Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Роман
Чим радикальніші зміни в освіті відбудуться тим краще. Чому в лідера по економічному розвитку США можлива інтеграція предметів, а в Україні також лідера Європи по корупції і бідності населення заборонена? Потрібне найперше збільшення оплати праці вчителя і ліквідація чиновницького радянського і командно адміністративного контролю над вчителями. Без цього реформи не відбудуться.
Ol Pozn
Для Роман: хіба у цьому радикальність?Розжени районо-іпппо - ось де де зміни.А природознавство у молодшій школі у нас є, а у старшій навіщо?
Роман
Для прикладу у США немає історії України і всесвітньої, а кілька предметів об’єднані в предмет суспільствознавство. Учні в нашій школі завалені десятками предметів, які їм непотрібні. В школі повинні бути початкові, базові знання, а не вивчення на рівні перших курсів університету. А щодо районо та й іппо то це шкідливі для освіти структури, які потрібно позбавити функції контролю над школами.
Ol Pozn
Для Роман: я не проти, але обєднання предметів це не революція
Коментувати
Ольга Гузь
Ольга Гузь Якщо ми хочемо йти у Європу, потрібно й свого навчатися, й чужого не цуратися. Злиття мовно-літературних предметів у школі матиме негативні наслідки - ріст безграмотності, дезорієнтацію учнів у всесвітньому полікультурному просторі, втрату важливих морально-етичних цінностей. Невже нам не потрібні високо освічені, культурні люди? Шановним чиновникам варто частіше бувати в школах та цікавитися, чим живе сьогодні українська молодь, що робить її стійкою до життєвих випробувань, звідки вона черпає наснагу виживати в сучасному світі. А якже бути зі складанням ЗНО? Питання інтеграції несе в собі руйнацію самої ідеї формування й розвитку всебічно розвиненої, критично мислячої особистості. Це буде освіта "хапання вершків", примітивізації й подальшої деградації суспільтва. Невже в Міністерстві думають тільки про реформи , не піклуючись про їхні наслідки? І ще одне питання до високопосадовців: чи бачите ви своїх власних дітей і онуків у "інтегрованій" школоі?!
Мирослава
В містах,де є можливість запровадження профільної освіти,це ПРАВИЛЬНО,а в сільській місцевості ,при цій мережі СЗШ , задовольнити потреби всіх учнів НЕ РЕАЛЬНО,Тут потрібен універсальний профіль,або створення опорних шкіл!!!!
Віктор
Пожалуйста, внимательно прочитайте учебный план. Во всех селах и небольших городах в основном будет гуманитарное направление - у них и сейчас естественные дисциплины (например, химию, биологию, природоведение) читает один учитель. Значит, им достанутся 3 (ТРИ) часа в неделю интегрированного предмета Человек и природа (интегрированные химия, биология, физика, география, экология). И прощай надежда сдать ЗНО, необходимые для поступления в медицинские, технические или аграрные университеты.
Любов
шановні педагоги. Серьозна проблема - завжди в школі вчила дітей що у людини 7 шийних хребців, а у 8 класі (якщо слугуватись підручником ) мушу казати, що їх 8. І це далеко не всі суперечності в біології та хімії, які я викладаю в сільській школі. Таким же буде і інтегрований курс - хто що хотів, те і напимав (як кажуть чукчі - что увижу, то пою)
Александр
Для Любов: Преподаю в медицинском колледже 23 года из них 16 лет анатомию человека шейных позвонков 7 (СЕМЬ)!!!!!!!!!! В каком учебнике Вы нашли, что их восемь?
Александр
Для Любов: наличие семи позвонков в шейном отделе есть систематическим признаком всего Класса Млекопитающиеся!!!!!!!!
Біолог
Для Любов: Автора підручника в студію!
Коментувати
освіта
побажання реформаторам - нехай вони, їхні діти, онуки, ... вивчають інтегровані предмети.
Малигіна Любов
це знищення освіти, приниження нації, ганебна сторінка нашої історії, шлях униз
Ірина
Не підтримую з багатьох причин, найважливіші: це погіршить якість освіти, зробить знання учнів фрагментарними, приблизними, мозаїчними; навіть якщо інтеграція відбудеться, попри супротив вчителів-практиків, дітей і батьків, а, на жаль, саме так зазвичай і буває, демократія і зацікавленість у думці спільноти елементарно імітується,в умовах, коли вузи не готують вчителів для інтегрованих предметів, школи в основній масі не підготовлені до цього технічно, працюючі вчителі не проходили відповідних курсів, втілювати цю ідею вважаю абсурдним і навіть шкідливим кроком;іноді складається враження, що МОН виконує якесь дане невідомо кому зобов`язання: " Ні року без реформ в освіті! Довести кількість змін у системі освіти до такого-то року до найвищого рівня! Виконати і перевиконати! І так далі. Результат і життєва необхідність - діло десяте.
Anna
Для Ірина: а сейчас знания учеников полные и глубокие? Я вам отвечу, они нулевые. Да, ученики знают те предметы что им нужны на уровне ЗНО ( и то только те кто +- хорошо в итоге его сдал, баллов на 160+, а таких в Украине не так уже и много). И это я говорю основываясь на своей учебе в самом хорошем классе одного из лучших лицеев Киева. Что происходит в обычных школах или в селе даже представить страшно. Чтобы сделать хуже чем есть сейчас нужно ооочень сильно постараться, ибо рушить нечего))
все просто
Для Ірина: МОН выполняет заказ американских кураторов - дебилизация украинской нации ударными темпами.
Ірина
Для Анна:Делать выводы, на основании только своего личного опыта учёбы, пусть и в лучшем классе самого лучшего в городе лицея, нельзя. Для того, чтобы делать глобальные выводы об уровне образования учеников всей Украины, нужно проанализировать не только Ваш опыт, уважаемая Анна. Я - учитель с 23-летним стажем. У меня чудесные ученики, всегда были, есть и будут, которые с лёгкостью поступали в вузы, набрав высокие баллы ( 180 и выше). И они с теплом вспоминают школу, учителей и уроки по разным предметам. Считаю, что их знания полные и глубокие, уважаемая Анна. Посетите "обычные школы или в селе". Уверена, Вы измените своё мнение.
Коментувати
Вчитель
Не бачу логіки...Смисл робити опитування,якщо МОН все-таки зробить по своєму,у звичайних школах у цьому навчальному плані пропонується скоротити вивчення іноземної мови до 2 год....
Людмила
Чергове безглуздя від МОН! Знищення освіти! Не варто копіювати закордонні недоліки! Категорично проти інтеграції!
Віктор
Для Людмила: За кордоном у Японії, Європі усе нормально - профільна старша школа. 10, 11 та 12 класи. У старшій школі - немає ніяких інтегрованих предметів. Не треба плутати інтегровані знання у початковій й базовій школі (наприклад, ті що подають у нас на Природознавстві, або Сайєнс у США й Європі) та поглиблене профільне навчання у старшій школі
Коментувати
наталія
це безглуздо, адже українська література тісно пов"язана з національним характером народу, який її творить. наприклад, в одвічній боротьбі між чоловічою і жіночою первинами в Праукраїні, на відміну від сусідніх народів, перемогла остання. Мабуть, жоден народ, опріч нашого,, не має стільки творів, де жінка б переважала над чоловіком і частіше була позитивним героєм.Та й сама Україна уособлена в образі жінки. І це закономірно, адже саме жінка була хранителькою національної духовності, від неї нові покоління переймали рідну мову, віру, пісню, завдяки їй ставали українцями. Отож маємо зробити все, щоб наша душа відродилася, здобула омріяну гармонію у світі любові і краси
Валентина
В сільських школах давно об"єднано предмети. Так як один вчитель викладає хімію, біологію, географію,екологію,природознавство. Хай поділяться досвідом і проінформують нас про результати здачі ЗНО.
Белая мышь
Для Валентина: так,я викладаю хімію,біологію,екологію та природознавство,бо всі вони належать до моєї групи предметів,а ви хочете сказати,що на 2 години у 5 класі природознавства треба відкрити нову спеціальність у Вузі?або на 0,5 год в 11 кл екології?І ці предмети не обєднані,а читаються окремо за програмою міністерства,а якщо ви не розумієтесь на цьму-краще мовчіть,виглядатимете умнішими.
Віктор
Белая мышь Валентина задала слушне питання про досвід й наслідки викладання хімії, біології, географії, екологіі,природознавства, а ще додаються й знання фізики одним учителем. Нащо Ви так до неї? Може тому, що правда полягає у тому, що такий учитель не дає дітям глибокі знання? Що й показує ЗНО. Сумно це.
petro
Скажіть будь ласка, навіщо тоді я географ вчив 2 роки фізику, хімію, біологія і так далі? Можу легко посперечатися у знаннях , і інші повинні також знати суміжні предмети щоб викладати їх на високому рівні. Вибачте але коли хтось із цих учителів захворіє то заміняти один одного можуть, а викладати предмет ні. Якщо учитель хороший то він злегкістю зможе адаптуватись до нових умов.
Коментувати
Марія Іванівна
підручник пише професор, а об’єднувати повинен вчитель. Чому ж в підручнику не має ні слова про те, де можна застосувати цю тему? Крім того, дуже багато зайвих тем, без яких дійсно можна жити .
свтлана
Старшу школу, звичайно, потрібно переформатовувати, але тоді в середню необхідно внести корективи
Михайло
Чи часто в житті використовуються знання окремо одного предмета? Чи часто люди, котрі досягли значних результатів в конкретних професіях, навчають дітей? Чи багато вчителів навчають дітей практично застосовувати знання з їхніх предметів в різних життєвих ситуаціях (крім екзаменів з предметів, де добираються запитання тільки з метою "завалити" а не з метою перевірки життєво-важливих компетенцій)? Для чого потрібні глибокі знання з окремого предмета,якщо їх ніхто (крім вчителів) не використовує в житті? Як зробити так, щоб усі ці запитання зникли?...)
Наталка
Для Михайло: абсолютно з вами згодна, і не потрібно гарну ідею перетворювати на маразм. Досить відкрити підручники і побачити, що однакові теми вивчаються на різних предметах, а бідні діти мусять витрачати свій час і здоровя на зубріння одної інформації. Хіба не краще мати один предмет - література, на якому читають, а не проходять по творам, чи то - природознавство, а не зазубрювання термінів з біології, а на городі кабачок від огірка не вміти відрізнити (приклад з життя)
Наталка
Для Михайло: абсолютно з вами згодна, і не потрібно гарну ідею перетворювати на маразм. Досить відкрити підручники і побачити, що однакові теми вивчаються на різних предметах, а бідні діти мусять витрачати свій час і здоровя на зубріння одної інформації. Хіба не краще мати один предмет - література, на якому читають, а не проходять по творам, чи то - природознавство, а не зазубрювання термінів з біології, а на городі кабачок від огірка не вміти відрізнити (приклад з життя)
Коментувати
ПЕДАГОГ
Ні - я не уявляю як можна об’єднати фізику й географію разом - в довісок ще й біологію з хімією та екологію з астрономією.
Валентина
Я, відповіла, "важко відповісти" тому, що задум гарний, але не знаю якою буде реалізація. Так, у предметах є теми, які потрібно об єднувати, але, як показує досвід роботи реалізація задумів буває дуже недосконалою.
Валентина
Я, відповіла, "важко відповісти" тому, що задум гарний, але не знаю якою буде реалізація. Так, у предметах є теми, які потрібно об єднувати, але, як показує досвід роботи реалізація задумів буває дуже недосконалою.
Марія
Марія А мені прикро і соромно читати коментарі таких методистів, які справді не зрозуміло, за що отримують зарплату. Почати треба з реформ в управліннях освіти. Для чого стільки методистів, інспекторів, які, як і раніше, гноблять учителя?
Методист
Так прикро і соромно читати недолугі та безграмотні коментарі колег. Здається, що вам, шановні, шкода не дітей, які прагнуть спілкуватися з цікавою ерудованою людиною, а запхати їх голови незрозумілим і, часто не потрібним у подальшому житті, набором термінів і штампів. Читайте, розвивайтесь, опановуйте споріднені предмети! До речі, я працюю у школі і бачу чого хочуть ДІТИ, а не тільки недолугі отримувачі зарплати
igor53
Для Методист:1. Щоб мати право викладати споріднений предмет, потрібно мати відповідний диплом. Чи не так? 2. Якраз "недолугим отримувачам зарплат" всеодно які предмети викладати, лиш би платили. 3. Вчитель "широкого профілю" це вчитель нічого.
Ірина
Погоджуюсь!
Галина
Який же ви вчитель, та й ще методист, якщо своїх колег називаєте "недолугими отримувачами зарплат"? У вас немає елементарної педагогічної етики. Як ви отримали звання "методист"? Чи це так... "а поговорити". Таких не можна до дітей підпускати. Можна собі уявити, як ви про учнів відгукуєтесь...
Коментувати