Osvita.ua Новини Опитування на Освіта.ua Чтение публикации
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
василь
школи повинні фінансуватися засновником, крапка. відділи освіти і зараз фінансують і як сервісні центри так само будуть фінансувати. їх взагалі прибрать як рудимент радянської епохи.
Володимир
Для василь: Навчльні заклади можуть, долатково , фінансуватись з різних джерел, але всі вони повинні поступати на спеціальний рахунок, де вказуються основні статі витрат. Тільки тоді їх можна проконтролювати.
Коментувати
Ірина
Кошти заборонити і збирати і давати на школи.
Аліса Марківна
Я матір учня. Я вже декілька років у батьківській трійці класу та школи. Так вот, хочу Вам сказати, що якби не ми-батьки., можна було б школу закрити. Крейда,лампи, ремонт стільців та парт(бо вони ще радянськіх часів), краска на підлогу, папір для печатання документів,заміна труб, старих драних гардин и т.д. перелічувати можна до бескінченності....ВСЕ ЗА КОШТИ БАТЬКІВ.Жодної копійчини, банки краски тощо за останні 5 років *стільки я в комітеті) Не отримано ані від держави, ані від місцевих органів. Так, відремонтували маленький клаптик даху, маленький, тому що, навіть 2 кабінети не покрито, за кошти міського бюджету.ВСе!За цілий рік.Так що,шановнібатьки, це ми робимо для своїх діток.А якщо сподіватись на державу, то так і будуть сидіти за паламаними партами, стільцями, з розодраними гардинами, без крейди та зачуханими шпалерами,як у хлеву.Сподіватись треба на себе, бо поки у державі не будуть виділятися гроші на удержання шкіл, включаючи всі ремонт--не вижити жодній школі.
Вчитель
Для Аліса Марківна: Я-вчитель. я прекрасно знаю ситуацію, описану Вами. Честь Вам і хвала за таку активну батьківську позицію. Наша школа теж тримається на таких от батьках. Але є один нюанс - саме завдяки такій ситуації адміністрації "відмивають" величезні кошти. На папері гроші на потреби шкіл є а фактично конкретно до шкіл вони не доходять. Кошти не дають НАВМИСНО. Все переклали на Ваші і наші терплячі плечі.
Волотовська Ірина
Для Аліса Марківна: якби не ви , то корупційна складова у освіті не зашкалювала б , тоді б всі кому потрібно виконували свою роботу, а не чекали б манни небесної від батьків, бо вони своїм діткам нічого не пошкодують!
Леонідович
Для Волотовська Ірина: ЧОМУ? "всі кому потрібно виконувалиб свою роботу" Їм геть всерівно в якому стані ваші діти. Подивіться на ситуацію і в медицині і на дорогах і в АТО і в освіті те саме. Якщо люди самі про себе не подбають, то нічого не буде. Якщо навіть ваша дитина помирає, то вищестоящим (хто мав би це робити) геть байдуже її життя, коли ви не знайдете гроші. Тим більше, якщо діти будуть навчатися в необлаштованих школах. Хто на це відреагує? Кому від того буде гірше?
Коментувати
Тетяна Рубанка
У школі, як і вдома, можуть бути непередбачені витрати. Там кран зламався, там лампочка згоріла, крейда закінчилася, папір потрібен і т. д. Звісно, педагогічний колектив може все це "проспонсорувати". Але який тоді сенс ходити на роботу, щоб потім туди ж відносити зарплату? Наша держава окрім благодійних фондів ніякої альтернативи збору коштів не запропонувала. Можливо, варто виділити кожній школі конкретну суму на утримання щороку і потім лише вимагати звіт?
karina
Для Тетяна Рубанка: Поділіться скільки запитів на потреби Ви склали керівнику закладу і скільки він направив запитів у відділ освіти. До відома - з нашої школи до відділу освіти не надійшло жодного запиту з 2015 року. КРАПКА
Mykola Krushnitski
Ви колись робили запити у во? Навіть якщо буде позитивний результат ( все залежить від начальника во та головного бугалтера) то запит буде реалізований десь через місяць. А в школі немає води і туалет не працює. Що робити? Правильно - закрити школу і чекати коли виділять кошти.
Коментувати
Леонід
Відділи освіти повинні працювати як сервісні центри. Там повинні бути передбачені кошти на поточні витрати шкіл. Як сервісні центри вони мають закуповувати миючі засоби, гвіздки, папір, крани та інше. За заявкою школи ці речі видаються по необхідності для шкіл. Ремонт оргтехніки повинні здійснювати відповідні організації з якими відділи освіти як балансоутримувачі мають заключити договори і проплачувати їхні послуги по факту виконання робіт. Та справа в тому що цього ніхто не робить. І школи самостійно змушені виживати. Владі так зручно. Заборонили, видали накази, умили руки. А школа виживай як хоч. І всьому знову винують школу, директора, який загнаний у кут і щоб якось виживати змушений звертатися по допомогу до батьків. Так тут є поле для зловживань. Тому влада має розробити ситему забезпечення шкіл, а не ставити їх у скрутне становище.
завідувач ДНЗ
ПОВНІСТЮ ПІДТРИМУЮ "ДИРЕКТОРА". Водонагрівач в ДНЗ поломався, коштів готівкою відремонтувати його не має, що робити??? Закривати групу і чекати доки упаде "манна небесна", бо за безготівковий розрахунок жодна майстерня в нашому місті не погоджується його ремонтувати! Де шукати вихід?
Антон
Конечно, воруют деньги через благотворительные фонды
Мирослава
Школи виживають тільки за рахунок коштів батьків та спонсорів (фермерів,агрофірм і т.д.Держава оплачує з.п.,енергоносії.На поточні ремонти, миючі засоби,зміцнення мат.тех.бази. НІ КОПІЙКИ!!! Живи як хочеш! Парти,столи радянські !
Не копейки не дают из
Для Мирослава: бюджета,поскольку его дерибанят на свои карманы.Люд это и понимает,но принимает правила игры,успокаивая себя тем, что "кто при кормушке,тому всё,а значит и нам немного украсть не в западло".Вот и воруют.Кто по крупному, кто по мелкому. И будут воровать.Поскольку рука руку моет, и волк овце не товарищ.... Пока не взорвётся ,как началось,или пока не растянут по кускам,поскольку воруя по мелкому каждый стремиться жить как в Эвропе.А значит - как только найддётся тот,кто кинет клич,так этот клич и поддержат.НЕТ? Посмотрим...
Коментувати
Директор
Я - директор сільської школи. У фонд школи батьки здають 15 грн щомісяця. У школі менше 70 учнів, і здають гроші приблизно 50, з інших не вимагаємо - по совісті. З цих коштів потрібно утримувати компютери(їх у школі 12), заправляти принтери, купувати лампочки, гвіздки, шурупи, канцтовари, бензин для того, щоб покосити на шкільному подвірї, заправити 2-3 рази на місяць машину (найчастіше свою, бо батькам же не до цього, вони всі зайняті), щоб привезти з району продукти для шкільної їдальні - 250 гривень одна поїздка. А ще у школі дуже багато всього, що час від часу ламається або виходить з ладу - насоси, крани, унітази і т.п. Якщо немає готівки - що робити? Чекати, доки відділ освіти через казну заплатить за ремонт принтера або за нові акумулятори до фотоапарата? Та не буде цього ніколи, вони про такі витрати навіть і не звикли думати.Чи платити за це вчителям та директору? Ні про які іменини та подарунки навіть мова не йде, повірте. Не говоритиму про інші школи, але у нас такого немає. Я теж проти зборіу коштів з батьків,...
Volobymyr Sill
Для Директор: Запитуєте що робити ??? ЗАКРИВАТИ таку школу !!!! Негайно .
Петрович
Для Volobymyr Sill: А прокоментувати свою думку можете, чи просто, щоб щось "ляпнути"? Що попередній дописувач написав не так? Чи у Вас краще фінансування з боку держави: я маю на увазі лампочки, крани, бензин для косарки і т.д.
Коментувати
Вася
Якщо з районного, місцевого бюджету на школу видаватимуть на одного учня по 50-100 грн.щомісяця, то батьки і не платитимуть
Anastasia
Варто,якщо держава буде видiляти потрiбну суму на утримання шкiл.Я не знаю як на рахунок мiських,але сiльськi школи виживають лише за рахунок тих копiйок що платять батьки.
Леся
Уже давно говорять, що збір коштів - це не обов’язково. Але...на прикладі однієї школи розкажу як це працює. Школа 73 и.Львова (мій старший син її закінчив у 2015 р., зараз в ній вчиться мій молодший син) - на батьківський зборах наголосили, що збір коштів це добровільно, але чомусь потім нагадують, що ти у фонд школи не здала. У нашому класі за кошти із фонду школи дирекція купила дошку, а ми батьки, крім того, що здали гроші у фонд школи, повинні повернути кошти за дошку ( ось як діє добровільна система), сьогодні був проведений благодійний ярмарок. А де тоді йдуть кошти з фонду школи. Якщо ж батьки відмовляються здавати, тоді йде тиск з боку директора на класних керівників, які "не вміють працювати з батьками", діти погано починають вчитися... У заданій школі таких два класних керівники уже поплатились: їм після випусків своїх класів, директор більше класна керівництво не дав. Я вже не говорю про охорону, на яку батьки окремо здають, та й інші свята: день вчителя, 8 березня (день Матері), іменини директора...
оля
Для Леся: а у вас охорогна - це свято?!!! Цікаво...
оля
Для Леся: охорона
Марія
Люди, про які іменини директора може йти мова? В цьому році, наприклад, на 8 Березня три тюльпани подарував мені завгосп. І все! А на класне керівництво людей умовляю, бо з дітьми ще робити можна, а батьки, як почнуть "воду варити", так нічого не захочеш!
Коментувати
Тетяна
Обов’язково. Поки школи та садочки вимагають з батьків платити у не зрозумілі фонди або батьки самі збирають кошти на різні подарунки школі та вчителям, корупція буде жити і процвітати. І є такі батьківські комітети, що вибивають гроші з батьків краще, ніж адміністрація навчального закладу. А того, хто відмовляється платити звинувачують, що за його дитину платять інші батьки. Хоча не зрозуміло за що саме.
Наталія
Сумно це все. Цим документом батькам заборонили лише ГОТІВКОВИЙ збір коштів. І все. Ним не прописано, що відтепер дитустанови будуть з бюджету міста/області/ держави забезпечені миючими засобами, охороною, засобами дезінфекції і т.д. Це ще одна спроба перевести всі розрахунки в безготівковий режим. Але, разом з тим, загалом не забороняється допомогти школі чи садочку. Лише ускладнюєм комбінацію: буде рахунок, на який можна перерахувати кошти, за які будуть забезпечуватись елементарні потреби групи чи класу. Легше не стане. І дешевше теж

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!