Чи вдається МОН дебюрократизація школи?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо змін у сфері дебюрократизації української школи

Чи вдається МОН дебюрократизація школи?

У Міністерстві освіти продовжують шукати фахівців, які допоможуть зменшити бюрократичний тиск на школи. Прийом заявок до офісу дерегуляції в освіті продовжено до 29 вересня 2017 року.

У МОН повідомляють, що наразі відкриті вакансії консультанта з питань документообігу в загальній середній освіті та експерта з питань влаштування шкільного простору.

Освіта.ua
27.09.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Sergey
Районні відділи як працювали так і працюють. Паперової писанини більше чім самої роботи. Не встигаєш купувати папір і фарбу на прінтер. А вона не така ж і дешева. Сидиш до самого ранку і строчиш звіти, різні форми, конспекти і т.д. Якщо даже перевести в електронний варіант - то це для молоді, яку в школу не затягнеш. А "старики", які на компютер дивляться як якусь чукакабру і дуже далекі від нього.
Мирослава
Для Sergey: Дивно навіть читати - "Сидиш до самого ранку і строчиш звіти, різні форми,..." У нас в районі ніяких звітів ,крім статистичних,НЕ СКЛАДАЄМО!!!! І паперової роботи в нас майже не має!.А вчителі, взагалі, ніяких звітів не пишуть. Можливо нам повезло з РМК.
Коментувати
Amicus
Паперова тяганина - це інколи непосильний тягар. Не поодинокі випадки написання різноманітних звітів та заповнення різних форм до глибокої ночі, правильніше говорити ранку. Нажаль, папери були, є і будуть. На мою думку є два шляхи вирішення даної проблеми: 1 - реальна дебюрократизація(не лише на папері, а переведення звітності в автоматичний електронний варіант та поступове зменшення її кількості.), 2 - введення в штатний розпис посади людини, яка б займалася виключно написанням та поданням звітності(але звітність то братимуть з вчителя).
Читач
Все так буде, як було до цього часу. І хто знає чи не гірше. Дебюрократизувати гарна ідея. Але більшість документації була і є потрібною. Електронний варіант або папка, а готувати її комусь треба. Змінити - це означає в даній ситуації відмінити. Що і як це інша тема.
Ольга
Я не знаю, чи вдається це МОН, але молоді працювати в школі важко, а іноді просто нестерпно. Керівники МО настільки зашорені, перелякані перевірками, що паперів вимагають незліченну кількість. На всі мої посилання на дебюрократизацію починається просто шалений крик і лайка. От замість тілення цікавих ідей, які в голові-то є, але часу немає, сидиш і друкуєш чергову бамажку. Мене уже від слів "потрібно оформити папочку" тіпає.
Vlad
Навіщо потрібно збирати довідки про працевлаштування випускників 11 класів?
Ха-ха
Надоела эта никому ненужная " звітність". Кто-нибудь может объяснить,зачем требуют списки детей льготного контингента с ранжированием " дети диспансерной группы"," дети работников агропромышленного комплекса". На что это влияет,на чьи-то папочки ради папочек? Чисто статотчёт. На моей памяти только единицам из этих детей дали материальную помощь и подарок на Новый год. Бюрократизация в школе-бич учебного процесса!
чучхе
Київський "експерт" влаштує вам шкільний простір!..для сільської школи, де вчителі притьопують восени по кісточки в болоті..де N-ний рік дурять голови інтернетом і компютеризацією, ле купують крейду, лампочки і засоби для миття посуду в їдальні за гроші батьків, де й далі- прогнивші віконні рами і дахи, поламана підлога в спортивних залах..Більше 200 листів від початку 2017 року!!! і на кожен треба комусь в школі давати письмову відповідь замість того, щоб працювати з дітьми і для дітей!..Вже деревяні конструкції просочили від займання?Вже сигналізація встановлена? Вже діти в школах ситі чи по 6-7 гдин без їжі, бо в державі гршей немє??..А сКОРО ЩЕ ПОРТАЛИ В ОСВІТНІЙ ПРОСТІР ПОВІдКРИВАЮТЬ-ОТО ЗАЖИВЕ УКРАЇНСЬКА ШКОЛА, ЗРЕФОРМОВАНА І ВІДРЕФОРМОВАНА!мон-ПОМЕНЬШЕ ПЫШНЫХ ФРАЗ, ПОБОЛЬШЕ ПРОСТОГО БУДНИЧНОГО ДЕЛА-вже давно пиль і туман у вчительські очі просто не діють!
хтось
Все стало ще гірше... Листи МОНУ замість наказів. А виконання їх тепер обовязкове...
Учитель
Школа повинна виконувати свою головну функцію - навчати. А ми займаємося різноманітною дурньою, як от здача різноманітної інформації у відділи освіти, КОІПОПОО і т. д. Так от, для дебюрократизації освіти необхідно виконати одну найпростішу дію - прибрати ось ці прокладки, які тільки заважають нашій роботі. З того часу, як тільки почалася розмова про реформування освіти, всі вони намагаються довести, що без них школа просто загине, що вони найрозумніші у нашому педагогічному просторі. А від того і починається весь цей безлад. Кожного дня школа здає купу інформації, яку (я впевнена) ніхто навіть не читає. Наше МОН повинно розігнати всіх цих ледарів по школах і нехай там вони покажуть на що вони здатні. Я не хочу ображати нікого, але, в більшості своїй, в таких органах працюють люди, які не здатні працювати в школі. Це я вам говорю, як людина, яка пропрацювала в школі 35 років, і бачила багато різних "начальничків". А всіх справжніх вчителів я вітаю з Днем вчителя.
Учитель
Нам до дебюрократизації школи , як до Америки "поповзом".
ВЧИТЕЛЬ
Склалася думка, що її (звітності) взагалі ніхто не читає. Тому що присилають одне й те ж по декілька разів і з поміткою "терміново" навіть було "супертерміново". Людям нічим зайнятись?
Оля Федорук
Ні. Стало ще гірше. Вимагають інколи просто різну дурню.
Игорь Соломонов
Повторююсь... Звітності стало ще більше... Немає жодного дня, щоб не було листа з поданням звітності чи інформації. Да зайдіть у любій школі на їх пошту і на власні очі побачите.
Терентьева Ирина Алексеевна
не те, що звітів стало менше, навпаки: маразм крєпчаєт - місцеві чиновники від освіти тепер кожний крок учителя змушують висвітлювати у фейсбуці із світлинами дітей. на тиждень по 3-4 виховні заходи, якісь бесіди, відвідування бабусь, збір коштів для ветеранів з обов*язковою звітністю. хочеться закрити очі, забути, що вже 30 років працюю в школі - і бігти далебі.
Мирослава
Для Терентьева Ирина Алексеевна: Як це ЗМУШУЮТЬ??? А що буде,якщо у фейсбуці не буде інформації про роботу школи??? -НЕ дадуть з.п ?? Знімуть з посади???? - А НІЧОГО!!! На якійсь нараді ,можливо згадають, НУ і ЩО!!?? До тих пір,поки ми мовчки будемо виконувати безглузді вказівки,до тих пір БУДЕ ЖИТИ БЮРОКРАТИЗМ і МАРАЗМИ
ОТГ-круче!
"Як це змушують?" У нас так,например. Образовалась ОТГ,кабинетов понастроили в сільраді... Куму,свату,брату... А от школ требуют,чтоб фото и др.предоставляли для сайта ОТГ,надо ж " пыль в глаза пускать". В ОТГ лучше ничего не стало,только хуже,но показуха в инете-на первом месте!
Коментувати
Світлана
Спираючись на власний гіркий досвід процесу "дебюрократизації школи", з величезним обуренням констатую той факт, що за останні 6 місяців значно зросла кількість непотрібних інформацій, звітів, статистичних даних, які я (як заступник директора школи) змушена надавати районному відділу освіти, молоді на спорту або районному методичному кабінету. Панове чиновники, схаменіться!!! В адміністрації та педагогів просто не залишається часу на якісну підготовку до уроків на позаурочних заходів. День починається і закінчується неперевним потоком листів на шкільну електронну пошту: надати інформацію, прозвітувати, поінформувати, зібріти дані, взяти участь у конкурсі, відрядити на семінар... Хочете підвищити якість освіти, дайте можливість школі виконувати свою основну функцію - навчати дітей, а педагогові й адміністрації - якісно організовувати освітній процес.
lena
Для Світлана: цілком приєднуюсь
Олена
Приєднуюсь,теж саме ,школою та дітьми займатись ніколи!
Наталя
Приєднуюсь.Де ж та заявлена дебюрократизація? Вимагає адміністрація звіт за звітом.Щотижня ще записуємо в електронному варіанті свої виховні заходи, додатково фотозвіт до заходів, бо ж треба підтвердження, що працюємо.Склали план на рік роботи з обдарованими учнями, діти брали участь у конкурсах, перемагали, отримували грамоти - тепер ще вимагають у письмовій формі написати, що і як робили з цими учнями, бо ж грамоти не аргумент.Коли ж навчати дітей, якщо тільки і встигаєш, що давати то звіти, то звіти на звіти?
Коментувати
Олена
Так я і думала ніхто не відповів так, бо те що введені якісь елементарні правила для вчителів і ті не виконуються . Як купувати додаткової літератури і........ То що можна про інше. А віз і нині там