Чи потрібні школам нормативи з фізпідготовки?

Беріть участь в опитуванні Oсвітa.ua щодо необхідності тестування учнів з фізичної культури

Чи потрібні школам нормативи з фізпідготовки?

Міністерством молоді та спорту затверджені нові тести і нормативи для проведення щорічного оцінювання фізичної підготовленості населення, що почнуть діяти у 2017 році. Зокрема, документом передбачено обов'язкове щорічне тестування учнівської та студентської молоді навчальних закладів усіх типів незалежно від форми власності.

Освіта.ua
16.03.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Мама
Недбале ставлення медпрацівників до медогляду дітей наврядчи допоможе адекватно встановити групу здоров’я. А більшість дітей сучасності залежні від різноманітних гаджетів не лише тому, що батьки дозволяють і купують, а ще й з причини активної комп’ютеризації оствіти. В 2 класі (лишень задумайтеся) вчитель задає дитині підготувати реферат! Рухливість дітей штучно знижується, яка мова може йти про нормативи та навантаження?
вчителька
Я вважаю,що нормативи потрібні, але ж тут інше питання-хто їх буде вводити? Якщо ж такі "спеціалісти", які сьогодні пишуть шкільні підручники, то краще не потрібно ніяких нормативів! Діти люблять уроки фізкультури (принаймі, у моєму класі), бо якщо з якоїсь причини урок відміняють, то у дітей це викликає лише сум та якесь внутрішнє роздратування (це читається на їх обличчях). Є, правда, якийсь маленький відсоток діток, яким все одно,або, навіть, внутрішньо вони радіють, коли немає уроку. Та це категорія дітей, які зайвий раз не нахиляться, щоб не переробитися-на них ніколи не варто рівнятися, бо в голос вони говорять, що я як всі!!!
Надія
Поглибленого замість оприлюдненого. І, взагалі, давно потрібно змінити критерії оцінювання з усіх предметів.
Надія
Чи багато дітей помирали на уроках мови чи математики? Тому, фізкультури має бути для збереження та покращення здоров’я, а не для звітів. Для оприлюдненого заняття з фізкультури є спорт школи.
Vladimir Che
Для Надія: Ваша середньовічна дрімучість вражає. За статистикою найбільше людей помирає в ЛІЖКУ !!!
Мама, у минулому - учителька
Категорично проти усіляких нормативів! Протягом кількох останніх років ми щороку чуємо про випадки дитячої смертності на уроках фізкультури. Учнівські медогляди проводять здебільшого поверхнево, а проба Руф’є не завжди показує реальний стан серцево-судинної системи. У багатьох школах відсутні медпрацівники. Орієнтуватися потрібно на індивідуальний розвиток кожного учня!
Коментувати
Богдан
Тестування - це можливість отримати результати для управління процесом фізичного виховання шкільної молоді. Постанова Кабміну передбачає тестування тільки практично здорових школярів (визначаєтиься за результатами медичного обстеження), які регулярно займаються фізичними і спортивними вправами. Аналогічні тести широко використовуються в багатьох країнах. Суспільство повинно знати про свій фізичний стан, так як він в значній мірі відзеркалює функціональні резерви організму, які є основою соматичного здоров’я. На цьому постійно наголошував академік М. Амосов.
Skjeld
Фізкультура повинна бути заснована на заняттях та нормативах , тобто перевірка і вдосконалення фізичних спосібностей молодого покоління, поради щодо підтримки здорового способу життя учнів, роз’яснення негативного впливу таких проблем, як куріння , наркоманія, алкоголь і неправильний раціон. А ці всі футболи, волейболи, баскетболи ні до чого, їх ефективність вкрай мала. Перекладина, біг, метання м’яча, тренажери, плавання ось на чому варто робити акцент у навчальній програмі з фізичної культури.
Vladimir Che
Для Skjeld: Зовсім не завадило б перевірити Ваші "спосібності" . На уроках фізичного виховання потрібно займатися ФІЗИЧНИМИ ВПРАВАМИ, а не балаканиною, про куріння , наркоманію, алкоголь, неправильний раціон. Що стосується футболу , волейболу , баскетболу , то , звичайно . їхня ефективність прямо пропорційно залежить від уміння грати .І чим вища майстерність , - тим вища ефективність від цих ігор. А от метання м’яча дуже викликає сумнів щодо своєї ефективності і саме по собі навряд чи розвиває , бодай якусь . фізичну якість .
Skjeld
Для Vladimir Che: Немає проблем. Мені не становить великим зусиллям підтягнутись 15 раз чи 20 раз віджатись на брусах. Я маю наувазі комплексний розвиток м’язової системи, як от плаванням чи турником чи тренажерами.
Коментувати
Андрій
А для чого нормативи? Зробіть змагання з нормальними призами! Усі охочі приймуть участь і переможе найкращий!
Anna
Если у ребенка проблемы со здоровьем то у него есть справка о том что он в спецгруппе и таких детей на физкультуре не оценивают. Если же все остальные дети будут с первого класса стараться выполнить норматив то к 9-11, когда нормативы станут посерьезнее никаких проблем не будет. Понятно что все дети разные, но мы же их всех одинаково оцениваем по математике, укр мове и тд, хотя у кого-то математический склад ума, а у кого-то гуманитарный.
Vladimir Che
Тільки при таких умовах фізичні вправи ( у різних їх проявах) дадуть бажаний ефект . Згідні прийняти цю фантастику - тоді дружно підтримуємо нормативи з фізичної підготовки.
Vladimir Che
Нормативи - результат на який потрібно орієнтуватися . Ніхто не каже що це догма . Урок фізичної культури ??? Мене трусить від спогадів про матеріально технічну базу більшості навчальних закладів, а я їх бачив сотні . Урок фізичного виховання повинен бути кожного дня!!!! Але скільки ще для цього потрібно!!?? Ті реформи в освіті про які всі говорять і ніхто не робить . Бо що можна робити в хатах минулого і позаминулого століття ? Справжні школи мають бути привітними , світлими , майже рідним домом для учнів. Як мінімум два спортивних зали від 500 м. кв. ( а не 9х18м.) ігрові та гімнастичні і тренажерні. І, - з області фантастики - плавальний басейн , сучасні роздягальні , душові кабіні. Розклад уроків повинен бути складений таким чином щоб учні могли після уроку фізичного виховання прийняти душ , змінити білизну, переодягнутися . Учнів , батьків і працівників освіти потрібно навчити що учні мають приходити на уроки фізичного виховання з чистою спортивною формою, змінною білизною, шкарпетками....
Вита Полищук
Усі діти мають різні фізичні можливості, тому ці нормативи є певного виду дискримінацією. Я за повну їх відміну.
Алена Головряк-Бодян
Діти різні і фізичні можливості у них різні. На мою думку фізкультура у школі дуже потрібна, але без нормативів. Взагалі, оцінювати фізкультуру, музику, малювання не варто.
Vladimir Che
Для Алена Головряк-Бодян, Віта Поліщук: Усі діти мають різні розумові здібності , різну пам’ять . Тому ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ В ШКОЛІ з математики , фізики , мови , літератури , історії , географії, біології, хімії іт.д і т.п. є певного виду ДИСКРИМІНАЦІЄЮ!!!
Артем
Все правильно написала перша жінка: фізкультура, музика, малювання мають бути присутні для розвитку дитини і не оцінюватися. Інші предмети мають оцінюватися, але теж для кожної конкретної дитини індивідуально- дитина має отримувати знання,а не оцінки.
Коментувати
мамаНЕкиев
занятия по математике должны помочь развить ребёнка (это НЕ профессиональная деятельность, и НЕ все способны работать головой, просто это не сразу заметно). Поэтому НИКАКИХ оценок по математике. Только радость от присутствия на уроках. За развитость собственных детей несут ОТВЕТСТВЕННОСТЬ родители. Оценки - ни в коем случае. Как и по физкультуре, где детки разные, некоторые больны с рождения (посмотрите на курящих мамаш, и увлекающихся фастфудом во время беременности)... Какая физкультура. О чём вы говорите? Приползли к стадиону, уселись вокруг планшетов и - фильмец смотреть
БатькоКиїв
Для мамаНЕкиев: То що ж Ви пропонуєте??
Для БатькоКиїв: Уберите балл аттестата при поступлении в ВУЗ,как это предлагал Квит, а больше, помнится и никто, и успокойте население
Коментувати
БатькоКиїв
ЗАНЯТТЯ З ФІЗКУЛЬТУРИ (фізкультура не має бути УРОКОМ, це не математика) має допомогти покращити здоров’я дитини. А за нього відповідають БАТЬКИ! ОЦІНКИ НЕ ПОТРІБНІ!
Ольга
Для нормативів -спортивні школи, професійний спорт. Середня школа повинна готувати до життя. Урок фізичної культури в школі в ідеалі - це можливість скинути енергію накопичену під час "сидячих" уроків, можливість навчитися правильно виконувати вправи для гарної постави і фігури, можливість укріплення командного духу в класі, можливість спробувати себе в якості командного гравця і в якості капітана. Навіть правильно дихати та розслаблятися можна було б вчитися на уроках. Досвідчений вчитель помітить спортивний талант і без нормативів. Щодо оцінювання - скасувати. Мотивація не залежить від оцінки. Мотивація залежить від того цікаво учням, чи ні. А для цього вчителю доведеться працювати, готуватись до занять, продумувати план, так-так. Звичайно легше запустити дітей крутами по стадіону і стати з секундоміром
Kiev166
Про які оцінки з фізкультури ви пишите? Фізкультура в першу чергу діяльність а не ПРЕДМЕТ. Якщо оцінка і має бути то тільки ЗДАВ, НЕ ЗДАВ
????????????????
Ребята, а ведь Алла Мазур права. Если оценивать детей по предметам, то следует оценивать и физкультуру... Ничего в этом плохого нет. Уберите балл аттестата при поступлении в ВУЗ,как это предлагал Квит, а больше, помнится и никто, и успокойте население
Illya Olefir
Те, що є такі нормативи оцінювання фізпідготовки, непогано. Але Інструкція??? Заяка, допуски, проведення, оформлення результатів, звітність - суцільна бюрократія і паперотворчість.
Тeтяна
Нормативи? Спочатку потрібно знайти учитeлів фізкультури. Якщо вчитeль захворів, нікому навіть замінити. У нас в школі діти півроку були бeз фізкультури. Дирeктор нe дозволяє вчитeлям фізкультури вeсти спортивні сeкціі, вчитeлі звільняються. А страждають діти.
lzp
фізкультура-розгрузочний предмет ,а не предмет на витривалість непідготовлених дітей. Нормативи це для спортивних шкіл,де є професійні тренери і медики.