Osvita.ua Новини Опитування на Освіта.ua Чи є в уряду політична воля до подолання шкільної бюрократії?
Чи є в уряду політична воля до подолання шкільної бюрократії?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо можливості подолання бюрократії в школах

Чи є в уряду політична воля до подолання шкільної бюрократії?

Міністерство освіти має намір зменшити бюрократичне навантаження на українські школи. Відповідні заходи передбачені планом із запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування середньої освіти «Нова українська школа», що затверджений урядом.

Загалом, зменшення бюрократичного навантаження на школи планується реалізувати завдяки виконанню чотирьох пунктів плану, які мають бути здійснені впродовж 2018 року.

 

Освіта.ua
18.12.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
НАТАЛІ
"Занадто далекі вони від народу"- так хочу охарактеризувати МОН України. В школі з кожним роком усе більше і більше паперів вимагають від учителів та директорів. Добре, якщо в школі є секретар, який займається "відписками". але у більшості сільських шкіл таких посад не було ніколи. а зараз ще й скорочують заступників. Тож директору доводиться просити допомоги у вчителів. Я працюю завучем. Кожного дня відкриваю електронну пошту й починаю писати на всі ті листи відповіді. Повірте, що інколи не встигаю й пообідати. У директора зазвичай клопоту багато: то автобус не завівся (ніяк дітей довести до школи), то потрібно нараду провести (адже листи "спрямовані" на удосконалення роботи школи, їх треба виконувати). Мені здається, що в нашій державі занадто багато розвели чиновників, які задля демонстрації своєї доцільності вимагають від школи проведення певних заходів, моніторингів чи звітів. РЯТУЙТЕ
Вікторія
бюрократія починається з Міністерства, по-перше, необхідно скоротити потік бюрократичних паперів з МОН
Наталя
Постійно багато балачок щодо бюрократії, а дій до її подолання так і не має. Тож скільки можна говорити, коли вже вчителі займуться саме своєю справою, а не будуть "секретарами"???
Бюрократам від освіти
Останні роки багато розмов про подолання бюрократії в освіті - і накази-листи видають, і так і сяк говорять, а вона, бюрократія, наче стоголова гідра - одну голову відрізаєш, дві нові ростуть. Цікаві результати опитування - аж 7% вірять в "благие намерения" уряду, остальні - давно, як і я, давно зневірилися. Здається мені, що допоки будуть -блоно-міськво-районо, гідра бюрократії непеореможна, буде своїми щупальцями душити і душити вчителя. Ото пані міністр говорить, щоб вчителі демократами стали. Але ж не буває такого, коли вчителя авторитарно давлять і задавлюють, а вчитель повинен бути демократом. Когнітивний дисонанс, вам не здається? Невже в міністерстві всі такі тупі та недолугі, що не можуть цього зрозуміти?
Олександр
І тут те ж саме коментар прибрали за хвилини
Олександр
Немає, особливо в Міносвіти. Такого бюрократизму я ще не бачив в жодній державній установі за п’ятдесят з гаком років свідомого свого життя. Я не поставив підпису у зверненні до держсекретаря Міносвіти п. Полянського П.Б. , не отримав відповіді, хоча в зверненні була моя адреса і електронна пошта, і телефони двох операторів. Бог з ним, не поставив, помилився - поверніть листа зі зверненням, як це мусило б бути по закону. Ні, як кажуть сьогодні учні, -"втупу" мовчання, а на мої телефонні дзвінки посилають з одного відділу чи управління до іншого. Я, на жаль, не зберіг квитанції про відправку листів, бо такого кричущого нахабства в Міносвіти не чекав, бо вважав, що такого бюрократизму поряд з не дуже порядністю апріорі не може бути. Внаслідок таких дій доводиться івитрачати час, нерви і гроші на захист своїх прав в суді. Звертаюся до вчителів - не будьте наївними, Міносвіти може тільки покарати, але не захистити. Ідіть прямо до суду
Ірина
Для сільських шкіл це катастрофа. Щодня потпібно відсилати е-поштою безліч звітів, таблиць, інформацій, про проведену роботу. Таке враження що ми працюємо тільки для звіту, а навчати і виховувати дітей просто не вистачає часу і сил
ого
Якщо захочуть сили волі стане. А не захочуть, ніхто і не заставить.
Наталя
Бюрократія, паперова діяльність вбиває пед. процес. Замість того, щоб творчо працювати, щось нове прочитати чи побачити ми змушені заповнювати нікому не потрібні бланки, журнали, графіки. обліки і т. п. (в кожній області свої "мухи"). Хто в цьому зацікавлений?! Щоб "перевіряльники" мали що перевіряти і до чогось докопуватись??? СЕНС?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!