Osvita.ua Новини Отруєння дітей у чернівецьких дитсадках сталися через сосиски та йогурт
Отруєння дітей у чернівецьких дитсадках сталися через сосиски та йогурт

Першочергові заходи в умовах погіршення епідемічної ситуації в дошкільних дитячих установах розглянула 19 вересня на своєму засіданні міська протиепідемічна комісія на чолі із заступником міського голови Інною Онацькою

Отруєння дітей у чернівецьких дитсадках сталися через сосиски та йогурт

19 вересня до епідемічного процесу у Чернівцях залучено 17 дошкільних установ. Виявлено 44 хворих дитини. З них у 21 виявлено дизентерію, 1 - сальмонельоз, решта - гастроентероколіти. Найбільше випадків захворювання зафіксовано у дошкільних установах №44 (11 випадків) та №23 (6 випадків), які закрито на карантин. У д/у №44 захворіла помічник вихователя, але встановлено, що вона не могла бути першоджерелом поширення збудника.

Карантин запроваджується у тих установах, де виявлено понад 5 випадків захворювання. В установах №23 та №44 проведено повний комплекс карантинних заходів. Бактеріологічним обстеженням вже охоплено понад 260 дітей та обслуговуючого персоналу, які перебували у контакті з хворими.

У всіх д/у, де виявлено випадки захворювання, взято проби продуктів харчування, води, змиви. За першими результатами лабораторного контролю СЕС, кишкову паличку виявлено у сосисках молочних, які виробляє ТОВ "Струминка", а поставляє в дитячі установи фірма "Буксмак", а також в йогурті персиковому виробництва Чернівецького молокозаводу. Роботу цеху Чернівецького молокозаводу, де вироблявся йогурт, а також підприємств "Струминка" та "Буксмак" призупинено для проведення дезінфекції та обстеження цих виробництв, в тому числі персоналу. За рішенням міської протиепідемічної комісії усю продукцію цих виробників в дитячих садочках буде терміново відповідно до законодавство вилучено та комісійно знищено.

20-21 вересня у дитячих садках міста буде проведено суцільну дезінфекцію сучасними препаратами дезактин та септодор, незнижувальний запас яких вже сформовано в усіх садочках, визначено осіб, які будуть проводити контроль за умовами зберігання та використання дезінфекційних засобів. Усі працівники дошкільних установ письмово попереджені щодо особистої відповідальності за дотримання санітарно-гігієнічного, протиепідемічного та дезінфекційного режиму у межах своїх функціональних обов'язків. В усіх садочках відбудуться батьківські збори за участю лікарів, фахівців епідеміологів, де буде роз'яснено правила поведінки, санітарної гігієни та харчування в умовах погіршення епідемічної ситуації.

Щодня при прийомі дітей в дошкільну установу буде здійснюватися детальний огляд, збір анамнезу із щоденним заповненням патронажного журналу. При відсутності дитини в дитячій установі понад 3 дні без поважних причин, вона допускатиметься в садок тільки за наявності довідки від лікаря. Обслуговуючий персонал д/у №44 та №23 буде допущено до роботи лише за наявності результатів лабораторного контролю на кишкову групу.

При зверненні з підозрою на гострі кишкові інфекції в лікувально-профілактичні заклади міста дітей, які відвідують дитячі дошкільні установи, в обов'язковому порядку буде здійснюватися їх бактеріологічне та вірусологічне обстеження.

До раціону харчування дітей в дошкільних закладах міста з 19 вересня будуть включатися лише продукти, які проходять посилену термічну обробку, а також збільшено кількість кисломолочних продуктів, введено гранатовий сік, фіточаї з чорниці та чаї вітамінізовані лимоном, аскорбінової кислотою.

Забезпечено проведення щоденного моніторингу захворюваності на кишкові інфекції в загальноосвітніх закладах міста. З 11 вересня у школах виявлено 5 випадків захворювання, в т.ч. 1- на дизентерію в учня, який перебував у контакті з меншою сестрою, що відвідує дошкільну установу. Такі показники захворюваності на кишкові інфекції у школах не перевищують норму. Всі випадки є спорадичними і не свідчать про наявність ланцюгової реакції або можливості її виникнення.

Міська протиепідемічна комісія констатувала, що епідемії у Чернівцях немає, збільшення кількості захворювань кишкової групи є характерним для умов зони надзвичайної екологічної ситуації, яку оголошено у Чернівцях після стихійного лиха, поширення захворюваності призупинено шляхом оперативного виявлення джерела інфекції та застосування необхідного комплексу протиепідемічних заходів.

zaxid.net
22.09.2008

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!