Чи знаєте ви хто такі тьютори, ментори або коучі?

Беріть участь в опитуванні Oсвітa.ua щодо призначення нових педагогічних професій у сучасному світі

Чи знаєте ви хто такі тьютори, ментори або коучі?

Сьогоднішнє покоління учнів та студентів воліють робити свій власний вибір, вчиняти власні помилки і отримувати з них досвід для життя. Вони більш мотивовані до опанування нових знань. Щоб забезпечити цей рівень, потрібні і нові педагогічні професії: тьютори, едвайсери, коучі, фасилітатори, ментори. Вони вже приходять в педагогічну практику українських навчальних закладів, адаптуючись із зарубіжних педагогічних методик.

 

Освіта.ua
22.03.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Українці
... Більше праці, менше мрій ! .. !
Demos
Поздоровляю, від імені українського народу, владу України зі святом гумору. Бажаю вам і вашим дітям веселого настрою, веселого життя і сміховиних декларацій про доходи.
Роман
Шановні "науковці"! На мою думку, калькуючи (мавпуючи?) чужомовну термінологію, ви робите гірше лише собі та вітчизняній науці. Всі оці т.з. коучі (неучі?), фасилітатори (фальсифікатори?), едвайсери (краще промовчу, які асоціації викликає...) - може назвати їх українською, то буде зрозуміло що воно таке і навіщо нам потрібне? А може й зовсім не потрібне? Наприклад, у статті, на яку посилається автор, пишуть: «І хоча ці два терміни (ментор і наставник) часто вживаються як синоніми, є доволі суттєва відмінність між наставниками та менторами. Перший призначається... Другого можна вибрати...» По перше, чому автор вважає, що не можна вибрати наставника? Його обов’язково тільки призначати? А по друге, невже це настільки суттєва відмінність, що потрібно вводити новий термін? Так же само по інших іншомовних термінах - для них усіх є українські відповідники. Але ж ні! Для "наукоподібності" потрібно нагородити в одному реченні купу незрозумілих слів...
Pasufik
Для Роман: Це наші молоді науковці хочуть прославитися своєю "учоністю" тому і хизуються "новими" термінами, своєї мови їм уже бракує. Ніби МОН їх слухає, простіших проблем не можуть вирішити.
Коментувати