Чи потребує школа оновлених програм?

У Міністерстві освіти наголошують, що оновлення навчальних програм є пріоритетом шкільної реформи

Чи потребує школа оновлених програм?

Міністерство освіти повідомило про плани з оновлення програм для учнів 5-9 класів.

У відомстві наголошують, що школа має навчити дітей використовувати знання і вміння, отримані в процесі навчання, для вирішення повсякденних проблем і життєвих ситуацій, а програми мають бути сформовані таким чином, щоб основні компетенції пронизували увесь зміст освіти і робили його прикладним до життя.

Освіта.ua
30.01.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
его
Якщо не змінити програми ми далі будемо блудити глибоким лісом, з котрого виходу очевидно легкого не має. Зміни потребують рішучості і в той же час правильності та доцільності. Вони повинні бути такими, які задовільняють народ. І враховують обставини котрі маємо сьогодні.
можливо так
Оновлювати програми потрібно. Непередбачуваність майбутнього постійно підносить свої наслідки від виконання однієї чи іншої програми. Потреби суспільства змінюються через зміну домінуючих професій. Рівень засвоюваності за долею обставин залежить від кількості годин предмету та підходів до його вивчення. Це вимушений крок для отримання балансу між вимогами часу та можливостями шкіл. Сказати, що на дану пору все гарно і гладко - це брехати самим собі. Програми необхідно оновлювати! Підручник далеко не останній чинник, який визначає рівень знань. Є тисячі випадків, коли учень навіть за 9 років в нього не дивиться. А доброчесний завжди зможе скористатися Інтернетом, чи бібліотекою щоб отримати доступ до необхідного матеріалу. Крім того себе гарно зарекомендували такі явища, як електронні підручники. Для друку котрих не треба жодних грошй. Треба йти в перед!
Наталя
Без сумніву, ПОТРЕБУЄ!!!!!! Але починати треба саме зі зміни програм, змісту освіти, а не навчальних планів. Під програми повинні бути навчальні плани. А підручники повинні бути такими, щоб їх було цікаво читати, щоб вони були зрозумілими для дітей. Практично погоджуюсь з усіма коментарями. Всі шкільні предмети перенасичені, необхідно зменшити обсяг навантаження для учня. Робити це потрібно не поспіхом, а добре продумавши, узгоджуючи з вузами.
Тетяна
Для Наталя: Згодна. Але узгоджувати треба з учителями які працюють у школах давно, мають з чим порівняти і знають можливості шкіл і учнів. Нажаль, програми складають люди, далекі від практики у школі, і вносять зміни не з тим, щоб покращити результати і не хочуть використовувати щось цінне з минулих програм, а роблять "хто знає як, аби не так"!
Коментувати
Александр Македонский
Так, потребує, але це повинно робитися поступово, з виданням пiдручникiв,якi ПОВНIСТЮ вiдповiдають програмi Зввичайно, ось це нове повинно бути посильно для дiтей, а не ЧОРТ ЗНА ЩО, ЯК ЗАЗВИЧАЙ У НАС
учитель -практик
Адля чого випускали нові підручники? Що за дурня-кожні 5 років "оновлювати"?
AV_Edge
Для учитель -практик: не хтів би говорити знову про гроші, але доведеться.. 1) "оновлення програм" потребує коштів для "авторських колективів"! ... 2) "оновлені програми" потребують оновлення підручників - а це знову гроші авторським колективам та друкарням, які "чсно виграють тендер"; 3) за "оновленими програмами" і "оновленими підручниками" піде черга "оновлених робочих зошитів, атласів, посібників, читанок,...", і ВИКЛЮЧНО (!!!) з грифами МінОсвіти; 4) ну, і збірники "оновлених конспектів уроків для вчителя". ВИСНОВОК: куди не кинь - кругом ГРОШІ! А тепер спробуйте відповісти на питання: у кого вони "осядуть у кишені", якщо пАпЄрЄднік п.Табачник "раптом" перетворився на мільйонера?
Ірина
Так давайте зовсім нічого не робити! Вас влаштовує ситуація з освітою в Україні? Мене ні.
Коментувати
пан Олександр
Школа потребує НЕГАЙНОГО скорочення управлінської ланки РАЙВНО!!! Скоро 30 років, як нема СССР, але "репресивна система" не зазнала жодних змін. Якщо взяти за приклад Голландію, яка за розмірами може зрівнятися з однією з областей України, то ми там не побачимо ніяких "зайвих" управлінських ланок... А у нас за весь час незалежності про їх скорочення навіть мови ніколи не йшло!
Ірина Третьяченко
Підручники можна і не друкувати. Слід узгодити програми між предметами
1
Ага, а потім і нові підручники знову можна надрукувати. І так до бескінечності кожні 2 - 3 роки
Вчитель
Обов"язково потрібно оновити програми для 5-9х класів. Викинути багато чого непотрібного, а зосередитись на головному. Програми з географії для учнів 6-9 класів-це абсурд. Таке враження, що підручник написаний не для дітей, а для студентів географів. Для чого біологія дітям у 6 класі??? А година основ здоров"я до 9 класу і етики? Ці предмети можна об"єднати з іншими, а не гробити здоров"я дітей , які сидять у спеціалізованих школах по 7-8 уроків у 6-8 класах. Ви б почали цих дітей уже після 6-го уроку? Де дитинство? Потрібно заборонити домашні завдання з деяких предметів, діти до ночі їх виконують з батьками, яке ж задоволення від навчання, якщо дитина не висипається? Зменшити кількість виховних заходів, залишити лише основні, а не кожен тиждень , крім домашніх завдань малювати ще якісь газети, а це вимагають учителі, а від них вимагають директори. Пожалійте здоров"я дітей!!!
Наталія
Для Вчитель: 1000 % правди
Саша
Біологія у 10-11 кл це ЖАХ!!! Краще б навчили дітей першої допомоги, а не ту дурню, що вони вчать! І так з УСІХ предметів!!! Складається враження, що школа випускає відразу: хіміків, фізиків, істориків, географів, математиків, біологів і т.д. Дитячий мозок не здатний сприйняти стільки інформації, а особливо для чого??? Діти сидять по 8-9 год. за партами...результат...всі діти мають сколіоз...всі!!!!!! Порсто медикам заборонено про це казати))) Молодша школа має мати не більше 3 год, занять, середня - 4год., а старша не більше 5 год і ДОСИТЬ!!! МІНІСТЕРСТВО, дайте дітям час на різні гуртки!!!!!!!!!!!!!
Коментувати
народний вчитель
1. Тупість обговорювати програми, коли ви вже наново надрукували підручники для 5-9 класів. Чи може це спосіб знову витрачати гроші на нові підручники до нових програм. 2. Програми, які зараз діють, уже і так скорочені до абсурду. Можу сміливо говорити про програми з історії. 5 клас - замість оповідань з історії України - півроку діти вчать допоміжні історичні дисципліни. а потім хаотичні стрибкоподібні теми з минулого. Так, виникнення Харківського університету важлива подія, але не настільки, щоб діти 5-го класу напрягались. Де пропали уроки про легенди Русі, козацьких часів. про ремесла і звичаї українського народу, народів, які визнали Україну своєю Батьківщиною. 6 клас - навчальний матеріал скорочено і спресовано - вся історія тепер це суха статистика - пропали міфи Давньої Греції, поеми Гомера, відомості про Спартака та Юлія Цезаря. Все тепер вміщається в абзац. І ми хочем ще, щоб наші діти були активні і свідомі. 7 клас - підручники також розвантажили що лишились одні картинки, а опис історії 2-3...
Ліна
Для народний вчитель: Історія 5 клас - ідіотизм, а не програма!!!
Саша
Підручники з історії написані як для аспірантів істфаху універу, одни параграф на 8 - 10 стор))) і не тільки з історії...так всі предмети)))
Мирослава
Для Саша: а 12-13 сторінок не хочете???Велика кількість ілюстрацій,але на уроках на них немає часу,А вдома в учнів не "доходять руки" Підбір матеріалу з кожним відручником гірший (менш цікавий)
Коментувати