Львівська вчителька виграла справу у Європейському суді

Львівська вчителька Христина Криль виграла справу в Європейському суді по правах людини, куди звернулася в 2005 році із заявою про виплату їй заборгованих грошей

Львівська вчителька виграла справу у Європейському суді

Про це повідомив голова Вільної профспілки працівників освіти і науки Львівської області Андрій Соколов.

"У 2005 році 62 педагога Львівської області звернулися до Європейського суду, оскільки районними відділами освіти не виконувалися судові рішення місцевих судів про виплату їм надбавок, передбачених 57-ю статтею Закону України "Про освіту", - відзначив він.

"Тобто, у 2004 році парламентарії прийняли закон про борг перед педагогами, але виплати не проводилися, хоча в педагогів були судові рішення про необхідність виплати їм заборгованості", - розповів Соколов.

"Невиконання судового рішення - це порушення пункту 1 статті 6 Європейської конвенції, що захищає право на справедливий суд. Тому педагоги, що не змогли домогтися виплати цієї заборгованості в Україні, звернулися до Європейського суду", - пояснив глава вільної профспілки.

"І от перша справа по позову педагогів, що слухалося 10 липня цього року в Європейському суді, розв'язалася на користь нашої землячки", - проінформував Соколов.

Відповідно до рішення Європейського суду, учительці повинні виплатити тисячу євро за нанесену моральну шкоду, заборгованість у сумі 2 974 гривні (які вона повинна була одержати ще в 2000 році), а також 300 євро компенсації на судові витрати, сказав він.

На розгляді в Європейському суді залишається ще 61 заява педагогів Львівської області і кілька сотень заяв педагогів з інших регіонів України.

Сегодня
16.09.2008

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів