Чи відчули ви дебюрократизацію української школи?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо процесу дебюрократизації української школи

Чи відчули ви дебюрократизацію української школи?

Українських вчителів більше не залучатимуть до перепису та обліку дітей, які охоплені освітою. Відповідне рішення було ухвалено урядом 13 вересня. Зокрема, Кабінетом Міністрів затверджено Порядок ведення обліку дітей шкільного віку та учнів, який замінить Інструкцію з обліку дітей і підлітків шкільного віку, що була затверджена ще 2000 року.

Освіта.ua
14.09.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олена
Повністю погоджуюсь, що творчому вчителю просто обрізають крила. Директорам потрібні "свої" люди і все, що вони розповідають. А ,якщо щось не так, як хоче директор, то цього учителя одразу цькують , особливо заступники і всі прихалабники директора. Звідси всі проблеми. А ви кажете реформа освіти. Лише молоді керівники здатні мислити по-новому і діяти в ногу з часом. Все інше це лише балачки на паперах, із цього треба починати.
Колега
Для Олена: Для творчого вчителя з обрізаними крилами Олена Ви дуже зла людина. Мабуть Вам у житті дуже не пощастило, виконуйте 100% свої функціональні обов’язки і ніхто вас цькувати не буде. Нове мислення залежить не від віку , а від самої людини. Молодість- це така миттєвість, яка дуже швидко плине. Можно мислити поновому, але не мати професійних навичок, високого рівня відповідальності, життєвого досвіду, у такому випадку Ви на жаль далеко не поїдити. Крім того, Ви навіть суть питання не розумієте.
Коментувати
СПЕЦІАЛІСТ ВО
Працюю у відділі освіти ОТГ. На відділ нас два працівника. Майже щодня доводиться надавати до департаменту різні звіти і інформації. Найскладніше і найчастіше - відповіді на телефонограми щодо ремонтів, підвозу, опалювального періоду (колектори, прилади обліку, субвенції, вогнегасники, автобуси) і т.п.. Причому інформація - щосереди, щочетверга, щоп’ятниці!!! Крім того купа статистичних звітів, звітів по кадрах, звітів по ДНЗ і т.п.. І все це - на ВЧОРА!!! А де брати цю інформацію? - тільки у керівників навчальних закладів. Тому вимушені вимагати інформацію від шкіл і дитсадків. А коли ж нам займатися навчально-виховним процесом, роботою з кадрами, атестацією педпрацівників і навчальних закладів?!! Нас лише двоє, тож працюємо переважно з 8 до 19, а що не встигли - вдома вночі!!! І що змінилося від того, що ми працюємо в громаді? - для департаменту все залишилося по-старому, хоч розумію, що і вони збирають інформацію не просто так - вказівки йдуть "зверху".
ОЛЬГА
Все залишається так як і було раніше. Всі папірці здаються. Ніяку учительську творчість і самостійність директори "старої закалки" не підтримують. Їм потрібно, щоб усі мовчали, а вони собі сидять і отримують негану заробітню плату і залякують учителів здачею планів-конспектів, планів виховної роботи і т.д. На паперах дуже зручно говорити, що зміни відбуваються, а насправді у школах нічого не відбувається все йде рівно так, як і 20 років тому. Хто може на це вплинути, мабуть, люди, які можуть впливати на керівників навчальних закладів.
ПЕДАГОГ
Для ОЛЬГА: Повністю з Вами згодна. В багатьох школах, особливо віддалених сільських, панує "директорська диктатура". І навіть відділи освіти не можуть їх "подвинути" - вибирають їх на конкурсній основі в районній раді люди дуже далекі від освіти (в багатьох районах). А такі директори в школах "обростають" колегами, які, як говорять в народі "біля кормушки". І як правило таких половина, і, головне - заступники і голова профкому!!! І, як правило, "вискочки" (тобто творчо-працюючі вчителі) не шануються. А якщо не дай Боже, хтось посміє виступити проти директора, або ще й "посміти" подати заяву на конкурс - то такі люди гнобляться або виживаються з роботи. Я думаю усі розуміють як це робиться. Тож вчителі бояться за роботу, батьки бояться що їх діти матимуть погані оцінки чи не складуть ДПА (та й батьки в селі не дуже активні). То що ж зміниться в такому закладі, якщо не замінити керівника? І про яке реформування освіти можна говорити, про яку демократію і про яку якість освіти?!!
Коментувати
такешось
Придурюєтесь чи знущаєтесь??????????????????????????????????????????????????
ольга
це не реформа,а дред сумашедшего непрофесійна, ущемляє елементарні права національних меньшин, ігнорує конституцію, створює подалі корупцію, несе в собі прояви націонлшовінізму
Ірина
Для ольга: Яку саме статтю Конституції України ігнорує "Закон про освіту"?
Коментувати
unforgiven
Прийшла вимога РОЗДРУКУВАТИ навчальні програми (в електронному варіанті не такі). Календарні плани теж друкуємо, завіряємо трьома печатками, окремо на кожний клас + обов’язково підписом голови ШМО (який поняття немає, що підписує), а потім передруковуємо, бо то канікули перенесли, то карантин. На обласний семінар потрібно випустити нікому непотрібну талмуду (компИтентістні ЗАДачі, чи ще якась дурня, якої в Інтернеті навалом). Сайти, блоги, конкурс збірників макулатури Вчитель року - 2017, мАніторинги теж ніхто не відміняв... Ось така де-бюрократизація: сучасний вчитель працює більше на методичний кабінет, ніж на учня, а потім його (вчителя) "шманають" за низьку якість знанаь учнів.
Тетяна
Для unforgiven: 100%
також колега
Такі як Ви мабуть не роблять нічого , а ні планів, а ні моніторингу, а ні вчитель року, а тільки скиглять
просто вчитель
Для також колега: А, можливо, вони просто навчають дітей. Яка користь учням із конкурсу Учитель року?
Коментувати
св.павло
Про розвантаження програм, то взагалі окрема тема. Максимум, що можуть зробити, це змінити місцями розділи підручника. Тоді знову друк підручників, безкінечне чекання тих підручників, розуміння того, що нічого не змінилось і не зміниться, коло замкнулось.
Анатолій
Для св.павло: Те, що зробили з программами з історії 5-6 класи..ДУРДОМ,,,
Олег Кацимон
Підтримую
unforgiven
В країні зробили зарплати чиновників (депутатів, суддів, прокурорів) найвищими в Європі плюс підняли ціни на тарифи і курс долара, щоб легально ГРАБУВАТИ власний народ. А Ви дивуєтеся чому підручники, надруковані два роки тому за колосальні державні кошти, ідуть в макулатуру, а учні повинні купувати нові за власні. Ось така легалізація корупції.
Коментувати
василь
Мали розвантажити навчальні програми. Щось на 1% зроблено,аби не казати,що не зроблено. Наприклад:Подивіться програму за 9 клас з біології. Взяли і матеріал за 10 і11 класи скидали у 9 клас. Цей науковий матеріал потрібно би було вчити у вузі, а " професори" скинули у 9 клас. Це просто жах. З української літератури у 6 класі нічого не розвантажили,тільки що додали на вивчення гумореску П. Глазового "Кухлик".Добре ,що ВИ на сайті відкрили таку тему. Будемо писати. Не знаємо,чи можна змінити цю систему.
Світлана
Міністерство, можливо, і робить якісь кроки на шляху дебюрократизації, а от наші місцеві відділи освіти, як тільки можуть, гальмують цю справу, щоразу вигадуючи для шкіл нові папірці і нові правила.
Оксана
Кількість довідок та інформацій не зменшилось, а навіть збільшилось. Працюю директором приватної школи. Подали в мережі 9 інклюзивних класів, в яких навчається 17 учнів...і рвонуло: подайте такий список, а потім такий, інформацію про те і про те, фото пандуса, кнопки виклику. А чого варті інформації про підсумки ЗНО, які слід зв’язати з кваліфікацією вчителя та кількістю уроків, відвіданих адміністрацією! Я не розумію, таке в усій країні чи тільки у Харкові?
Михайло
а хіба щось змінилось??? О, прийняли постанову і зняли тягар "району" з вчителів?? але ж вже операція "район" пройшла- хіба наш кабмінчик не знав??? А міністр не знав?? що не встигли, не встигли надрукувати??? Добре, що встигли попіаритись і всім розплескати... один піар, ніяких конкретних змін до кращого, ніякого полегшення, нічого нового, одні басні байки і обіцянки. якби закрити МОН, Департаменти, управління освіти - школам тільки краще б жилось - бо ніяка б холера голову не морочила своїми примхами. А для чого нам МОН і всі оці установи? Хто знає, люди?? Підкажіть...
св.павло
Та де там, яке там. Ви, що знущаєтесь? Можливо треба сказати 1000 разів "дебюрократизація" і цей магічний ритуал врятує "титанік освіти".
Іван
Головне - заявити "ПОКРАЩЕННЯ НАСТУПИЛО". А насправді? Те, що вимагають зараз НЕЙМОВІНО!!!!!!!!!!!! і всеТЕРМІНОВО!
вона працює
сьогодні було бажання тимчасово померти! До 20 соцеконом програму погоджену з обласним департаментом, до 25 заходи з програми розвитку освіти, одночасно з цим ЗНЗ-1,76-РВК, мікрорайон, накази, ТЕРМІНОВО до 14.00, 16.00, 14.00 15 вересня і.т.д! В чому дебюрократизація?
просто вчитель
Для вона працює: А ким же вона працює ? Вчителем ??? А ні ... Директором або заступником. Правда? Для чого тимчасово помирати - звільніть місце, прийде людина яка буде працювати, а не стогнати при ставці ( директора чи заступника) + 9 годин навантаження, а в селі 12 годин ... Слабо піти просто на посаду вчителя на ставку ???
Natalia Vasilenko
Для вона працює: Підтримую на 100%!!!
Мирослава
Для просто вчитель: Прийде інший і теж буде вимушений здавати папери-звіти.І впевнені,що прийде кращий?????
Коментувати
Oleksandra Mushta
Категорично - ні! Паперів стало ще більше, ще частіше оклик: "Терміново!"
олена
караул ! паперове цунамі! Люди, коли нам дітей навчати???
Вiдповiдальний за мiкрорайон
Не зрозумiла, коли цей порядок вступить в дiю. Вчора вiдправила запити по школам ( дiтей, якi приписанi по мiкрорайону, але не проживають бiльше сотнi.) Тепер корегувати списки, чи з радiстю закинуть папку? Шо робити?
Тетяна Іванівна
Працюю у відділі освіти. Звітів вимагає департамент на запит то Адміністрації Президента,то облдержадміністрации. Також райадміністрація та райрада щось постійно вимагають. Найцікавіші звіти просить соцзахист. Про гендерну рівність, подолання бідності, про те, яка допомога надавалась багатодітним, дітям переселенців, дітям-сиротам (не виділяючи ні копійки на це).
Тетяна
Саме цими днями продовжуємо складати звіти по школах з обліку дітей у мікрорайоні
Игорь Соломонов
Звітності стало ще більше... Немає жодного дня, щоб не було листа з поданням звітності чи інформації. Да зайдіть у любій школі на їх пошту і на власні очі побачите.
Oleksandra Mushta
Для Игорь Соломонов: Підтримую!
ЯЯЯ
Геть відділи освіти з начальниками, централізованою бухгалтерією і т.д. Бухгалтер у школу!Методичний центр - на район для координації і зв’язку.ВСЕ! Дайте школам обіцяну автономію!!! Колективи краще знають про свої потреби. Директори давно перетворились на "попрошаек" у відділа освіти, адміністрації, а тепер ще й ОТГ!!!!!!!
Коментувати