Чи підтримуєте Ви проведення іспитів у формі ЗНО?

Беріть участь в опитуванні Oсвітa.ua щодо проведення шкільних іспитів у формі зовнішнього оцінювання

Чи підтримуєте Ви проведення іспитів у формі ЗНО?

Випускні іспити учнів 11 класів цього року проводимуться виключно у формі зовнішнього незалежного оцінювання, а результати тестування за бажанням випускника можуть одночасно зараховуватись як оцінка з державної підсумкової атестації та вступне випробування при вступі до вищого навчального закладу.

Результати тестування випускників будуть надіслані школам за шкалою від 1 до 12 балів. Для вступу до ВНЗ використовуватиметься рейтинговий результат абітурієнта за шкалою від 100 до 200 балів.

Освіта.ua
17.03.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Мамочка
У меня две дочери - старшая заканчивает 11, а младшая 1-й класс. Я полностью поддерживаю Стурбовану матір та Я теж вчитель. Моя старшая все годы учебы в школе училась не поднимая головы. Сейчас особое напряжение при подготовке к ЗНО. В школе провели контрольный срез по предметам которые сдают ученики по ЗНО. У нас лучший результат в классе. И полная неожиданность некоторых родителей, которые увидели реальные оценки своих детей. Самое удивительное, что они обвинили в плохих оценках школу и учителей.
Учитель
Підтримую. А ще треба ЗНО після 4 та 9 класів. Головна проблема нпшої школи - намальовані оцінки.
Ірина
Ці оком підтримую зно.Але дуже потрібно,щоб у другий обов’язковий предмет для дпа крім історії України та математики додали БІОЛОГІЮ. Це потрібно дітям,Які поступають на медично- природничий напрямок.Таким чином всі абітурієнти будуть в однакових умовах.
Людмила
ЗНО - хороша річ, але вчитель не може і не повинен відповідати за його низький бал: в 11 клас часто приходять діти, яким батьки сказали "краще в нас на очах штани 2 роки потри". Хіба такі працюватимуть на бал ЗНО? ЛЕГКО ВЧИТИ ТОГО, ХТО ХОЧЕ ВЧИТИСЯ. Подумайте, хто має навчатися у старшій школі.
Стурбована мама і вчитель
Погоджуюся з невиплатою 20% за престиж. У нас 5. А за 10 предметів ЗНО в атестат- нісенітниця. У ВНЗ для вступу- 5 предметів -ідеально. Діти не можуть обмежуватися 4/ А якщо напрямок на вступ - економіка і мови, або медицина і якась діагностика чи міжнародні відносини і філологія? Не вистачає одного предмета, який виpначить пріорітет. Щодо реформи, кількість обов’язкових предметів у старшій школі- 8 максимум і поділ на групи. Приберіть ці профілі, вони ріжуть години і примушують дітей до одностороннього вибору. Yехай групи, а не класи, обирають напрямок (нехай їх буде 3- 4-5, залежно від кількості класів), а години вчителям будуть, бо 1-2 математики чи укр. мови в тиждень- це знущання. Нехай вже буде тоді загальноосвітній клас.
Стурбована мама і вчитель
Добрий вечір. Я дуже добре знаю цю "кухню", бо працюю в школі понад 20 років. Випускаємо дочку в 2018-му. А історія в нашій школі вивчається "через пень-колоду", так сталося. Дитина хоче вступати на спеціальність "міжнародні відносини", "маркетинг", "управління персоналом", "менеджмент". Майже в усіх ВНЗ № 2 -"історія", а не географія чи іноземна. Дайте альтернативу, або збільшіть кількість сертифікатів, як колись.
я теж вчитель і стурбована мама
Для Стурбована мама і вчитель: я теж вчитель і стурбована мама. Моя дитина закінчує школу у 2017 і здає історію та англійську і вже цілий рік будинок завалений довідниками, посібниками тестами тощо. Ніякий вчитель не спроможний підготувати учня до зно на уроках. і якщо ви ВЧИТЕЛЬ, то маєте це усвідомлювати. садіть дитину за підручник і нехай готується, а ви створіть умови для навчання: ніяких гулянок, телевізора, Інтернет для навчання. принаймні, моя дитина сама вивчила іноземну і сама себе обмежує в розвагах. З іншого боку, я ходжу в, майже обносках, бо книги для підготовки коштують дуже дорого. В минулому році старша дитина здавала ЗНО і набрала пристойні бали - 175, 184 і теж самопідготовка, дорогі довідники збірники тощо. І не потрібно все валити на вчителя. адже програма ЗНО істотно відрізняється від шкільної в сторону поглиблення.
Anna
Для Стурбована мама і вчитель: то что предмет история требуется для поступления в вуз значит что он так или иначе нужен для данной профессии ( или хотя бы для обучения в вузе). Поступить в вуз не сложно, главное потом из него не вылететь, а для этого нужно обладать определенными знаниями и даже уровня ЗНО-200 бывает не достаточно для безпроблемного обучения в вузе.
Коментувати
anton2000
Необхідно не тільки проводити ДПА в формі ЗНО, а й оцінки до атестату виставляти за результатами ЗНО. Учні мають складати ЗНО з усіх 10 основних предметів, а отримані бали (або оцінки за 12 бальною шкалою) виставляються до атестату. Середній бал атетстату суттєво зміниться, але це будуть більш реальні результати.
Anna
Для anton2000: а зачем тогда в школу вообще ходить? сиди себе дома тестики к ЗНО решай. И так посещаемость в 10-11 классе резко падает. Как вы думаете будут ли дети писать всякие тетрадки по укр лит если это ни на что не влияет? ответ нет.
Anton
Для Anna: Если школа не уделяет внимания посещаемости, то посещаемость падает не только в старшей школе, а и раньше. Теперь по поводу "зачем тогда в школу ходить". А вы считаете, что в школу надо ходить ради оценки в атестате? Я всегда думал, что в школу ходят для развития интеллектуального, физического, духовного, а не за оценкой. А если ребёнок может самостоятельно изучить весь материал (это называется дистанционное обучение, и оно сейчас тоже есть) и сдать успешно все кр и ЗНО, то что в этом ужасного? А писать ВСЯКИЕ тетрадки по укр лит может действительно и не нужно?
Коментувати
завуч
Тільки ЗНО!!!! В 4, 9,11! Воно заставляє дітей-вчитися, батьків- цікавитися дітьми, вчителів-класти реальніші оцінки. Але чому всі (батьки, МОН) вирішило, що знання залежать тільки від вчителя? Невже ви десь бачите в класах по 20 зацікавлених навчанням дітей??? В звичайних школах:чи в місті чи в селі--3-5! І все!!! Діти НЕ хочуть. Причин багато. Гімназіі і ліцеі- там мотивація інша! Вчитель в селі може надіятись тільки на свою майстерність і свідомість учня, в місті ще на одного вчителя. Відвідування... Невже ви думаєте, що директор хоче бачити в школі прогульника?? Та з радістю дали б довідку і відправили! АЛЕ- за законом відповідає за загальну сер. Осв. Спробуйте покарати батьків за сина прогульника????А класного керівника????. Більшість батьків навіть не цякавиться, що робить дитина до 11 кл. А потім заробивши грошей предявляють претензіі вчителям:: Чому не навчили? Як? Якщо спить? Всі вчителі мріють бачити розумних учнів! Роблять все для того! Але- держава, батьки, генетика...
Світлана
ДПА в школі вже давно перетворилося на фікцію. Поставлять, скільки й було, аби статистику не псувати. ЗНО показує реальну картину й мотивує навчатися
Anna
Для Світлана: сейчас ДПА и ЗНО обьеденили. И ЗНО также засчитывается как ДПА
Коментувати
Галина Кислякова
Так.Незалежна оцінка знань буде сприяти "очищенню" школи, суспільства від брехні.
Ірина
Тести з УСІХ предметів мають складатись з двох частин: 1 - для ДПА, а 1 і 2 - для вступу у ВУЗи.
Тамара
Для Ірина: так оно и есть. В прошлом году только часть заданий по украинскому языку и математике засчитывалась как ДПА.
Коментувати
вчитель
Тiльки ЗНО, учнi хоча б почали читати та писати без помилок! I хоч про щось турбуються, нема вже таких,якi казали:навiщо вчитися-батьки вже домовились! Хоча поодиноко Вищi ще такi iснують,але хто на контракт i все одно треба порiг подолати! Тiльки не розумно робити внутрiшнi екзамени,звичайно на творчi спецiальностi,але в ОдеськийМед.внутрiшньО диктант? Такi моменти можуть знищити значення ЗНО.
anton2000
Для вчитель: Полностью поддерживаю. Никаких дополнительных экзаменов в ВУЗах быть не должно. Может быть только физподготовка, рисунок, пение (где требуется). И все. А то напридумывали всяких творческих конкурсов, дополнительных диктантов. тестов по какому-нибудь еще языку и т. д. А смысл же их предельно ясен. Против ЗНО выступают, в основном, только ВУЗы.
Коментувати
Микола
ЗНО обов’язкове для учнів, і обовя’зкове з оприлюдненням для вчителів. Щоб було зрозуміло , чи достатній рівень знань вчителя для підготовки учня до ЗНО , чи потрібно звертатися за допомогою до репетитора. А на " воплі" типу це неповага до вчителя, не звертати увагу. Навпаки розробити сітку категорій залежно від набраних балів. Таким чином відійти від совєтскої системи. Таким чином буде принаймні зрозуміло за що (за знання) так підвищують заробітну плату вчителю.
Роман
Для Микола: Рівень викладання вчителя часто не залежить від рівня знань. Вчитель може мати ідеальні знання, але не вміти доступно пояснити учню. Для того щоб бути хорошим вчителем потрібно мати талант, постійно працювати над собою. І до чого тут ЗНО? Яке велике підвищення зарплати, якщо часто молодий вчитель, який віддав багато років на навчання в університеті, мусить постійно навчатися і вдосконалюватися отримує ті самі гроші, що прибиральниця, або сторож!?
Николай Дворак
Для Роман: ЗНО для того того, щоб бачити, які знання має вчитель, в першу чергу. А чи має хист викладання то вже друге питання."Вчитель, багато років навчання в університеті" - не більше ніж інші спеціальності, а іноді і менше. А якщо вчитель заздрить прибиральниці, чи сторожові, то може змінити професію на більш привабливіші).
Арго
Для Николай Дворак: що ви таке пишете? Як зно може бути критерієм знань вчителя? Я викладаю хімію. Цього року в одному з 11 класів двоє дівчат здають зно з мого предмету. Одна з них мала 3 бали в першому семестрі з предмету і написала заяву на здачу зно з хімії, бо хімію здає її подруга (за компанію). То ви вважаєте, що робота зі зно цієї учениці буде показником моєї компетентності з хімії? НІСЕНІТНИЦЯ!!!!!!!!!!!!!!
Коментувати
Promo
ЗНО для дітей,які хочуть вступати у вищі навчальні заклади,справді потрібно проводити. Але не варто примушувати його здавати тим кому навчання не потрібне і в 10-11класах вони опинилися лише тому,що так вимагає закон і класний керівник з соціальним педагогом додому постійно ходять,що вони мушуть відвідувати школу та здавати ЗНО,а тим всеодно до цього,а батьки ще вчителів клянуться,що ті не дають їх дитині на роботу ходити.
Николай Дворак
Для Promo: Що означає "для тих, кому навчання не потрібно"? Навіщо вони тоді в школу ходили, якщо навчання їм не потрібне?) ЗНО це результат роботи учня і вчителя. Нехай тоді отримують довідку про прослуховування середньої школи, навіщо їм атестат.
я теж вчитель і стурбована мама
Атестат потрібен усім, принаймні для біржі , або щоб влаштуватись бодай на якусь роботу
Коментувати
Галина
При виборі предметів ДПА у формі ЗНО необхідно враховувати профільність навчання у старшій школі, особливо для біолого-хімічного профілю
Тамара
Я против ДПА в старом формате. В прошлом году из 32 человек все кроме 2 подтвердили результатами ЗНО свои годовые оценки. Те двое, которые не смогли подтвердить получили всего на пару баллов меньше, но на поступление это никак не повлияло. Я считаю, что ДПА в виде ЗНО экономит время учеников, даёт сосредоточиться больше на главном, а это бесспорно ЗНО, потому что именно оно решает куда ты поступишь и поступишь ли вообще.
Тамара
Поддерживаю ЗНО на все 100%. Готовились 2 года усиленно, дало свои результаты. Учимся в КПИ на бюджете.
мама
Тільки ЗНО підтримую. Це єдина змога поступити на навчання без блатів і грошей. Син готувався сам, без репетиторів, слухав учителів на уроках- ЗНО здав нормально.
Вчитель середньої школи
Школі -ДПА, вузам - ЗНО! І не треба принижувати вчителів шкіл нелогугими завданнями ЗНО "тіпа" примітивних тестів.
Николай Дворак
Для Вчитель середньої школи: ЗНО це оцінювання шкільної програми, так як і ДПА не бачу різниці в питаннях. Різниця є тільки в оцінюванні незалежне , і можливо корупційне коли багатьом навіть вчителям не до вподоби ЗНО.
Коментувати
Мирослава
ЗНО - це добре. У свій час воно дозволило мені вступити на омріяний факультет і ще й отримувати стипендію, не маючи знайомих в університеті. На цьому випробуванні справді іде демонстування знань (до прикладу, українською мовою ми послуговуємось постійно: чи то написати заяву, чи електронного листа, чи то елементарне повідомлення у соціальних мережах). До слова, знаю людей, які не мали репетиторів, а самі склали цей тест і отримали хороший бал. Все залежить від дитини і її мотивації.