Чи підтримує температурний режим ваш ВНЗ?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо стану опалення приміщень Вашого навчального закладу

Чи підтримує температурний режим ваш ВНЗ?

Студенти деяких вищих навчальних закладів скаржаться на те, що адміністрації не завжди забезпечують нормальні умови для навчання, зокрема, санітарні норми щодо опалення навчальних аудиторій.

 

Освіта.ua
10.02.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталія
Київ, НАУ. Раніше в аудиторії на заняття взимку багато хто приходили із електрообігрівачами та пледами. Нещодавно новий ректор НАУ заявив, що у подальшому такого не буде. Але забув уточнити: чи то просто буде заборона на використання у аудиторіях обігрівачів та пледів, чи ( все ж таки ) нарешті зроблять опалення згідно нормам https://zakon2.rada.gov.ua/rada/show/v0063588-01/page , на відміну від часткової, або періодично повної відсутності опалення раніше.
Галина
Для Наталія: Я Вам, як спеціаліст з бюджетування органу в підпорядкуванні якого є вищі навчальні заклади скажу наступне. Ректору немає куди діватись. Йому затвердять кошти (депутати в держбюджеті) та ліміти споживання за енергоносії. І за будь-яке перевищення цих лімітів він що, по Вашом, має зі свого карману платити. Виставити рахунки за споживання додаткових обсягів електроенергії студентам та викладачам він не має права. Максимум, що Ви можете зробити, скинутись та перерахувати на рахунок вишу цільові коши на оплату електроенергії. держава постійно вимагає зменшувати споживання енергоносіїв на 10 %. Але для того аби його зменшити, треба зробити капітальні вкладення, замінити систему опалення, а кошти на дані видатки держава не виділяє, оскільки в бюджеті якщо вони і знаходяться, то наприкінці бюджетного року (в разгар учбового процесу)
Коментувати
Ника
В Лисичанском педагогическом колледже в аудиториях +10 Отопление включили 7 марта А два года назад в мастерских там было +4
Випускник
А в Уманському педагогічному нормально. На заняття студенти в одязі з коротким рукавом ходить, зокрема, моя дружина, бо в аудиторіях жарко. Не знаю, де там вони беруть кошти на опалення, але студенти не мерзнуть.
Вікторія
В Уманському НУС в аудиторіях холодно,без верхнього одягу неможливо висидіти 1:20.У гуртожитку взагалі льодовиковий період.Хочуть в цілях економії (щоб менше користувались обігрівачами)зселювати дітей,хто по одному живе.Всі проти,бо ж ремонти зробили.Підскажіть,вони взагалі мають право так зробити?
Микола
Для Вікторія: В Нубіп тепло! Беріть приклад!!
777
Для Вікторія: а що це у Вас за така "лафа": живуть по одному?. Це такі малесенькі кімнатки по 6 м.кв., чи студенти платять за кілька ліжко-місць?. Зазвичй в інших закладах студенти зацікавлені аби до них когось підселяли аби не платити лишнє. Якщо в кімнаті на 3-х живе 1, то замість 520 грн., він має платити 1560 грн.
Коментувати
Світлана
КНЕУ не підтримує зовсім. В аудиторіях неймовірно холодно, находитись там можно тільки в пальто, шарфі та шапці. Вчора був екзамен та викладачі змусили зняти пальто. Всі, кого я знаю трусилисьвід холоду, я не вийняток. Термометру ні у кого не було, проте можу сказати, шо більше 8-10 грудусів не було точно. Нормально писати не вдавалося. Добре, що деякі викладачі купують «дуйчики» і так температура вище. Проте, так роблять далеко не всі.
рядовой
Для Світлана: так ваш ректор Лукьяненко свистнул 1,5 млн. грн. в 2018 г. (на тендерах нагрелся), которые предназначались на отопление, прокуратура в курсе, но пока делу хода не дает, видимо, все в шоколаде.
Коментувати
Додо
Отпишитесь как дела в КПИ. Говорят ни горячей воды ни тепла, правда?
Сергій
Для Додо: Брехня. Тепло точно є. Гаряча вода - коли як і де.
Женя
Кпи это морозилка. Тепла там нет. Только в двух корпусах ещё можно согреться, а в остальных как было убого и холодно, так и осталось
Коментувати
Юрій
ХНУРЕ - м.Харків. У гуртожитку періодично відключають (чи може то так включають опалення). Гарячої води до Нового року сказали, що можна й не чекати. В частині навчальних корпусів опалення немає.
Максим(староста)
ВНТУ, станом на листопад опалення 0(батареї холодні), в навчальних аудиторіях 14-15 градусів, група сидить в шапках. Про яке навчання може йти мова.
Геннадій
Ситуація цього року жахлива. Запорізька державна інженерна академія корпуси не отоплює, слава Богу, є опалення у гуртожитках, але в борг. Звертались з серпня місяця, починаючи з Прем’єра, Народних депутатів, МОНУ та завершуючи органами місцевої влади. Маємо тільки відповідь МОНУ на звернення депутата, що видатки ВНЗ на опалення та комунальні послуги профінансовані у 2017 р тільки на 40-45%. Зараз студентство звернулось до Гриневич. Чекаємо.
Світлана Колісніченко, НВО №15
Технікум механізації сільського господарства м. Кропивницького економить на здоров’ї студентів. Дуже холодно у навчальних аудиторіях. У кабінети, де тепліше і у гуртожиток переведені студенти І курсу. Усі інші мерзнуть.
Вчитель
В шкошлі у класі +10, а там маленькі діти сидять. А зверху тільки бумажки приходять ліміт на опалення. Який може бути ліміт для дітей, у Верховній раді ліміт поставте і хекайте на руки
Адміністратор
В річному кошторисі державою виділено 25% від потреби в коштах на комунальні платежі. Не враховано ні підвищення тарифів, ні реальна потреба. Як в таких умовах забезпечувати "необхідний" температурний режим? Мабуть переходити на навчання в літній період, а зимою зливати воду і сидіти вдома. ПОТРІБНО ЩОБ І ВИТРАТИ МІНІСТЕРСТВА БУЛИ ПРОПОРЦІЙНИМИ ДО ТОГО ФІНАНСУВАННЯ, ЯКЕ ВИДІЛЯЄТЬСЯ НАВЧАЛЬНИМ ЗАКЛАДАМ.
Поступающий
В этом году ребенок будет поступать. Меня тоже очень интересует как отапливаются корпуса и общежития в КНУ им. Шевченко и КНЭУ им. Гетьмана. Отпешитесь, пожалуйста, кто в курсе.
Василь
Для Поступающий: КНУ взимку корпуси не опалює - вони закриваються на довготривалі зимові канікули.
Петя
В нас в Голосиево в Нубип ситуация нормальная. Учимся по плану...
Коментувати
Елена
Дочь учится в НАУ. Отопление очень слабое, сидят в аудиториях в верхней одежде, а в некоторых аудиториях вообще находиться невозможно. В общежитии тоже прохладно
Так зима ж!
Погано опалювальний сезон не тільки у ВНЗ. Школа, Київ. Ранком цілих 10 градусів тепла в кабінеті. І так кожну зиму.
Віка
Для Так зима ж!: Згодна. Температурний режим не витримується у більшості шкіл. Температура в кабінеті вранці +9!!!"!
Коментувати
Дерек
зустрічне опитування: чи профінансувало Міністерство видатки на оплату комунальних послуг у достатньому обсязі?? По факту ні!!!!
Капаліка
Для Дерек: Із зустрічним питанням повністю згоден. На комуналку з МОН прийшо не набагато більше 0%. А друге питання як при шалених тарифах на опалення температура теплоносія може бути менше 60 градусів (нагадаю, норматив 95). І як у таких умовах опалення і при такій температурі забезпечувати санітарні умови?
Коментувати
Богдана
Так. Можливо , бояться , щоб система не замерзла ( зараз відчутно низька температура ).
Адміністратор
Наболіле! Як можна забезпечити якісне опалення навчального закладу на протязі опалювального періоду, якщо коштів на придбання топлива виділяють вчетверо менше від потреби. Ціни на вугілля, дрова, ел.енергію зросли в рази, а коштів порівняно з попередніми роками майже не збільшили. Спеціальний фонд не допомагає, тому що фактично весь іде на виплату заробітної плати та податків. За чотири роки споживання ел.енергії зменшили на 50%, а за рахунок тарифів плата збільшилась втричі!!!!! ???????????????????
Женя
Для Адміністратор: а чи запеспечена технічна сторона? Труби коли останній раз прочищалися?
Коментувати