Чи впроваджувати ЗНО з інформатики?

Беріть участь в опитуванні щодо необхідності запровадження ЗНО з інформатики

Чи впроваджувати ЗНО з інформатики?

В Центрі підготовки сертифікованих програмістів наголошують на необхідності введення ЗНО з інформатики. Фахівці зазначають, що у багатьох інших країнах програмування вже стало повноцінною частиною шкільної програми.

Освіта.ua
20.01.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Артём
У нас в школе информатику преподают на отвали и за 11 классов я выучил разве что как делать галимые презентации так что введение зно с информатики это худшая идея из возможных
Арієль
Для Артём: Тестування лише підтверджує середньостатистичний рівень у стресовій (робочій) ситуації. То що роками заважає шукати уроки та матеріали в інтернеті і вчити щось поза шкільною програмою або на належному рівні? Дивна прокрастинація, коли дійсно плануєте вступати до ІТ.
Коментувати
tak
нема нема нема нема нема нема нема нема нема нема нема нема нема нема нема нема нема нема нема нема нема нема нема нема нема нема нема нема нема нема нема нема нема нема нема
Виктория
как можно проводить зно по информатике если в школе её не изучают т.к. нет учителей.
тоді таке
Якщо буде ЗНО, то не вважаю, що Інтернет настільки важлива тема. ОС виключити бо всі працюють по різному, Інтернет виключити. Є навчальна програма, вимоги до знань та вмінь учнів, державний стандарт. І так легко говорити "Не викладається". ЗНО треба. Інформатика поряд з українською мовою та математикою викладається з 2 класу.
Михайло Чиж
Для тоді таке: У вимогах до навчання знання ОС і вміння працювати з об’єктами ОС займають відсотків 70 всього матеріалу (не напряму, а опосередковано: в кожній темі кожного уроку вчимося відкривати файли, редагувати в них інформацію, зберігати її, передавати чи отримувати по мережі). Якщо виключити Інтернет і ОС, то що ж залишиться в залишу, програмування? Так в профілі стандарту на знайомство з елементами програмування відведено лише 6 годин в 11-му класі! Це по перше. А по друге, інформатика в молодщій школі (2-4 класи) викладається вчителями молодшої школи як пропедевтичний курс: ні оцінок ні д/з. Тому порівнювати викладання інформатики з іншими предметами щонайменше некоректно.
наступне
Для Михайло Чиж: В одному Ви праві. ОС повинна бути в тестах. Лише заздалегіть попередити - яка. Інтернет (питання безпосередньої роботи в мережі можна не включати). 2-4 клас треба оцінювати. Класи діляться на групи. Учителі проводять уроки, як не оцінювати? А чому не коректно? Наскільки зрозуміло оплата за години однакова.
Коментувати
А автор хто?
Для Анна Карплюк: Ви зрозуміли що написали? Ви ж виправдовуєте невиконання закону. В селі можливо порушувати кримінальній кодекс, бо там відсутня поліція Ось така дурня/ Тепер зрозуміло що потрібно закривати цю дурню, де отримують гроші за невикладання предмету.
Анна Карплюк
поверніться в реальність! Немало шкіл, які мають лише декілька ПК, відсутнє підключення до інтернету, предмет викладає той, у кого мало годин, або взагалі не викладається і т.д. В містах це звучить як дурня, АЛЕ саме така реальність у 60% сільських шкіл. Про яке ЗНО йде мова!? Згодна, важлива дисципліна. Та для початку створити умови для вивчення в школі потрібно, самоосвітою мало хто з учнів займається...
Кот Матроскин
Для Анна Карплюк: Звідки такі дані? Ви, що, всі сільські школи об’їхали і порахували відсоток? Наприклад, у нашому районі всі сільськи школи мають і комп класи і інтернет. Можливо не настільки все гарно як у великому місті але для виконання програми цілком вистачає. Так що не потрібно за всіх відразу ви краще за себе. І якщо у вас цей предмет не викладаєтьс це ваші проблеми. Нас сюди не туліть.
Коментувати
Звичайно так
Для того щоб відбулося покращення викладання цього предмету і не скорочувати годити треба у 9 класі в майбутньому запровадити ОБОВ`ЯЗКОВЕ ЗНО!!!!!!!. Повірте і спеціалісти знайдуться і хто палець об палець нічого не робить. Всі почнуть працювати. Чому НІ? Українська мова, математика. інформатика. Подумайте над цим. ТАКИЙ ВАЖЛИВИЙ ПРЕДМЕТ, ПРИВ`ЯЗАНИЙ ДО ЖИТТЯ І Т.Д. Крім того для запровадження ЗНО у 9 класі ніяких нових законів про освіту не потрібно. Це всі добре знають. В 11 як все відбувалося? Вперед!
Михайло Чиж
Для Звичайно так: В 11 класі обов’язкове ЗНО з української мови і літератури, математики або історії України. Про обов’язковість цих ЗНО дітям відомо ще з початкової школи. Про здачу ЗНО діти починають усвідомлювати десь із класу 8-9 (тобто близько трьох-чотирьох років діти усвідомлюють неминучість ЗНО), роки початкової школи до уваги не беремо (ще не та свідомість). А тепер подивіться на результати ЗНО з цих обов’язкових предметів (хоча б за 2016 рік): українська - 9% не подолали поріг (не набрали 23 бали із 104); математика - 15% не подолали поріг; історія України - 13%. Наголошую ще раз: всі за чотири роки наперед знали про ці ЗНО! Звідки у Вас впевненість, що при введенні ЗНО після 9-го класу "Всі почнуть працювати"? Працюють ті діти, що працюють завжди і без наявності чи відсутності ЗНО з даного предмету. Бо вони привчені (чи звикли) працювати. А іншим "хоч кіл на голові теши", бо їм нічого не потрібно і ніяким ЗНО їх не злякаєш....
Ірина
Для Звичайно так: Шановний так!!! 1.Підручниками потрібно перш за все забезпечити нормальними, а не такими як зараз. 2 ПРаграмним забезпечення, щоб відповідало підручникам. 3 Повністю підримую МИхайла Чижа, що діти дуже пагано здають навіть математику, якої навчаються з 1 класу та на яку відведено така кількість годин. Та й підручники гарні. 4Дітям потрібен ПК для соц мереж, для іграшок-оце ТАКИЙ ВАЖЛИВИЙ ПРЕДМЕТ, ПРИРВЯЗАНИЙ ДО ЖИТТЯ.
тоді наступне:
Для Михайло Чиж: Навіть якщо 15%, чи 20% не освоять. ТО це не РІВНЯ сьгоднішнім 80%. Думаю тих 60% учнів вартують, що запровадити обов`язкове ЗНО.
Коментувати
Втомлений вчитель
Я вважаю, що ЗНО з інформатики повинні здавати тільки ті учні, які: 1) пройшли відповідну шкільну підготовку у ПРОФІЛЬНОМУ класі; 2) І НАЙВАЖЛИВІШЕ - ХОЧУТЬ ЗДАВАТИ ТАКЕ ЗНО!!! Подивіться на сучасні програми з інформатики (2016 року!!!). Приспічило перевернути з ніг на голову усі програми початкових класів - будь ласка! Не треба враховувати ні контингент, ні інтелект дітей, ні їх природні здібності! Замість того, щоб написати більш-менш придатні підручники і підготувати вчителів, відразу відбивають бажання дітей вчити інформатику. Нові підручники 8 класу просто жахливі! Програмне забезпечення шукайте де завгодно, викладайте як кому заманеться, але зробіть програмістів з усіх! У таких умовах просто неможливо працювати.
igor53
Згідно вимог навчальних програм "70% навчального часу відводиться на формування ПРАКТИЧНИХ навичок роботи з сучасною комп’ютерою технікою". Об’єктивно оцінити навички роботи можна тільки посадивши дитину за комп’ютер і ніяк інакше.
Коля
Інформатика - це навчальний предмет, який в наш час має практичне значення для всіх, хто веде активний спосіб життя, тому дивує позиція багатьох учасників дискусії. Що стосується села, то не переживайте, Інтернет у нас може й не такий швидкий, але є у всіх, як і компютери, чи інші пристрої. А якщо немає підручника, то є безмежна кількість інших можливостей здобути знання, як і підручники в електронному вигляді. Було б бажання та адекватна оплата праці.
Анна Карплюк
Для Коля: я працюю у сільській школі. маю клас АЖ з 10 ПК. Єдине підключення до інтернету - модеми, які поповнюю сама! в районі так працює 9 шкіл із 17!!!
Коментувати
Александр Македонский
нет, ёб...ые вы дебилы сначала учебниками ВСЕ школы нашей страны обеспечьте, а уже потом, через несколько лет вводите ЗНО стадо баранов. и из наших детей делаете баранов, благодаря своему отношению...
Катерина
Для Александр Македонский: Нашій держава й хоче зробить з молодого покоління баранів. ТОму що розумні люди не потрібні. Вони ж й зараз виїздять з України. ПРосто дивуюся людям. Люди, невже ви не розумієте для чого всі ці реформи так робляться
Коментувати
Мама
Так, зно необхідне. Щоб відновити справедливість щодо тих дітей, які живуть комп’ютером.(ігри не маю на увазі). Розкажу на своєму прикладі. Мій син здав ЗНО з математики 196, мова 182, фізика 176. Нормальні бали, правда? Але цих балів не вистачило на програмну інженерію у ЛП. Вступив у провінційний внз, далеко від дому. Зайві витрати, доїзд. З програмування вивчення Паскаль на першому курсі (на якому він програмував у 6-7 класі, рівень викладання - краще промовчу.Було б зно з інформатики, дитина мала б під 200 балів і тоді для нього все б склалося інакше. І таких дітей тисячі. А діти з кращими балами з фізики вступили на програмну інженерію, не знаючи що то таке, а тепер плюються: нема ні здібностей до програмування, ні знань, ні бажання вчитися. А вони могли б стати класними фізиками, інженерами! Тому ЗНО потрібне, щоб на ІТ вступали з гарними знаннями математики і фізики та здібностями і деякими знаннями програмування, а не вундеркінди з фізики з нульовими знаннями програмування!
Катерина
Для Мама: Шановна, мамо! А звідкіля Ви взяли, що ваша дитина гарно знає інформатику? "Було б зно з інформатики, дитина мала б під 200 балів і тоді для нього все б склалося інакше. І таких дітей тисячі" Така 100% впевненість. Інформатику дуже важко буде випускникам здати ЗНО. Постійне оновлення, відсутність підручників. Випускникам тільки гірше буде , якшо введуть ЗНО з інформатики. Моя дитина поступила в КПІ на програмну інженерію, бо гарно всі ЗНО здав. ВАжко вчитися. Хотілося б , щоб наше Міністерство спочатку навч.програми змінило у ВУЗАх.
Катерина
Для Олеся: Для Мама: Шановна, мамо! А звідкіля Ви взяли, що ваша дитина гарно знає інформатику? "Було б зно з інформатики, дитина мала б під 200 балів і тоді для нього все б склалося інакше. І таких дітей тисячі" Така 100% впевненість. Інформатику дуже важко буде випускникам здати ЗНО. Постійне оновлення, відсутність підручників. Випускникам тільки гірше буде , якшо введуть ЗНО з інформатики. Моя дитина поступила в КПІ на програмну інженерію, бо гарно всі ЗНО здав. ВАжко вчитися. Хотілося б , щоб наше Міністерство спочатку навч.програми змінило у ВУЗАх.
Мама
Для Катерина: Про те, що моя дитина гарно знає інформатику мені відомо, бо дитина від 8 по 11 клас займала призові місця на олімпіадах з інформатики та інформаційних технологій. і тепер гарно здає сесії. Але все ж таки не престижний вуз, шанси працевлаштування набагато менші, ніж після закінчення ЛП. І 250 км від дому. Підвела фізика, яку знав на 9-10 в школі. А на ЗНО з фізики олімпіадні завдання.
Коментувати
Думка
публікація наштовхує на думку про те, що вчителі інформатики не можуть додатково заробляти на репетиторстві до ЗНО. В школах та гімназіях, щоб хоч трохи покращити фінансове становище, занижуюють оцінки з навчального предмету, наче інформатика - найосновніше в загальній середній освіті, при тому, що вчитель - так собі, - посередність, не здатна найелементарнішої програми скласти сама.
Олеся
Для Думка: Скоріше, враження що вчителі бояться, що діти з репетиторства з інших предметів масово перекинуться на репетиторство з інформатики! Все таки на вступ на комп’ютерні спеціальності найвищий конкурс! Ви сама (сам) собі суперечите - хіба до слабого вчителя підуть на репетиторсво???? Вчителів інформатики в місті чи районі багато, і не всі з них слабкі!
Коментувати
Олеся
Впроваджувати ЗНО з інформатики ОБОВ’ЯЗКОВО!!!!! Чим скоріше, тим краще. Перш за все, що ІТ чи не єдина галузь в Україні, де можна піднятися на світовий рівень. У нас знищена промисловість, с.г., але є єдиний потенціал - наші здібні діти, які працюють програмістами на рівні світових талантів. ЗНО поверне інтерес до вивчення інформатики та програмування у дітей, учителів, дирекції та і держави. Буде більша увага до предмету, буде якісніше забезпечення, викладання, та і бажання вчитися у самих дітей. Це нам породить нових геніїв ІТ, що в еру інформатизації дуже важливо для країни.
Вікторія
Зно з інформатики. Навіщо? Учні математику не вчать, фізику. ПОдивіться на результати ЗНО по математиці. З кожним роком все хужі результати. Які ж програмісти будуть сильні з такими знаннями? А ВУзах потрібно змінити програми, щоб вивчати сучасні мови програмування, а також ті предмети, які потрібні для прогрміста. Так як за кордоном, в тій самій Польші. 2. по яким підручникам наші діти вчать в школі по інформатиці. Коли будуть видані підручники по яких дійсно можна отримати знання, а не в інтернеті шукати по ниточці. ПРО яке ЗНО можна говорить 3. ПРограмне забезпечення компютерів яке в нас?. Що всі працюють на ліцензійних ОС? Наша держава як дбае про це? 4 Не потрібно їхати в селою. Поїдьте в місто ))))))))))
Марія
Про яку нерівність ви говорите? Одна дитина здає ЗНО після спеціалізованих шкіл-гімназій, де прекрасні кабінети фізики, хімії, біології. Інша - з простої сільської школи, де елементарний дослід ніхто не проводить. А завдання на ЗНО однакові! Хочеш здати - готуйся самостійно!
А автор хто?
Для Марія: В містах одні спеціалізовані коледжі і гімназії? Ні. Туди ще попасти треба. А от сільскій місцеврсті вводять опорні школи де також повинні бути і кабвнети і кадри. А то в місті кабінет користуються скільки дітей? А скільки обладнаним кабінетом буде користуватися дітей на селі? Коли в класах по 5 учнів. Що таке вчити 5 учніва, а 35? А коли з 5 та 4 вчитися небажають. То ще і кабінети подавай на сотні тисяч?
Марія
Для А автор хто?: Опорні школи ще тільки планується ввести! А діти ЗНО здають вже 10 років!
Олена
Для А автор хто?: Їдьте у село, дітей своїх привозьте. ВСІ діти мають право на якісну освіту і сільські також!
Коментувати
А автор хто?
Для Люб і Ігорів: Та не планують же здавати ЗНО після звичайних класів, а тільки після профільних. А як відкриють профіль без компів і інету? Будуть шукати як завжди нерівність, але забувають що рівність дотримана, кожен може добровільно здавати ЗНО. В селі наприклад і математичного профіля не має, але діти здають поглиблений рівень ЗНО з математики для вступу на ІТ. Хочеш здавати готуйся.
Люба
Я відповіла -НІ,але не тому що вважаю це непотрібним. А вбачаю в цьому абсолютно нерівні умови для підготовки до ЗНО. Адже різниця в вивченні інформатики теоретично і практично- є, і вона дуже значна. Навіть,якщо в школі є комп’ютери,то зазвичай за одним к.працює мінімум 2 учні!!! Це якщо комп’ютери є!!!. І стосовно інтернету,не можу не погодитися з igor53. А коли школи стануть забезпечені всім необхідним,повинно пройти ще кілька років до введення ЗОН з інформатики,адже учні мають встигнути ще й практично чомусь навчитися.
igor53
Перед тим, як тестувати забезпечте комп’ютерами та ліцензійним програмним забезпеченням ВСІ школи України. І не забудьте під’єднати їх до мережі Інтернет, тільки по-справжньому, а не на папері.
Ксюша
Всі технічні нюанси можна врахувати і проблем ЗНО з інформатики не буде. Не хочуть його ті , яким не вигідно з тої чи іншої причини. Адже, багато абітурієнтів перебіжать до репетитора з інформатики.