платну підготовку, а хто ні..... Також вчитель перед святами каже, що любить золоті прикраси... І занятия репетитопство.. 5 доларів година!!! Добрі класи діляться лише для тих хто сдає добрий фонд школи і за свої кошти робить ремонт класу...від 250грн батьків.. Нічого не міняється нажаль.
Мирослава
Найбільше злить, дратує те,що декларується одне,а робиться - інше. На словах освітянські чиновники говорять одне, а роблять що в голову збреде!!!! І ніякі закони їм НЕ УКАЗ!!!! Оце Вам і НУШ!!!
Вчитель з Дніпра
Згідно Закону України "Про освіту" кожен инавчальний заклад має право визначати дату проведення свята "Останній дзвоник". Але у місті Дніпрі управління освіти "волевой рукой" назаначило дату проведення 31 травня. А нічого, що 1 червня у більшості випускників ЗНО з англійської мови? Що з 1 червня розпочинають роботу пришкільні табори, до яких потрібен час приготуватись, винести парти, поставити ліжка, зробити генеральне прибирання? Що в більше ніж 20 школах Дніпра 1 червня проводиться ЗНО з англійської мови, до я кого теж треба підготуватись: встановити додаткове обладнання для аудіювання учнів? І коли це робити? Вночі до самого ранку? Запросити хоч би одного чиновника з управління освіти провести 31 травня в школі від початку до кінця. Хай сам поносить парти та ліжка, а технічний персонал "оптимізовано", тобто скорочено. І будуть носити меблі викладачі, серед яких 90% жінки! Отаке воно, свято "Останнього дзвоника" у Дніпрі!!!
Ярослав
МОН України надсилає свої накази про "відзначення", "звітування", "святкування" і т. д. Управління освіти області додає свої заходи, районний відділ освіти свої. Народ! Скільки можна?! Невже вам там нічим зайнятись? Відкриваєш електронку школи, а там щодня листи відповідного змісту - конкурси, змагання, фестивалі..... Робіть щось з собою!
serj
Телефонограма Про відзначення Дня захисту дітей Відповідно листа Міністерства соціальної політики від 08.05.2018 № 1313 е/01-17 «Про відзначення Дня захисту дітей» просимо інформувати Департамент освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації в термін до 12.00 14.05.2018 про заплановані заходи, присвячені Дню захисту дітей. (Заповнити таблицю) №*Назва адміністративно-територіальної одиниці*Захід*Дата проведення*Місце проведення*Прогнозована кількість учасників заходу*Відповідальні Начальник Ю.І. Харламов НАВІЩО?????? ЦЕ ПОТРІБНО??????
Керівник закладу
Бюрократію подолати неможливо! Міністерство вже останні років 3—4 «має намір», але, на превеликий жаль, паперів тільки збільшується. Школи нібито отримали автономію, але нічого не змінилося, а нікому не потрібної писанини тільки додалося. Ми забули, що у нас ще й є учні в закладах, які прийшли за знаннями!!!
Евгений Илюстраторов
Бюрократия тогда исчезнет, когда пройдут настоящие реформы, а не "напомаживание" классно-кабинетной системы созданной при царе горохе. Учебную и воспитательную работы надо разделить, сделать освобождённых классных руководителей с такой же зарплатой как и учителей предметников. Убрать все "фонарики" из воспит. работы - бесплатные кружки, конкурсы дублирующие друг друга и "обиииииииииизательное" принятие каждого классного коллектива, кружковую работу финансировать как положено... И многое другое, возможно тогда только что-то сдвинется. И последнее - учитель предметник должен иметь только два документа календарное планирование и поурочные планы и вести только журнал.
Володимир
Мініср, який хотів скоротити міністерство економіки в 4 рази поплатився за це посадою...
Володимир
Відкати за придбання неактуальних будівельних матеріалів та виконання робіт, зарплатні відкати, показуха, вибіркове застосуваня законодавства, щоб недопустити людиноцентризму. Навіщо політична воля?
Олександр
Немає такої волі. Якщо б вони провели таку ж облаву на бюрократів на місцях, як проводяться перевірки стану готовності школи або її атестація, щось, може, й змінилося б. Просто зайти до районного і обласного департаменту, а одночасно - до секретаря школи, і подивитися, які конкретно документи і в якій кількості саме сьогодні або вчора запитали вищі інстанції у нижчих. Є електронна пошта, журнали вхідної та вихідної документації. Звільнити з посад, оголосити виговор, вказати на документи, які нікому не потрібні, провести очну ставку з органами місцевого самоврядування (там не тільки про бюрократію), рішуче скасувати декілька "священних коров", прибрати три чверті конкурсів (негайно! це вже повний абсурд!), пояснити вкрай наочно і категорично, що такий-то документ або аркуш в журналі - це маєчня і відсталість (як-от дані про батьків в журналах гуртків). Слідкувати за змінами, сидіти поруч з робітниками роно і бити по руках. Але ж тоді доведеться визнати, що ці відділи взагалі зайві...
vladko
Подякуйте за імперію священнику і вчителю. Щось Бісмарк МОН і заучів не згадав
Володимир
Для vladko: Для vladko: Це не зовсім Бісмарк, хоча йому приписують авторство. Це профессор географії з Лейпціга Оскар Пешель (1826—1875). В липні 1866 р. він, будучи редактором газети "Закордон", писав так: «...Народна освіта грає вирішальну роль у війні... коли прусаки побили австрійців, то це була перемога пруського учителя над австрійським шкільним учителем».
Коментувати
Віталій
Запитання до МОНУ! Ви вбачаєте в роботі директорів шкіл корупційні ризики. Запроваджуєте обмеження, щодо їх перебування на посаді. Формування штатів технічного та обслуговуючого персоналу, турботу про матеріально-технічну базу шкіл переклали повністю на місцевих чинуш і місцеві бюджети - висновок: все зведене до мінімуму. Ліквідували методкабінети, що хоч якось мали вплив на вчителів. З якої сторони не глянь, в усьому винна адміністрація (папки від листів-прохань і скарг вже пухнуть). ЗАПИТАННЯ. Скільки ще директорам стояти проміжним буфером між батьками, що вимагають вчителя, який хоч мінімально предмет знає та з дітьми може працювати а не простого пожиттєвого заробітчанина, якого колись прийняли на роботу. КОЛИ БУДЕ ПЕРЕВЕДЕНО ВЧИТЕЛІВ НА КОНТРАКТ?
Софія
Для Віталій: Підтримую на 100% кожне слово.
Володимир
Є директори від бога, а є директори від корупції, що стають ділками від освіти. Хто на що вчився.
Іван
Методичні кабінети? Шановний? Хто працює в цих кабінетах? Яку методичну допомогу вони можуть надати? Там ,загалом, працюють пенсіонери працюють аби не вигнали. Що нового і перспективного можуть дати люди які професійно вигріли? Ще і самі як вчителі "0".
Коментувати
Руслан
Дуже зручно винних шукати серед міністрів, департаменту, ... А чи не є левовою часткою розквіту бюрократії в школі робота адміністрації самої школи? Директор та завучі можуть бути й буфером для захисту вчителів, а не безглуздими виконавцями дурних розпоряджень (то в кращому випадку). Скільки паперу, звітів, моніторингу, аналітичних довідок, контролю різного типу генерується самою адміністрацією? А все для того щоб залякати вчителя, позбавити його творчості та зробити залежними від адміністрації. Іноді здається (на паперах та урочистостях), що більш "доброзичливих" людей в світі не існує. Та й хто про них може подумати, що саме ці великі методистюки і методистючки із секундомірами стоять на вході під час канікул, влаштовують пресинг на вчителів, збирають пояснювальні із будь-якого приводу.
Віталій
Для Руслан: Продовжую... Дуже легко крикувати адміністрацію шкіл. Це ж вони (директори, заступники, ... ) гноблять бідного вчителя, виставляють претензії до проведення уроків, вимагають результати зрізів, інколи приходять на уроки, заставляють, щоб брали участь у конкурсах, олімпіадах, МАН... От гади які! Нічого, що вони відповідно до посадових обов’язків відповідають за якість освітнього процесу, безпеку працівників, формування позитивного іміджу навчального закладу... виконання управлінських рішень відділів освіти, тощо. Мабуть треба боятись сказати бідному вчителя критичне слово, щоб не дай боже не позбавити його творчості - Він же еталон, ідеал! Коли схотів, прийшов, що схотів - зробив! ЯКОСЬ ТАК? Чи може давайте якось разом почнемо кожен із себе... А якщо є робочі питання, то не проклинати директора за рогом чи в пісобках а спробувати обговорити питання, знайти розумне рішення... Хай навіть не з першого разу...
Валентина
Цілком підтримую. Директор дасть свободу вчителю, а потім жоден з учнів не складе ЗНО. Запитають у директора, як до цього допустив. Директор має знати як справи в класі, як виконуються програми, щоб скорегувати, якщо щось не так. Відповідальність за забезпечення якості освіти лежить на директору. Чомусь ми вчителі хочемо, щоб контролювали чиновників, поліцію, але самі не хочемо, щоб нас перевіряли. Хто досягає результатів контролю не боїться.
Олександр
Переконаний, що підвищення якості процесу відбувається частіше всупереч діям керівництва шкіл. Як правило, це люди, які обіймають свої посади через повне прийняття правил гри солдафонської, бюрократичної і корумпованої системи. Основне своє завдання більшість з них бачить у виконанні вказівок "згори", з вчителями ж вони поводяться відверто хамськи. Це стосується і змісту наказів, и розкутої манери, в якій ці накази або зауваження подаються. Вони не захищають колектив або дітей від тих самих команд місцевих органів. Ці команди транслюються з мантрою "Знаєте, як "там" зі мною розмовляють? Ми всі в одному човні!" Керівництво не звикло хвалити за досягнення, але готове всю педраду нападати на того чи іншого вчителя за черговий папірець, за погану поведінку чиїхось батьків, за чергування на поверхах, за низькі місця на олімпіаді тощо. В школах безперервно ллються сльози, принижується людська гідність і залякуються "непокірні". І жодні високі результати вчителя від цього не...
Коментувати
hahaha
Якщо навіть МОН перестане слати 100500 конкурсів, підписаних Хобзеєм та вимагати проведення безкінечних днів-вшанувань когось чи чогось, то все це надолужать розпорядження Кабміну, Президента, облради і РДА та звіти по одному і тому ж питанню щоквартально на район, на область, на МОН, на департамент і т.д. І всі всім звітують. Як заберуть писанину, то що будуть робити адміністрації, департаменти і т.д.?
Володимир
Для hahaha: Там працюють люди, які вважають свої посади безмежно потрібними.
Керівник закладу
Щоб зменшилося писанини треба зменшити кількість кадрів в кабінетах, а так люди ж повинні відпрацьовували свою зарплатню.
Коментувати