Чи підтримуєте ви об'єднання предметів у школі?

Міністерство освіти вважає доцільним впровадження інтегрованих предметів в 10-11 класах

Чи підтримуєте ви об'єднання предметів у школі?

Міністерство освіти пропонує впровадити інтегровані профільні предмети в старшій школі. У відомстві наголошують, що це дозволить корисно та продуктивно використовувати навчальний час школярів.

 

Освіта.ua
23.01.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Sergey
Це повний маразм. Так як і написання Програм і цілої кучі підручників "спеціалістами", які школи і не бачили ніколи
anton2000
В 16 веке произошло разделение на отдельные, т. к. науки разрослись и необходимо было развивать более глубоко каждую в отдельности. А сейчас МОН старается вернуть украинское образование в 16 век. И называет это реформой.
9g
Для anton2000: антон, а почему в 16?
Коментувати
лариса
ні оскільки ще немає педагогів які можуть читати ці предмети одночасно
Анна
На мою думку є такі предмети які потрібно об’єднати, але не всі. Я підтримую на 45%.
Іван
Курс "Українська література" повинен бути. Його інтеграція із "Зарубіжною" буде ілюстрацією перемоги україноненависників у цей важкий для України час.
Викладач
Природничі дисципліни необхідно вивчати тільки окремо! Фізика, хімія, біологія, географія. Інтеграція призведе до кастрофічних наслідків. Ми втратимо ціле покоління науковців, лікарів, дослідників, технологів і взагалі людей з сформованим світоглядом. Існує таке поняття , як "окремі методики викладання", які виточувались десятиліттями і тепер все знищити?! Нащадки нам цього не вибачать, якщо будуть в змозі оцінити глобальність інтелектуальної катастрови в силу своєї неосвіченості. Не губіть освіту!!!
pasufik
А чому про це питають нас? Є у Києві інститут інноваційних технологій, нехай він апробує таке об*єднання предметів в одній з великих київських шкіл, а потім розповість нам про практичні результати. І не треба буде гадати на кавовій гущі!
Марія
А може спочатку програму,підручник інтегрованого курсу подати на обговогення. А вчителя підготувати?
Алена
Звичайно підтримую! Зараз у учнів 11го класу близько 20 предметів. Діти жаліються на перевтому, бо їм ще й до ЗНО треба готуватись. Тож, вони власноруч відкидають підготовку до більшості уроків, залишаючи лише 4-5 найважливіших. Тому часто в 11х класах падає відвідування занять,- учні не марнують час. Учителі та адміністрація ображається - учні не відвідують заняття ... але ми всі заплющуємо на таку правду очі, бо ж це за рамками нашого комфорту
jktyf
Дуже шкода, що такі реформатори намагаються все зіщулити, зменшити,вирвати, ЗНИЩИТИ! І нічого не долугі запропонувати дійсно новаторського.
rrrrr
Чергове безглуздя від МОН! Знищення освіти! Не варто копіювати закордонні недоліки! Категорично проти інтеграції!
AV_Edge
Майже 100 років тому, після приходу до влади більшовиків, були "дуже схожі" революційні експерименти у галузі освіти. Активно впроваджували "бригадні методи" навчання; об’єднували літературу з історією та ще чимось... Потім, побачивши УСЮ БЕЗГЛУЗДІСТЬ "цих нововведень" і маючи потребу у ФАХІВЦЯХ (!!!) ЗМУШЕНІ були повернутися до перевіреної часом і апробованої "буржуями" системи навчання, бо всі ці "об’єднання" створювали лише ІЛЮЗІЮ НАВЧАННЯ
Голосzнарода
Для AV_Edge: а Ви взагалі в курсі, що 100 років тому десь 90% мешканців сучасної території України були взагалі неграмотними? Моя бабуля, яка родилась десь в 1916 році, закінчила тільки перший клас школи, і з ним все життя в колгоспі і пропрацювала.
Роман
Звичайно будемо брати приклад із совка тому, що немає більше з кого. Совок знищує в Україні медицину, освіту і інші галузі. Все загниває. Немає більше ніяких сучасних країн з яких можна брати приклад.
Коментувати
пан Олександр
В історії нашої країни "це вже було"!. Але схоже, "попередні граблі" так нас нічому і не навчили...
мама
А как вы относитесь к установлениям шкафов з шкапчиками в старшых классах в кабинетах? У нас на них тройка деньги соберает. Кто в этих шкапчиках убирать будит?Тройка говарит. что в американских школах такие ставют. Видела кино. Они там не в класах стоят. B куда санстанцыя смотрит?Я не хачю здавать деньги. Заставляют
Юрий
Для мама: Оставьте свои деньги себе и наймите репетитора по русскому языку, а то читать Ваш опус стыдно и неприятно.
Коментувати
Вчитель
По перше, потрібно скоротити кількість учнів у класах, зробити нормальні ремонти у класах, коридорах, туалетних кімнатах, щоб діти себе комфортно відчували у школі, як дома. Далі прибрати всі залишки "радянської" системи виховання, дошки відмінників у тому числі і всякі рейтинги з дисципліни. Не можна зі школи навішувати дітям ярлики "зірок" і "невдах", дитина вчиться на скільки у неї вистачає психологічних та фізіологічних можливостей. навчання має бути платним, тоді і відношення до вчителя зміниться у суспільстві. Адже зараз таке становище, що вчитель абсолютно всім винен і ні на що немає права. Коли батьки заплатять за навчання, тоді вони і вимагатимуть відповідного ставлення до навчання і вчителя. І не потрібно цього боятися, хто хоче дати дітям нормальну освіту, зробить усе аби діти отримали її. Натомість учитель має кваліфіковано робити свою роботу. Директори не мають право нав"язувати учителю свої погляди і залякувати його, вони на такій же роботі як і учитель!
справжня перемога
Согласно новым реформам МОН, все Педвузы теперь будут выпускать студентов с дипломом "Учитель околовсяческих наук".
Біолог
(продовження)_ лише в 11 класі десь перед Новим роком.
Михайло
Для Біолог: Не зовсім згоден з Вами, я зараз в 10 класі і впевнено знаю куди я буду вступати, бо в мене до цього є здібності і я вже почав готуватися(як самостійно, так із вчителем), благо , що в нашомі містя є проект, де можно безкоштовно займатися підготовкою до ЗНО, бо на на данний момен грошей на вчителя немає. Але не меньше, аніж тритина мого класу ще не не знають куди вони будуть вступати, навіть не всі знають точно, які предмети будуть здавати(це ще пов’язано з питанням обов’язкового ЗНО з англійської). Якщо казати щодо інтегрованих предметів, то це ривок у майбутне. Завжди є такі, хто проти цього, бо все нове скептично сприймається. Але, якщо в нас щю реформу проведуть не безглуздо, а як треба, то це буде краще. Треба більше орієнтувати на профіль, бо я,наприклад, на історії роблю математику, бо мені це цікаво і потрібно для вступу, а нащо мені багато історії(звісно це потрібно для всесторонього розвитку, але краще було б більше математики)?
Біолог
Для Михайло: Мене радує, що є такі учні, як Ви, Михайле, які вже визначилися зі своїм майбутнім (раджу окрім математики гарненько вивчати українську мову, бо робите помилки, на ЗНО твір же писати. Тільки не ображайтеся, в мені вчителька заговорила). Дуже добре, що у Вашому місті є проект безкоштовної підготовки до ЗНО (плескаю в долоні). Але ж Ви самі написали, що третина учнів класу не знають, які предмети потрібні, я писала про те саме. А ще Вам повезло ( чи не повезло), але Ви вчилися по старій програмі. А я писала про нині діючу програму, по якій вчаться аж до 8 класу, коли програму середньої школи (11 класів) впхали у 9 класів. Так зараз учні вчать біологію, і незрозуміло, що вони будуть інтегрувати в 11 класі. А щодо реформ - повірте моєму досвіду, у нашій українській освіті кожна наступна "реформа" БЕЗГЛУЗДІША за попередню. Невже вважаєте, що з цією буде інакше, коли там, наверху, лишилися ТІ Ж.
Коментувати
Біолог
А я взагалі не розумію, що будуть вивчати на інтегрованих предметах. За дипломом біолог-хімік. Викладаю біологію, екологію ( 11 клас - 0,5 годин) та природознавство (5 клас, де є і біологія, і хімія, і географія, і фізика, і астрономія). За новою програмою програма з біології побудована таким чином, що до 9 класу "впхали" всю програму 6-11 класу, зменшивши кількість годин, одним словом, "галопом по Європах". Іншими словами вже в 9 класу програма, яка вивчалась в 10--11 буде ВИКОНАНА (бідні діти, вони не готові сприймати в 9 класі програму 11, та ще й з меншою кількістю годин, але це нікого не цікавить). Так само "впхаті" програми 10-11 класу в 9 клас і з інших предметів. Так ЩО ВИВЧАТИ, ЩО ІНТЕГРУВАТИ? Один плюс - буду займатись більше репетиторством (виживати ж якось треба, годин стане мало, може і ставки не бути, за новим законом на вислугу не можу піти, а знати біологію за новою програмою для вступу іздачі ЗНО - НЕМОЖЛИВО, а профільно вивчати біологію будуть не всі діти, дуже часто вони вирішують, куди вступати...
Ірина
Гнать цих інтегрувальників. Ще таких недолугих реформаторів не було. Чому в нас усе вирішує Львів? Чому 99% горе-реформаторів із Львова? Чому їхні шабаші відбуваються у Львові? Де вся Україна?
Роман
Найперше, що необхідно це збільшення зарплати вчителя для початку хоча б у 2-3 рази, обов’язкове ЗНО з усіх предметів після 9 класу, спрощення і полегшення відповідно до віку учнів програм в усіх класах, директорів вибирати через конкурс, який повторювати кожних 5 років, відповідальність батьків за поведінку дітей в школі і штрафи за порушення дисципліни дітьми в школі, зменшення кількості дітей класах до 20 і можливість поділу класів, якщо є в цьому потреба і користь для навчання учнів, навіть якщо в класі 8-9 учнів.Можливість для певних класів чи навіть шкіл програми з трудовим ухилом і спрощеною програмою з обов’язкових предметів.Розігнати або скоротити ІППО і Районо, основою вдосконалення вчителів мають стати розвиток критичного мислення, зацікавлення предметом, навчити вчитися тощо.Для початку приблизно такі радикальні зміни потрібні сьогодні щоб поступово школа ставала для дитини а не дитина для школи, як це є сьогодні.
33 роки педстажу
Для Роман: Оце реформа! Супер! Жаль лише, що до нас не прислухАються і не прислУхаються. Ще колись була ідея в кожному класі мати кл.керівника звільненого від викладання, лише для організації колективу та виховної робот. Але попередні реформи захлиналися через нестачу коштів, теперішні ідеї в першу чергу мають на меті економію.
Коментувати