Osvita.ua Новини Депутати Одеської облради: зовнішнє тестування потребує удосконалення
Депутати Одеської облради: зовнішнє тестування потребує удосконалення

12 вересня на сесії Одеської обласної ради було прийняте звернення до Міністра освіти і науки України щодо проблем, що виникли під час проведення зовнішнього незалежного тестування

Депутати Одеської облради: зовнішнє тестування потребує удосконалення

Зокрема, як говориться в зверненні, аналіз результатів тестування свідчить, що більш ніж 50% випускників шкіл не засвоїло матеріал або засвоїло його на рівні «задовільно». При цьому слід зазначити, що «прохідний бал» у національних вищих навчальних закладах регіону був у середньому 185-192 бала по кожному предмету.

У багатьох вищих навчальних закладах області бюджетні місця були цілком «зайняті» абітурієнтами, що мають соціальні пільги, що унеможливило вступ на бюджет інших осіб, навіть при наявності двох сертифікатів з 200 балами.

За словами голови постійної комісії облради з питань науки й освіти Ірини Залюбовської, найбільш істотною проблемою запропонованої системи зовнішнього незалежного тестування є система рейтингової оцінки знань, що не відображає дійсний рівень знань випускників. Відсутні творчі завдання, за допомогою яких можливо було б визначити творчі здібності кожного учасника тестування. Запропонована схема тестових завдань приводить до формування у молодого покоління формального підходу до навчання і позбавляє необхідності логічного і творчого мислення.

«З огляду на викладене вище й усвідомлюючи перспективну необхідність упровадження незалежного зовнішнього тестування, Одеська обласна рада вважає, що система зовнішнього оцінювання навчальних досягнень випускників навчальних закладів системи середньої освіти має потребу в значних змінах і доповненнях, а саме:

  • упровадження системи тестування підсумкових знань і навичок по періодах: початкова школа, базова середня освіта і повна середня освіта;
  • надання права вищим навчальним закладам зі статусом національного на проведення вступних екзаменів із профільної дисципліни;
  • удосконалення комп'ютерної програми реєстрації учасників тестування шляхом внесення кодів населених пунктів, що відповідають прийнятому адміністративно-територіальному устрою кожної області України, з метою забезпечення рівності умов кожного учасника тестування;
  • забезпечення прозорості процедур оцінювання з чіткою визначеністю технології і критеріїв проведення оцінювання». Відзначено в зверненні.

misto.odessa.ua
14.09.2008

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!