Чи відчуваєте ви користь від діяльності профспілки?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо впливу профспілок на діяльність освітян

Чи відчуваєте ви користь від діяльності профспілки?

Анонсована раніше «акція протесту» профспілок, що мала відбутись 14 листопада, і до участі у якій мали бути залучені працівники освітньої сфери не відбудеться. Причиною відмови у профспілці називають готовність уряду до співпраці.

Освіта.ua
14.11.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тетяна
Член профспілки(педагог) з вересня 1984 року. Внески сплачую справно 37 років.За рік виходить чимала сума. Маю статус потерпілої від аварії на Чорнобильській АЕС.У 54 роки згідно із законом оформила пенсію за віком через вищезазначений статус.Керівник школи одразу ж згідно із законом "Про освіту" перевів із місця по безстроковому договору(37 років безперервного стажу) на строковий. Це суперечить Конституції України. Чи правильно він вчинив?
Александра
Добрый вечер Имеет ли право учитель на тантал ну помощь для оздоровления ? Чем регламентируется материальная помощь от проф кома ? Спасибо
Сільська вчителька
СІЛЬСЬКА ВЧИТЕЛЬКА Доброго дня! Допоможіть, будь - ласка, з вирішеннням такого питання. На кінець року в ОТГ є залишкові кошти освітньої субвенції, які вирішено спрямувати на преміювання педагогічних працівників. Я НЕ Є членом профспілки (єдина в закладі). Протоколом засідання, до якого ввійшли директор, ЗВР, ЗНВР, голова профспілки та 1(!)із членів профспілки вирішено мені суму премії зменшити до 50%, в той час як всім іншим 100%. І причина - саме ТОМУ, ЩО НЕ У ПРОФСПІЛЦІ! І ще одне. Між іншим, було вказано, що з/п під час локдауну не членам профспілки, тобто мені буде 2/3. Чи правомірно все це? Та як довести свою правоту? Адже маю і призові місця на олімпіадах, і в конкурсах та МАН участь мої учні беруть! Буду вдячна за допомогу!
Xena
Для Сільська вчителька: Належність або неналежність до профспілок не тягне за собою будь-яких обмежень трудових, соціально-економічних, політичних, особистих прав і свобод громадян, гарантованих Конституцією України, іншими законами України. Це дискримінація. Звернення до Держпраці
Коментувати
SIB
Доброго дня! Підкажіть будь ласка, як правильно скласти колективний договір, якщо усі члени трудового колективу вийшли з профспілки? Чи він взагалі потрібний? Якщо ні, то з ким тоді співпрацюватиме адміністрація?
Галина
Для SIB: а до чого тут профспілка? кол.договір укладається між роботодавцем і трудовим колективом ("між власником або уповноваженим органом (особою) і одним або кількома профспілковими чи іншими уповноваженими на представництво трудовим колективом органами, а у разі відсутності таких органів — представниками трудящих, обраними та уповноваженими трудовим колективом").
SIB
Для пальма:дякую за відповідь. А коли мова йде про преміювання працівників, а профспілки немає, хто затверджує і підписує відповідні документи? Хто оформляє лікарняні?
Галина
Для SIB: Взагалі не розумію до чого тут профспілка? Преміювання та будь-які заохочувальні виплати призначаються наказом керівника за подання пезпосереднього начальника працівника (наприклад завідувач циклової комісії пише подання на вчителя). Лікарняні оформлюють кадри і бухгалтерія. Ні там ні там профспілка не потрібна
Коментувати
Людмила
Доброго дня! Підскажіть, чи може бути членом профкому завгосп школи? Самостійно не здайду відповіді. Або, можливо,де варто прочитати
Міла
Підкажіть процедуру виходу з профсоюзної організації голові ПК школи. Роз’яснень на місці не дочекаюся...
Наталія
Добрий день!!!Чи може обраний голова,який ще не вступив у свої права відмовитись від посади
Олена
Добрый вечір. Підкажіть будь ласка, не можу знайти інформацію самостійно, все розмито. Можливо хтось знає. Чи може голова первинної профспілкової організації відмовитися від посади на користь іншої особи? Чи обов’язково проводити вибори знову? Дякую
Економіст
Для Олена: Звісно ж Ви татої інформації не знайдете. Процедура єдина: голову обирають. Просто голова, який складає повноваження може на зборах запропонувати кандидатуру, а вже справа людей проголосувати за ту особу чи ні.
Олена
Дякую. Склалася не дуже приємна ситуація, для мене, під час зборів обрали головою комітету, несподівано, бо обговорювалися інші кандидатури, про самовідвід не знала. Тепер намагаюся вийти з ситуації малою кров’ю. Але відчуваю, що легко не вийде це зробити. Ще раз, дякую)
Коментувати
Ольга
Чи може входити директор установи до президії обкому Профспілки маючи в своєму підпорядкуванні до 100 осіб?
Наташа
Допоможіть вияснити чи має право адміністрація школи відвідувати по 2-3 уроки на день у 1 класіНУШ?Чи є такі документи які надають їм це право?
Олена
Хочу вийти із профспілки. написала заяву на імя голови первинної профспілкової організації в школі, але заяву не прийнято. Натомість мене відправляють вирішувати це питання із головою районної профспілки. Чи це правомірно?
не член профспілки
Для Олена: Ні це неправомірно і можна оскаржити в суді дану відмову. Голова профспілки зобов’язаний скласти протокол про ваш вихід із профспілки та подати його в бухгалтерію, щоб не вираховували із вас профспілкові внески. Підтримую Ваше рішення; профспілкові боси живуть за наші внески, кожен рік відпочивають, їздять в санаторії, приватизовують ці санаторії іт.д. Ось чому їм так не хочеться "від корита". В нашій організації немає профспілки, і якось обходимось: і на екскурсії їздимо, і працівників, якщо потрібно підтримуємо матеріально.
Тетяна
Хоча Ваш коментар і січневий, але актуальний, невже голова профспілки освіти України не задається питанням, чому вчителі масово покидають профспілку? Яким чином перевіряється робота первинок? У наших жодного чека : "ми на базарі беремо, на базарі чеків не дають". Оце весь звіт, до того ж в усній формі.
Коментувати
народний вчитель
Профспілка є загрозою для адміністрації. Тому зробили просто - скупили всю і прикормили. Хотілось би побачити опитування чи є задоволені роботою голови шкільної профспілки. Про всеукраїнське і говорити не хочеться - одна імітація діяльності.
Катерина
Для народний вчитель: У нашій школі це "прихвостень’ , що завжди на стороні адміністрації, тому я з неї вийшла. А наш директор - це особа воістину царська. Вона завжди права. От і все. А педагогіка- це творчість- комусь подобається, а комусь ні...
Лиза
а чи знаєте ви. що ВСІ профспілкові організаціі, особливо в освіті ОБОВ*язково перераховують наверх 15-20% від тих внесків. шо зібрані внизу? тобто ви зі своїх кровних оплачуєте банкети верхівки. І зарплата в голови профспілки освітян в області - 50000 гривень і вище. а вам дають задрипані цукерки раз в рік.думай.те
Коментувати
надя
Чи може бути обрано головою профспілки у школі педагог -організатор ,який є членом адміністрації школи?
народний вчитель
Для надя: Може бути. Педагог-організатор не має у своєму підпорядкуванні вчителів. техперсонал тощо.
Педагог
Педагог-організатор -не член адміністрації і може бути головою профспілки. Проте, профспілки себе реалізували вже давним давно. Це "придаток" адміністрації, вони нікому не потрібні. Їх призначення - лише збір внесків, в угоду голові районної профспілки. Педагоги, порахуйте, скільки своїх "кровно зароблених" ви віддаєте комусь. Для чого?
Коментувати
Небайдужий
Єдність - то діло хороше. Тільки ж де вона??? Коли у школі директор-самодур сам складає накази, сам їх підписує за себе та за "іншого парня", позбавляючи при цьому людей премій без будь-якої підстави, коли принижує працівників при учнях, батьках та колегах, коли доводить людей до відчаю!!! А де ж доблесна профспілка !? Робота директора школи за минулий рік визнана незадовільною. А де ж профспілка!? Одержує грамоти про тісну співпрацю з керівником!!! Так чи потрібна така профспілка???
НеВчитель
Для Небайдужий: А чому вчителі такі байдужі до цього? Профспілка - це ж не 1 людина, а весь колектив!!! А ви, ви ж небайдужий?! Чи як? Прикро, що вчителі дозволяють ТАК із собою поводитися!
Коментувати
Наталія
Наша сила в єдності. Комусь дуже вигідно поливати брудом освітянську профспілку, розвалити її. А що далі?
Педагог
Для Наталія: В чому ваша єдність проявляється? Є загальні збори трудового колективу, вони наділені повноваженнями приймати рішення, погоджувати певні документи іт.д. За 40 років мого членства у профспілці я не відчув жодної підтримки з її боку ні до мене, ні до когось іншого. А Ви, Наталія, говорите:що далі? І це звучить так, що без профспілки ніби кінець світу наступить.
Коментувати
Тетяна Денисівна
Профспілка - це добровільне об"єднання працівників для захисту своїх прав, і від дій кожного працівника залежить, чи вона функціональна. Якщо на зборах профспілки більшість обирає головою того, хто лише говорить красивими лозунгами, і не звертають уваги на його реальні справи, або того, на кого вкаже керівник закладу, і не задумуються, до чого це призведе; якщо звіт схвалюють без обговорення, а часто і без повного заслуховування, бо швидше додому всі хочуть, то така й профспілка. Профспілка, як і держава, - це не якась міфічна організація з Марсу. Це ми - її члени. Яка більшість - така й профспілка чи держава. Там, де більшість це розуміє, то й профспілка діяльна і захищає інтереси її членів, а не керівництва.
Дарій
Давно вийшов з підкилимної профспілки, яка захищає інтереси чиновників, а не членів профспілки. Утримувати орган управління і бухгалтера профспілки - велика розкіш. А для чого юрист у відділі освіти? Така як зараз є профспілка - ніякої користі не принесе. Реформа в освіті - це також блеф, міраж. Праця вчителя, взагалі працівників освіти знівельована ставлення чиновників до Вчителя. Низька оплата праці, побори у школах - причина корупції в освіті.
Андріана
В Україні є багато непотрібних організацій, а ще більше паперової біганиниколи, коли тобі потрібно щось зробити на офіційному рівні. Я думаю що все це створено лише для того щоб можна було кудись списати гроші та ускладнити нашим громадянам можливість зробити те що їм потрібно. Тільки й дивлюсь що депутати намагаються вносити багато змін, якто кажуть "Європейські", але думаю слід почати з малого, почати з того що ми маємо. Скоротити непотрібні організації і посади, звіси і кошти в державу і відповідно збільшення зарплат. Неможливо слухати їхні брєдні, немає жодної людини в Парламенті яка б була достойна, чесно і безкорисно виконувала свої обов’язки. І скільки часу вже пройшло...багато розмов, а мало діла!
Потерпіла
Це ще одна організація, яка обдирає освітян. Скільки можна? Користі віднеї нуль - лише шкода...
Співрозмовниця
Для Потерпіла: цілком підтримую !
Педагог
Підтримую!!!
Коментувати
пальма
Ні. Весь педколектив вийшов ....Зовсім не шкодуємо.Діло навіть не в тих "добровільних" внесках. Користь від неї тільки тій людині,що очолює цю диво організацію та бухгалтеру,який її обслуговує, наприклад на районному рівні (вони сьогодні мають пристойну зарплату,ніхто їх не контролює , не визначає їм посадові обов"язки і т. д.) До чого сьогодні не вдаються профспілкові лідери на місцях ,щоб втримати це МММ. Мають реорганізувати школу -не виходьте ,підтримаємо . Хочеш вийти сам-не виходь-організуємо тобі путівку ...не хочеться наводити приклади,бо впізнають себе.ті,що на це купилися. А організувати слова подяки подружжю вчителів,які вийшли на пенсію на вчительській конференціїї і були членами профспілки протягом всієї трудової біографії ....... непомірні моральні та матеріальні витрати ...
Вчитель
Для пальма: Підтримую
Коментувати